Skocz do zawartości
Xaon

Nintento Dual Screen

Rekomendowane odpowiedzi

NDS to bardzo dobra konsolka .Same wyniki sprzedaży w japoni najlepiej swiadczom o tym.

DNS sprzedaje sie 3 razy lepiej niz PSP , jakies 2 tyg temu PSP wskoczylo na 1 miejsce ale jedynie dlatego ze skonczyly sie zapasy NDS w magazynach .Jak widac NDS jest wielkim hitem w japoni.

Polecam przegladnac japonskie tytuły wydawane w tej chwili na NDS , niektóre sa innowacyjne , touch screen daje mase mozliwosci.Jezeli chodzi o wymyslanie nowych gier mozna polegac na japonczykach , kochaja ta konsole i jej "innosc" .

@Przemol^N , PSP bez problemu mi ciagnie 4-5 h grania na bateriach w takie tytuły jak RR czy Wipeout wiec nie rozumiem skad wziełes te 2 h ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NDS to bardzo dobra konsolka .Same wyniki sprzedaży w japoni najlepiej swiadczom o tym.

he, he, japonia to bardzo dziwny kraj, osobiscie wolę PSP od DS'a. PSP jest bardziej zbliżone do stacjonarnych konsol. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

moze i tak, ale czy taka "rewolucja" jest komus potrzebna?

Nie, lepiej byloby grac w gry tekstowe? A moze nadal w Galaxiana? A moze ciagle w 16 kolorach w 160x200? A moze w pseudo-3D? Takie gadanie swiadczy tylko o tym, ze albo brak Ci wyobrazni, albo nie dopuszczasz do siebie mysli, ze cos innego moze byc lepsze niz Twoja nowa zawbawka.

Gdyby wszyscy wychodzili z zalozenia "czy taka rewolucja jest potrzebna" to trzeciego wymiaru w grach nigdy bys nie mial. Jak wychodzil Wolfenstein 3D to niektorzy Amigowcy tez sie pytali: czy takie cos jest komus potrzebne? (Nie ublizajac Amigowcom)

 

A skoro juz po Tobie jade - co Ty masz za zasilke, ze przy 400W mocy nie mozesz juz krecic? Moj proc doszedl (jak bawil sie nim kumpel) do 4.2GHz a grafa do 600/1250 na zasilce o mocy... uwaga: 400W.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze takie "rewolucje" daja wiele .

Wystarczy tylko spojrzec na takie gry jak DDR , czy inne gry muzyczne.Eye Toy na PS2 i masa gier obsługujacych go .Całkiem innowacyjne podejscie do sterowania daje wspaniałe efekty.W sumie nintendo revolution bedzie przedłuzeniem idei NDS .Rynek gier wydaje sie popadac w stagnacje , nowe produkcje powielaja stare schematy i jedynie dodaja łaniejsza grafike/wiecej wodotryskow a podstawy nie zmieniaja sie.

Osobiscie uwazam ze podejscie wielkiego N i innych japonskich developerow daje dużo rynkowi gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje, chodziło mi o to że ds ma trochę brzydką grafę i 2 ekrany nie zawsze są potrzebne

1. Zawsze się znajdzie jakieś zastosowanie dla drugiego ekranu.

2. Ładna grafa, przynajmniej dla mnie, o niczym nie świadczy. Powiem szczerze, że czasami gram w Lotus Chalenge 3 lub w Cannon Fodder (polecam, są już darmowe jako abandonware ;) ). Chociaż jeśli dobra gra ma w dodatku ładną grafę, to je się nie obrażę :)

 

No ale gusta są gustami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Powiem szczerze, że czasami gram w Lotus Chalenge 3 lub w Cannon Fodder (polecam, są już darmowe jako abandonware ;) ).

OT:

Tylko wersja na PC nie miala tej zabojczej piosenki na poczatku: "War... never've been so much FUN! War! Never've been so much FUN!..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Tylko wersja na PC nie miala tej zabojczej piosenki na poczatku: "War... never've been so much FUN! War! Never've been so much FUN!..."

No tak, ale na szczęście można ją ściągnąć w MP3 (teraz czasem kopiuje ją do mojego mp3 playerka, jakby co to na priv, bo chyba nie wolno wklejac linków bez potrzeby).

No to chyba koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Z Wp.pl:

 

pojawiły się doniesienia, że kolejna z platform Nintendo, konsola Revolution, także miałaby zostać wyposażona w Operę. Informacja jest całkiem prawdopodobna, choć do momentu oficjalnej wypowiedzi Nintendo w tej kwestii, należy traktować ja jako plotkę. Być może więcej na ten temat dowiemy się na E3.

Ciekawe jak to by sie obslugiwalo - mam na mysli ten kosmiczny kontroler do Revolution... Na stronie Opery nic na ten temat na razie nie znalazlem, ale... to mogloby zrewolucjonizowac sposob surfowania po necie... :)

Ja sie coraz bardziej napalam na to nowe Nintendo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec stałem sie szczesliwym posiadaczem "ruskich jaj" XXI wieku w wersji LITE. Konsola jest sliczna, gry sa ekstra miodne i grywalne, a przy WarioWare Touch mam jape na maksa rozesmianą.

 

Do konsolki kupilem sobie karte 1GB i EZ Flash IV Lite Deluxe. W skrocie - mam teraz to samo co daje firmware 1.5 w PSP. Moge odpalac homebrew i "inne" aplikacje ;) Co do homebrew to mam np. powloke do DS'a co sie nazywa MoonShell. Dzieki niej moge czytac ebooki, sluchac mp3, ogladac filmy (niestety trzeba je konwertowac). Do tego wszystko sobie wybieram za pomoca stylusa - zamykam okienka np. z paskiem postepu mp3jki, czy tez przewija ja za pomoca dotykowego ekraniku. Fajnie sie czyta komiksy na DS'ie. Bierze sie komiks, konwertuje sie go w specialny program i potem trzymamy DS'a jak książkę i po lewej stronie mamy jedna strone komiksu, a po prawej drugą. Nastepnie mozemy z prawej strony miec podglad strony komiksu, a z lewej zzoomowane okienka, ktore na prawym ekranie wybieramy stylusem :) Ekstra sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ds'a lite ok 2 miesiace temu i mnie nie przekonal. Przeszedlem new mario bros i sprzedalem. PSP rlz ;) Ta grafika, ta grywalnosc i to multi! :) PSP to takie przenosne ps2... zawsze mazylem o grze w tekkena na kiblu. Marzenia sie spelniaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zawsze mazylem o grze w tekkena na kiblu...

Nie no, jak Ty masz takie marzenia, to ja wymiękam :lol2:

EOT

 

Swoją drogą, to nawet nie wiedziałem, iż jest slot na kartę pamięci w ds'ie, jeżeli ma takie funkcje po odpaleniu dodatkowego softa, to szczerze się zastanawiam jaką jeszcze ma kartę przetargową PSP, jedynie grafa <ziew> i odpalanie gierek z PSX'a (no to już imo poważniejsza zaleta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to nawet nie wiedziałem, iż jest slot na kartę pamięci w ds'ie, jeżeli ma takie funkcje po odpaleniu dodatkowego softa, to szczerze się zastanawiam jaką jeszcze ma kartę przetargową PSP, jedynie grafa <ziew> i odpalanie gierek z PSX'a (no to już imo poważniejsza zaleta).

Bo nie ma slota. Mam EzFlash IV - to urządzonko kosztuje około 150zł z wliczoną juz przesyłką z Szanghaju. Ja tak wlaśnie zamówiłem. Mozna taniej nawet dostac jesli chce sie miec wersje bez opcji odpalania romów pisanych na konsole GBA, oczywiscie z zachowaniem wszystkich innych opcji.

 

Urządzonko wyglada dokladnie tak jak zaślepka do slot'a GBA w DS Lite, i właśnie w ten slot się je wkłada. Tak wiec jak jest EZFlash włożony, to w ogole nie widac, ze DS posiada jakis dodatkowy sprzet. Jak sie wyjmie, to dopiero z boku jest wejscie na kartę MicroSD.

 

To jest to urządzonko:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem dziś na prezentacji DS u Solid_Snake'a ;)

 

Nie powiem bardzo fajna sprawa. Szczególnie bawi stylus (czy jak to tam się pisze ;) ) i możliwości z nim związane :)

 

Grafa nie jest taka zła. Wiadomo nie jest to PSP ale daje rade. No i Mario. Hehehehehehe

 

Bardzo chętnie bym nawet łyknął DS'a ale chyba doba musiala by trwac z 32h minumum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem dziś na prezentacji DS u Solid_Snake'a ;)

 

Nie powiem bardzo fajna sprawa. Szczególnie bawi stylus (czy jak to tam się pisze ;) ) i możliwości z nim związane :)

 

Grafa nie jest taka zła. Wiadomo nie jest to PSP ale daje rade. No i Mario. Hehehehehehe

 

Bardzo chętnie bym nawet łyknął DS'a ale chyba doba musiala by trwac z 32h minumum ;)

Sam siebie cytuje ale nie bez powodu ;)

 

Od dziś wydłużam dobe do 32h :lol: :lol: :lol: Dziś dostałem w paczuszce DS'a ;) Zobaczymy czy da się wydłużyć czy nie ;) Jeśli tak to jesli bedą chętni na patent to prosze na PW ;)

 

Konsolka cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No opowiadaj ;) Ale masz tych konsol...

Czekam na jakieś recenzje gierek małe, moze zdjęcia, mało tego tu dajecie ;)

Bo zapewne mało nas jest ;) (posiadaczy DSów rzecz jasna :) )

 

A na ew. zdjecia, recki musicie poczekać do przyszłego tygodnia :) Bo jak na razie to moge dac zdjęcia konsolki z włączonym PictoChatem ;) Gierek nie posiadam w tym momencie :(

 

Najbardziej jaram się na gierki Cooking Mama, Trauma Center, Yoshi itd. Czyli te z użyciem maksymalnym stylusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jaram się na gierki Cooking Mama, Trauma Center, Yoshi itd. Czyli te z użyciem maksymalnym stylusa :)

To nie zapominaj o:

Another Code

Nintendogs

Osu! Tatakae! Ouendan! (JAP) i angielski odpowiednik (z angielskimi piosenkami) czyli Elite Beat Agents

Feel the magic XX-XY

Rub Rabbits (Feel the Magic 2)

Wario Ware Touche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No opowiadaj ;) Ale masz tych konsol...

Czekam na jakieś recenzje gierek małe, moze zdjęcia, mało tego tu dajecie ;)

Zdjec nie bedzie (nie mam czasu ostatnio ;) ) , ale moge po krotce opisac. DS w porownaniu do PSP dluzej trzyma na baterii. To prawda. z 1-2 godzinki ale zawsze. Z tymze inna sprawa juz nie jest tak rozowa :? Jak PSP do maxa sie laduje w 2h to DS potrzebuje z 3-4 :? Wiec wychodzi po rowno. PSP wiadomo - lepsza grafa. Ale DS to innowacyjnosc. Gdyby nie stylus to nie mialbym DS'a :) A tak mam. Fajnie miec obie konsolki.

 

Gierki naprawde super. Niezle jaja jak nazywalem swojego psa w nintendogs. Lol. Krzyczysz do ekraniku "Reks siad" ;) LOOOL. Gra swietna. Trauma Center takze fajna. Oczywiscie istnie japonskie "story", troche naiwne, troche glupie, ale znowu - stylus rzadzi!

 

Cooking mama - heh. Niby rowniez gra nic specjalnego patrzac z boku. Ale zapewniam ze szatkowanie cebuli czy mieszanie w garze wciaga :D Wczoraj nie dosc ze pracowalem do 1.30 w nocy to potem do 3.00 gralem w Cooking mama ;) To daje do myslenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś sprzętu, ktory by mnie skutecznie zajal w trakcie nudnych wykładów i tak sie zastanawiam nad DS'em, ale mam kilka pytan ;)

 

1. czy mozna podlaczyc do niego sluchawki i wylaczyc glosniczki ?

2. czy DS obsługuje karty pamięci? jak tak to jakie (SD/MMC/???)?

3. czy da sie odtwarzac mp3, video, przegladac zdjecia, czytac ebooki?

4. czy jest możliwość odpalania romów z GB/GBC/GBA/DS z karty SD/MMC/itp ?

5. czy są jakieś emulatory na DS'a? np. emu SNESa?

6. skąd wziąć Operę na DS'a? ona jest darmowa w ogóle?

7. czy jak znajdę jakiś hotspot to DS połączy mi się bez problemów z netem?

8. są jakieś komunikatory na DS'a?

9. jest jakas roznica (poza rozmiarami) między DS a DS Lite ?

10. czy są jakieś "wersje" konsoli bardziej i mniej podatne na odpalanie homebrew?

 

nie ukrywam ze DS interesuje mnie jako taki "sprzęt do wszystkiego" ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś sprzętu, ktory by mnie skutecznie zajal w trakcie nudnych wykładów i tak sie zastanawiam nad DS'em, ale mam kilka pytan ;)

 

1. czy mozna podlaczyc do niego sluchawki i wylaczyc glosniczki ?

2. czy DS obsługuje karty pamięci? jak tak to jakie (SD/MMC/???)?

3. czy da sie odtwarzac mp3, video, przegladac zdjecia, czytac ebooki?

4. czy jest możliwość odpalania romów z GB/GBC/GBA/DS z karty SD/MMC/itp ?

5. czy są jakieś emulatory na DS'a? np. emu SNESa?

6. skąd wziąć Operę na DS'a? ona jest darmowa w ogóle?

7. czy jak znajdę jakiś hotspot to DS połączy mi się bez problemów z netem?

8. są jakieś komunikatory na DS'a?

9. jest jakas roznica (poza rozmiarami) między DS a DS Lite ?

10. czy są jakieś "wersje" konsoli bardziej i mniej podatne na odpalanie homebrew?

 

nie ukrywam ze DS interesuje mnie jako taki "sprzęt do wszystkiego" ;)

1. tak

2. 3. 4. 5. Tak, jesli kupisz tzw. programator, czyli sprzet wkladany w slot od GBA. Np. EZFlash IV (pisalem o nim na poprzedniej stronie) czy SuperCard (lukk ma taki). Są programatory na wszystkie chyba carty, od CF przez SD po Transflash (microSD). Oczywiscie te pierwsze to w starszych modelach. W nowych programtorach to juz tylko Transflash'a dają.

6. Mozna kupic i tylko narazie w ten sposob, a co za tym idzie - nie, nie jest darmowa

7. Powinien, aczkolwiek nie wszystkie hotspoty dobrze dzialają z NDS'em. DS jest wybredny na tym punkcie i np. Moj Cerberus ADSL nie chce go przepuscic za chiny. Ale w wiekszosci problemow nie powinno byc

8. Są. Masz wbudowany podstawowy pictochat do komunikowania sie z innymi urzytkownikami NDS'a, ale są tez programy homebrew. Jakies klienty e-mail itd. Niestety tego nie sprawdzalem w praktyce, ale odpowiedz na pytanie, czy są - tak są.

9. Lepszy ekran (kolory) w Lite, za to gorzej widać na nim w słoneczne dni. Bateria tez dłużej trzyma, a stylus jest grubszy i przez to wg większosci osob - wygodniejszy. Lite ma tez mozliwosc zmiany poziomu podswietlenia wyswietlacza.

10. Nie - wszystkie konsole mają ten sam firmware, ewentualnie lekko modyfikowany dla Lite firmware (zmiana mozliwosci poswietlania, jeden sposob na sflashowanie konsoli nie działa). Zabezpieczenia w kazdym NDS'sie sa takei same i na kazdym do odpalania obojetnie jakiego homebrew, czy roma trzeba miec programator.

 

Zeby programator mogl dzialc, to musisz miec tzw PassKey wkladany do slot'a DS albo zflashowaną specialnym firmware'm konsole (koszt 30 zł), chyba ze kupisz programator nowej generacji, ktory wklada sie w slot DS'a i wtedy nic nie potrzeba, bo wszystko jest w jednym karcie (pass, programator, czytnik kart), a nie jak teraz w dwoch (pass w firmwarze konsoli lub w slocie DS'a, programator i czytnik kart w slocie GBA)

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. 3. 4. 5. Tak, jesli kupisz tzw. programator, czyli sprzet wkladany w slot od GBA. Np. EZFlash IV (pisalem o nim na poprzedniej stronie) czy SuperCard (lukk ma taki). Są programatory na wszystkie chyba carty, od CF przez SD po Transflash (microSD). Oczywiscie te pierwsze to w starszych modelach. W nowych programtorach to juz tylko Transflash'a dają.

 

Zeby programator mogl dzialc, to musisz miec tzw PassKey wkladany do slot'a DS albo zflashowaną specialnym firmware'm konsole (koszt 30 zł), chyba ze kupisz programator nowej generacji, ktory wklada sie w slot DS'a i wtedy nic nie potrzeba, bo wszystko jest w jednym karcie (pass, programator, czytnik kart), a nie jak teraz w dwoch (pass w firmwarze konsoli lub w slocie DS'a, programator i czytnik kart w slocie GBA)

a są lepsze i gorsze programatory? tzn z niektorymy wiecej odpale programow a z innymi mniej czy rodzaj programatora nie ma znaczenia?

 

aha i korzystajac z tego programatora tracę gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są lepsze i gorsze programatory? tzn z niektorymy wiecej odpale programow a z innymi mniej czy rodzaj programatora nie ma znaczenia?

 

aha i korzystajac z tego programatora tracę gwarancję?

nie tracisz gwarancji jesli nie sflasciach!esz konsoli. A nawet jesli sie sflasciach!e to mozna ja pozniej odflashowac tak, ze gwara bedzie nadal.

 

Są gorsze i lepsze programatory.

 

np. na SuperCard chodzi podobno wiecej programow, ale za to gry GBA się tną czego nie uswiadczysz na EZFlash. Najlepsze i zarazem najdroższe to M3.

 

Ja mam EZFlash i jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...