Skocz do zawartości
mongothealien

Jak Zrobić Hot-spot'a ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój nowy szef zarzyczył sobie by klienci jego knajpy mieli dostęp do netu za free.

Pytanie: czy wystarczy, że kupie jakiegoś lepszego AP, np: WAP54G i nazwę jakoś sieć, podam klientom hasło dostępowe i będzie OK, czy mam też kombinować z jakimś specjalnym softem ? Jeżeli tak - to jaki AP kupić by klienci mogli lączyć się z netem bezproblemowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co zaproponowałeś jest ok. Przecież w restauracji nikt eMule`a nie zapuści. Musiałbyś jedynie wprowadzić szyfrowanie WEP, tak, żeby ludzie z ulicy Ci nie buszowali za free.

 

OT: Czy twój szef nie ma czasem też restauracji w R-ku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Szyfruję w 128 bitach i się nie przejmuję. Skoro klienci knajpki potrafią korzystać za swych laptopów, to pewnie potrafią też wyszukać moją sieć i spytać barmana o hasło (będę je zmieniał co kilka dni - lubię mieszkańców kamienicy, w którym jest lokal ale nie aż do tego stopnia by dawa im stałkę za free :? )

 

Co do lokalu w rybniku - mój szef nie ma ale moja kumpela ma (lub miała - dawno się z nią nie widziałem) lokalik "dla dorosłych"

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do konfiguracji, to AP - Infrastructure oraz odpalony DHCP, ale to tak pisze tylko, dla potomności, bo ty Mongo pewnie wiesz, o co biega.

 

A o tą restaurację pytałem, bo w R-ku jest taka włoska restauracja, której szefowie jeżdżą autami na katowickich blatach... całkiem niezłymi Cayene, MB CLS... a pamiętam, że twój szef lubi takie gabloty :P

 

No dobrze, koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...