Skocz do zawartości
Xaon

Nintento Dual Screen

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wspominał o utworzeniu tematu o DS, więc proszę. Osobiście chciałbym sie dowiedzieć jakie gierki są/będą na tej konsoli i ile gier wykorzystuje wpełni dotykowy ekran. Ale piszcie cokolwiek na temat tej konsolki. Wszelkie wady i zalety.Zastanawiam się czy nie opłaci się bardziej DS-a + odtwarzacz mp3 od PSP.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liste tytulow jakie sa i beda masz tu: http://www.skizo.org/katalognds.php3

Co do ceny konsolki: od 7 pazdziernika ma byc obnizka i powinna wyniesc okolo 529zl. Oczywiscie na allegro bedzie mozna znalezc jeszcze taniej.

 

DS'a mam juz od dluzszego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. O tym co mi sie w nim podoba a co nie napisze jutro (lub pojutrze), poniewaz teraz juz mi sie nie chce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem nieco na temat Simsó 2 na skizie

Oprócz tego twórcy zapowiadają, iż specyficzne możliwości konsolki zostaną w dużym stopniu wykorzystane. Mowa tu między innymi o wspomnianych już wcześniej minigierkach (odkurzanie = dmuchanie w mikrofon), ale też o możliwości własnoręcznego tworzenia elementów wystroju, gdyż dzięki dotykowemu ekranowi nasze „arcydzieła” zawisną nad łóżkiem w pokoju dla VIPów :P. Możliwa ma być również komunikacja Wifi między dwoma posiadaczami kopii gry. Dzięki temu będziemy mogli wymieniać się naszymi obrazami, czy muzyką przez nas skomponowaną (tworzenie muzyki za pomocą mikrofonu/keyboardu będzie także dostępne).

Czujecie?? Czekacie na przystanku, więc chcąc zająć się czymś, przez najbliższe 10-40 minut wyciągacie konsolkę i zaczynacie swoje tralalala :D

Z jednej stony zbędny dodatek, skoro jest to przenośna konsolka i można łatwo zrobić z siebie głupka dmuchając w szare pudełko (bo przynajmniej połowa na przystanku nie będzie wiedziała co to jest), ale wsumie nie należy nażekać na funkcje z których nie musimy kożystać.

ps ale będzie można przecie nagrać swoje ulubione kawałki w ten sposób i odtwarzać je w grze (zależy jaka jakoś nagrania będzie, nie oddychać przy nagrywaniu :-P )

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakieś obszerniejsze objaśnienie? :>

1672987[/snapback]

Gdy odpaliłem mario, gra mnie wogóle nie wciągneła, no ale dobra, odpalam demko dołaczane do konsolki, tez żenada(dx7 ruluje), chodzisz i zabijasz potworki, bez sensu, jak zabijesz wszystkie, otwierają sie drzwi...kolejna gra: Wario Ware Touched...no sory, ale jeżeli w tą gre grają normalni ludzie to coś ze mną nie tak...dzwieki wydawające przez konsole przy właczeniu tej gry po prostu mnie dobijały, a gra jest ewidentnie tworzona dla jakis chinoli...juz wole Super nintendo z 95roku, na ktorym przynajmniej pogram w mario go-kart i mortal combat a nie w gry dla dzieci z downem :blink: ogólnie przenośne konsole to zło :P jeżeli miałbym kupić teraz konsole to ewentualnie ps2, bo są na to ciekawe gry, np. GT.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy kupywałeś konsolkę to Mariana i Wariana miałeś gartis?? Bo jak nie, to niechcce mówić kto jest ciotą kupują gry, w które wie, że niebędzie chciał grać, tym bardziej, że klonów Maria jest wyjątkowo mało na tą nintendowską konsolkę, widziałem do tej pory chyba 3 tytuły, pewnie jest więcej, ale nie aż tak. Na DS-a masz już teraz ogrom "dorosłych" gier, a jeszcze więcej ciekawych pozycji jest w produkcji.

2. Jak zagrasz na PS2 na rzystanku czekając na autobus, lub w pociągu, to przyznam Ci rację, że konsoli przenośnych nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wario Ware Touched...no sory, ale jeżeli w tą gre grają normalni ludzie to coś ze mną nie tak...dzwieki wydawające przez konsole przy właczeniu tej gry po prostu mnie dobijały, a gra jest ewidentnie tworzona dla jakis chinoli...

1675142[/snapback]

Najwyrazniej cos z toba nie tak :wink:

A tak na powaznie, nie kazdemu ta gra przypada do gustu, ale z takim okresleniem jakie dales to pierwszy raz sie spotykam. Zastanawiam sie tylko dlaczego skoro "gra jest ewidentnie tworzona dla jakis chinoli" to na wszelkich serwisach dostaje bardzo dobre noty :? W ta wersje gry jeszcze nie gralem (najprawdopodobniej przetestuje ja w sobote), ale gralem w wersje na GBA (wario ware inc.) i gralem w nia bardzo dlugo.

 

A wracajac do DS'a. Tylko dwie rzeczy w nim mi sie nie podobaja, ale sie juz do nich przyzwyczailem: regulacja glosnosci w postaci suwaka i niezbyt duze katy widzenia ekranikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy kupywałeś konsolkę to Mariana i Wariana miałeś gartis?? Bo jak nie, to niechcce mówić kto jest ciotą kupują gry, w które wie, że niebędzie chciał grać, tym bardziej, że klonów Maria jest wyjątkowo mało na tą nintendowską konsolkę, widziałem do tej pory chyba 3 tytuły, pewnie jest więcej, ale nie aż tak. Na DS-a masz już teraz ogrom "dorosłych" gier, a jeszcze więcej ciekawych pozycji jest w produkcji.

2. Jak zagrasz na PS2 na rzystanku czekając na autobus, lub w pociągu, to przyznam Ci rację, że konsoli przenośnych nie powinno być.

1675395[/snapback]

Konsoli nie kupowałem, dostałem ją, sam napewno bym tyle kasy na takie g...o nie wywalił. Aha, co do grania na przystanku...napewno bym nie grał na przystanku bo pewnie po kilku dniach konsoli bym sie pozbył, owszem może przenośne konsole mają prawa bytu ale nie w Polsce, gdzie kosztują od groma kasy(dla przeciętnego człowieka) i jest takie złodziejstwo ze nawet głupiej komórki za 200zł nie mozna wyciągnąc w miescie aby nie ukradli...

 

Najwyrazniej cos z toba nie tak  :wink:

A tak na powaznie, nie kazdemu ta gra przypada do gustu, ale z takim okresleniem jakie dales to pierwszy raz sie spotykam. Zastanawiam sie tylko dlaczego skoro "gra jest ewidentnie tworzona dla jakis chinoli" to na wszelkich serwisach dostaje bardzo dobre noty  :?  W ta wersje gry jeszcze nie gralem (najprawdopodobniej przetestuje ja w sobote), ale gralem w wersje na GBA (wario ware inc.) i gralem w nia bardzo dlugo.

 

A wracajac do DS'a. Tylko dwie rzeczy w nim mi sie nie podobaja, ale sie juz do nich przyzwyczailem: regulacja glosnosci w postaci suwaka i niezbyt duze katy widzenia ekranikow.

1675782[/snapback]

hmm może coś ze mną nie tak :P albo już za bardzo przyzwyczaiłem sie do pc, ale 3 razy podchodziłem do tej gry i dałem sobie spokój, ta gra...WNERWIA!.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawdzaja takie bajery w grach? Duzo by tu pisac, wiec moze narazie napisze o mikrofoniku (o tych rzeczach ktore sprawdzalem)- tego jest mniej niz wykorzystania dotykowego ekranu :

1. Gra Another code: zdmuchiwanie kurzu z obrazu, chuchanie na szybe

2. Nintendogs: wolanie, wydawanie polecen pieskowi

3. Wario Ware Touched: (tutaj jest tego sporo i wiekszosci nie pamietam) granie na harmonijce, sprawdzanie mocy oddechu, dmuchanie aby lotniarz, papierowy samolocik,dmuchawiec jak najwolniej spadaly lub omijaly przeszkody, rozkrecanie wiatraczka, mowienie do papugi ktora pozniej powtarza to co powiedzielismy...

4. Project Rub: dmuchanie w zagiel lodeczki (im mocniej dmuchamy tym szybciej plynie)

5. Mario Kart: nadmuchiwanie balonika

6. Electroplankton (gra w ktorej bawimy sie muzyka): nagrywanie naszego glosu, ktory pozniej, troche zmieniony, jest odtwarzany

 

Ogolnie mowiac, bardzo urozmaica to zabawe. Czasami sie zapominalem i zamiast dmuchac w mikrofon, dmuchalem w ekran np. w wyzej wymieniony zagiel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie żałował tego, że dałem dwa razy więcej kasy (jakbym miał tyle). Ale te bajery są spoko (przynajmniej tak się domyślam), gdy przypuśmy siostra musi coś porobić na kompie, a ty chcesz sobie pograć. A tak włąściwie, to co się wtryndalasz z psp w temat o DS-ie :P

Powiem jedno, mnie do DS-a icągnie z dwóch powodów:

1. to te bajery, ja musze mieć bajery (dlatego lubie patrzeć jak mi w siemensie mrugają ledy), bez bajerów ten świat byłby nudny :rolleyes: , wiem że to dziecinne, ale co na to poradze, że taki jestem :P

2. Jest 2x tańszy, to jest bardzo ważne, jeżeli moge jedyną sensowną kasę zaoszczędzić roznosząc ulotki :-| edit -> a i tak muszę poczekać do stycznia (jaki fart że tak wcześnie się urodziłem), bo przyjmują od 16. lat.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsolka jest kozacka ! kupiłem ją narzeczonej na gwiazdkę i powiem, ze zakup był idealny. kobita jest zachwycona nintendogiem, gra jest niesamowita. wykorzysttuje wszystko co ma ds :D mozna dmuchac na psa itp po prostu kosmos. kupiłem tez nfs u2 i jest spoko, gra jest niezła. teraz czekam na metroida :P

 

a gry nie są wcale takie drogie. na allegro jest już sporo tytułów.ja np. nowe tytuły będe ściąl z usa albo ze strony dvdcrave.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmuhanie w mikofonik albo mowienie od konsoli - no po prostu mega hiper LOOOL - sory ale nie dal bym sie tak skompromitowac doszczetnie czekajac na autobus albo poruszajac sie srodkami komunikacji mijeskiej i w ten sposob uzywac konsoli - ludzie by sie pokladli ze smiechu zanim by wyszli na swoim przystanku. Co do dmuchania to jak mi ktos napompuje balonik i go glowa nie zaboli to jest kozak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIeno, jeśli chodzi o dmuchanie w mikrofon na przystanku czy w autobusie to się zgodzę, że już lepiej by było szpanować PSP, gdyby nie to, że nie jesteś do dmuchania zmuszony. Na wypady się bierze również takie gry, gdzie włączasz na dwie minuty i przerwa (np: NFS i inne takie), a w tedy to nawet nie masz po co dmuchać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe ludzi ! co w tym szpanem ! konsole są do grania a nie do lansu, jak kupujecie psp tylko poto, zeby zaszpanowac to widzę, ze to wasza ostatnia deska ratunku.. szpan psp.. co do dmuchania to mozna to robić, ale nie trzeba.

DS jest moim zdaniem konsolą bardziej przemyślaną.

psp to ps2 w ręce.

zresztą pograjcie w te nintendogi. to jest niesamowity przełom. w ogóle ten dotykowy ekran jest rewolucja, ale do tego nintendo na juz przyzwyczaiło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że psp bardziej poszanujesz (jeżeli wogóle chcesz to zrobić) niż NDS choćby ze względu na cene i grafę (to tak jak z tuningiem zewnętrznym samochodu, jeden tuninguje by mu się bardziej podobał, a drugi, żeby pokazać, że wpakował dużo kasy w wozik). Niemam nic przeciwko PSP, ale są gusta i guściki i dlatego mi się bardziej NDS podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w ogóle o co ci chodzi ? ceny gier są takie same. jak cos kupujesz to chyba po to, zeby to uzytkowac a nie niszczyć ? a ds`a to szanowac nie będe ? co ma do tego grafa ? sorry, ale w ogóle nie łapie o co ci chodzi, no moze poza tunningiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ale w ogóle o co ci chodzi ? ceny gier są takie same. jak cos kupujesz to chyba po to, zeby to uzytkowac a nie niszczyć ? a ds`a to szanowac nie będe ? co ma do tego grafa ? sorry, ale w ogóle nie łapie o co ci chodzi, no moze poza tunningiem

chodzi o to, ze niektorzy kupia PSP nie dla gier, nie dla zabawy, ale po to, zeby pokazac ze maja "zajebiscie droga zabawke patrzcie i zazdrosccie" - i do tego wlasnie PSP sie bardziej nadaje, bo wyglada jak gadget z XXI wieku, podczas gdy N:DS wyglada jak nie przymierzajac bubel z bazarku od ruskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w ogóle o co ci chodzi ? ceny gier są takie same. jak cos kupujesz to chyba po to, zeby to uzytkowac a nie niszczyć ? a ds`a to szanowac nie będe ? co ma do tego grafa ? sorry, ale w ogóle nie łapie o co ci chodzi, no moze poza tunningiem

Krótko: chodzi o błąd w pisowni, miało być "poszpanujesz", a nie "poszanujesz". Reszta tak jak kolega wyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NDS jest fajne ale wykonane jak najtansza zabawka z chin. Nie podoba mi sie uzyty material.

Chcecie szpanowac? polecam pocketpc.. Mozecie sobie w pubie uzywac gadu-gadu i pisac do lasek ze jestescie bardzo nowoczesni uzywajac komputera w pubie. Za pare setek gps na bt, bedziecie mogli pokazywac droge do domu komu chcecie.. Mozna kupic sluchawke na bt i rozmawiac i obslugiwac telefon az pomoca pocketa, ba mozna nawet zainstalowac ms voice command i rozmawiac z pocketem, call ewa, what my next apointment? itp dziala to swietnie. Gry tez sa, sa fajne programy, smigaja normalne pecetowe divxy bez problemow. Slabo sie bedziecie lansowac tymi psp, malo wodotryskow jest naprawde:)

A co do PSP to dyskwalifkuje jedna sprawa - czas pracy na bateriach, 2 godziny to jakis zart jest. Z ciekawosci ile pracuje NDS?

 

ps. nie szpanuej pocketami w pubach ale ich uzywac do pracy lub czytania prasy czy netu. Nie wyobrazam sobie wyjscia z domu bez komputera a laptop jest za ciezki. Wiec pocketpc dla onanisty sprzetowego idealne rozwiazanie :lol2:

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...