Skocz do zawartości
el Dudereno

Ruter Cisco 1005

Rekomendowane odpowiedzi

nie znanam sie dokladnie na specyfikacjach tych urzadzen i z tad moje pytanie gdyz ostatnio poroznilem sie z znajomym na temat mozliwosci tegoz urzadzenia - czy w tym ruterze- cisco 1005 jest mozliwosc przekierowywania portow a jezeli tak (taka firma chyba niewypuscila by takiego bubla) to jak mniejwiecej to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak inne produkty Cisco, ten lata na IOSie, wiec można, w nomenklaturze Cisco nazywa się to static NAT mapping i w zaleznosci od tego co chcesz robić to:

ena

conf t

I polecanie wyglada tak:

router(config)#ip nat inside source static tcp <inside IP address> <inside port> interface <outside interface> <outside port>

czyli na przyklad:

ip nat inside source static tcp 10.0.0.10 6881 interface e0 6881

 

W zaleznosci od routera moga byc drobne zmiany typu fastethernet0/1 zamiast e0 etc

 

Wazne tez zeby firewall przepuszczal pakiety na danym porcie, w zwiazku z tym trzeba zrobic wpisy na access liscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za szybka odpowiedz... nalezy sie wam male wyjasnienie- otoz poprosilem mojego admina (boze za co mnie pokarales takim nieukiem) by przekierowal mi porty emula na czas gdy znow niedostanie publicznych ip a on mi na to ze niema chwilowo serwera i jest tylko ruter, to ja mu nato ze jeszcze lepiej a on mi na to ze to stary model i tam sie nieda... coz oborzylem sie gdyz w odroznieniu od niego mnie "cisco" kojazy sie z powazna technologia ale nieklucilem sie gdyz nieznam sie na tych sprawachi pewnsci niemialem... i takie o to me zycie...

chcialbym prosic aby lopatologicznie ktos napisal krok po kroku (no bez przesady tylko co gdzie wpisac) jak udostepnic przekierowac 2 prty udp i tcp...

dzieki elh ze ci sie chcialo ale nie laczylem sie z tym ruterem i niewiem jak to wyglada i z tad dokonca niekojaze co zaco odpowiada/znaczy.

 

tak czy owak jeszcze raz wielkie dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...