Skocz do zawartości
Luki

Ap Di-624 Czy Di-524?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W domu mam wtyczke RJ45. Internet nią dostarczany che rozdzielić w domu na 2 komputerki: jeden to stacjonarka i ją kablem a drugi to laptop i jego radiowo.

Zasięg ma być na całe mieskzanie tzn 2 duże pokoje.

 

Oba te AP-ki niewiele się różnią (cenowo to 24zł) ale czy warto dawac te 24zł ?? Czy zasięg i jakość połączenia będzie odczuwalnie lepsza??

 

Sprzęt zakupie na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64234595

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64500853

 

Który wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest w predkosci i standardzie.624 ma 108MB/s a 524ma 54MB/s. Jesli w laptopie bedziesz mial karte 108MB/s to kup 624. Co do zasiegu... nie bedzie wielkiej roznicy(moze nawet zadnej)

Piszesz ze 2duze pokoje?? to zalezy jak grobe sa sciany i gdzie bedzie AP (jesli w centrum to duze szanse ze bedzie dzialac w 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki.

Po konsultacji jeszcze z kolegą doszedłem do wniosku że kupie ten 524.

Własnie różnica w zasięgu praktycznie żadna, a że lapek nie ma karty 108MB/s to tez dlatego taki wybór.

 

pozdrawiam.

 

temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sam się zastanawiałem nad 524 i wybrałem 624 :wink: motywowane przez znajomego większą stabilnością

jak kupujesz u tego gostka z allegro to trochę poczekasz :? ja musiałem 3 tygodnie :mur: szkoda nerwów

popatrzył bym też nad model 3Com (3CRWE454G72) ale niema odkręcanych anten podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na allegro. Qrde nawet nie gadaj że aż tyle.

Ja biore tylko na 2 kompy więc dużego obciążenia nie będzie więc styknie 524.

1662317[/snapback]

Panowie:) jest taki tani sklepik:)

www.yagi.pl POLECAM !!!!! D-Link AirPlus DI-624 Rev.C za 189,00zł!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:) jest taki tani sklepik:)

www.yagi.pl POLECAM !!!!! D-Link AirPlus DI-624 Rev.C za 189,00zł!!

1662639[/snapback]

Zasilacz 220-240V nie wymagający : konwerterów przejściówek redukcji itp.

 

sprzet tani bo z usa czyli bez gw. bo dlink polska nie akceptuje sprzetu z usa i nie udziela dla niego wsparcia

tanio nie znaczy zawsze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepne sie pod temat. Mam identyczna sytuacje jak Luki z tym ze biore pod uwage modele D-linka DI-524 (54Mbs) i DI-642+ (54Mbs) (DI-624 bez plusa nie wchodzi w gre bo cena nowego zbija z nog a allegro odpada). Ktory bedzie lepszy? Bo tak na moje oko ( znaczy sie oko laika) niczym sie nie roznia. Z gory dzieki

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 624 rev C od gościa z Allego [koleś chyba z Krosna] i fkatycznie za szybki to on nie jest paczk przyszła po ok 2 tygodniach wszystko działa OK. Ten 624 jest na lepszym chipsecie [chyba Atheros] niby stabilniejszy,ma lepszą czułość. Niewiem który realnie lepszy ale obydwa jak dla ciebie powinny być dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 220-240V nie wymagający : konwerterów przejściówek redukcji  itp.

 

sprzet tani bo z usa czyli bez gw. bo dlink polska nie akceptuje sprzetu z usa i nie udziela dla niego wsparcia

tanio nie znaczy zawsze lepiej :)

1665287[/snapback]

z tym sie zgadze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy DI-624+ albo D-524 nie udlawia sie jak na jednym kompie zapusci sie eMule albo torrenta? Czy na drugim nadal bedzie net dzialal ok?

1666375[/snapback]

no jesli predkosci Up i Do beda bez ograniczenia to kazdego uwali...ale jesli bedzie podzielone z glowa:) to nie - przynajmniej u mnie nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz dostanies 524 to wymien firmware na wersje 1.20 ze strony

1662664[/snapback]

no zainstalowalem sobie:) i... jak narazie roznicy nie widze;/ no chyba ze ogolnie wszystko dziala szybciej!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam podobne dylemat tylko modele z niższej półki (514 i 524), lapka mam w standardzie g dlatego raczej wezmę na zamowienie 524 bo w moim sklepie od ręki jest tylko 514 i to za 190zł :(

 

edit:

już wiem ze 524 kosztuje bagatela 230zł :( nie ma to jak olsztynskie zdzierstwo

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po kilku miesiącach z tym samym problemem. Mianowicie zakup odłożyłem wtedy ze względu na odcięcie funduszy, a teraz powrócił problem. Mam w domu neo z routerem/switchem thomsona speedtouch 510 z 4 wyjściami rj45. Problem się pojawił jak do domu doszedł 5 komp (tj 3 stacjonarki i 2 mobile z wlan g). Czytałem wątek niżej, że z 624 mają problem z podziałem i dlatego się pyam czy mogę podłączyć go pod ten modem od tepsy i normalnie podłączyć do niego te dwa lapsy? Prosiłbym o jakąś odpowiedź w przystępnym języku dla początkującego admina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po kilku miesiącach z tym samym problemem. Mianowicie zakup odłożyłem wtedy ze względu na odcięcie funduszy, a teraz powrócił problem. Mam w domu neo z routerem/switchem thomsona speedtouch 510 z 4 wyjściami rj45. Problem się pojawił jak do domu doszedł 5 komp (tj 3 stacjonarki i 2 mobile z wlan g). Czytałem wątek niżej, że z 624 mają problem z podziałem i dlatego się pyam czy mogę podłączyć go pod ten modem od tepsy i normalnie podłączyć do niego te dwa lapsy? Prosiłbym o jakąś odpowiedź w przystępnym języku dla początkującego admina :)

Jaknajbardziej wykonalne.

 

Kupujesz jakiegos APka podlaczasz kablem z wyjsca Rj45 z Thomsona(jesli jest port uplink, to nim, jesli nie to pierwszym jaki jest najlepiej) , pod np tego D-Linka 624 pod port w switchu (najlepiej nr 1). i już bedzie działać. Konfigurujesz APka, zeby miał IP z tej samej puli co Speedtouch. Jako brame ustawiasz IP tego speedtoucha i tyle.

 

cieszysz sie internetem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaknajbardziej wykonalne.

 

Kupujesz jakiegos APka podlaczasz kablem z wyjsca Rj45 z Thomsona(jesli jest port uplink, to nim, jesli nie to pierwszym jaki jest najlepiej) , pod np tego D-Linka 624 pod port w switchu (najlepiej nr 1). i już bedzie działać. Konfigurujesz APka, zeby miał IP z tej samej puli co Speedtouch. Jako brame ustawiasz IP tego speedtoucha i tyle.

 

cieszysz sie internetem :D

 

I będzie działać zarówno kablowo jak i bezprzewodowo, skoro tak to super :)

 

a i jeszcze jedno małe pytanko: jak wezmę go na lanparty (d-lin 624oczywiście) to będzie mógł pełnić normalnie rolę switcha? (i kablowego i wifi?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie działać zarówno kablowo jak i bezprzewodowo, skoro tak to super :)

 

a i jeszcze jedno małe pytanko: jak wezmę go na lanparty (d-lin 624oczywiście) to będzie mógł pełnić normalnie rolę switcha? (i kablowego i wifi?)

 

ja. budziet rabotac :lol: . Tylko ipki trza ustawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...