Skocz do zawartości
Gość Hdd_Cut

Laptopy Ibm

Rekomendowane odpowiedzi

Nieznalazlem na forum nic o lapkach IBM-a. Woec piszcie ludzie co o nich sadzicie. Piszcie o wszystkim co z nimi zwiazane.

 

Moim zdaniem IBM-y nie sa czolowka jezeli chodzi o wydajnosc, ale za to sa swietne wykonane, sam posiadam http://www5.pc.ibm.com/cr/products.nsf/...CX?OpenDocument i uwazam ze laptop jest bardzo trwaly, juz kilka razy upadl mi on w trybie wsztrzymania, podczas testow sily stgnalu sieci wifi na dachu i ic mu nie bylo:D(tytanowa obudowa) Bateria w nim dziala ok 4-5 godzin, w stanie wstrzymania przy pelnej bateri moze lezec 2 dni:D matryce ma tez bardzo dobra swieci bardzo ladnie. pozatym uwazam ze komputer jest THE BEST!!! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w biurze wpadł mi do łapek lapek IBM (miałem go dla kogoś skonfigurować) i coś co mi się nasunęło na myśl, to : solidny. Konfiguracja była przeciętna - cel 1,4 M, 256 MB RAM, dysk bodajże 40 GB i Intel eXtreme 2, ale do pracy w biurze wystarcza. Jakość wykonania świetna - bardzo solidny plastik, laptop cały czany, malutkia logo IBM i już. Słowem ascetycznie i porządnie. Co do matrycy to nie miałem zastrzeżeń, ale nie miałem te czasu na testy. Jakoś mam wrażenie, że Think-Pady od zawsze wyglądają tak samo :D Ale za to pewno klienci sie poprzyzwyczajali....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo solidny plastik

1658337[/snapback]

IBMki robione sa ze stopow metali lekkich, a wygladaja bardzo do siebie podobnie. Moim zdaniem ta prostota jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBMki robione sa ze stopow metali lekkich, a wygladaja bardzo do siebie podobnie. Moim zdaniem ta prostota jest bardzo dobra.

1659368[/snapback]

 

Ja mam T40, 1.5 Ghz, 512 ram, 40 GB, Radeon 7500. Wg mnie wyposarzenie nie jest jakieś super (szczególnie grafa i dysk). Dysk można wymienić z grafą, no to wiadomo ;P. Matryca jak dla mnie ładnie świeci, ale jak porównałem z FS P17-2 to istny szok...

Kolorki w P17-2 o wiele żywsze. Oczywiście to są dwie różne klasy... :) i poza nasyceniem kolorów nie mam zastrzeżeń. Kąty są porównywalne (albo takie same) dla mego niewprawnego oka, jak w P17-2.

 

Jeśli chodzi o wykonanie to wielki plus dla IBM (który już niestety nie będzie chyba tym samym co kiedyś, teraz nazywa się to Lenovo... śmiesznie :P), za tytanową obudowe i chyba też tytanowe, albo z jakiegoś innego metalu na pewno, zawiasy.

Poza IBM nie wiem jaki producent laptopów używa takiego rozwiązania. Nawet Dell jest cały w plastiku. Nie trzeba chyba mówić jakie plusy to daje :)

 

Mam natomiast spore zastrzeżenia do plastiku który został wykorzystany. W pozostałych miejscach. Jak dla mnie miejsca pod dłońmi za mocno trzeszczą.

 

Wielkim minusem tych lapciaków (mówie o serii T oczywiście) jest ich cena w Polsce u dystrybutora... Za marke się płaci... i to ile :( Swego czasu miałem nadzieje dokupić sobie nagrywarke DVD do tego cacka... wydatek rzędu 2000 zł :mur:

Już nie wspominając o zwykłym combo DVD/CD-RW (coś koło 900 stówek).

Pocieszający jest fakt że na allegro niektóre akcesoria można dostać taniej :)

 

Jeśli chodzi o design... jak dla mnie jest boski !! :D

Jeszcze jak miałem stacjonarke i prawie w ogóle nie myślałem o laptopie (choć już kiełowało ziarenko zmian :P), zobaczyłem kiedyś T40...Po prostu zakochałem się w niej (o ile można mowić o miłości do rzeczy martwych :) ).

 

Oprogramowanie do zarządzania baterią posiada sporo możliwości. Nie wiem jak u konkurencji więc nie będę mówił że jest naj naj itd, ale w porównaniu z Acerem 2313 i oprogramowaniem dostarczonym wraz z nim IBM wypada o niebo lepiej moim skromnym zdaniem.

Ciekawą funkcją tegoż oprogramowania jest wyświetlanie informacji ile razy była wykorzystywana bateria (tutaj również niestey nie wiem jak u konkurencji).

 

 

Ojoj ale sie rozpisałem :) pewnie użytkownicy IBM to wszystko wiedzą i ich zanudziłem na śmierć, ale dla kogoś kto poszukuje info o tym sprzęcie moje wypocinki mogą być w jakimś stoponiu przydatne :)

 

 

Ps. Wielki minus za niewspieranie/słabe wspieranie Linuxa przez firmę Ibm jeśli chodzi o sterowniki, ale to można też rozwiązać :) "Google prawdę Ci powie...:P"

Edytowane przez lamunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ceny IBMow sa bardzo duze :mur: niestety :( ale napewno sa warte swojej ceny. W porownaniu z Fujitsu mojego brata IBM wypada znacznie lepiej. Jego wielka zaleta jest to ze mozna postawic go na kazdym podlozu, oczywiscie niewliczaja w to roznych cieczy. IBM RULEZ!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swego czasu przez krotki moment IBM. Nie pamietam oznaczenia, ale bylo to "zwykle" P4 1,8 bodajze, reszta standard, ATI7500, 256 Ramu.

 

Wykonanie rzeczywiscie solidne, widac, ze sprzet moze duzo wytrzymac. Fajny pomysl - wedlug mnie - z lampka do klawiatury. Za to bardzo nie podoba mi sie daszek nad i po bokach ekranu. Nie wiem jak to opisac, ale osoby znajace IBM wiedza o co chodzi.

 

No i tak jak ktos wspomnial - IBM ma doskonaly support na stronie. Wiele przydatnych programow itp.

 

Minusy? Cena i jednak srednio multimedialne konfiguracje. Ale chyba nie o to chodzi w tym przypadku...

 

PS: nie wiem jak Wasze ale moj strasznie lapal brud od wierzchu;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swego czasu przez krotki moment IBM. Nie pamietam oznaczenia, ale bylo to "zwykle" P4 1,8 bodajze, reszta standard, ATI7500, 256 Ramu.

 

Wykonanie rzeczywiscie solidne, widac, ze sprzet moze duzo wytrzymac. Fajny pomysl - wedlug mnie - z lampka do klawiatury. Za to bardzo nie podoba mi sie daszek nad i po bokach ekranu. Nie wiem jak to opisac, ale osoby znajace IBM wiedza o co chodzi.

 

No i tak jak ktos wspomnial - IBM ma doskonaly support na stronie. Wiele przydatnych programow itp.

 

Minusy? Cena i jednak srednio multimedialne konfiguracje. Ale chyba nie o to chodzi w tym przypadku...

 

PS: nie wiem jak Wasze ale moj strasznie lapal brud od wierzchu;)))

1660977[/snapback]

 

 

Taaa... biały kurz to standard :P ja co jakiś czas przejade szmatka i jest ok :)

Daszek jak dzaszek, kwestia gustu, a o gustach jak wiadomo się nie dystkutuje :) mi on nie przeszkadza. Poza tym jak wspomniałeś o tym daszku to się mu przyjżałem.

Wg jego funkcja jest taka że dodatkowo zabezpiecza "środek" (klawiatura itd) przed uszkodzeniami (taka "przykrywka" :)). Osobiście nie przypadł mi do gustu design Acera, chodzi mi o te zaokrąglone krawędzie, nie podobało mi się to szczególnie jak laptop był zamknięty.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie... Jedyny minus tych lapciaków to to że raczej słabsze grafy ładują... (choć są wersje z niezłymi grafami, ale za to to już fiuu fiuu szarego Kowalskiego chyba nie stać na to :)) A graf zewnętrznych (jak np napędy i dyski) nie ma i nie będzie ;)

Jeśli chodzi o napęd optyczny to aktualnie kupiłem kabel USB2IDE za 65 zł i Benq 1640 i jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż wszelkie wewnętrzne nagrywarki (chodzi mi o DVD+-R). Natomiast zwykłe CD-R/RW jakie są pakowane w zupełności wystarczają.

Ja z pełną świadomością wybrałem taki sprzęt. Owszem mogłem kupić Acer/Toshiba/etc, etc (nic więcej mi teraz na myśl nie przyszło, proszę wstawić wedle uznania :)) ale jednak IBM.

Jeśli chodzi np o serie R (R40,R50,R50e czy jakoś tak), to są to wersje o wiele uboższe (plastik, brak kompozytów tytanu, o wiele grubsze).

Edytowane przez lamunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... biały kurz to standard :P ja co jakiś czas przejade szmatka i jest ok :)

Daszek jak dzaszek, kwestia gustu, a o gustach jak wiadomo się nie dystkutuje :) mi on nie przeszkadza. Poza tym jak wspomniałeś o tym daszku to się mu przyjżałem.

Wg jego funkcja jest taka że dodatkowo zabezpiecza "środek" (klawiatura itd) przed uszkodzeniami (taka "przykrywka" :)). Osobiście nie przypadł mi do gustu design Acera, chodzi mi o te zaokrąglone krawędzie, nie podobało mi się to szczególnie jak laptop był zamknięty.

 

1661131[/snapback]

Zgadza sie - daszek ochrania "zawartosc" to znaczy IMO zabezpiecza by cos nie wtargnelo do wnetrza zamknietego laptopa.

 

 

Acer... Mialem kupic 5024, bo na papierze wyglada OK. Jednak strasznie niespodobala mi sie obudowa. Ale jedno jest pewne - jesli ktos ma ograniczony budzet a chce mozliwie wydajny sprzet to bedzie z Acera zadowolny - oczywiscie jesli jestesmy swiadomi wad nazwijmy to jakosciowych.

 

A ibm - szczegolnie te klasyczne modele - to imo bardzo dobry, korporacyjny sprzet. Dla zwyklego usera - oprocz ceny - najwieksza wada IMO sa karty grafiki i ogolnie multimedialna otoczka. Karty grafiki nawet typu 9600 z 32MB ramu to sa typowe rozwiazania biurowe - czyli target w jaki celuje IBM. Ale jesli to nam nie przeszkadza to na 100% powinnismy byc zadowoleni z ibm'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wedlug mnie tez ten zbierajacy sie kurz na IBMkach jest wada. ale najlepsze z najlepszych IBMow chyba sprostaja kazdemu, np ten :D http://www5.pc.ibm.com/cr/products.nsf/...CX?OpenDocument ....... Ten sprzet jest pelen wypas, Dniami i nocami marze o nim. Moze kiedys. ale jak narazie w zupelnosci wystarcza mi moj sprzecik, co prawda mam go od czerwa ale jest SUPER. Kiedy pierwszy raz go zobaczylem to sie w nim zakochalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Fujitsu o ktorym wczesniej pisalem. Jego konfig to: P4 3.2(bez HT) 512 ramu ATI M Radeon 9700 z 128mb 80gb 5400rpm DVD DL. Jego wielka wada jest to ze nie mozna go postawic na zadnym miekkim podlozu, bo zaraz sie gotuje :( Ma wiatraki od spodu. Sprzet co prawda bardzo wydajny, ale zamiast go chyba bym wolal stacjonarnego jakiegos wypasionego kupic, Ten Fujitsu kosztowal ok 7tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wedlug mnie tez ten zbierajacy sie kurz na IBMkach jest wada. ale najlepsze z najlepszych IBMow chyba sprostaja kazdemu, np ten :D [url=http://www5.pc.ibm.com/cr/products.nsf/$wwwPartNumLookup/_UW2Q1CX?OpenDocument]http://www5.pc.ibm.com/cr/products.nsf/

 

 

Heh toś mnie zaraził :P Ale na razie wystarczy to co mam, może ram w niedalekiej przyszłości.

 

Co do kurzu, kolega kupił Acera 64 bit (nie pamiętam jaki dokładnie model niestety) i jego Acer ma dokładnie tą samą "wadę"... Tak więc to nie tylko przypadłość IBM :P kwestia przyzwyczajenia :) i wytrenowania dodatkowego ruchu przed rozpoczęciem pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze IBMy to fajne laptopy, jedne z najfajnieszych, ale moim zdaniem nie pasuja do naszej rzeczywistosci :) Ceny sa na poziomie zawyzonym o jakies 25% w stosunku do wartosci, tak wiec sa to laptopy dla fanow marki lub nie liczacych sie z pieniedzmi.

1662673[/snapback]

Za marke i wykonanie trzeba placic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tytanowe obudowy! thinklight, ULTRABAY, Solidne??? to mało powiedziane najlepssze!!!!!!!:):):) i najdroższe....

już nie wspomnę o uwielbianej przeze mnie serii "x"...:)

1663864[/snapback]

ja wole lapki z seri T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole lapki z seri T

1663971[/snapback]

X'y też są zajefajne, jedynie ten wyświetlacz taki mały (12.1), jak dla mnie to maszynka baaardzo mobilna i raczej to jakichś konkretniejszych (chocby programowanie) zastosowań to odpada w przedbiegach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to co w podpisie. ;) Komputerek niczego sobie. W sumie tak mi się spodobał że nie zamierzam jego się teraz pozbyć. Miałem poprzednio Gericoma. Nawet nie porównujmy tych dwóch marek. Nie ma czego porównywać. Gericom troszkę niedorasta do pięt IBM. Wchodzę teraz w nowy język programowania ASP i mam zamiar dołożyć sobię RAM. Nie oszukujmy się 256mb to zdecydowanie za mało jak chcem sobie pracować na bazie danych. Jednak co do reszty w laptopie jest super. Grafika Radeon 7500 jak dla mnie w zupełności wystarcza. Nie mam czasu w sumie na gry na laptopie. Powala mnie na kolana jak już ktoś wyżej pisał zarządzanie baterią. Wydajność można uzyskać bardzo dobrą nawet na baterii. W Gericomie nie było nic. Dobrze że udało mi się tamtego sprzedać a dostać tego za przysłowiowo maluteńkie pieniądze. :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak baterie w IBMkach sa super, ja na moim komputerku moge obejrzec dwa filmy dvd na bateri(kazdy po ok 2h), a komputer ktory wylaczony ma dzwiek i zadnych specjlnych animacj np tylko net trzyma 5 godzin, mysle ze to bardzo dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...