Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze gadasz :) niektórzy a nawet wiekszość, zapuszczaja pamięci bardzo wysoko aby przejsc test (z artami), pochwalic sie wynikiem i pracowac przy kompie na znacznie mniejszych taktowaniach :) a marki i tak zaliczaja testy bo oczu nie maja :D

z pamięcia łatwo oszukiwac, ale z rdzeniem nie da rady, gdy sie przegrzeje zwiecha i koniec  :)

1531997[/snapback]

 

ale o co ci chodiz ??? chciales sie pozalic ??

to jest forum Tweak !!, a nie www.moj-fajny-komputerek.pl

niewazne jak. wazne ze jest odpowiedni wynik.

jezeli zapuszcza ktos 3DMarka z artami to jesgo sprawa i on ryzykuje uszkodzeniem karty.

 

@Easydoor trafiles w nieodpowiedni topic. tu w wiekszosci wlasnie chodzi o to zeby zachwycac sie kazdym MHz. Ale tez znajdziesz odpowiedz na pytania jak chodz gry, tylko poszukaj ;P

 

Dla mnie ktos moze dzialac na Celeku 300MHz. Chodzi o to co zrobil zeby podkrecic karte. jakie sa tego skutki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno kupiłem karte Xpert Vision Palit ATI Radeon 9550 256mb 128 bit i chciałbymja podkręcić ale nigdzie nie moge znalexć biosa pod karte Xpert Vision Palit ATI Radeon 9600 256mb 128bit mozecie mie pomóc i jakbyście mogli odracu pomóc mi w podkręceniu tej karty bede w dzieczny najlepiej zebyście opisali mi po koleji co mam robić pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@freelancer7 albo mam wszystko dobrze dowoltowane. bo te prawie 500MHz na GPU z orginalnym chlodzeniem :D

1531906[/snapback]

500 Mhz na GPU to ja tez robię z palcem w du*** na stock chłodzeniu i bez Vmodów żadnych. Mam kartę kupioną parę dni wczesniej niz pasażer. Czyli nowa seria. Tyko u mnie strasznie słabo z MEM'ami :mur: I teraz nei wiem cyz siępakowac w Vmem czy może sprzedać tą kartę an allegro za 200zł i sobie kupić znowu Shapphirka za 230zł. Tylko zeby mi się elixiry na tym nowym nie trafiły :blink: Jak wiadomo to nówki Shapphirki robią te 500 na rdzeniu zawsze :]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i zabardzo sie nie znam w tych sprawach ale chciał bym sie spytac czy można by jeszce podkrecic mojego radeona kupiłem go pare dni temu mam radiatorki na pamieci i seryjne chłodzenie teraz taktowanie 400/500

 

 

ps. kupiłem go z tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55362980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 Mhz na GPU to ja tez robię z palcem w du*** na stock chłodzeniu i bez Vmodów żadnych. Mam kartę kupioną parę dni wczesniej niz pasażer. Czyli nowa seria. Tyko u mnie strasznie słabo z MEM'ami  :mur:  I teraz nei wiem cyz siępakowac w Vmem czy może sprzedać tą kartę an allegro za 200zł i sobie kupić znowu Shapphirka za 230zł. Tylko zeby mi się elixiry na tym nowym nie trafiły  :blink:  Jak wiadomo to nówki Shapphirki robią te 500 na rdzeniu zawsze :]

Pozdro

1532425[/snapback]

Nio z GPU 500MHz :D

ja zamowilem karte na urodziny . dalem kobiecie kartke i niech sobie chodzi po sklepach. miala szukac Szafirka na Hynixach 5 lub 4 ns. :D i trafila ostatnia sztuke z Hynixami 5ns na miescie :D reszta to His. ( a mamy kilka sklepow).

 

@gumis144 to sprawdz ile da sie wycisnac . nikt ci niewywrozy ile wyciagniesz.

a wogole to to jest temat o 9550 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jakie oznaki beda jak za duzo podkrece czy np podkrecac co 10mhz i patrzec w 3dmarku czy bledy nie wyskakuja ? gdzies cos takiego czytałem... a ten radeon nie ma czujnika temperatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodiz ??? chciales sie pozalic ??

to jest forum Tweak !!,  a nie www.moj-fajny-komputerek.pl

niewazne jak. wazne ze jest odpowiedni wynik.

jezeli zapuszcza ktos 3DMarka z artami to jesgo sprawa i on ryzykuje uszkodzeniem karty.

 

@Easydoor trafiles w nieodpowiedni topic. tu w wiekszosci wlasnie chodzi o to zeby zachwycac sie kazdym MHz. Ale tez znajdziesz odpowiedz na pytania jak chodz gry, tylko poszukaj ;P

 

 

1532188[/snapback]

tak to forum tweak gdzie wyniki powiny byc robione profesionalnie, a tu znajdzie sie głupek jeden z drugim który przechwala sie ze pamieci ida mu na 600 bez artów wszystko ok bez dodatkowego chłodzenia tym samym wprowadza w bład innych którzy szukaja na tym forum rzetelnych informacji a nie naciągania, co z tego ze ziom wycisnął z karty tyle i tyle jak te ustawiania nienadaja sie do gry ! karta graficzna jest do grania, ma ona za zadanie wyświetlac idelany obraz aby płyneła z gier większa przyjemność, a co mi po przyjemności gra z artami ??

każdy MHZ jest ważny ale nie w kartach które szybko traca stabilność! takie gadanie jest dobre w temacie o procesorach

 

"niewazne jak. wazne ze jest odpowiedni wynik. " - więc czy rozumiesz ze karta to nie procesor ?? co komu po takiej karcie która uzyskuje wysoki wynik kosztem jakości obrazu ???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to forum tweak gdzie wyniki powiny byc robione profesionalnie, a tu znajdzie sie głupek jeden z drugim który przechwala sie ze pamieci ida mu na 600 bez artów wszystko ok bez dodatkowego chłodzenia tym samym wprowadza w bład innych którzy szukaja na tym forum rzetelnych informacji a nie naciągania, co z tego ze ziom wycisnął z karty tyle i tyle jak te ustawiania nienadaja sie do gry ! karta graficzna jest do grania, ma ona za zadanie wyświetlac idelany obraz aby płyneła z gier większa przyjemność, a co mi po przyjemności gra z artami ??

każdy MHZ jest ważny ale nie w kartach które szybko traca stabilność! takie gadanie jest dobre w temacie o procesorach

 

"niewazne jak. wazne ze jest odpowiedni wynik. " - więc czy rozumiesz ze karta to nie procesor ?? co komu po takiej karcie która uzyskuje wysoki wynik kosztem jakości obrazu ???

1532572[/snapback]

ale to sa dwie rozne sprawy.

sa ludzie i overclockerzy :) ludzie kreca do sensownych ustawien. a drudzy max ile fabryka dala. a stabilnosc to juz inna kwestia.

Ja zawsze sprawdzam ile jest max i przeciez niebede gral na takich ustawieniach dlatego znizam troskzu taktowania i moge byc pewny ze jeszcze pare dni podziala ;p

 

 

oplaca sie brac do chlodzenia karty Sapphire 9550 PENTAGRAM FREEZONE XC-80 AlCu z radiatorami ???

Z tego co zauwazylem to GPU slabo sie nagrzewa przy orginalnym chlodzeniu przy 450MHz. Czy jest sens je wymieniac , procz tego ze szumi troszke icon_sad2.gif.

Radiatory na RAM to normalne ze lepiej dla bezpieczenstwa.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli walnę kompa do przysłowiowej lodówki założę chłodzenie ciekłym azotem i przez 5 mniut wycisnę w 3d marku taki wynik, że jak rzucę screena to wszyscy bedą patrzeć z podziwem :) a później poczta to ktoś kto ma nikłe pojęcie o kręceniu a słyszał od kolegi, że można i walnie dzikie ustawienia sp*** kartę i coż wszystko ok bo to jego wina. Wiesz luki pc wydaje mi się, że forum to takie miejsce skąd można czerpać troszkę fachowej wiedzy a nie tylko chwalić się każdym wyciśniętym mhz ;) A jak czytam freelancera7 i jego "Jak wiadomo to nówki Shapphirki robią te 500 na rdzeniu zawsze :]" to już widzę te stada "fachowców", którzy na siłę ustawiają swoje kart na tyle. A co do niewłściwego forum to dla takich zawodowców luki pc jest chyba coś takiego jak ekstremalne podkręcanie, ale może jesteś tam za słaby ;) "na prawdziwe extreme"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. w moim przypadku karta przechodzila testy 3dmark03 na jakis tam taktowaniach a w grach po jakims czasie sie zawieszala, wiec najlepszym testerem stabilnosci sa gry. Tak samo jak z procami, testuje sie je 24 godzinnym testem prime95 a po 8h potrafi wywalic blad, czyli nie jest rock stable. To samo jest z grafa.

Np. w moim radku pamieci ida na ponad 600mhz, sa arty, ale marki przechodzi i co z tego... powinien w tych calych 3dmarkach byc jakis artefakt tester jak w tym tescie z programu ati tray tools, ktory wykrywal by arty i np. dodawal note, ze karta przeszla test, ale z artami, zeby nie bylo niedomowien. ;]

 

Co do sprawy chlodzenia gpu, to karta jest na tyle tania, ze nie wypada kupowac do niej drogiego chlodzenia, najlepiej home-made, chyba, ze ktos przyklada duza wage do wystroju wnetrza. ;]

Jesli juz kupowac jakis pentagram, to na r350 alus wystarczy spokojnie.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. w moim przypadku karta przechodzila testy 3dmark03 na jakis tam taktowaniach a w grach po jakims czasie sie zawieszala, wiec najlepszym testerem stabilnosci sa gry. Tak samo jak z procami, testuje sie je 24 godzinnym testem prime95 a po 8h potrafi wywalic blad, czyli nie jest rock stable. To samo jest z grafa.

Np. w moim radku pamieci ida na ponad 600mhz, sa arty, ale marki przechodzi i co z tego... powinien w tych calych 3dmarkach byc jakis artefakt tester jak w tym tescie z programu ati tray tools, ktory wykrywal by arty i np. dodawal note, ze karta przeszla test, ale z artami, zeby nie bylo niedomowien. ;]

1532713[/snapback]

 

autorzy 3Dmarka sa na to za głupi, bo mamy juz któras z kolei wersje marka (05) w którym nie ma mozliwosci wykrywania artów, jak dlamnie taka funkcja to podstawa a w ORB'ie była by podana ilość występujących artów podczas testów i skonczyły by sie "oszustwa" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. niema sensu o tym dyskutowac.

Kazdy inaczej podchodzi do tego.

Ja np. zawsze staram sie podawac wartosci stabilne. Przy testach zanzam taktowanie zeby nieuszkodzic karty. ( bo na druga mnie niestac ).

Jak kogos stac to niech sobie ryzykuje test z artami.

 

To ze jak ktos zobaczy ze kolaga ma 100000/234334MHz i probuje swoja tak samo krecic , glupota ludzka ;P

Jest FAQ i tam powinno szukac sie inforamcji lub przynajmniej przeczytac kilka stron topicu.

Za nowe tematy typu " ile moge podkrec " powinni karac smiercia.

Forum jest i taK juz strasznie zasmiecone.

Ciezko jest okreslic gdzie zaczyna sie granica Extreme.

Topic o 9550 powinien zawierac wszystko o karcie.

 

Chyba sciagne stary alu z 9200se.

Sapphire 9550 PENTAGRAM FREEZONE XC-80 AlCu nie jest az tak drogi. Myslalem nad czystm Alu ale kusza mnie radiatorki z ALCU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sciagne stary alu z 9200se.

Sapphire 9550 PENTAGRAM FREEZONE XC-80 AlCu nie jest az tak drogi. Myslalem nad czystm Alu ale kusza mnie radiatorki z ALCU.

1532786[/snapback]

na rdzeń kup ARCTIC COOLING VGA Silencer rev. 3.0 około 30-33zł na allegro, jest to najlepsze i najtańsze chłodzenie na rdzeń przebija tez produkt zalmana ZM-80 D o ponad -10' C!!! ktos niedawno podał link do testu tych dwóch radiatorów, dla przykładu AC chłodził do temp 35'C a Zalman cos około 46'C ! a jaka różnica w cenie ~35zł vs 110zł !

 

33zł + 7zł przesylka piorytet

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=55841481 <==

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli walnę kompa do przysłowiowej lodówki założę chłodzenie ciekłym azotem i przez 5 mniut wycisnę w 3d marku taki wynik, że jak rzucę screena to wszyscy bedą patrzeć z podziwem :)

1532682[/snapback]

I to jest wlasnie extreme :twisted: ta adrenalinka :twisted: jesli tego nie czujesz to masz slabo :)

 

a jezeli ktos ustawia taktowania bo ktos inny tak ma i mu sie wydaje ze on tez tak moze to swiadczy tylko i wylacznie o nim i o jego mozgownicy :wink: Jak spali to sie nauczy i wiecej tego nie zrobi, jezeli wczesniej mu sie niechcialo poczytac o oc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie extreme :twisted: ta adrenalinka :twisted: jesli tego nie czujesz to masz slabo :)

 

a jezeli ktos ustawia taktowania bo ktos inny tak ma i mu sie wydaje ze on tez tak moze to swiadczy tylko i wylacznie o nim i o jego mozgownicy :wink: Jak spali to sie nauczy i wiecej tego nie zrobi, jezeli wczesniej mu sie niechcialo poczytac o oc :wink:

1532826[/snapback]

aha bym zapomniał, do wysokiego podkręcania dochodzi zabawa ze sterownikami, masz takiego Radlinkera w opcjach wszystko nastawiasz "najlepsza wydajność" a nie jak zawsze "najlepsza jakość" i w 3dmarku + 200pkt :) ah te 3dmarki jedna wielka ściema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyuzdalem swojego radeona bez zadnego extra chodzenia na 461/540

Mam takie pytanko , jak zainstalowac radiatorki na pamiec ? czy te radiatory wymagado datkowej energi.

Aha ile mozna cignac jeszcze radeona 9550 spphere? vez v-moda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli walnę kompa do przysłowiowej lodówki założę chłodzenie ciekłym azotem i przez 5 mniut wycisnę w 3d marku taki wynik, że jak rzucę screena to wszyscy bedą patrzeć z podziwem :) a później poczta to ktoś kto ma nikłe pojęcie o kręceniu a słyszał od kolegi, że można i walnie dzikie ustawienia sp*** kartę i coż wszystko ok bo to jego wina. Wiesz luki pc wydaje mi się, że forum to takie miejsce skąd można czerpać troszkę fachowej wiedzy a nie tylko chwalić się każdym wyciśniętym mhz ;) A jak czytam freelancera7 i jego "Jak wiadomo to nówki Shapphirki robią te 500 na rdzeniu zawsze :]" to już widzę te stada "fachowców", którzy na siłę ustawiają swoje kart na tyle. A co do niewłściwego forum to dla takich zawodowców luki pc jest chyba coś takiego jak ekstremalne podkręcanie, ale  może jesteś tam za słaby ;) "na prawdziwe extreme"?

1532682[/snapback]

Powiedz jeszcze żeby nie vMODować karty i nie zmieniać im chłodzenia :lol: .

Stary- moment w którym rdzeń mojej karty brał 1,8V to najlepsze chwile życia. Jak bym miał dostęp do azotu i innych potrzebnych akcesorii to bym się długo nie zastanawiał... To się extreme nazywa. Mój przyszły gf6200@6600 + mody prawdopodobnie doczeka się peltiera, a dla ludzi którzy mają FC mega respect.

koniec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ARCTIC COOLING VGA Silencer rev. 3.0 niemam zaufania.

PENTAGRAM FREEZONE XC-80 AlCu lepiej owiewa cala karte.

Jak znajde kawal aluminium to bedzie Home-made.

Niechce wyciskac max z GPU tylko bezpiecznie chlodzic i cicho :)

Wiem ze Silencer jest cichy ale......

 

Ktos sprawdzal czym sa smarowane nowe Sapphire pod radiatorem ???

Czy trzeba zmieniac paste ??? Roznomiernie przynajmniej rozlozone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest wydajniejsza, ale kosztem jakosci... takim sposobem to mozna zapuscic 3d analyzer i zrobic tak, ze na ekranie bedzie jeden wielki pixel a ptk. bedzie o wiele wiecej... tak sie walczy o najwyzsze trofea niestety. Sam sie tym bawilem i wiem jakie efekty mozna osiagnac.

3dmark w nastepnej edycji powinien miec jakies mechanizmy, dzieki ktorym taki wynik bylby bardziej wiarygodny.

Ja w marki sie zbytnio nie bawie, chodzi mi wyacznie o to, zeby karta dzialala stabilnie na danych ustawieniach w grach, bez artow i zwiech.

 

Ktos pomierzyl wszystkie napiecia na nowych szfirach ?

Chodzi mi o to o ile sa wieksze od tych ze starszej wersji (gpu, mem, vdd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest wydajniejsza, ale kosztem jakosci... takim sposobem to mozna zapuscic 3d analyzer i zrobic tak, ze na ekranie bedzie jeden wielki pixel a ptk. bedzie o wiele wiecej... tak sie walczy o najwyzsze trofea niestety. Sam sie tym bawilem i wiem jakie efekty mozna osiagnac.

3dmark w nastepnej edycji powinien miec jakies mechanizmy, dzieki ktorym taki wynik bylby bardziej wiarygodny.

Ja w marki sie zbytnio nie bawie, chodzi mi wyacznie o to, zeby karta dzialala stabilnie na danych ustawieniach w grach, bez artow i zwiech.

 

Ktos pomierzyl wszystkie napiecia na nowych szfirach ?

Chodzi mi o to o ile sa wieksze od tych ze starszej wersji (gpu, mem, vdd).

1532907[/snapback]

postaram sie dzisiaj zmierzyc jak sie dostane ;P

a jak ksztaltuja sie na innych kartach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojednawczo;) AlCu są lepsze od samego Aluminium ale też są cokolwiek za drogie do karty za +/- 200 i pln i mniej nie mowiąc już o szaleństwie cen radiatorów z Cu;) powieneś w zestawie dostać także radiatorki na pamiątki 8 sztuk BGA ale 69,99 pln to lekkie szaleństwo. Jak założysz to jestem sam ciekawy jak wzrośnie wydajność bo temperatura na sapphire 9550 128mb (hynix 5ns) spadła w porownaniu z aluminiowym boxem o ok 7 do 9`C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nadal nie uzyskałem dopowiedzi szukałem wszedzie jak podkręcić Radeona 9550 firmy Xpert Vision ale znajdowało mi tylko jak podkrecić radka firmy sharppire i gigabyte no i hisa a codo tej modyfikacji biosa możesz mi pomoc bo nie wiem jak :C z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze gadasz :) niektórzy a nawet wiekszość, zapuszczaja pamięci bardzo wysoko aby przejsc test (z artami), pochwalic sie wynikiem i pracowac przy kompie na znacznie mniejszych taktowaniach :) a marki i tak zaliczaja testy bo oczu nie maja :D

z pamięcia łatwo oszukiwac, ale z rdzeniem nie da rady, gdy sie przegrzeje zwiecha i koniec  :)

1531997[/snapback]

 

a czy wiesz o tym ze gdy pojawiaja sie arty to wynik spada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecanie w FAQ :D

 

a bios tak koniecznie jest ci potrzebny ???

zmodyfikuj obecny.

1532335[/snapback]

 

no czytałem gdzieś zeby podmienić biosa z obecnego z radka9550 na biosa radeona 9600 i wtedy podkręcać karte jeśli uważacie ze ta metoda z FAQ jest lepsza to uzyje jej plz czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jakie radiatorki na pamięci zmieszcza się pod Arctic Silencera 3?

Teraz mam na rdzeniu niebieskiego Zalmana, ale chće pocisnąć rdzeń żeby chodził na codzień na 1,45V, do tego silencer dobry będzie i niedrogi jest.

ALE mam teraz 8 sztuk radiatorków na pamięci OCZ takich i od dołu karty będę musiał zmienić na co innego. Tylko co?

 

Czy jakis posiadacz silencera na radku 9550 może powiedziec jakie radiatorki wejdą od spodu karty (max wysokosć)?

Ostatecznie mógłbym powyginać te, co mam, ale szkoda ich trochę, bo 4 sztuki spokojnie opchnę za 10 zeta, tylko co później kupić?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...