Skocz do zawartości
KrzychuG

Udostępnianie Zmapowanego Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący. Robie sobie VPN pomiędzy kilkoma komputerami w tym także takimi z systemem Windows 98. Jako, że te ostatnie nie bardzo chcą z VPN działać (brak sterownika, nie zostanie on nigdy napisany) więc z pomocą teoretycznie przychodzi udostępnianie plików. Na komputerze z Windowsem 2000 zmapowałem sobie dysk sieciowy, wszystko ładnie działa na tym komputerze, ale jak go teraz udostepnić w sieci lokalnej? Probowałem użyć junction (gorszy odpowiednik symlinka działający na partychach NTFS), ale niestety on również nie pomaga w tym przypadku (mozna robić symlinki tylko w obrębie partycji NTFS). Szczerze mówiać mi juz pomysłow zabrakło, jeśli ktoś jakiś ma (poza stawianiem serwera na linuksie z sambą w kazdym oddziale firmy) to z miłą chęcia go sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj usun programy>składniki windows>komunikacja>prywatne sieci komputerowe

 

 

Siec>dodaj>karty>microsoft>Dial up

Siec>dodaj>karty>microsoft>karta wirtualnych sieci prywatnych

 

Dial-up networing>utwórz nowe połączenie

Urządzenie>Microsoft VPN adapter> dalej> ip lub nazwa hosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis ktory podales nie dziala z openvpn. To jest kompatybilne tylko z PPTP, czyli starym, niestabilnym (rozlacza srednio co 10 minut) i niezbyt bezpiecznym protokolem opracowanym kiedys we wspolpracy z Microsoftem. Wole cos nowszego, stabilnego i dzialjacego. Szkoda tylko, ze wszystko co nowsze zwiazane z VPN juz na 98 nie ruszy (tak, bardzo dokladnie przejrzalem wyniki google'a ;)). Dlatego tez udostepnianie plikow wydaje sie byc jedyna rozsadna droga do rozwiazania tego problemu. Ciekawe tylko jak i czy w ogole da sie udostepnic w sieci zmapowany dysk.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu od mojego ostatniego posta w tym temacie juz minelo. Pytanie pozostaje nadal aktualne, pojawilo sie jednak nowe. Czy brak jakichkolwiek odpowiedzi oznacza, ze udostepnienie zmapowanego dysku nie jest mozliwe czy tez nikt nie ma pojecia jak to zrobic? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...