Skocz do zawartości
forest kila zbila

Prawybory 2005 @ Tweak.pl ;-]

na kogo zaglosujesz w niedziele ?  

351 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na kogo zaglosujesz w niedziele ?

    • Liga Polskich Rodzin (LPR)
      6
    • Parta Demokratyczna (PD)
      12
    • Prawo i Sprawiedliwosc (PiS)
      61
    • Platforma JKM (P-JKM)
      29
    • Platforma Obywatelska (PO)
      152
    • Polska Partia Narodowa (PPN)
      3
    • Polska Partia Pracy (PPP)
      1
    • Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
      3
    • Ruch Patriotyczny (RP)
      0
    • Socjaldemokracja Polska (SdPl)
      10
    • SLD
      15
    • Samoobrona
      7
    • nie bede glosowal/glosowala
      52


Rekomendowane odpowiedzi

rcube...

Wlasnie tego sie obawiam, kolejni donachapania...

Jesli nie potrafi sobie poradzic z Warszawa, to co dopiero z cala Polska ;[

Ehhh bedzie jeszcze gorzej zobaczycie, poczkac tylko jak wojna domowa wybuchnie :P

 

Dlaczego Ci co posiadaja wlasne firmy (maja troche oleju w glowie; potrafia cos sami stworzyc; cos osiagnac) sa najbardziej gnebiei w tym kraju?! Przeciez to jest totalna paranoja, zamiast pomagac to tylko zniechecaja do wszystkiego. 15% liniowy napewno by pomogl, nie zalatwilby wsyzstkie, ale moze cos by ruszylo.

Wiem cos o tym bo tata rowniez posiada wlasna firme (ok 20 osb zatrudnia) i wiem ile nerwow przy tym zjada, ile pracy w to wklada, a rzad niedosc ze bierze kiladziesiat % zysku, to gnebi ciaglymi inspekcjami i ustawami.

 

Co za kraj...

 

 

IGI bedzie jak w filmach S-F <lol> np Equlibrum...

Niestety dzisiaj ludzie jakos diwnie pojmuja wolnosc - dla wiekszosci wolnosc oznaczaja pelne polki w sklepach ...

Jezeli zylbys przez wiele lat w kraju, w ktorym nie ma nic na polkach... tez bys tak myslal :P Ja tego nie pamietam, ale mniej wiecej wiem co sie wtedy dzialo. Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xpector - a ile twoj ojciec placi pracownikom - a jak im sie zyje ? Oni juz nie sa ludzmi ? ich panstwo moze gnojic ?? Naprawde nie widzisz ze nie da sie zadowolic wszystkich ?

 

A co do pelnych polek - wlasnie Chiny chca wykorzystac to samo zjawisko - dadza ludziom towary, co sprawi ze ci zapomna o tym ze zyja w totalitarnym panstwie - po co sie wychylac skoro mamy to samo co w stanach, mozemy bawic sie tak samo, itd

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpektor jak by była kasa to by nie było podatków. Nie ma kasy no to lipa [;. Kaczyński słyszałem że właśnie że z Warszawą wcale nie jest tak źle [; (spadło bezrobocie i itd). Statystyki można tak poukładać że ładnie wyglądają :). A gnębiony jest cały naród nie tylko właściele firm. Wojna domowa to wtedy jaki ustrój wybierzemy :> :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz tak bo jestes zdrowy i mlody - a jak za 60 lat nie bedziesz juz w stanie dymac - coraz czesciej beda dymali ciebie to co wtedy powiesz ?? Zdechniesz z glodu i chorob ?

 

A jak jutro bedziesz mial wypadek - zostaniesz sparalizowany do konca zycia to co popelnisz samobojstwo bo nie bedziesz mogl dymac ? bo nie bedziesz mial za co zyc ?

 

Przeraza mnie twoja krotkowzrocznosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mowie ze nie sa ludzmi?!? Heh ;\

Placi i to nie malo, jednak wiekszosci nie zalezy na pracy... wola pic w czasie zmiany niz robic, choc w tym czasie jest najwiekszy ruch.

 

A czy nie uwazasz ze panstwo gnoich takze tych ktorzy prubuja cos zrobic dla innych (chocby dac prace, przeciez to i tak lepsze niz siedzenie na bezrobociu, i ciagniecie kasy od panstwa)?

 

Komu w takim razie pasntwo powinno isc bardziej na reke?

 

I taka prosta zaleznosc (choc nie zawsze sie sprawdza)

mniejszy podatek=wieksze zyski firm(wieksze inwestycje)=wiecej mniejsc pracy=wiecej kasy do wydania(na dobra konsumpcyjne)=wieksza sprzedaz=wieksze zyski... itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpektor to nie jest tak do końca (mimo zmniejszenia Cit) nie zwiększono zatrudnienia. Jak by to wszystko było łatwe to świat inaczej by wyglądał :). Naprawdę nawet w SLD (jak rządził) byli profesorowie i nie mogli nic poradzić.

A co do socjalu nawet Mikke USA ma go :) nie wspominam o największych socjalach świata Niemcy Szwecja Francja........ :). Socjal zawsze będzie.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie gadza ale jeszcze po drodze sa swiadczenia socjalne, sluzba zdrowia itd ktore musza byc oplacone z tego podatku.

 

Nie da sie tak zeby nagle zdjac wysoki podatek bo w budzecie powstnie mega dziura ktora zostanie zalatana najszybciej za kilkanascie lat - a przez ten czas ludzie maja z glodu umrzec a sluzba zdrowia pasc ?? A moze wprowadzic tak jak jest w stanach ??? prywatna sluzba zdrowia - nie ubezpieczasz sie nie masz prawa do leczenia -sluzba zdrowia stanie sie jedna wielka korporacja nastawiona na zysk a nie dobro pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mozna tego tak przeliczac, ja jestem b. za rozwojem polskich firm, ciesze sie ze rzowijaja sie polskie firmy jak solaris czy tonsil(specjalnie wlasnie ich glosniki kupilem), ale nowe miejsca pracy nie oznaczaj poprawy tzn, jak przychdozi sobie jakas bierdonka to ja nie widze popraw, ludzie gloduja, haruja i g***wno z tego maja............ Potrzeba inwestycji na szeroka skale jak fabryki, miejsc pracy dla ludzi wyksztalconych, i przede wszystkim wsparcia dla POLSKICH przedsiebiorców, anie dla auchanów bierdonek itp. gdyz oni tylko wyprowadzaja caly zysk z Polski.................

Wracajac do wyborow, to bradziej mi się podba porgram PO, lecz chyba bedę glosował na PiS gdyz oni jedyni mówią o Polsce, o wartościach, tradycjach, korzeniach katolickich(mimo iż do kościoła nie chodzę) wspieramiu polskich przedsierbiorców - takich ludzi na potzreba gdyz chca przywrócić dumę Polsce, po co nam menele pod budka z piwem którzy tylko pluja na Polske i mówia że w USa jest lepiej............I jeszce jedno precz raz na zawsze z SLD SDPL itp kto ich jeszce chce starra żydo-komuna, juz nie moge patzrec na milera i innych komuchów, ludzie czy wy nie widzicie że to ONI należeli do okupanta Polski przez ponad 50lt, widzałem zdjęcia milera i kwaśnego, jak siedzieli w głównych żądach Pzpr.............

Pozdrwiam, wiem że mnie wszyscy teraz zjada za tych komuchów, no cóż ważne że inni docenią moje poglądy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igi zawsze jest jeden problem ludzie nie potrafią żyć w socjaliźmie. Bo zawsze jak jest jakaś ulga to ludzie kombinują. Nie szanują wtedy pracy niestety :/. Komunizm przerabialiśmy było nam wtedy źle więc teraz kapitalizm. Skończy się ropa zobaczymy jak daleko zajdzie ta gospodarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to tylko tak ladnie na papierze wyglada, podalem wielkie uproszczenie...

 

Hmmm to dlaczego liniowy tak dobrze dziala na min. w Slowacji? Wg prognoz jesli w takim tempie jak obecnie bedzie sie zmniejszalo bezrobocie to za kilka lat nie bedzie chetnych do bezrobocia :|

Dlaczego tam sie udalo a u nas ma byc totalna masakra z tego powodu?

 

ps. ide spac, jutro do szkoly trzeba isc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tanx daj mi to zdjecie :lol: Nudne juz to jest - komunisci, zydokomuna itd ... Zamiast sluchac tego co rodzice mowi i powtarzac po nich moze byscie w koncu wypracowali wlasne zdanie ...

 

Niemcow tez nazywasz szwabami, hitlerowcami bo tak dziadek mowil ?

 

 

domik to jest bolem naszych czasow i biedy - ludzie kombinuja bo sa biedni, bo tego ich nauczyl poprzedni ustroj ... W szwecji mimo tak szerokiej ochrony panstwa nikt nie kombinuje bo nie ma po co i

 

Lekarstwem na wszystko jest rozruszanie gospodarki - ale jak to zrobic nie wiem ... Czy podatek liniowy pomoze nie wiem - nie twierdze ze nie. Jedno jest pewne wszystko trzeba robic z rozwaga, jak ktos czesniej zauwazyl i o czym ja wspominalem - co z tego ze bedzie wiecej miejsc pracy jak poglebi sie wyzysk - juz teraz jak ktos chce to dostanie prace bez problemu - tyle ze taka gdzie trzeba zapieprzac od rana do wieczora na 3 zmiany za 500 zl miesiecznie, a jak tylko zachorujesz to wywalaja na zbity pysk ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Słowacji

Trudno w tej chwili orzec, na ile powyższa teza jest prawdziwa. pewne jest to, że słaba, skłócona i mniejszościowa koalicja rządząca żyje dzięki słabości opozycji parlamentarnej (czyli faktycznej bezczynności HZDS, który to przecież ma najmocniejszy klub parlamentarny) i że reformy idą dalej. Efekty są już odczuwalne. Słowacja zbiła bezrobocie z 20 do poziomu 11 proc. PKB stabilnie się rozwija na przyzwoitym poziomie 5 proc., Słowacja z powodzeniem zdobywa silnych inwestorów zagranicznych, których zapewne najbardziej interesuje tania i wykwalifikowana siła robocza - słowackie pensje należą do najniższych w UE. Są nawet niższe od polskich. Ale rząd z drugiej strony stara się (z powodzeniem) zwabić inwestorów - Austriacy z zazdrością mówią, że ich sąsiad to Detroit Europy Środkowej - ze względu na niesamowity rozwój przemysłu motoryzacyjnego. Ta specjalizacja na jedną gałąź przemysłu kryje w sobie pewne zagrożenia, np. nagły kryzys tylko w tym sektorze może zagrozić stabilności słowackiej gospodarki.

http://www.gazetaprawna.pl/unia/unia.html?...3.2.4.3.0.3.htm

Hym więc tylko podatek :>? przeczytajcie o vacie i innych podatkach.

@ Igi nawet w Szwecji Niemczech są przekręty z socjalem ;], my jesteśmy biedni dlatego to bardzo widać.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI dobrze prawisz, chodzmy lepiej na vodke, im juz nie pomozemy. Komunizm w polsce ??

hehe jesli to byl prawdziwy komunizm to Adolf nie mordowal zydow...

Przestancie juz psioczyc na SLD czy SDPL, przypomnijcie sobie co zrobil AWS z polska za swoich rzadow, zrobcie porzadny rozrachunek i wtedy zacznijcie gadke. A jak wciaz sie podniecacie aferami typu Rywin Gate, Orlen itp to jestecie naprawde tepi. Wszystkie afery rozdmuchane przez media, komisje sledcze i na co?? co mi z tego przyszlo ????

wielka [gluteus maximus]

 

Zaloze sie o dwie kraty browarow ze za conajmniej dwa lata wyjda kolejne afery tym razem z politykami z PO i Pisu. A za jakis czas wiekszosc sympatykow tych parti bedzie je przeklinac za wprowadzane reformy, na ktorych my zwykli obywatele starcimy...

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem szczerze załamany wynikami wyborów parlamentarnych.

Jarosław Kaczyński premierem (niby nic pewnego jeszcze ale...) rozumiem że Rokita też nie jest najlepszym kandydatem ale na Boga, nieporównanie lepszym, tak samo jak program PO.

Załamany jestem :/

 

Nadzieja w Tusku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domik

Nikt nie twierdzi (no dobra niekotrzy tak) ze wprowadzenie podatku odrazu przyniesie efekty.

Na poczatku bedzie ciezko, ale z czasem bedzie to owocowac, i przynosic pozytywne skutki. Lepiej dostawac 500zł za prace, ktora w jakis sposob przyczyni sie do rozwoju kraju, niz odbierac 200zł zasiku na ktory haruja inni.

 

Nikt nie jest w stanie poprawic stanu polski z dnia na dzien. Jest to niemozliwe, i jedna ustawa czy dwie tego nie zmienia. Potrzeba ogromnej reformy na szeroka sklae, ktorej efektu i tak i tak pewnie nie doczekamy, gdyby takowa miala miejsce.

 

Rokita jest o wiele ciekawszym kandydatem...

Tusk? Musi zostac prezydentem, ale czy w Jego rekach bedzie az taka wielka wladza? Eh...

 

ps. ok ide spac... troszk zeszlismy z tematu...

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xpektor nie mów ludzion żeby zaciskali pasa. Bo ich się karmi tym od 89 roku jeszcze zacisną pasa i się uduszą. Za 500 zł ?? chyba nie wiesz co piszesz, z wieloma osobami z którymi rozmawiałem nie chcą za taką płacę pracować. I dlatego podatek liniowy nic nie zmieni. Chiny Słowacja ma tanią siłe roboczą dlatego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeceniasz ilosc ludzi ktorzy dostaja zasilek ... Wiekszosc bezrobotnych jest bez prawa do zasilku a 500 zl dla rodziny 5cio osobowej to smiech na sali ...

 

Nawet niech bedzie to 1000 zl jezeli pracuje ojciec i matka ... a kiedy wychowywac dzieci ?

 

I nie mowie tu nieprawdy - w moim miescie pewna drukarnia proponuje prace za 500 zl - jak juz sie zgloscisz okazuje sie ze trzeba zapierdzielac na 3 zmiany i nie jakies lekkie prace tylko ciezka praca fizyczna ...

 

To samo praca w hipermarkecie - caly dzien za kasa za 500 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak nie umiem sie zamknac 8)

IGI, piszesz o ludziac starych, schorowanych etc. - po to pracujesz cale zycie, zeby odchowac dzieci i odlozyc sobie na starosc. Musisz o tym myslec juz teraz - ja np. jestem juz zapisany do funduszu emerytalnego (ale to akurat pomyslal za mnie ojciec) i juz mi sie kasa odklada. I wiem, ze jesli uda mi sie rozkrecic biznes, bede mial pieniadze zeby je dalej odkladac, to na starosc nie zdechne w zapomnieniu. A i tak na wszelki wypadek (jak Bog pozwoli i sie dorobie) planuje odlozyc troche pieniedzy na koncie i troche w skarpecie. Kto o tym nie pomysli, to sie na starosc obudzi z reka w kiblu. I co ? Moja w tym wina ? Czemu mam na niego lozyc ? Emerytury naleza sie ludziom, ktorzy ciezko pracowali i sa starzy TERAZ (skoro placili zusy i inne [ciach!]ly to im sie to teraz nalezy). A to ze nie ma skad na to wszystko wziac kasy to inna sprawa (o czym zreszta madrze pisal mi Domik). Cale moje poglady, tak naprawde zbiegaja sie w jednym punkcie - nie chce pracowac na nierobow. A wszystkie centralnie zarzadzane gospodarki na tym sie opieraja - wszyscy maja po rowno, czyli .....

edit: I jeszcze co do tych zasilkow na dzieci... To tez sa sami sobie po prawdzie winni - jak widze, ze bieda az piszczy, to nie dupcze sie piec razy w tygodniu i nie plodze pietnasciorga dzieci. W tym wszystkim szkoda tylko tych dzieci - ze ich rodzice byli debilami :mur:

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ci sie nie uda odlozyc, albo inny silnieszy gracz na rynku doprowadzi cie do bankructwa ? Jak zachorujesz i nie bedziesz mogl sobie odlozyc to co wtedy ? umrzesz z glodu ??

O funduszu emerytalnym nie wiem po co piszesz bo kazdy kto pracuje musi byc zapisany do tego funduszu.

 

 

Zgadzam sie ze ludzie powinni sami dbac o siebie - ale nie mozna polegac tylko i wylacznie na prawach rynku.

prawa rynku sa jak prawa dzunglii - jestes slaby to jestes eliminowany przez silniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tymi dziećmi :>? No właśnie od socjalu się nie uwolnisz chyba że pozwolisz ludziom umierać :|. To pisze już n-ty raz, nic nie jest proste. Wałęsa miał odpowiedź na wszystko :). To jak by powiedzieć samochód nie działa po przekręceniu stacyjki odpowiedź nalej paliwo ;] a tu siadł alternator lub akumlator. Aby coś majstrować w czymś trza to znać ;] a puste slogany :D. To jak ja bym rozmawiał o języku chińskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraza mnie twoja krotkowzrocznosc ...

1668791[/snapback]

a mnie przeraza ze uwazasz wszystkich za krotkowzrocznych tylko nie siebie. sa ubezpieczenia od nieszczesliwych wypadkow i osobiste konta emerytalne wiec nie rozumiem czemu od razu mnie przerzucasz na strone biernych uczestnikow :)

[moze to zabrzmi teraz jak wypowiedz jakiegos oszoloma w stylu new age]

krach panstwa jest niemal nieunikniony. system emerytalny sie zalamie, on sie musi zalamac, MUSI. nie oszukasz natury - mamy ujemny przyrost naturalny. to samo z opieka zdrowotna. w koncu nie bedzie kogo skubac z podatkow i w koncu nadejdzie taki moment ze wyjdzie premier/prezydent/gugu sekty i powie ze "nie stac nas na utrzymywanie was wszystkich wiec -> przezorny ubezpieczony a reszta na drzewo" albo czeka nas to albo imigracja - i zastanow sie czy chcialbys importowac chinoli do polski czy wolalbys pare lat narzekania i zgrzytow aby unormowac pare systemow i nauczyc korzystac ludzi z wedki a nie wypelniania drukow o zasilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI: Takiej odpowiedzi sie spodziewalem - to wtedy zaczne sie rozgladac za praca, udzielac, kombinowac. Mam ta przewage (i tu sie kryje kolejny argument przeciwko mnie ale co tam :P) ze jestem wyksztalcony, mam dosc spora wiedze z zakresu technologii internetowych i kontakty za granica, wiec sobie poradze (mam nadzieje, bo to roznie w zyciu bywa). Poza tym, jest mnostwo organizacji charytatywnych, ktore swietnie daja sobie rade, sa jadlodajnie itd. Wierze, ze z biedy da sie wyrwac, tylko ze wiekszosci ludzi sie nie chce - wola narzekac, zamiast wziac dupe w troki i zrobic cos ze swoim zyciem.

I teraz ubiegajac Twoje pytanie - co jesli bym sie urodzil w rodzinie, gdzie takich mozliwosci wyksztalcenia/samonauki bym nie mial ? - ano wracamy do watku plodzenia miliona dzieci - dla mnie nie do pomyslenia jest, zrobic dziecko nie bedac pewnym jego przyszlosci (oczywiscie w pewnym zakresie, nigdy nie wiem, czy mnie jutro samochod nie walnie). I znowu, wiekszosc tak nie mysli.... i znowu szkoda tych dzieci :mur:

edit: i znowu zgodze sie z wypowiedzia przedmowcy :)

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukamon jak slusznie napisal domik - slogany, slogany, slogany ...

Heh ubezpieczenie od nieszczesliwych wypadkow i co - dostaniesz 10000 zl i koniec i wyzyjesz z tego do konca zycia ??

 

System wcale nie musi upasc wszystko zalezy od polityki panstwa w tym i polityki prorodzinnej - ujemny przyrost nie jest juz na zawsze i mozna go zmienic ...

 

 

I powiedz mi jeszcze jedno w takim razie co zrobic z sierotami, chorymi umyslowo, nieprzystosowanymi - w jakichs obozach koncentracyjnych trzymac i palic w piecach czy co ? bo za bardzo nie wiem gdzie jest dla nich miejsce w twojej wizji swiata ...

 

Ajgon a zakladajac ze bedziesz sparalizowany - to jak zarobisz na siebie ? ;) Albo bedziesz przez wiekszosc czasu hospitalizowany - nie bedziesz mial czasu na zarabianie ;) - moze wtedy eutanazja ?? tak przeciez najekonomicznij ....

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukamon jakoś Szwecji udało się ;]. Nic nie musi walnąć ;] z tego wynika. Ajgon ogranizacje harytatywne nie radzą sobie niestety ;/. Nie zawsze się da radę wyrwać z biedy, nawet w USA gdzie jest system stypendialny. Zawsze biednych (przez to gorzej wykształconych) jest więcej nigdzie nie ma samych bogatych ;/. Wizja fontanny (na samej górze jest woda i ona spływa niżej) niestety nie działa.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede tu wyjezdzal z teoria Darwina bo mnie za Faszyste wezmiecie. Powiem tak - sa prywatne domy dziecka, przy normalnych przepisach sieroty do lat 3 przestaja byc problemem (nieplodnosc to choroba cywilizacyjna). Ze starszymi dziecmi jest problem, ale nie oszukujmy sie - one sa skazane na porazke - uwazasz, ze to co teraz sie z nimi robi jest dobre ? Predzej czy pozniej skoncza w wiezieniu albo na ulicy. Maly odsetek cos z siebie zrobi. I tu nic nie pomoze - dzieci, bez ojca i matki nie maja szans na normalny rozwoj. Sa juz stracone, bardzo to smutne, ale prawdziwe - a w domu dziecka nikt ich specjalnie nie bedzie traktowal - beda jednymi z wielu. I czy socjalizm, czy kapitalizm, czy inny alizm, to nic tego nie zmieni.

Chorzy umyslowo tak czy srak skoncza w szpitalu. Ci z lzejszymi objawami przekonaja sie jak bardzo kocha ich rodzina.

Aha, zebysmy sie zrozumieli - caly czas rozmawiamy o ideologiach, nie o pieniadzach. O tych sie nie wypowiadam, bo sie na gospodarce znam w malym stopniu - po prostu mowie jak to widze. Wiadomo, ze to nie as reformy i pomysly na tydzien ani na rok. Nie wszystko tez da sie wprowadzic. Ja tu sobie po prostu gdybam, jak ten caly burdel powinien wygladac :wink:

IGI: Co do paralizu - jak mam egzystowac jak warzywo, to naprawde sam nie wiem, czy chcialbym tak zyc. Poza tym, jest zawsze rodzina, ktos kto ma nerwy zeby sie Toba opiekowac. Albo zeby Ci ulzyc. A w przypadku paralizu czesciowego (powiedzmy nog), zawsze idzie cos jeszcze zrobic. A w ogole, nie chce nawet o tym myslec. Ani sobie ani zadnemu z was ani nikomu tego nie zycze i oby to nas nie spotkalo.

Pozdrawiam

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajgon wiadomo zawsze są straty ale ludzie nie lubią o tym słyszeć. Tak samo jak minister w EU powiedził ł że Europy nie stać na leczenie wszystkich ludzi (wyleciał). I jest bolesna prawda systemie Mikkego że silniejsi zniszczą słabszych (mimo że będzie harytatywność :) która też nie jest mądra po co dawać pieniądze lepiej dać pracę ). I nie ma co się oszukiwać. Ziemia jest tylko 1 są określone zasoby wszyscy nie mogą być bogaci.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle mi sie napisalo - pisalem prywatne, myslalem rodzinne ;) Chodzilo mi o rodzinne domy dziecka.

Domik - zgadza sie, ale chcialbym, zeby Ci co chca sie wzbogacic mieli ku temu mozliwosci. I nie byli kopani co krok w dupe. I nie musieli pracujac na siebie i swoich najblizszych, pracowac jeszcze na kilka innych rodzin. Bo im sie nie udalo.

 

Dlaczego nikt nie przedstawi ideii socjalizmu w taki sposob ?

Sluchaj, ty jestes obrotny, to bedziesz jeszcze pracowal na tego goscia, bo on jest alkoholikiem i sobie nie radzi. Tu jest rodzina, ktora ma 15 dzieci i nie ma pracy, te dzieci tez musisz wyzywic. A i nie zapomnij jeszcze, o tym facecie co zabil Twoja ciotke. On tez musi miec godne warunki. Zycze milego dnia i do roboty.

Chcialbym zobaczyc mine ludzi, gdyby im sie cos takiego powiedzialo - a na tym polega wlasnie centralnie planowana gospodarka.

 

P.S. Cholera, szlag mnie trafia z tym internetem, zanim cos odpisze, to juz kilka nowych opini ;)

Edytowane przez ajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiazaniu do mojej wczesniejszej wypowiedzi

 

Sa dwie roznice miedzy PISem oraz PO.

- program

- ludzie

 

 

Program maja kompletnie rozny (liberalowie i socjalisci)

A ludzie coz..... najwieksza wada PISu to nieudacznictwo.

 

Ludzie z PO umieja a z PISu nie umieja. Przyklad ? Rzady PISu w Warszawie. Tragedia, Dramat w wykonaniu Kaczynskiego. Wiecej szczegulow strone wczeniej w tym watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...