Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

do oc musisz mieć zapas w zasilaczu żeby było stabilnie a do tego przy oc jest większy pobór mocy niż przy procesorze z danymi ustawieniami prosto z fabryki x2 3800 EE @ 5600 bierze więcej niż standardowe 5600 - podobnie z intelami ale w intelach jest ciut inaczej - mniejsze różnice

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co potrafi Fortorn z linią 12V 18A sprzedawany jako Be Quiet! Straight Power E5-350W widać najlepiej w sygnaturce svende

Nie znaczy to, że fortron FSP300-60GTM potrafi tyle samo, mimo że ma też 18A na lini 12V (mogą to być całkiem różne konstrukcje) ale też nie można wylkuczyć tego z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy do Fortron Fsp550-60plg, mogę wsadzić Acutake 8 ? Nie wiem czy do tak mocnego zasilacza mogę wsadzić coś takiego. Jak nie to co polecacie?

to zależy jak bardzo go obciążysz - na większe obciążenie potrzebne będzie coś min 2000 obr, albo arctic cooling fan 8 (ten taki fajny do montowania tylko na scianki) - nie pomyl z wersją 8 L która ma niższe obroty 1500, albo scythe kamakaze (ten byłby lepszy) - dajesz mu potencjometrem na max, ale kable podpinasz do zasilania wentylka w zasilaczu i on sobie sam będzie cwaniak regulował jak mu będzie za gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak obiecałem wstawiam fotki bebechów tego całkiem niezłego produktu. Fortron Fsp550-60plg

 

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

"Tu macie zdjęcia."

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Co prawda nie widać tego na zdjęciach ale wentylatorek jest firmy NIDEC.

Znalazłem w internecie opis tego wentylatorka Macie go dokładnie tutaj.

W skrócie Przepływ powietrza rzędu 40~45cfm a głośność w przedziale 34~38dBA.

 

Przepraszam, że nie odkręciłem tej blaszki która wszystko sprawnie zasłania ale to moje pierwsze podejście i byłem trochę "nieśmiały". Mam nadzieje że przy następnym podejściu pójdzie "sprawniej". Jakość zdjęć jest jaka jest bo były robione HP 735 który aktualnie na allegro stoi po 200zł sztuka. Robione w trybie Macro :] Pozdrawiam i mam nadzieje, że komuś się przydadzą i ewentualnie powiedzą coś o samym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru jeden z dwóch zasilaczy. Mianowicie:

 

FORTRON 350W FSP350-60MDN

oraz

FORTRON 400W FSP400-60PFN

 

Z tego co wyczytałem ten pierwszy mimo że ma mniej mocy to ma większą moc na lini 12V. Czy to znaczy że jest lepszy do podkręconego proca i grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko do was:

Przed chwilą zrobiłem fanswapa w moim Fortronie THA-P. Wczesniej w srodku był wentyl ADDA AD0812HS-A70GL a teraz jest xThermal BTF 80 Pro

I zastanawiam się czy nie przesadziłem z tym wyciszaniem bo ADDA miał przepływ na poziomie 38,6 CFM a xThermal ma 19,6 CFM czyli praktycznie tylko polowe tego. Jak na razie wszystko ok, ale komputer działa jakies 15 min, a wentylator puscilem bez wejsciowki.

Czy jesli mam dobrze wentylowaną obudowę to takie smigielko starczy schlodzić PSU?

 

I jeszcze takie pytanko przy okazji - ponieważ wyciagnalem kabel na zewnatrz i podlaczylem go pod sys_fan na plycie moge odczytywac jego obroty. I w everescie rzeczywiscie cos tam pokazuje, tylko w dziwny sposob - po kolei wyskakuje cos okolo 1700 RPM , potem sie zmienia na cos kolo 800 i na koniec wykaz wskaznika calkiem znika. I tak caly czas, gdzie przeskoki trwaja ok 1 sek.

Dlaczego tak sie dzieje? Czy wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chce kupic zasilacz Fortron FSP350-60GMDN

 

ale mam plyte glowna z 1999 roku (intel N440bx)

i bede potrzebowal napiecie -5V

 

czy ten zasilacz go posiada.

 

ewentualnie jak by mogl ktos napisac na jakie mam patrzec modele ktore maja -5v.

zalezy mi na ciszy , 350watt

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obecnie mam e2160@3ghz/2gb/x800gto/250sata/napęd/3 wentyle, wszystko to 'trzyma' fortron 350WMDN. Być może zmieniłbym sobie grafę, tylko nie wiem na co mi mój fortron pozwoli ;) .

 

Będę chyba celował w coś pokroju 86GT/88GS/1950PRO.

 

Da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wyjaśnić jedno. Mój FSP350-60MDN ma wtyczkę 1x20 pin i 1x4 pin dla 12V. Czy taki zasilacz można podłączyć do płyty np. MSI P35 NEO2-FIR zasilanej 24 pin? Czy zasilacz też muszę zmienić :sad: ?

 

Procek będzie Q6600, grafika jakaś najtańsza z VIVO. 2 gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam fortrona fsp400-60pfn,czy uciagnie :

E2180,2x2gb,1hdd,dvd,gf7600GT

posiada on 1 wtyczke 4pin "do cpu" czy takie cos moze byc do plyty gigabyte p-31-d3sl

 

 

raz na jakis czas mam z nim problemy smilies/wink.gif tzn. po wlaczeniu zasilacz strasznie sie grzeje,trudno wyczuc czy wiatrak nie dziala wtedy,jak wylacze kompa i wlacze,to sie "naprawia",czy to moze wina czujnika temp w nim[?]

 

obecny config

venice 2Ghz,768mb ram,gf7600gt,dvd,hdd

 

dziala poprawnie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy jeżeli pisze że fortron ma dwie line 12V to czy można traktować jego moc(dla 12V) jako sumę tych dwóch linii 12V?

Jeśli nic innego nie wynika z tabliczki znamionowej to tak.

Należy przyjrzeć się dokładnie tabliczce danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem o chwycie marketingowym, polegającym na tym że są dwie linie 12V, każda załóżmy po 14A, ale zasilane ze źródła o wydajności 16A. Czy takie coś ma miejsce w fortonach?(pomijamy oczywiście zapiski na tabliczkach znamionowych określających maksymalna obciążalność dla kilku lini)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od tej osoby już sporo zasilaczy, głównie MDN,y ( R ) 350, ten model co masz również. Polecam jak najbadziej, sprzęt działa doskonale na różnych konfiguracjach, sprzedawca również jak najbardziej OK.

Również brałem 3 sztuki i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Fortrona fsp350-60mdn do konfigu: PDC e2140@3.2 Ghz, 4Gb ram, 9600GSO, Asus p5k/epu, samsung Sp2004c 200GB i SB audigy se. Niestety fortron ten nie wyrabia juz przy tym configu. Do czego zmierzam - napiecia trzyma, chociaz 12V na granicy (11.8V), ale wszystko dziala stabilnie. Niestety slaba wydajnosc na linii 12V (19.5A) jak na te platforme okupiona jest zwiekszonym wydzilaniem ciepla(nawet w idle zasilacz jest dosc cieply), co niestety ogolnie podwyzsza temperature i tym samym "duchote" we wnetrzu pomieszczenia, ktore de facto jest malutkich rozmiarow, a wiec efekt ze wzgledu na rozmiar pomieszczenia tylko poteguje uczucie "duchoty". Na poczciwym A64 byl chlodny. Planuje wymienic zasilacz na FSP400-60MDN. A wiec ta sama rodzinka, ale skonstruowany juz na nowsze platformy. Wydajna linia 12V (duze obciazenie na niej) nie powinna juz wplywac na wydzielanie ciepla w idle az w tak drastyczny sposob. Czy moj wybor bedzie sluszny? Jak uwazacie? Dodam ze sprawa finansowa jets pierwszorzedna, a za cene w okolicach 70 zl (bez wysylki - odbiore osobiscie) jestem w stanie jeszcze go kupic. Jak bedzie z wydzielaniem cipela? Na moja glowe, wieksza moc max. na tej linii spowoduje, ze zasilacz nie bedzie juz tak "zapierniczal" w idle tylko lyknie ten config na spokojnie. Doradzcie cos prosze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent : FSP 250-60MDN-120

Objawy : komp startuje czarno na ekranie dioda od power miga...

Podejrzenie : Zasilacz

Obdukcja : Wybrzuszone kondy na lini 12 5 i 3.3V

Dołączona grafika

 

Wymiana kondów --> zasiłka żyje i ma sie dobrze.

 

Ma tylko 8A na 12V a testowałem ja na moim sprzecie i Droop "tylko" 0.1V...

 

Swietne zasilacze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia mojego Fortrona...

 

Jest to typowy 350W, został zakupiony w 2004r. za ~60 zł na allegro, wiele takich na świecie. Było to w 2004 kiedy miałem AXP 2800+, 512 MB, R9600XT. Rok później przesiadałem się na A64 Venice-a z tradycyjnym OC do 3GHz. Wiele osób mi mówiło że fortron się nie nada trzeba coś mocnego, niektórzy twierdzili że nawet ~500W. Pomyślałem że jak zasilacz padnie to wtedy zakupie nowy. W między czasie zmieniałem sprzęt, dorzucałem ramu, zmieniłem grafe na 6800 itp. mały Fortronik jakby nigdy nic działał. W 2007 w końcu przesiadłem się na jak popularne E21X0 co się kręcą do 3GHz, dorzuciłem jeszcze więcej ramu do 2GB, 8800GS. Obecnie mam E6300 @ 3.2GHz, 2GB ballistixów, 8800GT Galaxy, dyski, napęd...

 

... a stary Fortron, troche się zakurzył i ciśnie dalej :D

 

Zauważyłem, że niektórzy nie mają do nich tyle szczęścia. Co nie zmienia faktu, że za obecną cenę ~40 zł można mieć świetny zasilacz, a w razie czego można za ~90 zł mieć tego 550W co ma +3.3V: 27A; +5V: 29A; +12V: 36A;. Pytanie moje, czy naprawdę potrzebujemy tych 1kW zasilaczy (nie licząc bicia rekordów w smarkach i kompów z 4 grafami) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie twoja historia ;)

 

Mam podobnie 4 lata mam juz Chiefteca 1136H 360W ( kazdy mowi ze to G itd... ) ma bardzo silna 5V ale srednia 12V linie ( zawsze mam 11.8V :D ) po prostu transformator jest niedowniety o 2 -4 zwoje ( a i tak napiecia w normie sie mieszcza ) droop mały.

 

Próbowałem go zabic na maszynie do testownia zasiłek .. poleciała dioda od 5V 60A wymiana smiga dalej..

 

I dopóki nas śmierc nie rozłaczy bedzie pewnie słuzył mi dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Zauważyłem, że niektórzy nie mają do nich tyle szczęścia. Co nie zmienia faktu, że za obecną cenę ~40 zł można mieć świetny zasilacz, a w razie czego można za ~90 zł mieć tego 550W co ma +3.3V: 27A; +5V: 29A; +12V: 36A;. Pytanie moje, czy naprawdę potrzebujemy tych 1kW zasilaczy (nie licząc bicia rekordów w smarkach i kompów z 4 grafami) ? "

 

co do tego Fortronka za 99PLN z Allegro to on taki dobry jak o nim piszą?

 

a jak z ciszą? on ma 80 mm wiatraki chyba więc nie bezie problemu z nim? ma monitoring obrotów jakiś?

 

http://www.allegro.pl/item487335007_fortro...a_ostatnie.html

 

http://www.allegro.pl/item488456564_rewela...j_w_polsce.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...