Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

czy warto kupic tego Fortron'a

 

http://allegro.pl/item267836968_jedyny_na_...dn_gwar_fv.html

 

jak mam rozumiec pojecie Leżaki magazynowe. <--- ktore dostalem jaki odpowiedz o stan tych zasilaczow od sprzedajacego.

Edytowane przez ludzikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz więcej kasy to warto. Leżak magazynowy to bliżej nieokreślony stan zasilacza który niby miał być przechowywany przez nie wiadomo ile w magazynie i nie montowany do komputerów (czyli teoretycznie nieużywany) Jednak w praktyce zdarza się, że są to, oprócz wspomnianych powyżej, zasilacze po serwisowe. Tak czy inaczej nasi kupują to z zachodu na kilogramy za grosze albo biorą nawet za darmo, bo tamci by więcej zapłacili za utylizację tego, ponieważ nie można sprzedawać tego jako nowych produktów, bo nie spełnia norm unijnych (np. ROHS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :) Nie ukrywam, że zasilacze to nie ma dziedzina więc wychodzę z pytaniem:

 

czy: Modecom GTF 350W da rade uciągnąć

 

E2160

Msi Neo2-Fr

Gf8800Gt

2x1gb ram

 

Wszystko będzie poddane znacznemu OC, czy może lepiej kupić 400w?

 

Czy ten Fortron jest coś warty? http://allegro.pl/item268960670_legendarny...ie_gwar_6m.html

generalnie to każdy fortron jest coś warty ale ta cena coś mi nie pasuje :] coś jak Feel'e od modecom'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mysliscie o jego wnetrzu i czystosci zasilacza?

Masz z nim jakieś problemy czy jakieś paprochy były w srodku?. Tego typu zasilacze z allegro to leżaki, lub demoontaż i mogły być jakis krótki czas używane, nie ma sie czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszego do 100zl niz FSP400-60HLN

Z alledrogo jak mniemam kupujesz, to nówki, czy lezaki/używane, z jaka gwarancją?

Jeżeli to lezaki to kup moze nowego modecoma MC 350 lub Chiefteca GPS 350W masz 2 lata gw i pewność nowości, na skąpcu znajdziesz w cenie 100-115zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz z nim jakieś problemy czy jakieś paprochy były w srodku?. Tego typu zasilacze z allegro to leżaki, lub demoontaż i mogły być jakis krótki czas używane, nie ma sie czego obawiać.

Głownie chodzi mi o kurz w srodku a takze na drugim zdjeciu w gornym rzedzie o to cos srebrnego wyglada jakby bylo podziubane jakos tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, to wcześniej bym se kompa złożył ;]. Oczywiście po ~2miesiącach będę zmieniał zasiłkę : > .

 

e2160@3-2,7ghz/mobo, jeszcze nie wiem co dokładnie/2gb/x800gto(chociaż może jakiś x1800gto/7800gt będzie)/dysk 250gb/

 

Fortron 60mdn.

Edytowane przez MiMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o kurz w srodku a takze na drugim zdjeciu w gornym rzedzie o to cos srebrnego wyglada jakby bylo podziubane jakos tak :/

Cieżko powiedzieć co to jest w takim zblizeniu, ale to chyba radiator jest i nie ma sie czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z alledrogo jak mniemam kupujesz, to nówki, czy lezaki/używane, z jaka gwarancją?

Jeżeli to lezaki to kup moze nowego modecoma MC 350 lub Chiefteca GPS 350W masz 2 lata gw i pewność nowości, na skąpcu znajdziesz w cenie 100-115zł

sugerujesz ze lepszy GPS 350W od tego FSP400-60HLN ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzasadnij prosze

 

obydwie zasilki nowe na 24miesiecznej gwarce

Ale ja już odpowiedziałem:

Jeżeli to lezaki to kup moze nowego modecoma MC 350 lub Chiefteca GPS 350W masz 2 lata gw i pewność nowości, na skąpcu znajdziesz w cenie 100-115zł

więc:

Jeżeli HLN to nówki, z 24 mc gwarancji to wybór jest obojetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już odpowiedziałem:

 

więc:

Jeżeli HLN to nówki, z 24 mc gwarancji to wybór jest obojetny.

no to przyznaje ze sie bardzo dziwie Twojej opinii i niebardzo wiem co mam myslec... kolega DaRoN w swoim FAQ o Fortronach ( http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=5717 ) pisze :

 

"Rodzina HLN w kręgu zainteresowanych znaczy jedno: Sprawność. Są to po prostu świetne zasilacze od FSP/Source i w zasadzie mógłbym pisać o nich w samych superlatywach," , "Podobnie jak THA-P teraźniejsze/obecne/na czasie zasilacze. Dwie linie +12v, Aktywne PFC, Dwunasto centymetrowy wentylator. Do tego ORT: jeszcze sprawność w granicach 80%(minimalna) i mamy piękną mieszankę."

 

Natomiast z chieftecami GPS mialem do czynienia i jak dla mnie te zasilacze sa kiepsciutenkie :mad: ...sam mam model 450W i zadowolony nie jestem.

 

Czyli co ? ...tak wychwalane FSP sa przereklamowane i mizerne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o fortronach z allegro - to są z reguły używki lub zasilacze poserwisowe. Z ich jakością może być różnie, więc warto mieć na nie gwarancję. Sam mam HLN 350W, który nie chce nawet odpalić przy moim konfigu nr1, a pracuje poprawnie tylko przy S2800+ i zintegrowanej grafie. Jak chcesz to bierz, tylko żebyś później nie wrócił tutaj i narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wlasnie zamowilem 400HLN, do drugiej maszyny tak dla sportu...zobaczymy jak to bedzie dzialac (i czy bedzie :) )

 

http://allegro.pl/item277268144_fortron_fsp400_60hln.html

 

to drugie konto chlopa o nicku si-lan ...ma jeszcze jedna, ostatnia sztuke HLNa

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TripleX

Fortrony i Chieftec GPS to porównywalne zasilacze. Ale! tylko gdy jeden i drugi są w tym samym stanie i w podobnej cenie. Ostatnio znikneło z Alegro wiele porządnych i tanich zasilaczy, ceny się podniosły. W chwili gdy za ta samą cene mam wybór nowy zasilacz z sklepu z 24mc. gwarancji (Szef GPS) i leżakowany/po przejściach zasilacz z Allegro z gwarancją nawet 2 letnią, ale często to tylko rok lub 3 mc. to lepiej wybrać jest nówkę. Co do pochodzenia zasilaczy z allegro, to nie ma opcji, zeby Fortrony były nowe, choćby sie sprzedawca zarzekał na wszystkie świetości, z wyjątkiem może BlueStormow. W sumie DaRoN na egiełdzie niczego innego niż ja nie napisał, tylko pisał to w sytuacji gdy Fortron kosztował 40-50zł a szef ok 140zł i wtedy poniesienie ryzyka leżakowania miało ekonomiczne uzasadnienie. A zdania wychwalajace HLN pod niebiosa są napisane w kontekście cena/jakość, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie napisze, że np HLN jest lepszy od zasiłęk by CWT.

 

Dlaczego uważasz GPS 450W za kiepściuteńskiego?

 

@_Vip_

Szału nie zrobileś, za 90zł używka i 1mc gwary, rzeczywiscie chyba dla sportu, bo inaczej nie da rady uzasadnić.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele nie oczekuje, ma jako tako dzialac, a do GLNa doplacac mi sie nie chcialo

 

GPSy zle nie sa, ale jest wiele lepszych zasilaczy...mi w modelu 450W przeszkadza bardzo glosny wentyl i to niezaleznie od obciazenia zasilki

 

Jak fortek bedzie cichszy i przy okazji nieco lepiej trzymal napiecia od GPSow jakie u mnie goscily to uznam zakup za udany

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od paru dni usilnie poszukuje zasilacza, gdyż mój Fortron 350MDN, chyba zbyt długo leżakował magazynowo i zdarza mu się czasami wyłączać mi kompa.

Najbardziej skłaniam się ku PENTAGRAM Silent Force 460W PSF-460-P12S i w związku z tym mam pytanie, najlepiej jakby mi ktoś kumaty powiedział coś w stylu "bierz spoko to dobra zasiłka" albo "nie tykaj to chłam" po prostu pomóżcie :)

Konfig to A64 X2 3800+ (939) HD120 2GB RAM GF7600GS (Galaxy)

Zalezy mi po prostu na stabilnych napięciach. Mam na zasilacz tak do 270 zyli.

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...