Skocz do zawartości
lamunek

Problem Z Kablem I Tv-out

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio ten oto Kabelek.

Podłączam komp z tv, włączam a tu jakieś "buczenie" z głośników tv oraz takie "latające pasy" pionowe (z góry na dół).

Karta to Sapphire Radeon 9550 VIVO. Płyta to Asus K8N-E Deluxe. Mini-jack odpowiadający za audio jest podłączony do karty dźwiękowej na tej płycie (dźwiękówka ośmiokanałowa). Buczenie pojawia się dopiero przy aktywowaniu wyjścia s-video w sterowniku Ati.

Dodam że przy podłączaniu to laptopa Thinkpad T40 nie ma takowych problemów (tam jest Radeon 7500 a dźwiekowa to jakaś zintegrowana). Nawet obraz wydawał się jakiś taki lepszy, bez tych pasów z śmigających z góry na dół.

Także wydaje mi się że kabel jest sprawny, problem chyba w tym stacjonarnym kompie, tyle że nie mam żadnych pomysłów :(

 

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale do VIVO potrzeba innego kabla, jak kupowałem dla kumpla do kompa (RADEK 9100 VIVO) to miał chyba z 3 czy 4 wyjścia

1659494[/snapback]

 

Heh... Kabelek do wizji jest dobry, bo inaczej obrazu bym nie miał. A z VIVO jest taka sprawa, że podłącza się do niego załączony oryginalnie przez producenta rozgałęźnik i jest normalne S-VIDEO.

 

Problem leży raczej w kablu od fonii. Albo może z tą dźwiękówką coś nie tak?? Sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(TV musi obsługiwać sygnał SVHS na eurozłaczu -

w przeciwnym wypadku na kartach grafiki innych niż nVidia

obraz będzie czarno-biały)

 

Jeśli masz ATI, Intela - sprawdź w instrukcji lub menu telewizora czy obsługuje on SVHS na eurozłączu. Jeśli nie jesteś pewien - polecam kabel z konwerterem

do tego się dostosowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego się dostosowałeś ?

1660252[/snapback]

Oczywiście, to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem przed kupnem i zaraz po kupnie ustawiłem w telewizorze. Powtarzam że kabelek jest raczej na bank sprawny, przy podłączaniu do laptopa takich jaj z dźwiękiem nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,poprostu masz przebicie z anteny bo telewizor ma wspólna mase na euro i antenie.

Napewno masz kablówke albo antene z zzasilaczem.

jak chcesz oglądać obraz z kompa,weź poprostu odłącz od telewizora kabel antenowy.

No i daj znać czy poskutkowało.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,poprostu masz przebicie z anteny bo telewizor ma wspólna mase na euro i antenie.

Napewno masz kablówke albo antene z zzasilaczem.

jak chcesz oglądać obraz z kompa,weź poprostu odłącz od telewizora kabel antenowy.

No i daj znać czy poskutkowało.

:D

1679685[/snapback]

Hehe ciekawe rozwiązanie :) w sumie opuściłem teraz chatke (wyjazd na studia), dostęp do neta sporadycznie. A powrót do domku dopiero za tydzień, także dopiero wtedy sprawdze czy poskutkowało :) Ale dzięki za rade. W sumie zastanawia mnie jedno: skoro mówisz że to wina anteny to powiedz dlaczego jak podłączałem laptopa przez ten kabel (antena była podłączona) to nie było takich problemów...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...