Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam z dużym wolnoobrotowym wiatrakiem... 12cm.

Jeśli chodzi o stabilność to nie ma żadnej różnicy - jednak duży wiatrak zapewnia cichą pracę. Jest praktycznie niesłyszalny, gdy zostawiam kompa w nocy na ściąganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze do tematu :)

jaki wybrac model fortrona (linki do allegro mile widziane) wybrac do konfigu ponizej.

Jeden warunek: NAJCICHSZY jaki moze byc z fortoronow. obecny codegen 300 tak zasuwa, ze sie nie da przy kompie siedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wszyscy wypisują swoje konfiguracje to i ja tak zrobie:

2500 sempron

gigabyte k8ne

512 mb ram

2 dyski

nagrywarka

karta graficzna geforce 6600GT

dodatkowy wentylator w obudowie

 

No i pytanie czy ten zasialcz wytrzyma taki konfig,

 

 

aha no i który wziąć THA czy MDN

Edytowane przez dimex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano Wczoraj, 09:13

wez MDN , spokojnie pociągnie twój konfig, a proca masz zasilanego lini 12V wiec nie ma co gadac, tylko brac

.Kuba napisałeś żebym wział mdn ale wszyscy wiemy że fortron tha ma doubble linie 12V więc w moim przypadku jak mam procesor zasilny na 12V jest lepiej THA,

CZY SIĘ MYLĘ??????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie że dołącze swoje pytanie. ostatnio w moje ręce wpadł gf 6800 - czy fortron FSP350-60MDN stąd da rade na takim konfigu:

 

p4 prescott 3 ghz

2x256 ddr

asrock p4s61

hdd 80gb

dvd-rw

leadtek gf 6800

 

Obecny 300w który był razem z obudową przy 6800 wysiada kompletnie - w trybie awaryjnym jeszcze ok, ale w normalnym nawet sterów nie zainstaluje bo sie resetuje :mur: . Proc skręcony do 1,5 ghz, wszytskie zbędne rzeczy wypięte i takie klocki.

Przy podkreconym radku 9550 i procku na default napięcia pod obciążeniem dość konkretnie skaczą, ale komp chodzi stabilnie - nie zwiesza sie itd.

 

Chce tylko sprawdzić tego geforca - nie bedzie on na stałe w moim kompie więc żeby poszedł jako tako bez restartów :) , a lepsza zasiłka zawsze sie przyda.

Jeżeli procesor masz zasilany z lini +12 v to może nie dać rady, Fortron MDN ma mocną linie +5v i najlepiej się sprawuje w komputerach zasilających procesory z lini +5v ( chociaż 150 W nie wystarczy szybszym Pentiumom na rdzeniu Prescoot )

 

Co prawda potrafi dać też dużo ( max koło 220-230 W ) z lini +12v, ale czy aby Twój konfig tego nie przekracza ?

 

Prescoot 3,0 - ok 130 W

G-F 6800 - ok 50 W

HDD - do 10 W

nagrywarka - do 25 W

Mo-bo 20-30 W

2 kości DDR - 20 W

 

Wychodzi do 270-280 W poboru mocy, z tym że 200-230 W z lini +12v.

 

Ale sądze że powinien dać rade.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja moze zapytam moich bardziej doswiadczonych kolegow jaki zasilacz wybrac. Teraz jest jakis seryjny Master 350W-ale i tak daje rade bo wszyscy mowili ze niemozliwe ze pociagnie kompa(sprzedawca 9800).

 

MSI KT6 delta

athlon 1,8@2,2

HDD 80GB

2x256 DDR

9800 PRo XL

DVD RW

CD RW

Karta TV

Karta sieciowa

 

zastanawiam sie nad Fortronem(tylko nie wiem,ktory pasuje czy MDN czy THA) lub Delta.

Chce wymienic bo:

Komp podczas grania potrafi sie zawiesic albo zrestartowac-tu szukam winy zasilki choc moj Radeon jest strasznie goracy i moze to jego wina. Jest tez inny problem:czesto jest tak ze po uruchomieniu komp mi sie od razu zawiesza...ALE gdy wyjme kabel sieciowy z karty siec. to wgrywa normalnie-nie wiem o co kaman?

z gory dzieki za wszelka pomoc.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamontowalem sobie ten zasilacz i mam mieszane odczucia...

Chodzi bardzo cicho i praktycznie go nie slychac, kabelki rzeczywiscie nie sa za dlugie ale tak na styk wystarczyly :P

 

Chcialem sie zapytac odnosnie napiec...bo wydaje mi sie ze sa zbyt niskie, jednak moge sie nie znac wiec moze ktos mi powie co o tym mysli ;-)

 

Napiecie +3,3 V mam na 3,22 V

Napiecie +12 V mam na 11,52-11,65 V

 

Na moim wczesniejszym zasilaczu tj Colors-IT Napiecie 12 V mialem ok 12,22 V.

Czy napiecie na tym nowym zasilaczu nie jest zbyt male?

Nie mam oczywiscie mierkina, uzywam programu EVEREST ale chcialem sie zapytac co o tym myslicie...

Moj komp taki jak na dole ;-)

 

 

Zgory dziekuje za odp.

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym ze napiecia trzeba sprawdzac miernikiem wiem doskonale...

Jednak mimo wszystko chcialem sie zapytac o Wasze opinie na ten temat.

Jak to sie mowi... kto pyta nie bladzi :P

 

Co do gg to zapytalem sie grzecznie czy masz czas i tyla :P

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat :mur: i chce sie upewnic :D

 

Mam 2 kompy

1.obudowa codegen 300W ( 6lat ), duron 1300 niekrecony + radeon 9000 + 80GB 7200 + cdrw

2.obudowa modecom + feel 300W (3 lata) athlon 1700+XP + radeon 9550 + 80GB 7200 + cdrw +dvd +512*266MHz

 

pierwszy zasilacz czas juz zmienic i w zwiazku z tym pytanie czy przerzucic tego feela (na razie nie cierpi na niedomogi, a przynajmniej nie objawia sie to widoczniew mocniejszym przeciez kompie) do starej obudowy a tu wrzucic delte, za te 50pln. Czy tez zostawic feel'a tak jak jest i poczekac na lepsze czasy, a tam wrzucic te delte? A moze jednak fortrona z allegro, co byscie radzili??

 

Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak jak mowisz przerzucil Feela do kompa nr1, Codegena pozbylbym sie w miare szybko ;)

 

A do drugiego kupilbym Fortrona takiego jak mam w podpisie, ciagnie

bardzo dobrze wszystko, a czesto i dodatkowy sprzet i nie ma problemow.

 

xray007

Nie no podstawowy blad.

BENITO to guru jemu nie mozna zawracac glowy takimi problemami, od tego masz forum ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Fortrony FSP 350-60 MDN są tak samo głośne jak Modecomy serii MC ??

 

 

Bo mi się wydaje że to ta sama konstrukcje obudowy i ten sam wentylator.

 

 

 

Ktoś wie ile obrotów ma wentylator we fortronie mdn przy 12v ?

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...