Skocz do zawartości
moadipek

Konfiguracja Speedtoucha 510

Rekomendowane odpowiedzi

siema.od kilku dni mam neo 2mb i router speed toucha 510 tylko jak wlaczam emula to mam lowID wiemk ze trzeba cos pozmieniac w ustawieniach routera tylko ja nie wiem gdzie sie to ustawia jesli ktos wie to prosilbym o pomoc...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, wejdź sobie na stronke 10.0.0.138 (domyślna konfiguracja), tam w Advanced i NAPT i naciskasz NEW, wpisujesz odpowiednie adresy i porty i po sprawie. Ewentualnie możesz zdefiniować tam domyślny serwer w sieci lokalnej, żeby wszystkie połączenia przychodzące były przekierowywane do twojego kompa (nie polecam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.znalazlem taka zkladke tylko jakie porty ustawic i co?? moglbys mi dokladniej to opisac?? konkretnie chce ustawic aby miec high id w emule czyli trza udostepnic chyba TCP 4662 i UDP 4672 ale jakie adresy??

Edytowane przez moadipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć ponownie (nudzi mi się dziś ;) ) Zakładam, że na tym wypasionym sprzęcie masz WindowsaXP, więc najpierw trzeba poznać adres twój adres IP w sieci wewnętrznej. Wchodzisz sobie w start->programy->akcesoria->wiersz polecenia i w tym wesołym czarnym okienku wpisujesz komendę IPCONFIG. Spisujesz adres IP i wchodzisz w konfiguracje routera tam gdzie już dotarłeś.

Protocol: tcp

Inside IP: twoje wewnętrzne IP, które wyszło po wpisaniu IPCONFIG

Outside IP: zostawiasz to co jest (0.0.0.0)

Inside Port: 4662

Outside Port:4662

Naciskamy Apply i już powinno być. Postępujesz analogicznie dla protokołu UDP.

Aby zapisać konfigurację na stałe w routerze wchodzimy w nim w Basic -> Connections wybieramy DISCONNECT (zmieni sie na CONNECT) i dalej wciskasz po prawej stronie SAVE ALL. Jak sie zapisze naciśnij CONNECT. Pewnie już sam wszystko skonfigurowałeś, ale może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko poutawialem ale nadal piszee ze UDP mam zablokowane a ustawiulem tak na routerze jak trzeba czyli odblokowalem porty 4762 i to samo IP wpisalem jak przy ustawieniach TCP a nadal w emule pisze na na sieci KAD mam LowIp...cemu tak??

Edytowane przez moadipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w modemie w menu ADVANCED w zakładce NAPT masz zakładkę DEFAULT SERVER (2gie z prawej)

Tam wpisujesz sobie IP komputera na którym masz program do którego potrzebny ci jest dostęp z zewnątrz i wszystko działa jak należy.

Nawet jeżeli pojawi się informacja o LOW ID można ją olać, bo teraz wszystkie porty defaultowo przekierowane są na ten właśnie komp a jeżeli potrzebujesz skierowac ruch na inny wtedy ustawiasz przekierowania w zakładce NAPT ENTRIES

 

Wiem że temat troszkę odgrzebany ale może jeszcze ktoś z niego korzysta tak jak np ja :P

Edytowane przez darksoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...