Skocz do zawartości
Simon Erinaceus

Grafika Do 300 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Wylądowałem z kartą :arrow: Sapphire Radeon 9600 PRO 256MB/128bit

Tylko prosze Was, nie psujcie mi juz humoru i powiedzcie , ze jest "The best" :!:

A tak na powaznie to ciekaw jestem jak wypada w porownaniu z FX 5900 na przyklad, nad ktorym sie zastanawialem!

Czytałem troche i okazalo sie , ze co inne forum to różne zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci troche popsuje humor. Tyle sie napisalem o 9500PRO, albo chociaz tym GX5900ZT, a Ty kupiles takie gow... Jeszcze gdybys wzial 128MB na jakichs dobrych pamieciach 2,8ns to spoko, ale 256MB to juz wogole zdupiles sprawe :mur: To, ze 9600 ma wyzszy numerek niz 9500 to nie znaczy niestety, ze jest lepsza :sad: Jeszcze te 256MB, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D

 

EDIT:

 

Po co tutaj wogole zadawales to pytanie skoro i tak zrobiles po swojemu ?? W sklepie Ci doradzili fachowcy czy jak ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Po co tutaj wogole zadawales to pytanie skoro i tak zrobiles po swojemu ?? W sklepie Ci doradzili fachowcy czy jak ?

1669848[/snapback]

Pytanie zadawalem wczoraj i Radeon nie wchodzil wtedy w gre. Dzisiaj okazalo sie niestety, ze w magazynach nie ma zbyt wielkiego wyboru. Totalne puchy !

Z GF'ow same 5200 albo 6600. Te drugie niestety nie za taka cene jak ten Rad. bo dalem 300 pln. Zobacze jak bedzie w praktyce. Jezeli bedzie chociaz lepszy od tego co mialem do tej pory to jest ok (GF5200 128/128). Mysle tez ze w najgorszym wypadku wezme za niego chociaz to co dalem.

Pozatym duzo wiecej negatywnych wypowiedzi spotkalem na temat GF z serii FX.

Ciekaw jestem o co Wam chodzi z ta pamiecia. Wychodzi ze wg Was im mniej tym lepiej.

Najwidoczniej musze jeszcze sporo poczytac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

128MB pamieci to wystarczajaco jest jak na razie, poza tym karty na tych chipach + 256 MB pamieci robia sie wolne duzo bardziej jak maja wiecej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle tez ze w najgorszym wypadku wezme za niego chociaz to co dalem.

Pozatym duzo wiecej negatywnych wypowiedzi spotkalem na temat GF z serii FX.

Ciekaw jestem o co Wam chodzi z ta pamiecia. Wychodzi ze wg Was im mniej tym lepiej.

Najwidoczniej musze jeszcze sporo poczytac !

1670005[/snapback]

1) Jesli wezmiesz za tego Radka 300zł, ktore dales to stawiam Ci browara

2) Jesli uda Ci sie zapelnic 128MB pamieci na karcie 9600 to tez stawiam Ci browara, a poza tym 128MB duzo lepiej sie podkrecaja.

3) Jak mogles dac za to 300zł :mur: Jeszcze zaloze sie o kolejnego browara, ze masz wersje 400Mhz/400Mhz, a nie 400Mhz/600Mhz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pełna nazwa to Sapphire 9600Pro Advantage 256mb 128bit ?

zapewne tak bo atlantis 9600pro chodzą za ~350 w sklepie a advanatge za ~300zł :)

jak ma 400/400mhz to mogłeś brać 9550GT od GeCube'a, on ma taktowania 400/400mhz a kosztuje ~250zł :) Dodatkowo ma lepsze pamiątki zapewne i jest na rv360 więc miałbyś 9600XT po kastracji, a jak wynika z testu:

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

idze ona na wyższych taktowaniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze!

Moze, albo napewno macie racje ale po testach przeprowadzonych w 3dmark'u05 jestem i tak happy :D

moj GF 5200 128M/128b - 255 pkt. :sad:

kolegi GF 5700 128M/128b - 609 pkt.

i ten nieszczesny Radek 9600 Pro 256M/128b - 1530 pkt. :D

dla zainteresowanych screen'y

 

:arrow: P.S. A z tym browarem nie ma problemu. Gdzie i kiedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

cze!

Moze, albo napewno macie racje ale po testach przeprowadzonych w 3dmark'u05 jestem i tak happy  :D

moj GF 5200 128M/128b - 255 pkt.  :sad:

kolegi GF 5700 128M/128b - 609 pkt.

i ten nieszczesny Radek 9600 Pro 256M/128b - 1530 pkt.  :D

dla zainteresowanych screen'y

 

  :arrow:        P.S. A z tym browarem nie ma problemu. Gdzie i kiedy ?

1672104[/snapback]

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65694101

znacznie lepszy wybór, szczególnie że ten 9600 ma pamieci TSOP

 

zresztą sprawdź jaki czas dotępu mają twoje pamięci- może chociaż 4 ns ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki dołącze sie do tematu , chodzi mi o grafe do +- 300 zł . Zastanawiam sie nad 1. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12467

2. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16680

3. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14050

 

Co będzie z tego wszystkiego najlepsze ??? Osobiscie skłaniam sie do Gigabyte 9550 , podobno niezle sie kreci :)

 

CO o tym myslicie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi byc nowa ze sklepu ? Jesli tak, to ja bym bral tego MSI. Jesli nie, to wez 9500PRO, zjada te wszystkie karty co podales. Jesli nie chcesz 9500PRO to niezla tez jest ta MSI 6200 podana pare postow wyzej. Ja jednak skladaniam sie do 9500PRO, bo mialem kiedys i naprawde do dzisiaj ta grafa jest swietna.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi byc nowa ze sklepu ? Jesli tak, to ja bym bral tego MSI. Jesli nie, to wez 9500PRO, zjada te wszystkie karty co podales. Jesli nie chcesz 9500PRO to niezla tez jest ta MSI 6200 podana pare postow wyzej. Ja jednak skladaniam sie do 9500PRO, bo mialem kiedys i naprawde do dzisiaj ta grafa jest swietna.

1674534[/snapback]

 

Tak zalezy mi zeby to była nówka ze sklepu , allegro odpada ( niechec do allego przez jednego zje* a ) czyli raczej radek 9550 od MSi ???? Skłaniałem sie do Gigabyte , słyszalem ze sie lepiej kreci od MSi .Pójde za twoja porada i wezme od MSi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bawie sie w podkrecanie tego Radeona 9600 nominalnie 400/400, w tej chwili mam 500/???. No wlasnie nie wiem na ile. Jak sprawdzic ten drugi parametr. I pytanko co do taktowania pamieci: Czy podkrecajac czestotliwosc procesora trzeba zmieniac takze proporcjonalnie czestotliwosc takt. pamieci ? Bylo 222MHz jest 235. Zastanawiam sie czy krecic dalej, bo testy w 3DMarku ok. miałem 1532 pkt. , teraz mam 1704 tyle, ze chlodzenie fabryczne.

I jeszcze jedno: jest jakis prog. do pomiaru temperatury karty graf. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja tez z pytankiem o karte za 3 stowki (wczoraj zjaralem radeona8500:()

 

dlatego pytam co brac?

pierwsza karta

druga karta

czy mze jakas inna? jakbym mogl prosic pelna nazwe tej innej badz linka na allegro

sorka ale niezbyt sie na tym znam:/ aha karta moze byc nowa badz uzywana jesli nowa to kupilbym sobie w hurtowni w ACTIONIE bo tam chyba najtaniej uzywana ofkorz allegro

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dołożysz 1000PLN to ... moze bedzie ok!! ale JA wolałbym ta za 2000 !! Ona jest w miare... I Ram'y zmien na Kingstone'a.... ! 1GB chociaż lepsze Geil'a, a o procesorze nie wspomnę- przynajmniej P IV 3.0 HT(800MHz) a jak Cie nie stac to zmień kompa na Atari albo Spectrum. :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ale niezbyt sie na tym znam:/ aha karta moze byc nowa badz uzywana jesli nowa to kupilbym sobie w hurtowni w ACTIONIE bo tam chyba najtaniej uzywana ofkorz allegro

dzieki z gory

1687999[/snapback]

9500PRO:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66955238 (to tez jest 9500PRO, momi, ze nazwa troche mylaca)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67146927

 

9700:

 

To juz musisz sam szukac, ale monzna juz spokojnie trafic za 300zł.

 

Oba modele sa o niebo lepsze od tych co Ty podales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu dostałem tego Radeona 9550 MSI o którym wcześniej pisałem, niestety nie miałem czasu zajżeć na forum :(

Karta :D

Rdzeń max na 535 mhz bez artów idzie (test ATI tray Tool's)

Pamięci max na 690 bez artów idą (jw.)

Razem to najlepiej i w pełni stabilnie idzie 500/690 B)

Jednym zdaniem Ultr O/C i bdb wydajność za 220 zł.

Polecam każdemu.

 

PS. Ciekawe ile by poszła przy zmianie timingów i v-modach }:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...