Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam karte Gigabyte 9550 i mam z nia pewien problem a mianowicie jak wlaczam komputer i jest on podlaczony do TV to nie widac na TV jak staruje bios jak startuje windows - kiedys jak mialem ATI8500 wszytsko bylo widac

Z czym zwiazany jest problem ? - powiem tylko ze juz windowsa widac w TV ale tez obraz na TV jest nie w calosci , tzn jak ruszam myszka to obraz przesuwa sie w dol-gora lub lewo-prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo aby na stale zmienic taktowanie karty trzeba zmienic bios i teraz nasuwa sie pytanie co jest lepsze:

- zgranie z Gigabyte 9550 oryginalnego biosa , wedytowanie go ( podkrecenie) i wgranie na spowrotem ( wykrywany jest juz jako 9600)

- czy moze wgrac jakis bios od 9600 ( z jakiejs strony www) ale przed wgraniem tez edytowac i ustawic odpowiednie czest.

 

Ktory Bios bedzie lepszy - ten modyfikowany oryginalny od 9550 czy odrazu od 9600( tez zmodyfikowac aby troche zmniejszyc czest.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesteś gangsta-master ;)

 

Zalmanik starczy jak bedzie choć troszke owiewany np przez wentyle w budzie ...

1343201[/snapback]

 

Niestety ten zolty Zelman troche za mocno sie grzeje - na podkreconym rdzeniu na 405Mhz temp Zelmana wynosi 75 C ( testowane przez 30 minut programem AtiTool) Temp byla mierzona miernikiem cyfrowym , czujnik wcisniety pomiedzy zeberka radiatora

Wynika chyba z tego ze jednak bedzie lepiej zastosowac standardowy radiator do ktorego przykrecic wentyl 40x40 albo kupic Arctic Cooling VGA Silencer Rev3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zmian biosu to chyba (?) obojetne... chociaz wolalbym tego od 9600 :) tak ładniej brzmi

1347439[/snapback]

 

no tak :0 tylko jak sciagnelem ze strony ww oryginalny bios od 9600 to za zaden sposob nie moge go wgrac do 9550 - krzyczy ze nie ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was prosze o pomoc w tej sprawie.

Kupilem Gigabyta 0550 na pamiatkach samsunga 4ns.

Problem jest w tym ze wogole nie moge dokonac zadnego (poza jakims lightowym o kilka Hz) OC.

Problem zablokowania mam za soba.

 

mark 2001 ziesza mi calego kompa.

w 03 po prezestawieniu rdzenia na 400(pamieci nominalnie) zwiecha w pierwszym tescie (mozliwy powrot do windy).

W NFSU2 smiga jak szalony (tylko parenacie sekund) i nagle zwiecha ze tylko na "twardo" moge kompa otrzasnac.

W CSie arty na scianach.

MASAKRA. :mellow:

Co jest Panowie ?

Przeciez to powinno smigac na 400/500 bez zajakniec.

A moze mam cos w bisie pojechane ?

MAM MOZLIWOSC WYMIENIC GO NA TAKIEGO Z PAMIECIAMI HYNIXA (tez GIGUŚ) - WYMIENIC ???

 

czym spowodowana jest ta kaszana.

W ati tool lekko podjade i juz w ch... artow.

Prosze bardzo o wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz mylisz sie nieco, 400/500 to ida naprawde dobre egzemplarze od gigabyta, o ile pamiec chodzi prawiezawsze na 500-550 to rdzenie bardzo roznie, proponowal bym ustawic 325 potem 350 i powoli do gory

 

jesli spodziewales sie pewniaka 400/500 to bylo brac asusa [z tych tanszych] podkrecalem ich 3 sztuki kazdy spoko chodzi 430/590

 

druga sprawa ze rdzen sie na 99% przegrzewa, chlodzenie nie wyrabia dlatego chodzi i nagle prestaje

 

trzecia srawa, trzeba bylo pisacw topicku o 9550 zaraz pewnie mod zamknie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/

Nie brzmi to optymistycznie.

Pewnie juz nic wiecej nie napisze bo jak mowil przedmowca post zostanie zamkniety.

Powiedzcie mi tylko czy warto wymieniac ten egzemplarz na tki ktory jest zaopatrzony w hynixy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam karte Gigabyte 9550 i mam z nia pewien problem a mianowicie jak wlaczam komputer i jest on podlaczony  do TV to nie widac na TV jak staruje bios jak startuje windows - kiedys jak mialem ATI8500 wszytsko bylo widac

Z czym zwiazany jest problem ? - powiem tylko ze juz windowsa widac w TV ale tez obraz na TV jest nie w calosci , tzn jak ruszam myszka to obraz przesuwa sie w dol-gora lub lewo-prawo

1347100[/snapback]

Ustaw inną rozdzielczość na drugim wyświetlaczu (czyli na TV) w zakładce 'Ekrany'. Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci coś wytłumaczyć Mr.Matrin, żebyś nie żył w błędnym przekonaniu. 400 MHz na rdzeniu to nie jest żaden wyczyn. Bez żadnych V modów osiąga się po 430 MHz, mnoże więcej, nie wiem. A 400 to niektórzy mają stabilne na standardowym chłodzeniu. Jeżeli twoja karta przy 400 MHz się grzeje tak,że parzy, to masz jakiś kiepski egzemplarz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam Radeonka SAPPHIRE 9550 128/128MB :] Mam z nim następujący probelm. Podczas grania w wymagające gry... np FarCry mam coś w rodzaju niedoskonałosci tekstur :] Jakby błedy w teksturach. Wszystko chodziło dobrze do wczoraj. Zmieniłem płyte główną na lepszą :] Na starej płycie głównej... karta była pod AGP 4x teraz na nowszej płytce głównej karta śmiga na AGP 8x. Tego samego dnia... gdy zmieniłem płyte główna, zacząłem bawic się w podrecanie. Udało mi sie podkręcić nieiwle... Pamięc o 35 Mgz a rdzeń o 30 :] Kiepska seria do podkręcania albo ja coś nietak robiłem. Kreciłem w ATI Tool. I chcac sparwdzic jak zmieniła się płynnośc w grach... odczułem różnice jednakże mam te błedy w teksturach. Nazywają to chyba artefaktami :] Nie ejstem pewien. Jade na sterownikach standardowych Catalisty, które miałem dołaczone do karty. Jeśli przyczyna tkwi w sterownikach prosze abyscie zapodali linki do np OMEGI bo ja jakoś nie mogłem znaleźć strony... z której mógłbym sciagnać... (linki na tych stronach nie działają) Z góry dzieki :)

 

 

Płyta główna ECS L7VTA Socket A, Athlon XP 1800+, Radeon SAPPHIRE 9550 128/128MB, 256 PC2100 DDR SDRAM, dysk SAGETE 40 GB 5200 RPM, nagrywarka LITE-ON DVD-RW+/- SOHW1653S

 

 

EDIT

Ustawienia taktowania pamieci i rdzenia ustawiłem na standardowe, domyślne :)

Edytowane przez lowelas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra :D Powiedzmy ze daje spokój sobie z tym kręceniem ;] Co zrobić.. żeby nie było tych zakichanych błedów teksturach?? Na standradowym taktowaniu tez są :] Czy cos się z Kartką mogło stać? Co zrobic? Karta na gwaranci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem zawsze gdy robie cos z grafa (intaluje sterowniki lub zapuszczam benchmark) wyskakuje mi blad aplikacji WMI nie wiecie co to jest ?Ale czasami udaje mi sie sterowniki zainstalowac.I jeszcze jedno nie wiem dlaczego ale i na starej plycie glownej i na nowej nie chodza mi omegi (wszyskite wersje).Dzialaja tylko DNA

Edytowane przez slike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci coś wytłumaczyć Mr.Matrin, żebyś nie żył w błędnym przekonaniu. 400 MHz na rdzeniu to nie jest żaden wyczyn. Bez żadnych V modów osiąga się po 430 MHz, mnoże więcej, nie wiem. A 400 to niektórzy mają stabilne na standardowym chłodzeniu. Jeżeli twoja karta przy 400 MHz się grzeje tak,że parzy, to masz jakiś kiepski egzemplarz  :?

1348270[/snapback]

skoro twierdzisz ze tak mocno moja sie grzeje to powiedz czym ty swoja chlodzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Radeona 9550 :> od Gigabyte. Na standardowych sterach nie przechodziło dwoch testow w 3dmark 2k1 (NAture i High Polygon Count) Zainstalowałem najnowsze Catalysty i wydajnosc spadła o 5-10FPS w testach z grami  :cry: jakie są najwydajniejsze sterowniki ? Najlepiej jezeli by to nei byly omegi bo mam klopot z ich instalacją ;]

1346225[/snapback]

nadal aktualne :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na standardowy radiator wiatrak 40x40 ([ciach!]esko głośny) z mojego starego komputera z AMD 90MHz. Nawet nie wiem, czy go nie zdjąć, bo nie czuć w ogóle ciepła. Sory, że cię wcześniej zwyzywałem... teraz jesteś dla mnie masterem, bo zachowałeś zimną krew B)

lowelas, teraz czas na ciebie głupku :wink:

Nie wiem, czy wyszczególniony w moim podpisie na czerwono link jest mało widoczny, czy jak....?? Tam są super sterowniki do radeona bez blokady, dobra wydajność i zero śmieci w systemie (jak to robią omegi, wpierprzając się do STARTu itp). I tak jesteś master, że podkręciłeś na standardowych sterach o te 30 MHz i jeszcze udało ci się pograć...

 

swat-department ty też jesteś daun i nie umiesz czytać??

 

*rozładowany*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

witam od poniedzialku (21.03.05r) mam radka 9550 od gigabyta. mam pytanko raczej pare pytan. czy to prawda ze ta karta ma czujnik temperatury? mam stery te co dolaczyli seryjnie mam v-tuner 2 ale jakis okrojony mam tylko opcje do krecenia i nic wiecej zadnych diagnostyk wie ktos dlaczego. a jeszcze jedno polecacie jakies inne sterowniki niz te gigabyta? dzieki z gory! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze ile mozna czytac. mozna czytac bez rejestracji z czego skozystalem teraz sie zajerestrowalem i myslalem, ze uzyskam odpowiedz na moje pytania ale chyba sie pomylilem.

1351723[/snapback]

Gigabyte Radeon 9550 128/128 nigdy nie miał żadnego czujnika temperatury.

 

Oprócz oryginalnych Catalystów, mogę to co inni i o czym nie raz było tu pisane:

 

Softmod Catalysty z techpower

Omega Catalyst

DNA Catalyst - jak dla mnie najlepsze z modowanych.

 

Nie dziw się, że co po niektórzy dostają [cenzura]. Jest tutaj mnóstwo ludzi, którzy kupili R9550 i pytają co z tym zrobić. To tak jakby kupić samochód i pytać sąsiada co z nim teraz należy zrobić.

 

Jest opracowanie, ranking wyników o/c, dwuczęściowy olbrzymi topic. Trzeba czytać, testować i zadawać konkretne pytania a nie urządzać lamerstwo.

 

Zresztą o czujniku a raczej jego braku było już nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

dzieki za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie jakie sterowniki czy zostawic standardowe ktore dostalem z karta czy zainstalowac DNA albo omege?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie jakie sterowniki czy zostawic standardowe ktore dostalem z karta czy zainstalowac DNA albo omege?

1351871[/snapback]

Jeśli nie chcesz modyfikować BIOSu karty bo boisz się że coś pójdzie nie tak to standardowe Catalysty odpadają.

Musisz użyć modowanych driverów DNA albo Omeg. Polecam DNA, a do samego podkręcania ATi Tool'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uwazasz, ze sa najlepsze??

1352003[/snapback]

Na Omegach zawsze miałem cyrki i zwiechy w Richard Burns Rally i odrobinę 10-20 punktów niższe wyniki w 3DM2K3.

 

Na zwykłych Catalystach i DNA wszystko było ok. Na DNA sprawdzałem max o/c, a gdy byłem pewny wyników i stabilności Radka przerobiłem BIOS włącznie ze zmianą taktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dalej walczę z ABITEM 9550 CDT, zgrałem bios, został zmieniony RABITEM na 9600XT zegary ustawione na 405/256+ drobniutka zmiana timingów.Atitool określił taktowania rdzeń 442 pamiątki 265 + radiatory na pamiątkach.

Olałem ustawienia Atitoola ustawiłem 450/275 w 3d03 3500 i oczywiście ulubiona gra HL2 ,POGRAŁEM 1.5h śmiga aż miło,żadnych artów ,pokazały się one w 3d03 przy teście MATKA NATURA ale w bardzo znikomej ilości.

Biorąc pod uwagę że pamiątki to SAMSUNGI 3.6 to tak jak kilku forumowiczów pisało żadna rewela,ale do grania w HL2 smiało można te 550 Mhz ustawić

1309370[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

mam radka gigabyta 9550 128/128 i tak jak czytalem to po zmianie biosu mozna osiagnac lepsze wyniki w kreceniu ale nie wiem czy sie zdecydowac jak bym sie zdecydowal to bym chcial jakies sugestie ktory bios i jak sie przygotowac albo jesli ktos moze to podac linka z tymi rodzaju pomocami

Edytowane przez Kacaper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radka gigabyta 9550 i tak jak czytalem to po zmianie biosu mozna osiagnac lepsze wyniki w kreceniu ale nie wiem czy sie zdecydowac jak bym sie zdecydowal to bym chcial jakies sugestie ktory bios i jak sie przygotowac albo jesli ktos moze to podac linka z tymi rodzaju pomocami

1353435[/snapback]

Tym flasciach!esz:

 

http://www.radeon2.ru/bios/util/flashrom240.zip

 

Pod Windowsem :

1. format dyskietki --> opcja-utwórz dysk startowy MS-DOS

2. kopiujesz na dyskietkę autoexec.bat, flashrom (lub czego tam używasz) i oryginalny bios od grafy.

3. edytujesz plik autoexec.bat - kasujesz całą zawartość, a wpisujesz to:

a:flashrom.exe -p -f 0 bios.rom

gdzie bios.rom (lub *.bin) to nazwa oryginalnego biosa.

4. restartujesz kompa i robisz, żeby odpalał się z a:

5. czekasz aż skończy flashować...

 

Jak będę w domu to zgram BIOS i wrzucę linka albo wyślę na maila (podaj adres)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

mam kolejne pewnie totalnie beznadziejne pytanie ale zwracam sie do was pytanie dotyczy programu ATITool. jesli wlanczam opcje "Find Max Core" lub "Find Max mem" to czy on kreci ile mu sie podoba czy przerywa po wystapieniu pierwszego artefakty?

 

dzieki za opis jak wgrac biosa ale co mam zrobic jak nie mam stacji dyskietki? da sie to jakos inaczej zrobic nie wiem wypalic na plyte czy mam znalesc sobie stacje dyskietek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...