Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

No bez przesady, ale człowiek potrafi wkurzyć jak stopiąty człowiek pyta o to samo. Do rozmowy trzeba się też przygotować. I jaki tam ze mnie guru.

Uwierz mi wiem co czujesz, niedawno kilku osoba pomagalem w przesiadce z IE na

Firefoxa, przez GG, makabra :razz:

 

No nie badz taki skromny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. po przeczytaniu tego tematu doszedlem do wniosku ze sprawie sobie Fortonika :)

 

I oto moje pytanie:

Jakiego Fortona brać??

 

A xp 2500+ Barton

Epox 8rda3I

512 ramu

5200fx

dysk, 2 napędy

 

Chce troche podkręcić proca i grafe wiec jakis zapas mocy potrzebuje...

 

Na allegro widze same jakies GTF- co to jest wogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Onio ja bym polecał do takiego zestawu 350W. Chociaż mój sprzęt taki jak w podpisie początkowo bez żadnego oc latał na Fortronie 250W i wsio było stabilne ;] no ale proc 1,4V.

Jakie oc przewidujesz?

 

Pomyśl nad Deltą jak Fortrona nie możesz znaleźć.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z proca 2500+ na 3200+

+ ramy (synchro z procem na 400 mhz)

+ grafa fx 5200 (gpu + memory - mniej wiecej wydajnosc uzyskuje wtedy 5600 [po za jakimis cienami])

 

i nie chce zeby mi to tak latwo padlo...

 

 

PS: A delty na allegro widze max 300W. Są jakies lepsze, czy moze wiecej wyciagają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten http://allegro.pl/show_item.php?item=72344676

I jestem BRADZO ZADOWOLONY

po pierwsz jest CICHYBA JAK ŻADEN INNY Acitc z TC jest głośnijeszy, a puścilem na nim semprona 2800+ @2400 1,65v 512mb ram i 6800gt i nie bylo ZADNYCH porblemów, ec zasilka napawde ma zapas mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fortrona FSP350-60MDN od 2 tydogni i postanowilem podzielic sie z Wami moja opinia...

Wedlug mnie jest to naprawde swietny zasilacz i dziekuje mirion'owi za zamowienie mnie na jego zakup :P

Bardzo cichy i swietnie chlodzi obudowe ;-) Po jego zainstalowaniu temp procka spadla o 5-3 stopnie ;-) w zaleznosci od obciazenia procesora.

 

Zakupilem tez miernik i sprawdzilem napiecia 12 V...

Przy standardowym obciazeniu komputera - kilka programow ktore uzywam do codziennej pracy 11,86-87 V

Przy obciazeniu kompa Prime95 oraz innym programem bylo 11,81-82

Wydaje mi sie ze to dobre wyniki ;-)

Tak czy siak ja jestem zadowolony :P

 

Nie zamienie go na zaden inny ;-) No chyba ze rozbuduje kompa i nie bedzie juz wstanie go pociagnac...ale to dopiero w odlegleeeeeeeeej przyszlosci :P

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzisz oplaca sie wymienic FSP 350-60MDN na taki Fortron 400W ?

Doplata wyniesie mnie okolo 50zl.

 

W moim sprzecie w niedlugim czasie planuje wymienic:

Karta graficzna na R9800PRO lub GF6600GT

Proc na taki co chodzi na 2400MHz

Dodac 512MB DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem: Dzisiaj dostalem Fortrona 350-60 MDN Rev.A podlaczylem - nie uruchamia sie - sprobowalem jeszcze raz uruchomic - dalej nic. I chyba za 3 razem dopiero poszedl. I tak wlasnie wyglada wlaczanie sie mojego komputera obecnie. Nie wiecie czym to moze być spowodowane ?

Płyta głowna: EpoX 8rda3I

Stary zasilacz: Feel 300 W (robiony przez Essuna)

 

Chcialem jeszcze dodac ze przed Feelem byl jeszcze jakis zasilacz i tez komputer sie zle wlaczal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie, własnie - czym się różni pasywne PFC od aktywnego?

 

jaki Fortronik polecicie do konfiga (wiem ze 350W ale jaki model MDN czy THA-P):

 

athlon 2000+ palomino

soltek drv-4

512MB RAM

radek 9550 gigabyte

hdd 60GB 5400 seagate

nagrywara liteon 52/32/52

 

a jaki do:

 

duronik 1200

shuttle ak32a

384MB ram

riva tnt2 pro

hdd 80GB wd 7200

cd rom lg 52x

 

w tym drugim chodzi mi głownie o dysk bo cos chyba moj codegen 300W nie wyrabia, dysk sie wlacza i wylacza w czasie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce, przy obecnych taryfach opłat za zużycie energii elektrycznej, najbardziej opłaca się kupować zasilacz... bez jakiegokolwiek PFC! Przesunięcie fazowe nie jest rejestrowane przez liczniki, a układy PFC też przeciesz zużywają odrobine energii... Dlatego te rozważania, ze zasilacz bez aktywnego PFC jest do kitu, są, nie mówiąc kolokwialnie, mało konstruktywne...

 

Polecam lekture artykułu z serwisu zenfist.pl.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam. Pociągnie mi ten Fortron FSP350-60MDN taki config:

ta zasiłka pociągnie każdy konfig !!

 

ciągnęła spoko 7800GT+GTX w SLI na platformie DFI i A64@3GHz, 512 BH5

 

niemniej jednak słyszałem o paru problemach przy starszych konfigach gdzie proc był zasilany z 5V, a ta linia nie jest najmocniejszą stroną FSP

 

 

 

BTW: moze ktoś chce mojego FSP 550W :-D

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi czy uciągnie czy nie uciągnie to oto mój konfig i myśle powinno przekona niezdecydowanych:

DFI Infinity

sempron 2500 @ 2400 MHz

RADEON X800GT zmodowany na GTO (12 potoków) a na nim pentagram AlCu

2 dyski wd 80 gb

nagrywarka DVD NEC

512 mb RAM KINGMAX a na nich napięcie 3,2 V

2 arctic cooling pro tc z boku obudowy

1 arctic cooling z tyłu

 

 

a jeśli chodzi o napięcie to bez obciażenia waha się między 11,90 a 11,92 a pod obciążeniem spada do 11,77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się zastanawiam... Obecnie mam Feel'a 300W. Konfig: Asrock 939Dual Sata2, Semp 3000+, 512 DDR400, Grafa Radek 9000 Pro, WD 80 GB 7200 8MB, nagrywajka i kilka nieistotnych gratów... Napięcia mierzone miernikiem (takim za 100:)) 12,34 i 5,16 - czyli chyba nie jest najgorzej... W przyszłości chciałbym zmienić grafe i dodac 512 ramu i wiem ze moja zasiłka może mieć problemy (liczyłem jakimś kalkulatorem). Obecnie mam qpca na moją zasiłkę za około 45 - 50 zeta - więc jak najbardziej opłaca mi się ją sprzedać. Kompa raczej nie kręcę choć nie wykluczam w przyszłości lekkiego OC. OK do rzeczy: co qpić: Fortron 350(ok. 50 zł), Fortron 400 (ok.90 zł) czy może Modecom 350 (ok. 100 zł). Skąd te pytanie? Otóż widzę, że wielu z Was qpiło F350 i jesteście zadowoleni. Jednak jakoś mam opory przed qpowaniem "poniemieckiego" leżaka (brak gwarancji itd)... Poza tym na aukcji: MC350 sprzedawca napisał coś takiego:

"Nie daj się nabrać na tanie podróbki!

Sprzedawane na allegro tanie Fortrony nie mają 24 pinowego podłączenia, zasilania do dysków SATA i PCI Express. A co najważniejsze, w środku mają tylko jedną szynę zasilającą co znacznie pogarsza ich wydajność. Zastanów się co kupujesz! "

Czy może chodziło mu o model MDN tylko czy też THA-P również posiada tę jedną szynę - cokolwiek by to oznaczało ;) - tutaj prosiłbym o odpowiedź ludzi którzy się na tym znają i widzieli "bebechy" Fortronów.

Podsumowując: różnica w przypadku F400 i MC350 na liniach 12 jest tylko (?) 2A na drugiej linii. Cena podobna, więc czy warto wziąc MC z "lepszym" okablowaniem, 2 letnią gwarancją i pewniejszym pochodzeniem? A jeśli nie to czy F400 czy F350?

Oki już kończę ;)

Dzieki za ew. odpowiedzi.

Pzdr

Michał

Edytowane przez makzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

Tak się zastanawiam... Obecnie mam Feel'a 300W. Konfig: Asrock 939Dual Sata2, Semp 3000+, 512 DDR400, Grafa Radek 9000 Pro, WD 80 GB 7200 8MB, nagrywajka i kilka nieistotnych gratów... Napięcia mierzone miernikiem (takim za 100:)) 12,34 i 5,16 - czyli chyba nie jest najgorzej... W przyszłości chciałbym zmienić grafe i dodac 512 ramu i wiem ze moja zasiłka może mieć problemy (liczyłem jakimś kalkulatorem). Obecnie mam qpca na moją zasiłkę za około 45 - 50 zeta - więc jak najbardziej opłaca mi się ją sprzedać. Kompa raczej nie kręcę choć nie wykluczam w przyszłości lekkiego OC. OK do rzeczy: co qpić: Fortron 350(ok. 50 zł), Fortron 400 (ok.90 zł) czy może Modecom 350 (ok. 100 zł). Skąd te pytanie? Otóż widzę, że wielu z Was qpiło F350 i jesteście zadowoleni. Jednak jakoś mam opory przed qpowaniem "poniemieckiego" leżaka (brak gwarancji itd)... Poza tym na aukcji: MC350 sprzedawca napisał coś takiego:

"Nie daj się nabrać na tanie podróbki!

Sprzedawane na allegro tanie Fortrony nie mają 24 pinowego podłączenia, zasilania do dysków SATA i PCI Express. A co najważniejsze, w środku mają tylko jedną szynę zasilającą co znacznie pogarsza ich wydajność. Zastanów się co kupujesz! "

Czy może chodziło mu o model MDN tylko czy też THA-P również posiada tę jedną szynę - cokolwiek by to oznaczało ;) - tutaj prosiłbym o odpowiedź ludzi którzy się na tym znają i widzieli "bebechy" Fortronów.

Podsumowując: różnica w przypadku F400 i MC350 na liniach 12 jest tylko (?) 2A na drugiej linii. Cena podobna, więc czy warto wziąc MC z "lepszym" okablowaniem, 2 letnią gwarancją i pewniejszym pochodzeniem? A jeśli nie to czy F400 czy F350?

Oki już kończę ;)

Dzieki za ew. odpowiedzi.

Pzdr

Michał

a to ciekawe

nie wiem jak MDN ale FSP 350THA-P ma wszystkie te rzeczy które wymienił ten sprzedający (PCIe, SATA, 24pin itp) poza tym jest cichy, tani a osobiście nie przejmuje się gwarancją (4 mies) są na allegro też te same z 2 letnią ale już za 60zł

 

oczywiscie warto dołożyć do 400W (ostatnio zszedł za 60zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP400-PNF(60MDN)

3.3V - 30A,

5V - 25A,

12V -18A,

ATX 20pin

 

FSP350-60MDN

3.3v - 28A,

5V - 30A,

12V - 19,5A,

ATX 20pin

 

FSP350-60THA-P

3.3V - 22A,

5V - 21A,

12V1 - 10A,

12V2 - 15A

ATX 24pin, 2 x SATA

 

Jak widać ten FSP400 wypada blado na tle tych FSP350- ma minimalnie mocniejszą tylko linię 3.3V. IMO nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP350-60THA-P

3.3V - 22A,

5V - 21A,

12V1 - 10A,

12V2 - 15A

ATX 24pin, 2 x SATA

 

Jak widać ten FSP400 wypada blado na tle tych FSP350- ma minimalnie mocniejszą tylko linię 3.3V. IMO nie warto dopłacać.

Witam

Już niewiele z tego rozumiem. W czym rzecz: porównując tabelki z napięciami:

 

Fortron 350 THA-P

 

ModeCom MC 350 ATX PFC

 

widać, że różnią się napieciami na liniach 12V i to dość znacznie. Wiem, że tych napięć sie nie dodaje ale (chyba) wychodzi na to ze MC jest silniejszy... Z drugiej strony podpisy pod tabelkami - te dotyczące maxymalnego obciążenia na poszczególnych napięciach są identyczne... :blink: Poza tym wątpię żeby ten ModeCom był wydajniejszy od Fortrona. Więc stoję nak ten cieć przed qpą żwiru i się waham :). Skłaniam się jednak qpić MC ponieważ ma większy wiatrak, ponoć grubsze kable, ATX (20+4) +4, gwara... Jak dobrze pójdzie to będzie mnie kosztował koło 80 zł - 50 za stary = dopłata 30 (góra 40)zł.

Jeśli ktoś zna powód dla którego powinienem jednak zrezygnować z MC i brać F to proszę o info.

Aha i jeszcze jedno: czy te 350 wystarczą do mojego konfigu + za jakiś czas zmiana grafy na coś mocniejszego i dodatkowe 512 MB RAM?

Dzięki za uwagę ;)

Pzdr

Michał

Edytowane przez makzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...