Skocz do zawartości
jaxon25

Co Myslicie O Tej Karcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co o myslicie o tej karcie?

GAINWARD MX460 PRO/650 GOLDEN XP + VIVO + 600 MHz

Model Pro/650 GOLDEN SAMPLE XP posiada następujące cechy:

- chipset: nVidia GeForce 4 MX460 - 320 MHz !!!,

- pamięć: 64 MB DDR/128-BIT BGA 3.6 ns - 600 MHz !!!,

- obsługiwana magistrala: AGP X8, X4, X2,

- wysokiej jakości wyjście TV OUT,

- wyjście cyfrowe DVI (dla monitorów LCD),

- VIVO - możliwośc przechwytywania sygnału video z zewnętrznego

źródła analogowego, zgrywania w postaci AVI lub MPEG na HDD

i dalszej obróbki, przy zastosowaniu profesjonalnego

oprogramowania (cyfrowy magnetowid).

Umożliwia także oglądanie obrazu video z zew. źródła

(z TV, video, dekodera czy kamery) na monitorze komputera.

- maks. rozdzielczość: 2048x1536 / 32 bit / 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o myslicie o tej karcie?

GAINWARD MX460 PRO/650 GOLDEN XP + VIVO + 600 MHz

Model Pro/650 GOLDEN SAMPLE XP posiada następujące cechy:

- chipset: nVidia GeForce 4 MX460 - 320 MHz !!!,

- pamięć: 64 MB DDR/128-BIT BGA 3.6 ns - 600 MHz !!!,

- obsługiwana magistrala: AGP X8, X4, X2,

- wysokiej jakości wyjście TV OUT,

- wyjście cyfrowe DVI (dla monitorów LCD),

- VIVO - możliwośc przechwytywania sygnału video z zewnętrznego

źródła analogowego, zgrywania w postaci AVI lub MPEG na HDD

i dalszej obróbki, przy zastosowaniu profesjonalnego

oprogramowania (cyfrowy magnetowid).

Umożliwia także oglądanie obrazu video z zew. źródła

(z TV, video, dekodera czy kamery) na monitorze komputera.

- maks. rozdzielczość: 2048x1536 / 32 bit / 75 Hz.

1657285[/snapback]

co myslimy ?

w dzisiejszych czasach to szrot...brak pixel shaderow nie pozwala na odpalanie nowych gier. jezeli karta nie ma sluzyc do gier a wazny jest tvout to proponuje jakiegos radeona 9200se

jezeli chcesz natomiast taniej karty do gier to proponuje chociaz 3ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslimy ?

w dzisiejszych czasach to szrot...brak pixel shaderow nie pozwala na odpalanie nowych gier. jezeli karta nie ma sluzyc do gier a wazny jest tvout to proponuje jakiegos radeona 9200se

jezeli chcesz natomiast taniej karty do gier to proponuje chociaz 3ti

1657341[/snapback]

 

a takie cos?

Model PixelView 4200 TI 64 MB posiada następujące cechy:

- chipset: nVidia GeForce 4 4200 Ti - 250 MHz,

- pamięci SAMSUNG 64 MB FAST DDR/128-bit - 513 MHz,

- współpracuje z magistralą: AGP X8, X4, X2,

- wysokiej jakości wyjście TV OUT,

- maks. rozdzielczość: 2048x1536 / 32 bit / 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslimy ?

w dzisiejszych czasach to szrot...brak pixel shaderow nie pozwala na odpalanie nowych gier. jezeli karta nie ma sluzyc do gier a wazny jest tvout to proponuje jakiegos radeona 9200se

jezeli chcesz natomiast taniej karty do gier to proponuje chociaz 3ti

1657341[/snapback]

przeciez ona ma tvout

a na pixel shaderow wcale mi nie zalezy,wazne zeby mozna bylo grac w te nowsze gry przy rozdzielczosci 1024 na srednich detalach takich jak nfsu

Edytowane przez jaxon25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ona ma tvout

a na pixel shaderow wcale mi nie zalezy,wazne zeby mozna bylo grac w te nowsze gry przy rozdzielczosci 1024 na srednich detalach

1657360[/snapback]

No wlasnie sam odpowiedziales na pytanie czego potrzebujesz...

cytat:"...wazne zeby mozna bylo grac w te nowsze gry przy rozdzielczosci 1024 na srednich detalach."

Nowe gry wymagaja tego pixel shader'a ktorego Ty nie potrzebujesz :? Druga karta ktora zaproponowales posiada shader'y i da sie na niej pograc nawet w nowe gry :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sam odpowiedziales na pytanie czego potrzebujesz...

cytat:"...wazne zeby mozna bylo grac w te nowsze gry przy rozdzielczosci 1024 na srednich detalach."

Nowe gry wymagaja tego pixel shader'a ktorego Ty nie potrzebujesz :?  Druga karta ktora zaproponowales posiada shader'y i da sie na niej pograc nawet w nowe gry :wink: pozdrawiam

1657382[/snapback]

a co o tym myslicie?

 

Model MSI GF3 TITANUM TV:

- chipset: nVidia GeForce 3 200 TI- 200 MHz,

- pamięć: 64 MB FAST DDR/128-BIT - 405 MHz,

- magistrala: AGPX4 (wspołpracuje też z AGPx8 i x2),

- wysokiej jakości wyjście TV OUT,

- wyjście DVI dla monitorów LCD,

- maks. rozdzielczość: 2048x1536 / 32 bit / 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia to absolutne minimum do gry w najnizszych detalach (jezeli mowimy o najnowsych grach).

Czasem znajdziesz jakies ladniej zoptymalizowane gry to wlaczysz cos tam moze na medium ale na pewno nie w 1024x768.

Narazie z tych kilku kart ktore podales to ti4200 jet najlepsza ale w tej cenie mozna znalezc juz lepsze - oczywiscie tak jak ona rowniez uzywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/C=overclocking=podkręcanie.

Moim zdaniem nie opłaca się kupować Radeona 9250, lepiej troszeczke dołożyć i kupić GF4 4200 lub jakiegoś GF3, ewentualnie Radeona 9100. Nie przejmuj się, żę 9250 ma 128 MB RAM, dla takich kart nie jest to wcale takie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się opłaca bo mój koleś w MEdal of honor pacyfik A grał na 1024x768 na średnich i zero ścin. Tylko nie wiem bo on ma Direct 9.0c więć widocznie niektóre radki 9250 obsługują direct 9 :D

 

Radeon niestety będzie turaj lepszy trzeba tylko zaleźć dobry model. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się opłaca bo mój koleś w MEdal of honor pacyfik A grał na 1024x768 na średnich i zero ścin.  Tylko nie wiem bo on ma Direct 9.0c więć widocznie niektóre radki 9250 obsługują direct 9  :D

 

Radeon niestety będzie turaj lepszy trzeba tylko zaleźć dobry model.  :wink:

1657990[/snapback]

człowieku co ty gadasz?Oo

zaden 9250/9200/9100/8500 nie ma obslugi dx9...weszła ona dopiero razem z 9550/9600 i wyzej.... :?

dwa.... smiesz twierdzic ze 9250 :lol: to lepszy wybor niz 3/4ti...fajnie zanizone zegary... i architektura 4x1 kontra 4x2....wiadomo kto stoi na przegranej pozycji od razu na starcie...

poczytaj wpierw a potem polecaj .... ja nie molbym zyc mając na sumieniu "poradzenie" komus szrotu :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam widziałem i się dziwiłem że takie "g*wno" tyle wyciąga ale tak było :mur: :mur:

Wiem wiem bez sreenów i tak nei uwierzycie ale ta karta jest naprawdę dobra.

 

Chociaż na testach Ti 4 jest dość wysoko :D na benchmark.pl są testy i jest to wydajna karta kosztuje coś ok 200zł na ALLegro :-| Nie wiem czy założyciela topicu stać na takie cudo. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoja płyta obsługuje AGP 8x to bierz Radeona 9550 jeśli tylko AGP 2x, 4x to bierz Radeona 9100 (nie jestem pewien na 100% czy chodzi na AGP 4x) lub Radeona 8500, GeForce 4Ti ma Pixel Shadera tylko w wersji 1.3, a te Radeony co wymieniłem to maja PS w wersji 1.4 obecnie nie ma gry która by na tym nie poszła.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500  :blink:  :blink:  ??????

1658445[/snapback]

Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Jeśli masz coś do 8500 to sprobuj odpalić Battlefielda 2 na GF 4Ti i na Radeonie 8500 zobaczysz efekty (wejdź do topicu o BF2 i zobacz co się dzieje przy próbie odpalenia na 4Ti). Taka jest prawda technologicznie 8500 jest lepszy od 4Ti i cenowo też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiac R8500 nad ti4200 to profanacja.

Zreszta w czym przeszkadza AGPx4 aby zamontowac na nim R9550 bo totalnie nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz.

1658771[/snapback]

OK może Ti4200 jest szybsze choć nie dużo, ale PS w wersji 1.3 do PS 1.4 w 8500 nie ma co porównywać mam paru znajomych co kiedyś kupiło 4Ti i byli super zadowoleni. Ponieważ nie każdy zmienia sprzęt co chwile to zostało im to do dziś i jakie było ich rozczarowanie gdy zakupili Battlefield 2 i próbowali pograć (z marnym skutkiem), a jeden śmieszny człowiek któremy kiedyś sprzedałem 8500 spokojnie w BF2 pogrywa bez żadnych problemów, więc nie mów że 8500 jest gorszy bo nie jest może jest wolniejszy, ale nadrabia to rozwiązaniami technologicznymi.

 

Nie słyszałeś, że w AGP4x, 2x napięcie zasilania jest 3.3V, a w AGP8x 1.5V. Chyba że jest 9550 w wersji AGP4x to wtedy OK, ale nie jestem pewien.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mastertab

w agp4x napięcie jest 1.5V a w agp8x 0.8V tak dla ścisłości....

1658866[/snapback]

Masz ASUS-a V9999GT na AGP8x odpal sobie Riva Tuner i zobacz na AGP Vddq V napewno masz 1.50V albo wejdź do biosa płyty głównej tam też masz 1.50V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy pindolicie z tymi napieciami na AGPx8 ??

Jakie 0.8 V ?

Takie bzdury na 3,5 letnim forum gdzie jest milion tematow o kartach graf.

Dzizz !!

 

PS. mastertab, o AGPx2 to wiem. Pisales tez o problemie z AGPx4 aby ruszyla na nim R9550. Oczywiscie AGPx4 i x8 to to samo z wieksza wydajnoscia tego drugiego w praktyce jakies 1-2% :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres

To że AGP8x ma 1.50V to wiem, ale mój kumpel miał jakąś płyte pod Athlona (na KT266 czy jakoś tak) i miał AGP2x, 4x i zasilanie było tam 3.3V więc można się troche pogubić i nie do końca wiadomo jak to jest może są płyty z AGP2x, 4x na 3.3V i płyty z AGP4x, 8x z 1.50V (w końcu są karty które działają na 3.3V jak i 1.50V choćby wcześniej wspomniany przeze mnie R8500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję 9550 Abita (non xt). Naprawdę za 290 zł petarda jest. Kręci się znakomicie. Kolega wydajnościowo leje 9600 xt, nieznacznie, ale jednak. Bedę głosić wieść po wsze czasy, że żadna nówka do 300 zł nie może się z tą kartą równać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję 9550 Abita (non xt). Naprawdę za 290 zł petarda jest. Kręci się znakomicie. Kolega wydajnościowo leje 9600 xt, nieznacznie, ale jednak. Bedę głosić wieść po wsze czasy, że żadna nówka do 300 zł nie może się z tą kartą równać.

1659841[/snapback]

fajnie, ale za 300zł to mozna miec 9500pro/9700....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...