Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

miałem to jak wymontowałem radiator i porysowałem ścieżki-kazdy dobry elektronik to naprawi-zapytaj w serwisie elektronicznym o gwarancji nawet nie myśl-to jest uszkodzenie mechaniczne, a polutowanie ścieżek to nie taka straszna rzecz dla dobrego fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po okazyjnej cenie zakupiłem sobie Radeona Xpert Vision 128MB/128bit TV/DVI. Chciałbym sobie ją podkręcić (wiem, wiem, że na dużo nie mogę liczyć po tej karcie), ale niestety nie wiem dokładnie jakie ona ma pamięci. Wiem tylko, że Elixiry ale nie wiem z jaką prędkoscią pracują (nigdzie nie mogłem tego znaleźć). Z napisów na pamięciach również trudno mi to wywnioskować. Poniżej zacytuję co na nich jest napisane:

 

(to jest napisane na pamięciach od strony radiatora)

elixir 0423

N2DS12H16CT-6KB

102R0BFB TW

 

{to jest napisane na pamięciach z drugiej strony)

elixir 0440

N2DS12H16CT-6KB

113R1BFB TW

 

Bardzo proszę o napisanie jakie dokładnie ta karta ma pamiątki??

 

I jeszcze jedno chciałbym się dowiedzieć.

Chciałbym ściągnąć bios ze strony: http://www.techpowerup.com/bios/ ale nie ma tam biosu dokładnie do tej karty (Xpert Vision R9550 128MB na elixirach), a jest jedynie do R9550 256MB (na elixirach). Czy jak ściągnę wersję do karty z większą ilością RAMU i sobie tam poprzez opcję Advanced (na tej stronie) zwiększę taktowanie i ściągnę już tak podtaktowany bios z wersji 256MB, to czy coś nie zepsuję ??

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego podpisu mozesz wywnioskowac, ze ich czas dostepu to 6T. pierwsze pamieci zostaly wyprodukowane w 23 tygodniu 2004r, te na spodzie w 40 tydz. 04 r. Wyprodukowane na Tajwanie. Reszta to oznaczenia serii. Szybkosci na pewno z tego nie wyciagniesz ani timingow. Zassaj sobie Ati TrayTools. Duze mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastąpił nowyproblem gdy wgram bios od czegokolwiek wiecej niz radeona 9550 to na moment - podczas bootowania Wsyztsko ładuje sie tak jakby wyswietlane bylo 2 klatki na sekunde po przekazaniu przez bios kontorli do systemu operacyjnego wsyztsko wraca do normy - ma ktos jakies pomysły odnosnie tego problemu ?? - z góry uprzejmie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi czytalem ze nie ma potrzeby zmieniac niby w GB, taktowania sobie poradze, a jakie id ustawic?

1336871[/snapback]

ja ustawilem 4152 (id od xt [9600xt], przynajmniej tak windows pokazuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlodass

dzieki za odpowiedz, sprawdze teraz 4152, wczesniej sprawdzalem 4150 i 400/250 chodzilo spokojnie bez zadnego chlodzenia, pamieci juz w czasie 3dmarka byly troche gorace, ale nic sie nie dzieje. Ile max. moge ustawic zeby nie ryzykowac bez zadnego chlodzenia? Mozna przegrzac pamieci, czy poprostu jezeli beda za gorace to sie system powiesi?

Aha jeszcze moj wynik 3dmarka03 to 2829 pkt, mysle, ze jak na moj sprzet

Duron 950, Radeon GB 9550 400/500, DDR 256 MB, ECS K7VTA3 ver.2

to nie najgorsze, co o nich sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS k7s6a plus Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 12

Zakupiłem właśnie ta kartę .. i mam bardzo duży problem ;( .. karta się resetuje wraz z całym windowsem… w sklepie „Komputronik” gdzie jest boska obsługa N/C powiedzieli mi ze to wina zasilacza ( miałem 300 w) wiec zakupiłem również zasilacz o większej mocy :( i dalej to samo.. ale najlepsze jest to ze karta chodzi np. w Counter Strike’u ale gdy się otwiera jakąś stronę internetowa karta siada .. ;( płyta posiada 4x AGP a w opisie karty graficznej napisali ze karta jest kompatybilna z płytami wyposażonymi w 2,4,8 x AGP… wiec rodzi się pytanie przez co to się dzieje ?? pilnie proszę o pomoc .. dzieks…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem nie jestem pewien czy zrypałem se karte przez przekręcanie na call of duty sypie mi artami i czasem gra sie tnie na thief3 wywala mi arty na strazniku,moja karta to ati sapphire 9550 128mb/128bit 5ns Hynix a 3dmarka 2001se przechodzi i na tym teście nie sypie artami odałem karte na gwarancji i gościu ze sklepy stwierdził że karta jest sprawa i nawet nie wysłał jej do serwisy na call of duty widze białe kropki na bronii i na niektórych ścianach od budynków a w thief3 gra mi żabkuje i widze kropki na Strażnikach jak moge się dowiedzieć czy zepsułem karte.Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem z radkiem

wczoraj zapodalem nowy system (juz naprawde cienko smigal) i mam problem z oc, wgralem catalyst 5.3 + ATT (najnowszy) i niby oc dziala, spoko ustawiam na 400/500 i wsio smiga ale problem jest z Auto 2D/3D zrobilem dwa profile default (325/400 :D bios od 9600) i oc (400/500) jesli sam je wlaczam wszystko ok niestety ani 3d smarki ani gry nie wlaczaj automatycznie profila OC, na moj gust problem z ATT ale byc moze wina lezy po stronie catalystow, ostatnio jechalem na 5.2 i na poprzedniej wersji ATT

zachcialo mi sie nowych wersji :(

ma ktos podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 ma blokade?

chyba kolego zartujesz, od dawna wiadomo, ze 9550 mozna krecic na dwa sposoby albo przez drivery omegi ktore omijaj w/w blokade ale przez mod-a na 9600 i wtedy smigasz na standardowych

swoja droga problem rozwiazany, chodzi o ATT najnowsza wersja troche zmieniona i widac niestety na gorsze, zainstalowalem poprzednia i smiga, wlaczam 3d smarka i automatycznie lapie profil OC 400/500

szkoda bo ten nowy ATT wyglada calkiem ladnie no ale co jak co profile to podstawa bo nie chce aby karta non stop "smigala" na 400/500 jakby nie patrzec do przegladania stron i pisania w wordzie wystarczy mi default :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

Siemanko mam pytanko do tych w temacie, wynalazl juz ktos jak zrobic v-mem na GB 9550 przy pomocy olowka??? rdzen bez problemu idzie oloweczkiem ale z mem lipa :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanko do tych w temacie, wynalazl juz ktos jak zrobic v-mem na GB 9550 przy pomocy olowka??? rdzen bez problemu idzie oloweczkiem ale z mem lipa  :mellow:

1339854[/snapback]

Raczej nie na razie tylko opracowany jest v-mod rdzenia a pamiecia nie pomozesz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko piszą, że 9550 można kręcić na zmienionym biosie lub omegach, a wg mnie o wiele lepsze sterowniki to Catalysty softmod. Nie robią takiego śmietnika jak Omegi. Otrzymujemy zwykłe Catalysty, tylko że ze zdjętą blokadą. Wszystko chodzi, aż miło...

http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

 

Testujcie, jeśli nie znacie jeszcze (są tacy? B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko piszą, że 9550 można kręcić na zmienionym biosie lub omegach, a wg mnie o wiele lepsze sterowniki to Catalysty softmod. Nie robią takiego śmietnika jak Omegi. Otrzymujemy zwykłe Catalysty, tylko że ze zdjętą blokadą. Wszystko chodzi, aż miło...

1341565[/snapback]

Ale odkrycie, tylko wedlug testow omegi sa najwydajniejsze, pozniej dna i caty z softmodem (a po winny byc rowne ze zwyklymi bo to to samo tylko bez tej blokady). Nie wiem w czym one sa tak atrkcyjne, bo omegi to tez to samo co caty tylko bez blokady i z paroma pierdulkami poprawionymi to tez nie robia "smietnika", a te softmodowane to te same bledy i nie patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeon 9550 Gigabyte i przy standardowych ustawieniach tej karty wolałem swojego GF2 GTS. NO ale po edycji biosu jade teraz na 453/540. Radioatory na pamięciach i wogle. Ale mam pytanie odnośnie TIMINGÓW z kąd mogę wziąć najlepsze TIMINGI do mojej karty jest ona na Hynixach 4ns(czyt. 3,6ns). Lub jeśli ktoś by mógł mi podać najbardziej odpowiednie Timingi, najszybsze. Z góry dziękuje.

 

A i jeszcze jedno czy Windows zawsze będzie mi pokazywał jako 9600 series, bo tak bym z chęcią zobaczył sobie PRO lub XT.

 

 

A do tych co zmieniają BIOSa twórzcie dyskietki ratunkowe z orginalnym biosem, bo będzie mieli sporo problemów jak coś nie tak pójdzie, a już tak miałem zaraz po uruchomieniu miałem znaczki na całym ekranie a musiałem jechać z pamięci co gdzie jest i jakimi poleceniami wgrać nowego biosa. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeon 9550 Gigabyte i przy standardowych ustawieniach tej karty wolałem swojego GF2 GTS. NO ale po edycji biosu jade teraz na 453/540. Radioatory na pamięciach i wogle. Ale mam pytanie odnośnie TIMINGÓW z kąd mogę wziąć najlepsze TIMINGI do mojej karty jest ona na Hynixach 4ns(czyt. 3,6ns). Lub jeśli ktoś by mógł mi podać najbardziej odpowiednie Timingi, najszybsze. Z góry dziękuje.

 

A i jeszcze jedno czy Windows zawsze będzie mi pokazywał jako 9600 series, bo tak bym z chęcią zobaczył sobie PRO lub XT.

A do tych co zmieniają BIOSa twórzcie dyskietki ratunkowe z orginalnym biosem, bo będzie mieli sporo problemów jak coś nie tak pójdzie, a już tak miałem zaraz po uruchomieniu miałem znaczki na całym ekranie a musiałem jechać z pamięci co gdzie jest i jakimi poleceniami wgrać nowego biosa. Powodzenia

1342030[/snapback]

Hm no nieźle go wykręciłeś, mi przy zastosowaniu jedynie DNA drivers idzie na 419/504 i loozik nic sie nie chrzani. Co do timingów to ja mam zmienione ATI Tray Toolsem na Gigabyte'y. Tez poszło pare % wydajności w góre. :D A co do tego, że Ci nie pokazuje PRo, to może po prostu BIOS nie ten masz. Ale szczerze mówiąc ciesz się, że mu tyle wycisłeś. Grat. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odpaliłem ai toola nie ma artefaktów i też nie ma artefaktów na 3Dmarkach więc karta chyba jest sprawna.

1342147[/snapback]

wszystko na to wskazuje ,że tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stał się to czego się obawiałem, po zmianie TIMINGÓW i podkręceniu jeszcze trochę karty chciałem sobie pograć i po uruchomieniu gry zobaczyłem arty powiększające sie z każdą sekundą i nagle buuuuuuuuuuu komp zrobił reseta hmmmmmmmm..... po resecie uruchomiłem 3DSmArka03 i obraz ładny ale przeskakuje tzn wyświetla ładnie ale co pewien czas widać taki przeskok nic nie pomogła zmiana biosa nawet na orginalny itp. Będe jeszcze próbował system przeinstalować i wszystko na nowo wgrać, ale może ktoś z was miał już coś takiego i wie co to może być(ja obawiam sie najgorszego że procek od karty graficzenj dostał po [gluteus maximus] tylko wtedy wogle nie powinnien działać). PRoszę o jakąś rade pomoc.

 

 

A sterowniki były instalowaneeeeee 10ątki razy na tym systemie i mogły mi spory śmietnik zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...