Skocz do zawartości
ohwhy

Jaki Dysk?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić nowy dysk (80GB ATA 7 200 obr./min.), a ponieważ nie jestem jeszcze zdecydowany, pomyślałem że może niektórzy z was posiadają któryś z tych dysków i mi cos doradzą.

 

Wybieram z pośród (dyski wymieniłem w kolejności w jakiej jestem skłonny je kupić):

- WD Caviar SE (WD800JB) 8MB cache ATA/100

- IBM Hitachi DeskStar (HDS722580VLAT20) 2MB cache ATA/100

- Maxtor DiamondMax +9 (6Y080P0) 8MB cache ATA/133

- Seagate Barracuda (ST380011A) 2MB cache ATA/100

- Samsung SpinPoint (SP0812N) 8MB cache ATA/133

 

Dzięki za wszelką pomoc usmiech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do finału weszły:

- WD Caviar SE (WD800JB) 8MB cache ATA/100

- Samsung SpinPoint (SP0812N) 8MB cache ATA/133

 

Co wybrać.

 

edit: A właśnie i czy orientujecie się czy te dyski będą pracować stabilnie i bez problemowo na płycie z Ultra DMA/33 ?

Edytowane przez ohwhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będą działać to ci nie napiszę bo nie wiem ale według mnie powinny :)

Co do co wybrać to wybieram bramkę nr.2 Samsung SpinPoint 8mb cache :) Miałem WD to mi padł 3 latach, pozatym ten samsung coraz bardziej zaczyna pasować, i z moich obserwacji wynika, że po sformatowaniu dysku, instalacji windowsa warto po ok 2 tyg zaś sformotować partycję z windowsem(ja go podzieliłem na 2, jedna ~15Gb na windows'a i pliki starszego i najważniejsze programy, druga ~60Gb na kopie plików i moje rzeczy(filmy, gry, mp3 itd)) i od nowa zainstalować, potem tylko dysk żyłować przez następny tydzień :) w moim przypadku po 2 formacie komp chodzi szybciej. Pozatym za 1 razem miałem namieszane w trybach pracy napędów (nie mogłem ustawić tych co chciałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...