Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w 99% pewien ze sekcja ddq nie ma nic wspolnego z rdzeniem - gpu , wiec nie widze tu zwiazku. a pozatym jak juz pisalem karta padla przy taktach 425/250 czyli calkiem light.

zastanawia mnie dlaczego jesli cos sie spalilo-niewytrzymalo to dlaczego napiecie jest wieksze (3,3v ) a nie np. 0

w miejscu moda wszystko gra , jest pełna regulacja rezystancji wiec chyba cos jest nie tak "za tym rezystorem"

 

ps. VDDQ: The supply voltage to the output buffers of a memory chip.

 

btw. ronin jak nie uda mi sie odpalic karty to wpisze sie do HoF - wyniki mam w podpisie :razz: hihi - chociaz taka pamiatka bedzie

Edytowane przez Trovao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ma ktoś może Timmingi do Ati Try Tools'a takie żeby więcje poszedl na pamiatkach bo wiem za na Ati Tools'a sa tylko tam sa inne ustawienia w innej kolejnosci i nie wiem jak to zrobic w ATT i pewnie uslysze odpowiedz to zainstaluj sobie Omego z Ati Tools'em kiedy ja niechce bo mnie te stery wpienily wiec jesli macie to prosze o podanie z gory dzieki.

 

 

 

 

Oczywiscie do Radka Sapphire'a ale na pamiatkach Hynixa 5ns

Edytowane przez gniochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeszcze niedawno dokładniej wczoraj albo przedwczoraj pytałem jak podkręcic mojego his radeona 9550. I dzięki wam udało mi się. Podmieniłem bios i podkręciłem tylko czy teraz może mi ktoś powiedziec czy otrzymałem dobry wynik?? Mój wynik to 405/500 i zamierzam jeszcze kręcic pamięc tylko czekam na zamówione radiatorki na pamięc??

Czekam na odp :)

pozdrowienia wszystkim którzy mi pomogli i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jeszcze niedawno dokładniej wczoraj albo przedwczoraj pytałem jak podkręcic mojego his radeona 9550. I dzięki wam udało mi się. Podmieniłem bios i podkręciłem tylko czy teraz może mi ktoś powiedziec czy otrzymałem dobry wynik?? Mój wynik to 405/500 i zamierzam jeszcze kręcic pamięc tylko czekam na zamówione radiatorki na pamięc??

Czekam na odp :)

pozdrowienia wszystkim którzy mi pomogli i nie tylko :)

1324797[/snapback]

jak na hisa z ktorym bywaly i bywaja problemy to dobrze zobacz czy wiecej wyciagnie.

 

Teraz tak sory ze cie wykorzystam ale teraz to kieruje do wszystkich, nie piszcie tego typu postow bo to nie ma sensu w opracowaniu jest podane ze 400/500 to musi byc, jak osiagniesz jakis interesujacy wynik np 440/550 to wtedy wstawiaj go do hall of fame i dopiero jakies komentarze w tym topicu. Powtarzam: kieruje to do wszystkich, bo inaczej ten topic bedzie za niedlugi czas wygladal jak poprzedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bl4ck Sh4dow - miałem 3 HiSy, pierwszy kręcił sie na seryjnym chłodzeniu bez radiatorów na 450/550, wyniku w 3dmarku 2k3 nie zrobiłem ponieważ myślałem ze przez nową grafe mi ekran mruga, wiec ją oddałem, (ale to nie było to) w ati toolu doszło do tylu i skonczyłem...ciekawe co by mozna było wycisnąć na wodzie i radiatorach... :rolleyes: dostałęm drugiego który sie krecił na 439/539(wynik na ORB 3350pkt w 2k3, troche niski ale to przez agpx1(uszkodzona płyta..), no i chodził tak sobie do grudnia aż pewnego (nie)pięknego dnia zgasł mi monitor, co dziwne komp chodził dalej, nawet mogłem go wyłączyc z windowsa po omacku, okazalo sie ze juz uszkodzona płyta dokończyła żywota i pociągneła ze sobą radeonka na hynixach 4ns :/ teraz mam 3 HiSa i ten jest słaby, bo pamięci 5ns vdata :[ :[ ale rdzen za to na 435 idzie.... :] W HISach dość łatwo uzyskać 400MHz na rdzeniu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bl4ck Sh4dow - miałem 3 HiSy, pierwszy kręcił sie na seryjnym chłodzeniu bez radiatorów na 450/550, wyniku w 3dmarku 2k3 nie zrobiłem ponieważ myślałem ze przez nową grafe mi ekran mruga, wiec ją oddałem, (ale to nie było to) w ati toolu doszło do tylu i skonczyłem...ciekawe co by mozna było wycisnąć na wodzie i radiatorach... :rolleyes: dostałęm drugiego który sie krecił na 439/539(wynik na ORB 3350pkt w 2k3, troche niski ale to przez agpx1(uszkodzona płyta..), no i chodził tak sobie do grudnia aż pewnego (nie)pięknego dnia zgasł mi monitor, co dziwne komp chodził dalej, nawet mogłem go wyłączyc z windowsa po omacku, okazalo sie ze juz uszkodzona płyta dokończyła żywota i pociągneła ze sobą radeonka na hynixach 4ns :/ teraz mam 3 HiSa i ten jest słaby, bo pamięci 5ns vdata :[ :[ ale rdzen za to na 435 idzie.... :] W HISach dość łatwo uzyskać 400MHz na rdzeniu :]

1325224[/snapback]

ale ja nie mowie ze tak jest z kazdym hisem, wyobraz sobie ze moj znajomy mial dwa hisy przed szafirem. 1. Był boski kupił go jeszcze zanim ja kupilem sobie 9550 i lecial 440/550 i zgadzam sie to dobra karta, ale jej wykonanie pozostawilo wiele do zyczenia, bo zaklinowal sie jakims cudem w slocie agp i razem z nim "wyszedl" slot agp z plyty. 2. Tu juz nie bylo ciekawie krecil sie 380/500 i wiecej nie chcial, zostal wymieniony bo tv-out byl uszkodzony (skaczacy obraz) i koniec ja nie mowie ze kazdy his jest zly ale trafiaja sie lepsze i gorsze egzemplarze i na tym sprawa stoi a nie mojej jakies nienawisci do tego producenta

 

Edit: Zapomnialem dodac z innymi producentami sprawa jest troche jasniejsza, ale np nowe gb sa juz podobne do hisow wszystko zalezy od egzemplarza

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam sprawnego opisu vmoda do Gigabyte R9550. Jestem nowy na forum i ciężko by było z szukaniem na całym forum jakiegoś linka.

Maksymalnie poszedł na ustawieniach 391/522 MHz z ZM80D HP na grzbiecie i radiatorami od kompletu na pamięciach, ale chce troche więcej z niego wycisnąć, więc szukam już od paru dni i trace juz powoli chęci. Byłbym wdzięczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mare, tylko uważaj z tym vmodem bo są w nim braki i błędy (zresztą w pierwszej części posta jest to wyjaśnione). Aaa, i jeszcze jedno.... czasem GB z modem lubi paść bez podania przyczyn...Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Travao - Hehe... faktycznie, nie zwróciłem uwagi, dzięki za podpowiedź ;)

 

No i mam kolejne pytanie, w opracowaniu, na temat programów było troszkę napisane. a mniedzy innymi:

"Trzeci już program do O/C. Obsługuje się go z tray’a jak wskazuje nazwa. Do wyróżniających się opcji trzeba zaliczyć możliwość edycji timingów i zapamiętywania

ich w profilach.

!!! Ati Tray Tools ma standardowo blokade na 375 aby to zdjąć należy zmienić wpis w atitray.ini (np. w notatniku). Szukamy linijki "ovr_perc_up=50” i zmieniamy wartość np. na 100. Jeśli komuś mało to w 3 linii od góry – ”use_limit=1” zamienić 1 na 0) . I mamy zakres do 1200 Ofcourse trzeba zresetować program, żeby zmiany odniosły skutek.

"

 

moje pytanie brzmi: "a co, jeżeli nie ma w atitray.ini owego wpisu "ovr_perc_up=50” ???? szukałem wszędzie i próbowałem nawet sam dodawać...ale nic to nie daje.

<lol>

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Travao - Hehe... faktycznie, nie zwróciłem uwagi, dzięki za podpowiedź ;)

 

No i mam kolejne pytanie, w opracowaniu, na temat programów było troszkę napisane. a mniedzy innymi:

"Trzeci już program do O/C. Obsługuje się go z tray’a jak wskazuje nazwa. Do wyróżniających się opcji trzeba zaliczyć możliwość edycji timingów i zapamiętywania

ich w profilach.

!!! Ati Tray Tools ma standardowo blokade na 375 aby to zdjąć należy zmienić wpis w atitray.ini (np. w notatniku). Szukamy linijki "ovr_perc_up=50” i zmieniamy wartość np. na 100. Jeśli komuś mało to w 3 linii od góry – ”use_limit=1” zamienić 1 na 0) . I mamy zakres do 1200  Ofcourse trzeba zresetować program, żeby zmiany odniosły skutek.

"

 

moje pytanie brzmi: "a co, jeżeli nie ma w atitray.ini owego wpisu "ovr_perc_up=50” ???? szukałem wszędzie i próbowałem nawet sam dodawać...ale nic to nie daje.

<lol>

1326147[/snapback]

bo to bylo w starej wersji, teraz nowej jest to w opcjach gdzies poszukaj kilka stron wstecz ktos tu juz o tym pisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie kombinuję jak by do mojego GB na standardowy radiator jakiś skromny wiatraczek zamontować , problem polega na mocowaniu macie może jakieś pomysły ??? gdzieś czytałem że ktoś tak zrobił tylko sposób montażu wiatraka do radiatora jest problematyczny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie ma to sensu... jak by sie opłacało to sama firma Gigabyte zakladala by na te karty wiatraczki... w hurcie mieliby je za jakies 3 zlote (nie mam pojecia ile wiec tak palnałem) ale jednak nie robia... druga strona ze masz ciszej (chyba o to chodzilo Gigabyte)... zakladanie tych wentyli jest zbędne wedlug mnie najlepiej zmienic cale chlodzenie ale przy karcie na 230 zeta to sie nie oplaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam pytanko czy komus pamieci bez vmoda poszly na wiecej niz 520??

ja jak ustawiam na 520 to sypie artami w 3d markach mam oczywiscie zamontowane radiatory na pamiatkach jednak rdzen sie kreci super doszedlem do 450 na chlodzeniu z malym wiatraczkiem :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec ja cos napisze szafir 128/128 samsungi 4ns

 

po wymianie zasilki na chiefa 360-202DF grafa chodzi na (ustawione w RADLinkerze) 398/249 bez zadnych problemow (poprzednio ciagle resety)

nie mam neta a moje wyniki:

3dmark03 - 2920

3dmark01se - 9960

nie wiem czy to za dobrze

komp: duren1400@athlonXP2000MHz magistrala 166, 256DDR/166 itd.

 

P.S.

postaram sie poscic wiecej proca na grafice i pamieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

tak wiec ja cos napisze szafir 128/128 samsungi 4ns

 

po wymianie zasilki na chiefa 360-202DF grafa chodzi na (ustawione w RADLinkerze) 398/249 bez zadnych problemow (poprzednio ciagle resety)

nie mam neta a moje wyniki:

3dmark03 - 2920

3dmark01se - 9960

nie wiem czy to za dobrze

komp: duren1400@athlonXP2000MHz magistrala 166, 256DDR/166 itd.

 

P.S.

postaram sie poscic wiecej proca na grafice i pamieci ;)

1327120[/snapback]

wluz na procesor graficzny jakis wiatraczek na pamieci troche radiatorkow i krec

spoko powinienes dojsc do ustawien 440/520

pozdro :D

Edytowane przez Maniek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zapewnisz jeszcze przewiew powietrza w budzie (przod wciagajacy, tyl wyciagajacy) to mozesz jeszcze wiecej wyciagnac z karty. czy przy obecnych ustawieniach nie pokazuja ci sie artefakty w 3dmarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek89

spoko

ale czy ty przeczytales ze zrozumieniem co ja napisalem ???

rdzien 398 to jest ~ 400

pamieci 249 czyli 498 to jest ~ 500

i na szafirku jest w standardzie wentyl (troche glosny, ale co mi tam)

 

@OrGiUsZ

zero artow w 3dmarkach, nic sie nie wiesza - pokrece dalej jak znajde chwile czasu :)

no i jeszcze musze dokupic ramu do kompa

 

@all

 

jeszcze jedno - benchmark dzwieku odnosi sie do jakich kart muzycznych ??

 

 

pozdro

Edytowane przez icemac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek89

 

u mnie pamieci smigaja bez radiatorow na 550, dopiero przy 560 sa widoczne artefakty, takze chyba slabo trafiles w dobry egzemplarz...albo nie masz hynixow 4ns, i jeszcze jedno - moglbys podac link do orba 3d03 bo wynik dosc mocny patrzac na taktowania grafy i reszte sprzetu, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek89

 

u mnie pamieci smigaja bez radiatorow na 550, dopiero przy 560 sa widoczne artefakty, takze chyba slabo trafiles w dobry egzemplarz...albo nie masz hynixow 4ns, i jeszcze jedno - moglbys podac link do orba 3d03 bo wynik dosc mocny patrzac na taktowania grafy i reszte sprzetu, dzieki

1327165[/snapback]

mam hynixy 4ns a co do 3d marka to nie rejestrowalem sie na ich stronie ale gwarantuje ze sa to moje wyniki :wink:

czatuje teraz tak na gecube 9550 xt niezzla grafa tylko czy sie oplaca zmieniac na nia z mojej grafy pomozcie

moim zdaniem paimieci wala arty przez moj zasilacz megabit!!!!!!!!!!!!! :mur:

Edytowane przez Maniek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam pytanko czy komus pamieci bez vmoda poszly na wiecej niz 520??

ja jak ustawiam na 520 to sypie artami w 3d markach mam oczywiscie zamontowane radiatory na pamiatkach jednak rdzen sie kreci super doszedlem do 450 na chlodzeniu z malym wiatraczkiem :D pozdro

z vmodem czy bez, nie ma roznicy bo na mem to on nic nie daje ;) a swoja droga 520 to trochne maławo ale za to rekompensuje ci rdzen bo 450 to bardzo dobry wynik ( wpelni stabilny ? )

 

 

 

oT: @mare - Vou la pra beira do mar, berimbau tocou , chamou pra jogar ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, mam problema mam Radka podkreconego znośnie całkiem (410/504 - chodzi loozik), ale nie moge ukonczyc jednej gry KoTOR bo mi zabkuje jak gram na terenach otwartych. Za cholere nie wiem o co biega, bo na forum www.tdtorg.pl koleś mi odpisal ze na jego Athlonie 1.8 z 256MB RAM i GF 2 MX400 gra musi calkiem dobrze. Sam już nie wiem co jest, może mam cra...ka nie takiego. Jak mial ktos taki problem i go rozwiazal to HELP:cry: Bo ja juz wymiekam :mur: Karta chodzi mi sprawnie nawet w 3D MArku03 niezle wyniki mam ze zmienionymi timingami na Gigabyte:D

 

Zapomnialem dodac, że mojego Radka maxymalnie wykrecilem na 430/530, ale trochu artów było :oops:

 

Jeszcze jedno, do tego co Gniochu pisał wcześniej (o zmiane timingu na jeszcze lepsz niz GigaB) to sie do niego dołącze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO konrad_p!!

po1. nie pisz posta pod postem tylko masz opcje edytuj!!!

po2. jakis blad podczas gry ci wyskakuje, czy calkowity reset lub freez?

po3. ten twoj wynik w 3dmarku 03 to chyba w 800x600 co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO  konrad_p!!

po1. nie pisz posta pod postem tylko masz opcje edytuj!!!

po2. jakis blad podczas gry ci wyskakuje, czy calkowity reset lub freez?

po3. ten twoj wynik w 3dmarku 03 to chyba w 800x600 co? ;)

1327291[/snapback]

Spoko do ad. 1 dzięki.

Do ad 2 o gra mi żabkuje na wet na najnizszych detalach. I nie mam pojecia czemu. Wszystko wporzo, na pierwszej planecie na drugiej juz nie.

A jeśli o wynik chodzi to w 800-600 mam 3963 pkt. chcesz to mam to w Excelu :twisted2:

Edytowane przez konrad_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli o wynik chodzi to w 800-600 mam 3963 pkt. chcesz to mam to w Excelu :twisted2:

To zrob test w 1024x768 - jednym słowem tak jak odpali sie mark nic nie zmieniaj ... i wtedy sie chwal , bo przyjelo sie robic testy na deflaut ustawieniach ... wyobrazasz sobie jakby to bylo gdymy mnie nie bylo :lol: ... tzn jak by bylo gdymy kazdy robil na innych ustawieniach - rozdzialce ...

aby uzyskac 3963 p w 2k3 1024x768 to bys musial extremalnie swojego radzia zakrecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...