Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się zdecydowałem na zasiłke na 99 % biorę Deltę tą:

http://www.mix-rtv.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=10

Ja polecam DELTE gdzie tylko moge, bo ten zasilacz jest naprawde rewelacyjny, a przy tym nieslyszalny. Jeszcze ta cena, ja kiedys za niego dawalem 80zł, ale i tak bylo warto :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam DELTE gdzie tylko moge, bo ten zasilacz jest naprawde rewelacyjny, a przy tym nieslyszalny. Jeszcze ta cena, ja kiedys za niego dawalem 80zł, ale i tak bylo warto :)

1714060[/snapback]

 

Nie wierze w bezgłośne seryjnie zasilacze ( chyba że pasywne lub półpasywne ) - ale da sie uczynić aby był bezgłosny :P i taki mam zamiar. Za 40 zł to nie sa pieniadze a mozna miec dobrą zasiłkę. U mnie komp stoi teraz nie włączany(czekam na grafike) - myśle że w tym tygodniu mój najukochanszy (CODEGEN) nic nie zmajstruje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj zainstalowałem zasilacz Modecom MC350 2.0 PFC.

 

Powiem tak - wart tych 100 PLN - przynajmniej jeśli i dzie o ciszę. Naprawdę nie wiedziałem czy juz się komputer włączył czy nie.

 

Nie sprawdzałem napięć bo nie mam miernika pod ręką ale z interesujących rzeczy:

* jest troszkę ciepły po 24 godzinnej pracy

* cały czas jest cichy

* Ma długie kable, inteligentnie rozplanowane

* 2 x SATA, PCI-E, 20 + 4 PIN

 

Ogólnie polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w bezgłośne seryjnie zasilacze ( chyba że pasywne lub półpasywne ) - ale da sie uczynić aby był bezgłosny :P i taki mam zamiar.

1714106[/snapback]

Ehh, napisze to poraz 100, ale naprawde ta DELTA jest nieslyszalna, no moze z odleglosci 10-15cm slyszysz minimalny szum, ale raczej tak blisko kompa nie siedzisz. Ja jestem maniakiem ciszy i jedyna rzecz ktora umnie slychac to bzyczenie monitora :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo!

To jak byście porównali Deltę z Frotronem?? Można powiedzieć, o którymś, że jest lepszy?

Bo na allegro brak w tej chwili Fortrona w dobrej cenie od rzetelnego sprzedawcy, a Delta za 40 zł to jest nie lada okazja... i w końcu nie miałbym stresa z powodu Codegena...

Ale wiecie jak to jest... czasem kupisz zasilacz (czy jaki kolwiek sprzęt) teoretycznie wyższej jakości, a trafisz na trefny egzemplarz i pójdzie w czorta, gdy tymczasem Codegen mógłby przy odrobinie szczęścia pracować dobrych kilka lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo! Niedawno kupiłem sobie Fortrona za 59zł i przyznaje że to wypasiona maszynka... Napięcia faktycznie trzyma, 350W jak miało być tak jest, komp chodzi 24/h i stabilny na maxa! Troche sobie dzięki Fortronowi jeszcze proca wykręciłem i karta też bardziej przychylna wszelkiemu OC... Do zalet należy zaliczyć jeszcze to że wcale dziada nie słyszę ! Gdyby nie Whisper Rock i jego 18db to tylko po diodach bym mógł skumać że komp jest na chodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo!

To jak byście porównali Deltę z Frotronem?? Można powiedzieć, o którymś, że jest lepszy?....(...)....

1719097[/snapback]

dołanczam się...

sam mam fortrona 300-60 GTP; szukam zasilacza dla kumpla... i stoję pomiędzy tym własnie 300-60GTP a deltą DPS-350PB-2C...

co prawda takicih fortronów nie ma w tej chwili na allegro, wiec moze warto sie skusić na taką własnie deltę? troche się one różnią budową.... m.in. fortron ma wentyla 80mm a delta 120mm...

miał ktoś do czynienia z obydwoma jednocześnie? jest ta delta równie cicha jak fortron?

priorytetem jest tu cisza; bo ma być do kompa praktycznie na pasywie (~1400mhz)

 

pozdrawiam!

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się tak zapytać dla pewności, bo wydaje mi się że raczej ten fortron/delta nie stynkęłyby do konfigu poniżej, ale chciałbym mieć pewność:

 

Venice @2,7

2x512 na jakimś konkretnym napięciu [>3,2]

jakieś x800gto +@

2 dyski, napęd opt. i reszta bebechów

 

Jeśli nie ta zasiłka to wtedy jaką najlepiej pod taki konfig? W miare rozsądnej cenie ;) Bo wcześniej myślałem na chiefem 450W za 225zł.

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, Chieftek ?? No to już nie te chifteki co 2 lata temu.

 

 

Dzisiaj Chiefktek to zasilacz klasy Modecoma, daleko chiefom do Taganów, NeoTecków maximus czy HuntKeyów

 

 

 

Bierz HuntKeya HK-350AP za 180-190 zl, to ten sam zasilacz co mocniejszy HK-400AP ( co potwierdza Zenfist i Benito ), różni się tyklko ceną ( jest około 20 zł tańszy ) i nalepką. W testach ma ponad 410 W mocy i jest bardzo cichy ( prawie jak tagany U01 ).

 

Jeżeli chcesz wydać więcej weź Neotecka Maximusa 380, jest to ten HuntKey ale z obudową wylakierowaną na ciemno i bardziej podregulowaną linią +12v, przez co ma troszke więcej mocy. Cena około 250 zł.

 

 

Zresztą porównaj sobie parametry:

 

Chiefteck : http://zenfist.pl/pID/156/chieftec-gps-450aa-101a.html

 

+3,3v :28 A

+5v : 30 A

+12v1 : 14 A

+12v2 : 15 A

 

 

Neotec : http://zenfist.pl/pID/165/neotec-maximus-380.html

 

+3,3v :32 A

+5v : 34 A

+12v1 : 14 A

+12v2 : 16 A

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dzisiejszy Chieftec 350W, ale ta DELTE to jest to samo co wlasnie ten starszy model Chiefteca 350W, dokladnie to samo, a wiec mucha nie siada. Dlamnie ten zasilacz (DELTA) jest naprawde rewelacyjny. Napiecia co nie podpinalem zawsze idealne. Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... okazuje się, że Fortron 400W nie jest kompatybilny z MSI neo 2 platinum...

Płyta nie wstaje. Na dowolnym innym zasilaczu wszystko jest ok. Istnieje jakiś sposób "naprawy" takiego zasilacza? (dodam, że jest on sprawny, z innymi płytami głównymi działa bez problemu). Na pocieszenie został mi procek. 17 tydzień, 2700 na defaultowym napięciu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz byście polecili do:

 

Asus P4Pe, celeron 1800, geforce 4 ti4200 + vga silencer, 1x HDD 40GB, 1x DVD-RW.

 

Bardzo zależy mi na ciszy - to jest wzasadzie priorytet ;) Myślę albo o tych Delta, albo o Fortronach, ale jaki model byłby najlepszy do tej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELTA, idealne napiecia, wogole nieslyszalna (tez jestem wyczulolny  :-P ).

1726493[/snapback]

 

Qrcze ta delta moja jakasz pojerzana byłą wczoraj - mierze - programem niestety - miernika nie posaidam napiecie na lini 12 V 10,74-10,8, na 5 V 4,5 . Wyłączam kompa na noc, dzisaij rano siadam i moja delta nie wstaje ????? Będę reklamował - jak to nie pomoze to kupie jakiegoś Topowera P6 lub jakiegos taganika.

 

Troche sie zdenerwowałem - teraz jade na jakimś nonamie 235W i o odziwo wszystko śmiga

 

Acha co do ciszy - to rzeczywiscie jest cichutki - myślałem że będzie głośniejszy.

 

Jak kupujecie od MIX RTV to macie plomby na całym zasilaczu - mialem zamiar zerwać po tygodniu bezawaryjnej pracy i zmodować, ale teraz stwierdziełm że dobrze że tego nie zrobilem.

 

P.S

 

Pytanko do Benita - myśle że powinieneś wiedzieć - Taga 430 z serii Easycon jest cichszy czy głosniejszy od delty pod małym/średnim (na pewno nie bedzie katowany) obciążeniem ??

Edytowane przez AERON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...