Skocz do zawartości
Fazi

Restarty Kompa I Wadliwy Wiatrak Chipsetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 problemy (byc moze ze soba powiazane):

1. Wariuje mój wiatrak chipsetu na płycie głownej (EPOX 8RDA3+). Zaczął strasznie głośno rzęzic i okazało sie, ze nie kreci sie plynie, tylko przerywa. zakreci i staje wydajac przy tym straszne glosne dzwieki. Co moze byc tego przyczyna? Jak temu zaradzic?Chwilowo go odlaczylem ,bo dzwiek byl ine do zniesienia, a jego przydatnosc bliska zeru pewnie.

2. Druga rzecz, to problem podobny jak w tym poscie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...+restartuje+gry.

 

Otoz komputer sam sie ni z tego z owego restartuje. Zdarza sie to wylacznie podczas grania w gry, a i to tylko niektore ! Winda nigdy sie nie wiesza. Sporo gier chodzi bez zarzutu (fifa, pes, gta SA), ale kiedy wlacze np Tony Hawk'a czy Hitmana, to po chwili widze niebieski ekran i komp sie restartuje. Nie to zebym byl jakims giercomaniakaiem, bo gram niewiele, ale jak od czasu do czasu mam ochote w cos pograc i sie mi restartuje, to mozna dostac sami wiecie czego. Czy to moze miec zwiazek z tym wiatrakiem? A moze cos z krata graf nie tak ? Ram chyba okej, bo sprawdzalem memtestem i wszytko bylo ok. A moze procek ? Może mi ktos powiedziec, jakie powinienem podjac kroki azeby wykryc usterke ?

 

Moj komp to: Athlon XP 2600+ BOX, Epox 8rda3+, Radeon 9800,obudowa Codegen z zasilaczem 300W, 2 dyski Segate 80gb. Nagrywara Lite-on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam nie używac kompa? Przeciez dziala :) Kumpel tez ma epoxa 8rda3, ale jakas starsza wersje, bo nie ma wiatraczka na chipsecie. wiec chyba nie powinno nic sie stac? A zasilacz ? To jego wina, ze mi sie komp wiesza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma oryginalnie wiatrczka to radiator jest zapewne znacznie większy. Jeśli nie chcesz by stwierdzenie "przecież działa" nie trafiło do czasu przeszłego to postaraj sie o jakiś nawiew na chipset.

Problem zwiech to moze być zasilacz (ale nie musi bo zwiechy są tylko w części gier), R9800 jest dość wymagający i wrażliwy na pływanie napięć. Jeśli możesz to pożycz zasilacz od kogoś innego i sprawdź czy sie poprawiło. W Biosie wyłącz Fast Writes i zejdz do AGP x4, znó sprawdź czy jest OK. Jeśli nadal nic to zmień stery.

BTW: Nie chce Ci sie prawy ALT nacisnąć?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...