Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem sobie dwie allegrowe aukcje z deltami:

 

NOWY !!! SUPER CICHY DELTA 350W /NOISE KILLER

i

HIT- WYDAJNY I CICHY ZASILACZ DELTA-350W GWAR. F-V

 

Tak się zastanawiam- jaki faktycznie grill ma ta delta- na obu aukcjach te same modele DPS-350PB-2C z tym że na aukcji pierwszej grill jest druciany a na aukcji drugiej "zintegrowany" z obudową.

Czy to kwestia revizji? Na zdjęciu z aukcji nr 2 widać napis REV : 01.

Zdjęcia z aukcji nr 1 są "zakręcone"- prawyklik/właściwości "ujawnia" że zdjęcia noszą tytuł fortron. Naklejki na pierwszym zdjęciu świadczą że to faktycznie delta- zdjęcie nr 2 to fortron (naklejka), zdjęcie nr 3 też fortron (gniazda i włącznik idealnie w osi).

 

Jak to jest w realu?

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP350-60MDN:

 

3,3V- 28A

5V- 30A

12V- 19,5A

wtyczka 20-pin

wentyl 12x12cm

 

FSP350-60THA:

 

3,3V- 22A

5V- 21A

12V1- 10A

12V2- 15A

wtyczka 24-pin

wentyl 8x8cm

 

qura16 -> tak właśnie myślę... ale to przecież może być podstawą do reklamacji!

 

BTW- chyba pokręciłem... nie "delta to fortron..." tylko "modecom to fortron...". Ale budowa podobna.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś pokręciłeś ta Delta to jest to samo co Chieftec GPS-350EB-101A

 

i bardzo ją polecam nie miałem jeszcze takiej cichej zasiłki ;]

 

I Delta jest w ogóle lepsza do tych Fortronów bo ma więcej A na poszczególnych liniach.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie właśnie Zasilacz FSP350-60THA-P

Mam to szczęście, ze jestem z Wrocławia i mogłem go kupić bezpośrednio, nie przez Allegro.

Zasilacz wymieniłem za starego Codegena300W (Codegen poszedł do jeszcze starszego kompa, wktórym zasilacz po 5 latach zaczął niedomagać).

Pierwsze wrażenie pozytywne - wrażenia w porównaniu do Codegena.

Ciężar - wskazuje na solidność. Brak kurzu - wiec nówka.

Szkoda, ze tylko 3 molexy, ale na razie akurat wystarczy.

Po zamontowaniu i włączeniu prawie cisza i ledwo wyczuwalny powiew wyrzucanego powietrza. Codegen szumiał i wiał, ze hej.

Napięcia OK (na oko, bo miernika nie mam, więc ie wpatrywałem się we wskazania z płyty;).

 

Jest dobrze - zamykam obudowę. Właczam grę.

Po kilkunatu minutach - ciszę przeszywa alarm z płyty głównej. PRZEGRZANIE !!!

 

Po restarcie sprzawdzam:

temp: CPU 62C, obudowa 40C - wiatrak zasilacza wciąż cicho szumi, jakby nic się nie działo.

Przy Codegenie było CPU 50C (na CPU jest zwykły BOXowy cooler), obudowa 28C.

Zdjęcie bocznej ścianki przywraca te temperatury.

 

Jak dla mnie zasilacz powinien zwiększyc obroty - jesli wzrosła temp. w obudowie, a wiec i w zasilaczu.

Dzwonie do serwisu PC-LOTUS.

Serwisant twierdzi, że zasilacz chłodzi sam siebie i po to ma NoiseKill, żeby był cicho,

a jeśli chcę wywyłać ruch powietrza w obudowie to musze załozyć 1-2 dodatkowe wiatraki.

Deklaruje, że oczywiście możńa wymienić zasilacz jeśli chcę, ale ze to nic nie zmieni, bo przecież pracuje poprawnie.

 

Wiec jak to jest. :?

Wiatrak zasilacza powinien przyspieszyć czy nie ?

 

 

Ja sobie poradzę, moge domontowac dodatkowe wentylatory (przy okazji wymienię cooler na CPU), ale przecież nikt ze znajomych ani w kompach w pracy nie ma dodatkowych wentylatorów w obudowie.

Bardzo mi się to nie podoba, co ma zrobić zwykły user, który taki zasilacz dostanie w standardowym zestawie ?.

Edytowane przez jgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może podczas instalacji zasilacza w obudowie poruszyłeś/obruszyłeś radiator na CPU i teraz nie ma dobrago kontaktu rdzeń-radiator?

Bo jakoś "dziwnie jest"- wentylek 80x80 który miałeś w codegenie poprzez kilka wycięć w obudowie zasilacza robił taki przeciąg że temperatura była niższa o 12stC niż teraz? Dziwno...

 

Sprawdź docisk radiatora do proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... tak prawie...

 

DPS-350PB-2C 12V - 18A

FSP350-60MDN 12V - 19.5A

1) Wydaje mi sie (choc moge sie mylic), ze wartosc 19,5A na tym Fortronie to wartosc w tzw. Peaku, bo DELTA tez w Peaku w specyfikacji ma 19,5 A, a to sa przeciez bardzo podobne zasilki.

2) Ta DELTA to wlasnie jest Chieftec 350W (jak juz ktos wyzej zauwazyl), a nie Fortron w innej obudowie :) Przeciez Detla i Fortron to dwie rozne firmy. :)

3) Nic nie zmienia faktu, ze DELTA jest rewelacyjna zasilka i mozna ja brac w ciemno :D (a w ciemnosciach ciezko by ja bylo znalezc, bo jest nieslyszalna :wink: )

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź docisk radiatora do proca.

raczej nie dotknąłem radiatora na procesorze.

No i winę radiatora na procesorze wykluczają 2 fakty:

- wzrosła zarówno temp na procesorze jak i w obudowie, czyli ciepło przechodzi z procesora przez radiator do wnętrza obudowy, tylko nie chce z tej obudowy wyjść.

- otwarcie obudowy(zdjecie ścianki obudowy) przywraca niższe temperatury

 

Pisałme że Fortron wieje ledwo wyczuwlanie, a Codegen mocno, czy to wystarczy żeby spowodowac różnicę 10C w obudowie. Chyba tak.

Czy róznica 10C w obudowie może przekładać się na róznicę około 10C na procesorze.

Nie jestem fizykiem, ale intuicja podpowiada, że TAK.

 

Czy w waszych zasilaczach wraz ze wzrostem temp. w obudowie zwiększają się obroty wiatraka, tak że przepływ powietrza wyczuwalnie się zwiększa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wydaje mi sie (choc moge sie mylic), ze wartosc 19,5A na tym Fortronie to wartosc w tzw. Peaku, bo DELTA tez w Peaku w specyfikacji ma 19,5 A, a to sa przeciez bardzo podobne zasilki.

2) Ta DELTA to wlasnie jest Chieftec 350W (jak juz ktos wyzej zauwazyl), a nie Fortron w innej obudowie :) Przeciez Detla i Fortron to dwie rozne firmy. :)

ad1. W każdym razie Delta nie ma "więcej A na poszczególnych liniach" co sugerował qura16. EOT.

ad2. Przecież przyznałem się już do błędu :oops: ... Dobra- wyedytuję posta dla spokojności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem o to pytać.

 

W FSP350-60MDN którego kupiłem też są tylko cztery molexy. Na dwóch oddzielnych liniach są małe wtyczki do flopów- straszne marnotrawstwo IMO. Ale "potrzeba matką wynalazków"- mam jednego uwalonego fortrona- wylutowałem z niego (takie same grube kable) jedną linię z dwoma molexami i wlutowałem w miejscę jednej z lini z małą wtyczką...

 

A skoro zasiłka była już wybebeszona zainstalowałem w jej wnętrzu synchroniczny włącznik pompki (znaczy przekaźnik)- teraz napięcie dla pompki "kradnę" z gniazda zasilania zasiłki- wszystko w środku- na zewnątrz wyprowadziłem tylko 230V w kablu zakończonym odpowiednią kostką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Witam.

Sory, że wpierniczam się do tematu ale jak bym założył nowy topic to pewnie bardziej byście mnie zjechali :-P :wink: Mianowicie mój znajomy chce wymienić zasilacz do sprzętu Abit AN7, Athlon XP 3200+@3800+, 2BG RAM, 2x120GB HDD, Geforce 6800, DVD-RW, i parę wentylatorków. No i mam dylemat co mu polecić, zastanawiam się nad Huntkeyem HK400AP (w różnych sklepach nazywa się inaczej, np. w 4max.pl jest to HuntKey HK400-13BP UltraSILENT) i nad Chieftec GPS-400AA-101A. Który będzie lepszy? HK jest za 199 zł a Chieftec za 189 zł.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Chieftec

Może jakieś uzasadnienie? Ostatnio mi poleciłeś HK, kupiłem dla siebie i nie narzekam. Duża jest różnica pomiędzy tymi zasilaczami? Znajomemu zależy na ciszy, HK jest cichy, jak z tym u Chiefteca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Bo wymieniłeś starą wersję huntkeya, jakbyś wymienił wersję AP to co innego.

Napisałem AP a w nawiasie HuntKey HK400-13BP, myślałem, że to te same zasilacze tylko coś zamotali w nazwie ale widocznie są to inne. Zmyliła mnie ta sama cena. Więc HK400AP tak, HK400-13BP nie?

Więc czy się różni ten http://4max.pl/default.asp?g=113&gg=38&produkt=1688 od tego http://zenfist.pl/pID/163/huntkey-hk-400ap.html ?

Edytowane przez marcin198787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja konfiguracja to:

Athlon 64 3000+

Asus A8n-e

X800 GTO 256MB

 

Mam wspomianego Fortrona, lecz z wtyczka 20 pin. Komputer dziala (4 piny zostaly wolne), lecz napiecie +12V przy podkrecaniu karty graficznej spada nawet do 11,264V.

Czy przejsciowka 24->20 pin starczy, czy czeka mnie wymiana zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy mierzyłeś miernikiem? Bo jeśli nie to zmierz.

 

Po drugie, przy takim konfigu czego się spodziewałeś po takim zasilaczu, trzeba sie zaopatrzyć, co najmniej w zasilacz 400-Watowy żeby napięcia były dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...