Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

dokonczyłem vmoda na gpu vddq i vmem...podnioslem vgpu na 1.28V, vddq na 2.60V i vmem na 2.57V. W opisie napisane bylo, ze aby nie stracic mozliwosci podkrecania pamieci nalezy podniesc vddq no...i podnioslem, a podkrecalnosc pamieci spadlo z 525 max na 489 max... dlaczeeegooo :mur:

gpu fajnie sie kreci na 440 ale co z tego, jak wynik w 3dm03 bedzie taki sam...

 

co mam zrobic zeby móc podnieść jeszcze troche pamieci??? czy napiecie vmem wystarczy???

bylbym wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokonczyłem vmoda na gpu vddq i vmem...podnioslem vgpu na 1.28V, vddq na 2.60V i vmem na 2.57V. W opisie napisane bylo, ze aby nie stracic mozliwosci podkrecania pamieci nalezy podniesc vddq no...i podnioslem, a podkrecalnosc pamieci spadlo z 525 max na 489 max... dlaczeeegooo :mur:

gpu fajnie sie kreci na 440 ale co z tego,  jak wynik w 3dm03 bedzie taki sam...

 

co mam zrobic zeby móc podnieść jeszcze troche pamieci??? czy napiecie vmem wystarczy???

bylbym wdzięczny za pomoc

1331464[/snapback]

Naklej radiatorki na kości pamięci - powinno pomóc. Mogą być miedziane, ale aluminiowe powinny wystarczyć. Widziałem również gdzieś na forum, że ktoś pociął cooler procka na małe radiatorki i powykrzywiał żebra w wachlarz - Dość ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie. A tak przy okazji - czy znalazłeś rozwiązanie problemu z rezystorem R819? Bo w mojej karcie również ma on wartość okolo 10 ohm.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To -> Mam radiatory na pamięciach ZALMANA aluminiowe. co do r819, to ten obok ma 100ohm...i tez wpływa na napięcie, ale ja zastosowałem lutowanego vmoda na vddq i vmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Radka 9550 od szafirka 128/128 pamiatki hynix 5ns ale zrobione na gb 4 podkreconego do 410/500 i moj wynik w 3d marku 03 to 3204pkt. mysle ze niezle ale moim zdanie i z tego co czytam u innych wiecje sie krecil lecz umnie jak podkrece rdzen wiecej niz 410 to komp sie zawiesza albo reset od czego to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARE mam pytanie, czy robiłeś próby na równoległym rezystorze R821 ołówkiem?? Ja się odrobine boję. Nie mam pewności, czy nie spalę sprzętu. Jedyne co zrobiłem, to ołówkowego vmod'a GPU - 1.25V. Obecnie karta stabilnie pracuje na parametrach 420(gpu)/266(mem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej_ka -> z tym rezystorem r821 to sprawa wyglada tak:

Zrobiłem na nim ołówkowego vmoda ale nie mogłem ani na r819 ani na r821 uzyskac większego spadku rezystancji nic o 1, 2 ohmy...znaczy z 100 spadło mi na 98 ohmów max (ołówek w żaden sposób nie chciał sie chyba trzymać tych rezystorków) ...i to mi dalo podwyzke napięcia z 2,50 na 2,51, więc wnioskuję, że coś to da. jeżeli ci się uda cos na nim uzyskać( spadek rez)...to obniż narazie o 5, 8 ohmów i zobacz jak to wpłynie na napięcie vddq...grafice nie powinno się nic stać przy tak małej różnicy rezystancji... przynajmniej tak mi się qydaje. Ja jedna dalem sobie spokój i zapodałem luta na vddq i vmem...po ponownym zdjęcu moda nie będzie śladu, a przynajmniej jest regulacja ;)

 

tak to u mnie wygląda( ze zdjętym zalmanem, bo jeszcze reguluje ;) )

 

 

A tak wogóle to niech mi ktoś powie co ja mam zrobić, żeby troche więcej pamięci podciągnąć...bo 480 mnie nie satysfakcjonuje :/ vmem nic nie dalo...prawie

post-108328-1111010820_thumb.jpg

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Travao, jak ty to zrobiłeś, że twój gb poszedł na 520/540 ??? U mnie po modzie 1,28/2,59/2,58V poszedł ledwo na 450/520MHz.....a w dodatku zaczynam sie wpieniac, bo podniosl sie wynik ledwo o 150pkt w 3dm03. Przed modem mialem 390/520MHz -> 3305 pkt, teraz 450/520MHz -> 3456pkt...liczylem na cos wiecej.

 

co jest lepszego w sterach 2.5.97 od 2.6.05a ?? z ciekawości pytam, bo ja szczególniego nic nie zauwazylem.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 520/540 to moj giguś potrzebuje gpu-1,38 / vddq-2,78 ;)

 

A stery ponoc lepsze starsze do krecenia .... konkretnych argumentow nie umiem podac B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 520/540 to moj giguś potrzebuje gpu-1,38 / vddq-2,78  ;)

 

A stery ponoc lepsze starsze do krecenia .... konkretnych argumentow nie umiem podac  B)

1332615[/snapback]

Hmmm...ostro, dużo przyrostu względem ustawień bez vmoda??

I czy przed vmodem pamieci tez ci sie tak kręciły, czy dopiero po modzie mogłeś je tak podciągnąć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, wczoraj nabylem gb i chce go podkrecac, z pamiecia nie mam problemow bo 540 leca (4ns hynix) ale rdzen to porazka, powyzej 340mhz sieje artefakty w 3dmarku03, rdzen leci nawet 420 ale caly czas arty, zbyt male napiecie na rdzeniu ?? mial ktos podobny problem? da sie z tym cos zrobic czy najlepiej wymienic karte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ostro, dużo przyrostu względem ustawień bez vmoda??

I czy przed vmodem pamieci tez ci sie tak kręciły, czy dopiero po modzie mogłeś je tak podciągnąć???

z tego co pamietam bez moda lecialo 425/550 , po modzie jak w opisie ... ale jak juz wczesniej pisalem vmem u mnie nic nie pomagal wiec z niego zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, wczoraj nabylem gb i chce go podkrecac, z pamiecia nie mam problemow bo 540 leca (4ns hynix) ale rdzen to porazka, powyzej 340mhz sieje artefakty w 3dmarku03, rdzen leci nawet 420 ale caly czas arty, zbyt male napiecie na rdzeniu ?? mial ktos podobny problem? da sie z tym cos zrobic czy najlepiej wymienic karte??

jest kilka mozliwosci :

- masz lipny egzemplaz

- slaby zasilacz

- cos nie tak z chlodzeniem gpu (jesli buda zamknieta - brak obiegu powietrza)

- co do napiec rdzenia to jesli leci nawet na 420 to chyba pradu mu nie brakuje bo by sie rdzen wylaczal.

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zasilacz to mam modecoma 350gtf, buda jest dosc dobrze wentylowana (92mm nawiewa z boku za karte i plyte, 80mm nawiew od przodu, na sledziu przykrecony 60mm i nawiewa na gpu od dolu) wiec pozostaje mi tylko to ze trafilem na ch....y egzemplaz, moze uda mi sie ja wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam bez moda lecialo 425/550  ,  po modzie jak w opisie ... ale jak juz wczesniej pisalem vmem u mnie nic nie pomagal wiec z niego zrezygnowałem.

1333535[/snapback]

Hmmm....to znaczy trafiłes fajny egzemplaż...u mnie bez moda, to jak w opisie(znaczy 390/520), a na 1,37V gpu / 2,77V vddq to mi już nawet nie artefaktował, ale gubił trójkąty przy 350 nawet, tak więc zmniejszyłem napięcie na 1.31V i teraz spokojnie na 470 cisnie :D ale jeszcze zobacze na co go stac

 

no i nareszcie jakiś przyzwoity wynik ;) 3505 w 3dm03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze to od tego?? prawde mowiac nie mam jakiegos zasilacza wypasnego bo to jest jakis no name 300W  :mur:

1333893[/snapback]

no to na 99% jest jak mowie, ze zasilacz slaby...nie chce cie namawiac na dodatkowe wydatki ale przy zasilaczu firmy "krzak" i sprzecie jakim masz barton 2.2ghz, radeon krecony nie wiadomo jak to dlugo pochodzi, moze dzisiaj buchnac!, moze rowniez pracowac rok i nic sie nie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kogos to zainteresuje to problem sie rozwiazal - wymienilem karte, w atitool rdzen doszedl do 440mhz :) (poprzednio 340 max) a pamiec 540mhz, pierwsze testy przy 420/520 nie wykazuja bledow:) wiec poprzedni egzemplarz byl jakis wadliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie jescze raz na forum, ludu zapytac, bo chce kupic 9550 i mam dylemata :D. Patrzylem po sklepach w okolicy i jaka maja szafirka to na elixirach 5ns., natomiast, jest HIS na jakis "Vdata" 4ns, juz sam niewiem co kupic(czytalem ze to 5ns to w rzeczywistosci czworki sa). Prosze o porade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam radka jak z tytułu - przy próbie wgrania biosu od Radeona 9600 Pro wyskakuje mi informacja iz bios niemoze byc zaaplikowany mimo uzycia komend:

 

flashrom.exe -p -f r9600pro.bin

 

Jak mozna ominąc zabezpieczenie i czy da rade zrobic to uzywając tego rpogramu od gigabyte'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Zadaje je w imieniu kolegi.

Kolega ma Radeona 9550 His ViVo i ma problem, bo nie ma obrazu na TV jak podłączy go przełączką S video-chinch do odbiornika (właściwie, to nie udało mu się go podłączyć w żaden sposób). Kolega się pyta, czy Vivo podłacza się tak jak zwykłą kartę z TV-OUT, czy ma coś zepsute w karcie.

Mi się to osobiście wydaje głupie, bo czemu by miało niby na chinch nie chodzić. Jak ktoś coś wie, to niech napisze, a ja się go jeszcze zapytam, czy w sterownikach w zakładkce Ekrany wszystko poustawiał, bo możliwe, że nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam radka jak z tytułu - przy próbie wgrania biosu od Radeona 9600 Pro wyskakuje mi informacja iz bios niemoze byc zaaplikowany mimo uzycia komend:

 

flashrom.exe -p -f r9600pro.bin

 

Jak mozna ominąc zabezpieczenie i czy da rade zrobic to uzywając tego rpogramu od gigabyte'a ?

1335860[/snapback]

a od kiedy to sie wgrywa bios od innego produktu? chcesz sobie spiepszyc karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...no i się konczy powoli zapas mocy mojego radka...po zrobieniu vmoda na gpu vddq i pamięci cągnie na 486/510 przy czym osiąga wynik max 3571 pkt

GPU: 1,33V - 486MHz

VDDQ: 2,69V

Vmem: 2,61V - 510MHz

 

To Travao -> u mnie jednak vmod pamięci coś dał, bez niego poszły max na 455MHz, wyzej artefakty. Zwiększanie tego napięcia zmniejszało ich ilość. Ale za to napięcie VDDQ wyższe od 2,71V powoduje u mojego gigusia drobne....gubienie trójkątów, więc jak sądzę, że to co teraz osiągnąłem, to już jego ostateczne wysiłki. Szkoda, bo widziałem tu kilka wyższych od mojego wyników, często nawet osiągnięte na wolniejszym od mojego sprzecie...no ale cóż...nie każdy może trafiać to co najlepsze ;)

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam radka jak z tytułu - przy próbie wgrania biosu od Radeona 9600 Pro wyskakuje mi informacja iz bios niemoze byc zaaplikowany mimo uzycia komend:

 

flashrom.exe -p -f r9600pro.bin

 

Jak mozna ominąc zabezpieczenie i czy da rade zrobic to uzywając tego rpogramu od gigabyte'a ?

1335860[/snapback]

sprubuj "flashrom.exe -p -f 0 r9600pro.bin" zreszta w opracowaniu pisze :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubuj "flashrom.exe -p -f 0 r9600pro.bin" zreszta  w opracowaniu pisze  :angry:

1336361[/snapback]

Gdyby to zadzialalo niepisalbym - a ty przed napisaniem BEZSENSOWNEGO posta pomysl - zarejestrowałem sie na tweaku dawniej niz ty i postuje jesli naprawde jest jakis problem

BTW znalazłem juz rozwiazanie:

 

nalezy uzyc przełacznika -sst

 

 

nawet na kartach gigabyte działa np:

 

flashrom -p -f -sst 0 bios.bin

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Spadła mi karta graficzna z wysokości kolo 20 cm na parkiet - raczej nic sie nie stało. Później jeszcze chciałem przesmarować lepszą pastą GPU. Uszkodzone zostały ścieżki przy dziurkach na karcie (tam gdzie zaczepia się plastikowe bolce do montarzu wentylatorka). Uszkodzenie jest tak miniaturowe ,że ledwo można je zobaczyć! Włączam kompa ... kaszana! paski , kropki w windzie - po zmianie na 16bit głębie koloru "da się pracować". W grach to szkoda gadać. Mam pare screenów z Q3.

Z tego co widziałem to chyba w sumie 2 ścieżki zostały przerwane.

Chciałem to jakoś poprawić i "pojechałem" po ścieżkach klejem srebrnym (nie wiem czy przewodzi prąd) i efekt jest taki ,że żadnej poprawy nie widać :/

 

 

Macie jakiś pomysł ? Może kupić taki fachowy lakier przewodzący właśnie do uzupełniania ścieżek ? wkurzyla mnie cała ta sytuacja

 

w sumie to już zacząłem zbierać kasę na coś nowego :)

 

P.S. Screeny będą wrzucone dziś wieczorem (sobota) dzięki uprzejmości kumpla

Q3 screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tak u siebie wgrywalem biosy, na dwóch róznych 9550, u mnie tak dziala, zresta chcialem tylko pomóc a ty wyskakujesz z pretensjami, niechcem sie klucic, i sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kupilem wczoraj radka GB 9550 i mialem juz znaleziony opis jak zmienic bios z poziomu windowsa - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=106596,

ale niestety ten post zostal juz usuniety, moglby mi ktos podrzucic jakis link do przerobki dokladnie tego radka (najlepiej spod windy) lub link do biosu jaki wgrac do tej karty, poniewaz wszedzie znajduje do szafirow, hisow i i innych, a do GB nie moge znalezc,

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kupilem wczoraj radka GB 9550 i mialem juz znaleziony opis jak zmienic bios z poziomu windowsa - 1336768[/snapback]

spod windowsa wgrywasz biosa Vtunerem II

najpierw zgraj go pozniej edytuj rabitem( chyba ze masz juz gotowy)

 

btw....to wszystko juz bylo, ludzie szukajcie :mur:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...