Skocz do zawartości
ToMkiLeR

Na Jakich Kościach Pamięci Polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witanko tweak'owcy :D

Mam pewnien dylemat

Zamierzam zmieniać platforme na s754

tzn. Sempka 3000 + Gigabyte K8NS rev. 1.1 + no własnie pamięci, tylko jakie?

moje wymagania?

1. Na codzień fsb 250 przy możliwie najostrzejszych timingach (2,2-2,3 Giga mi styknie)

2. Do gier, testów, rekordów napewno 300fsb (albo więcej) to już przy cl3 (może cl2,5 da sie wycisnąć :D )

oczywiście mam zamiar dorzucic za jakiś czas drugą taką samą kostkę 512

 

niestety z tego co widziałem na K8NS moge max ustawic 2,7 vdimm więc dość cienutko, a może powstał jakiś zmodowany bios dla tweakowców??

(no chyba że nic nie da się z tym zrobić - wtedy nie ma wyboru i trzeba wziąśź DFI)

 

PS: Niestety nie mam czasu zbytnoi ślęczeć na tymi gigantycznymi tematami po 20-30 i więcej stron :) tak więc prosze o wyrozumiałość.

 

dzięki z góry za wszelkie wskazówki itp porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCD do 300 potrzebuje z regoly 2,8-2,9V. Twoja plyta z najnoszym biosem daje 2,85 max ktore jest zawyzone i real jest na wiekszosci plyt 2,9 (wedlug xtremesystems)

 

Jak chcesz je kupic to radze juz od razu kupic pare 2X512 =) Nie jest to tani biznes i 2 kosci kosztuja okolo 700 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCD do 300 potrzebuje z regoly 2,8-2,9V. Twoja plyta z najnoszym biosem daje 2,85 max ktore jest zawyzone i real jest na wiekszosci plyt 2,9 (wedlug xtremesystems)

 

Jak chcesz je kupic to radze juz od razu kupic pare 2X512 =) Nie jest to tani biznes i 2 kosci kosztuja okolo 700 zl

no tak też myslałem że może to być dość drogi biznes

może znajde jakiegoś sponsora :D <_<

tylko gdzie moge takie dostać

a jak w porównaniu z Hynixami bt43 czy winbondami bh5/6??

tak jak mówiłem nie znam sie, tyle że słyszałem też o w/w

czy warto było rozejrzyć sie za róznymi kostkami z " tych popularnych"

jakie w tym przypadku będą różnice w cenie??

ogólnie zależy mi rzecz jasna na jak najniższych cenach w stosumku do możliwości pamięci (TCCD, hynixy bt, winbondy)

nie to żebym negował wasze rady :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na twoja plyte (K8NS) winbondy odpadaja bo do tego musisz miec DFI zeby dac napiecie conajmniej 3,3V na pamiec, Hynixy to inna kategoria pamieci conajmniej polka nizej niz winbondy/tccd. Winbondy nadrabiaja timingami i FSB z regoly okolice 250. TCCD slabsze timingi ale 300 Mhz, a Hynixy FSB moze 250 i timingi slabe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to chyba wezme te na Samsungach TCCD <_<

a gdzie je najlepiej brać i najlepiej jakiej marki (Twinmosy może Patrioty może coś innego)

wiem że to sie troche robi dział "Co kupić" ale wybaczcie ;)

aha a co będzie jak na TCCd zapodam 3,1v z płyty DFI?? (są tak samo głodne voltagu jak winbondy??)

jeszcze sie waham co do płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak kupować TCCD to też z głową.

Nie wpakuj się w jakies kingstony itp.

Najlepiej kup albo standardowe DDR600 albo selekcjonowane pewne.

Stosunkowo mało TCCD DDR 400 pc3200 kręci się do 280-300mhz.

Ja polecam Geile UltraX miałem sobie komplecik 2x512MB pc3200 old rev. latały sobie 310mhz 2,5-3-4-8-1T sstabilnie gold memory i memtest+SPI165M :DD:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej odrazu kup dfi bo możesz później żałować tak jak ja

hej misio129 a czego dokładnie żałujesz w zakupie Gigabyte??

bo jak wiesz różnica w cenie jest dość zauważalna

Ja polecam Geile UltraX miałem sobie komplecik 2x512MB pc3200 old rev. latały sobie 310mhz 2,5-3-4-8-1T sstabilnie gold memory i memtest+SPI165M D

oO no to nieźle biegały, 310fsb mnie spokojnie zaspokaja

a co myślicie o OCZ El Platinium rev2 (TCCD) :wink: będą dobrym wyborem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej misio129 a czego dokładnie żałujesz w zakupie Gigabyte??

po pierwsze mała napięcie na ramach po drugie niby jest troche opcji w biosie do oc ale z dfi to nie ma co porównywać

oO no to nieźle biegały, 310fsb mnie spokojnie zaspokaja

to że u kogoś tyle biegały nie znaczy że u ciebie tyle pójdą, bardzo duże znaczenie ma tu kontroler pamięci w procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mała napięcie na ramach po drugie niby jest troche opcji w biosie do oc ale z dfi to nie ma co porównywać

 

to że u kogoś tyle biegały nie znaczy że u ciebie tyle pójdą, bardzo duże znaczenie ma tu kontroler pamięci w procku

1662549[/snapback]

No i dochodzi jeszcze kwestia ile i jak RAM-u - bo jeśli 4 x 512 MB to możesz mieć problem z osiągnięciem stabilnych 200 MHz FSB w 3D a to jest uzależnione wydaje się być od karty graficznej np u mnie po zmianie z Radka X300 SE 128 MB na GF7800 GT musiałem obniżyć taktowanie pamięci z 245MHz (DIV 166) do zaledwie 193 MHz (DIV 133) :mur:

 

UpDate: oo sorki dopiero zauważyłem że "styknie " ci 1 GB :wink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mała napięcie na ramach po drugie niby jest troche opcji w biosie do oc ale z dfi to nie ma co porównywać

 

to że u kogoś tyle biegały nie znaczy że u ciebie tyle pójdą, bardzo duże znaczenie ma tu kontroler pamięci w procku

1662549[/snapback]

I dlatego na przykła warto kupić DFI bo ma alpha timingi spod biosa, a to pozwala ujarzmić kiepski kontroler pamięci :D Coś o tym wiem... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego na przykła warto kupić DFI bo ma alpha timingi spod biosa, a to pozwala ujarzmić kiepski kontroler pamięci  Coś o tym wiem...

hmmm...niech pomyśle Sempek 3000+ powinieć być IMO z najlepszym kontrolerem z Semków

a jak radzicie 32bit czy 64bit bo to w sumie kwestia 20zł

czy warto wiem że i tak tego nie wykorzystam (może za 2 lata)

PS: hary86 fajnie że zawitałeś do mojego tematu :)

Pamieci pewnie beda w cenie procka i plyty - niezle

heh no tak, takie czasy :wink: Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam właśnie płytkę Gigabyte K8NS s754 rev. 2.0 i sempka 3000+.

Po kupnie odrazu zabrałem się za OC i po chwili był zonk :blink: Pamięci to standardowe Kingstony DS ddr400 cl3 które nie poszły na dzielniku 133mhz. Nie pomagało nic, ani voltage ani timingi po prostu nie chcialy pojsc. Przy ustawieniach dzielnika na 100 wycisnalem 2,5Ghz ale był juz niestabilny, nie wiem czy z powodu niedowoltowania czy zasilki ktora jest na granicy wytrzymałości :wink:

Teraz chodzi na 2,3Ghz i pamieci przy dzielniku 166 na 215Mhz.

 

Chciałem zmienić pamiątki i w oko wpadły mi geile 512MB DDR400 ultrax 2-2-2-5

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13187 chciałbym aby poszły na fsb 250Mhz ale jak juz wczesniej pisano k8ns ma tylko 2,7V na pamiatki i nie wiem czy się opłaca.

 

Pozdro

Edytowane przez devon58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...niech pomyśle Sempek 3000+ powinieć być IMO z najlepszym kontrolerem z Memków

a jak radzicie 32bit czy 64bit bo to w sumie kwestia 20zł

czy warto wiem że i tak tego nie wykorzystam (może za 2 lata)

1663148[/snapback]

Powinien ale nie musi... nikt ci nie da gwarancji jak sie będzie zachowywał.

 

Bierz 64bit rev.E6. 64bit zawsze sie może przydać, a E6 wg. mnie lepiej się kręci od D0 (miałem przyjemność bawić się i takim i takim) i ma instrukcje SSE3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnia UltraX od Ultrax platinium??

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17666

Zastanawiałem się jeszcze nad Patriotami extreme perfomance na TCCD 2-2-2-5

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17715

ale sa drozsze o prawie 80 zeta i dalej nie wiem czy opłaca się pakować takie cacko do takiej płyty. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jsli jush ktos chce wydac 700 stow na pamiec to tylko na cos takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64090316

 

proponuje poczytac nieco o tych ramkach w zagranicznych serwisach gdyz w Polsce nie sa zbyt popularne.

 

co wiecej ktos tu stwierdzil ze tccd lubia 2,8 a nawet 2,9 V. Otoz nieprawda, lepiej sprawuja sie na nieco nizszych napieciach 2,65 - 2,75. Moje stwierdzenie opeira sie na dokladnych testach gdzie testowano ramki na wszystkich polowkowych wartosciach. Powyzej 2,75 znakomita wiekszosc tracila nieco na wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie TCCD, wiekszosc potrzebuje 2,8-2,9. Pozatym te Gskille co dales do nich link to jakis szajs i napewno nie na tccd. Jakby byly na TCCD to juz by ktos dawno kupil. Najpierw sie zorientuj co piszesz a pozniej pisz :>

1666125[/snapback]

rzeczywiscie te na linku nie sa na tccd jednak:

1. stwierdzenie "Jakby byly na TCCD to juz by ktos dawno kupil" gwalci logike, jak chcesz podaruje Ci dodatkowego posta by Ci to uzmyslowic

2. g skill value i tak robi w testach 600 mhz. Nie potrafi jednak zejsc na cas 1,5 na zadnej czestotliwosci na co potrafi zdobic sie tccd przy 400 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie te na linku nie sa na tccd jednak:

1. stwierdzenie "Jakby byly na TCCD to juz by ktos dawno kupil" gwalci logike, jak chcesz podaruje Ci dodatkowego posta by Ci to uzmyslowic

2. g skill value i tak robi w testach 600 mhz. Nie potrafi jednak zejsc na cas 1,5 na zadnej czestotliwosci na co potrafi zdobic sie tccd przy 400 mhz

1666372[/snapback]

Udowodnij mi w jakiej kolwiek aplikacji roznice w wydajnosci pomiedzy CL2 a CL1.5, bo ja sie doszukuje od pol roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chłopaki wszystko ładnie pięknie B) tylko że

do takich zabaw BH-5-tkami potrzebne jest DFI :razz:

które dość sporo kosztuje na dzień dzisiejszy :-|

i tak mi kasy zbraknie jak wezme jakieś BH5 za 600, 700 zeta

no cóż będe musiał skąbinować na to jakąś dodatkową kaske

niewiem czy jestem ślepy ale DFI najtaniej to widziałem TUTAJ

poprawcie mnie jeśli się myle <_<

 

:idea: :idea: o apropos a może wy chłopaki hary86 i PITer macie dla mnie jakieś biznesowe propozycje w temacie BH-5 ??

bardzo byłbym happy :banana: ( jak coś to wiadomo PW ) :wink:

Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...