Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam pytanie tak przegladalem sklep internetowy i znalzalem karte msi 9550 no i pisze ze ktos wycigna na niej 530/700 cos takiego wchodze na strone msi przciez to sa pamieci najwyzej 4ns ale znalazlem cos ciekawego forum jakies w innym jezyku przyjzyjcie je dobrze jakie oni zegray maja na tych kartach!!! http://forum.donanimhaber.com/m_2069525/mpage_1/key_/tm.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock przeczytaj ogłoszenie odnosnie obrazkow w opisach -> trzba je juz zdjac ;)

1386353[/snapback]

 

Dzięki za info.

 

Wczoraj miałem zdjąć, ale jeszcze do 1:00 w nocy babrałem się z tym nowym BIOS'em F21.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co macie na mysli przez przerabiany?

Po prostu wgralem bios przez ten program co jest razem z biosem [od gigabyte], ,nastepnie wzielem flashrom i go wyciaglem - zapisalem nazwe i porownalem. Zobaczylem ze tylko jeden timing spadl mi z 24 na 17. Nastepnie powidomilem was i dalem ten wyciagniety bios na forum.

 

Sciagnijcie jeszcze bios ze stronki gigabyte, a jak nie zadziala to ja wam dam swoj sciagniety ktory sie dobrze wgral.

 

P.S. Zawsze mozecie sami sobie timingi obnizyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam od razu z góry, jeśli ten problem został już rozwiązany gdzieś, ale szukałem w opcji Szukaj i nie znalazłem nic (kilkuset stron topiców nie mam czasu za bardzo przeglądac)

 

No wiec mam nastepujacy problem: kupiłem dziś Gigabyte Radeon 9550 128MB i wszystko jest niby ok (wynik bez OC w 3dmark 2001 7337 - po lekkim OC 9300), ale na pulpicie windowsa mam jakieś cholernie niskie odświeżanie ekranu. Tzn w ogóle nie ma różnicy pomiędzy 60Hz czy 100Hz. Tak samo daje po oczach, że głowa boli po 30 minutach. Na pewno jest coś nie tak, bo na gf256 różnica miedzy 60mhz a 100 na tym monitorze byla kolosalna o.O (od razy wyczulem, ze cos nie tak teraz jest).

 

Odinstalowywałem sterowniki nVidii (miałem poprzednio GF256 Asusa) za pomoca Driver Cleaner Pro, instalowałem już różne stery radeona (i ATI i Omega i te stare razem na płycie) i wszędzie jest to samo (z tą różnica, że na niektórych ekran logowania win xp "pojawiał się wolno od góry do dołu" :/).

 

Mam:

Athlona 2600+ (nie krecony)

Abit NF7-S (bios z sierpinia jakos, po kupnie plyty od razu update'owalem)

512DDR Kingston 400MHz

Monitor LG Flatron 915FT Plus

 

Nie wiem, reinstalka windowsa moze jakos pomóc?? Jak się doczytałem tutaj na forum, stery nVidii mogą powodowa spadek wydajności, a u mnie wygląda na to, że jest ok (chyba ze 7337p w 3dmark 2001 na moim sprzecie to mało. Sugeruje sie jednym z tutejszych tematow, gdzie zostalo napisane, ze wynik 7000-8000 daje ta karta bez OC).

 

Z gory dziekuje za pomoc. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spotkał się ktoś z was iż kręcąc rdzeń i pamiątki co pare MHz bez żadnych artow dochodzi się do sporych wartości ( u mnie 440/350 - 3dMark03 - 3450 )

A gdy chcę od razu ustawic w Ati Tray to od razu wykrzacza i pulpit wyglada jakby go ktos obrzucil g%@#?

Trochę bez sensu, bo jak chcę np pograć w MOHPA to musze się trochę naklikać w Ati Tray..za to później chodzi miodzio...kilka godzin grania i żadnych artów..

 

Karta MSI Rx9550, pamiątki 5ns

 

Szukam modów do tej karty..ale chyba nie jest zbyt popularna..:(

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś skusiłem się i wkońcu skończyłem robić V-Moda a dokładnie V-Mem-Moda do mojego Radka, wszsytko pięknie ładnie ale...

Podnosze napięcie na Pamięciach ze standardowych 2.51 na 2.70 i podnosze taktowanie pamięci z 500MHz na 540MHz i jest od cholery Artów w 3D Marku 03 w tescie Matka Natura ? Pamięci się nie grzeją więc... ?

Czgo to może być przyczyna...

Dodam iż mój radek jest stabilny i bez Artów na 415MHz Rdzeń i na 500MHz Pamięć :/

 

Ps. I mam prośbe jeśli ktoś ma Gigabyte RAdona 9550 128mb (128bit) Samsung 4ns i ma od niego "ORYGINALNY" Bios to niech mi prześle na cslukasz@toya.net.pl

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poczatkujący a nie widzi POMOC tutaj zapytaj... a jak mam juz coś napisać to 0.2V i 40 Mhz... a może tak 0.8V i 160 Mhz??? a czemu by nie? moim zdaniem to juz kres pamiątek i nawet chlodzenie nie wiele wskóra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie tak przegladalem sklep internetowy i znalzalem karte msi 9550 no i pisze ze ktos wycigna na niej 530/700 cos takiego wchodze na strone msi przciez to sa pamieci najwyzej 4ns ale znalazlem cos ciekawego forum jakies w innym jezyku przyjzyjcie je dobrze jakie oni zegray maja na tych kartach!!! 1386350[/snapback]

Nie normalnie mnie to rozbraja chyba zaraz sprzedam mego szafirka i biore tą od MSI jak tam ludzie spokjnie przebijają wartości 9600XT i na 5 ns pamięciach robią 500/700 no nie moge zrozumieć jak to możliwe.Może ktoś ma tą karte i może potwierdzić że ona sie tak ładnie kręci??i najlepiej jakieś screeny i oznaczenia pamięci

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś skusiłem się i wkońcu skończyłem robić V-Moda a dokładnie V-Mem-Moda do mojego Radka, wszsytko pięknie ładnie ale...

Podnosze napięcie na Pamięciach ze standardowych 2.51 na 2.70 i podnosze taktowanie pamięci z 500MHz na 540MHz i jest od cholery Artów w 3D Marku 03 w tescie Matka Natura ? Pamięci się nie grzeją więc... ?

Czgo to może być przyczyna...

Dodam iż mój radek jest stabilny i bez Artów na 415MHz Rdzeń i na 500MHz Pamięć :/

 

Ps. I mam prośbe jeśli ktoś ma Gigabyte RAdona 9550 128mb (128bit) Samsung 4ns i ma od niego "ORYGINALNY" Bios to niech mi prześle na cslukasz@toya.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi podac nazwe programu oraz pelna liste komendy aby zgrac bios z karty graficznej Gigabyte 9550 do pliku ?

Pamietaj ze musisz miec program flashrom

 

 

Zgrywanie biosu:

a:flashrom -s 0 oldbios.bin (oczywiście wszystko pod dosem)

 

Wgrywanie nowego biosu:

a:flashrom -p -f 0 newbios.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z was iż kręcąc rdzeń i pamiątki co pare MHz bez żadnych artow dochodzi się do sporych wartości ( u mnie 440/350 - 3dMark03 - 3450 )

A gdy chcę od razu ustawic w Ati Tray to od razu wykrzacza i pulpit wyglada jakby go ktos obrzucil

Ten wynik trochę niski jak na takie taktowania :blink: Ja mam 410/270 i mam 3400pkt w 3dmarku 03. Powinieneś mieć "nieco" więcej

 

 

Przepraszam od razu z góry, jeśli ten problem został już rozwiązany gdzieś, ale szukałem w opcji Szukaj i nie znalazłem nic (kilkuset stron topiców nie mam czasu za bardzo przeglądac)

 

No wiec mam nastepujacy problem: kupiłem dziś Gigabyte Radeon 9550 128MB i wszystko jest niby ok (wynik bez OC w 3dmark 2001 7337 - po lekkim OC 9300), ale na pulpicie windowsa mam jakieś cholernie niskie odświeżanie ekranu. Tzn w ogóle nie ma różnicy pomiędzy 60Hz czy 100Hz. Tak samo daje po oczach, że głowa boli po 30 minutach. Na pewno jest coś nie tak, bo na gf256 różnica miedzy 60mhz a 100 na tym monitorze byla kolosalna o.O (od razy wyczulem, ze cos nie tak teraz jest).

 

Odinstalowywałem sterowniki nVidii (miałem poprzednio GF256 Asusa) za pomoca Driver Cleaner Pro, instalowałem już różne stery radeona (i ATI i Omega i te stare razem na płycie) i wszędzie jest to samo (z tą różnica, że na niektórych ekran logowania win xp "pojawiał się wolno od góry do dołu" :/).

 

Mam:

Athlona 2600+ (nie krecony)

Abit NF7-S (bios z sierpinia jakos, po kupnie plyty od razu update'owalem)

512DDR Kingston 400MHz

Monitor LG Flatron 915FT Plus

 

Nie wiem, reinstalka windowsa moze jakos pomóc?? Jak się doczytałem tutaj na forum, stery nVidii mogą powodowa spadek wydajności, a u mnie wygląda na to, że jest ok (chyba ze 7337p w 3dmark 2001 na moim sprzecie to mało. Sugeruje sie jednym z tutejszych tematow, gdzie zostalo napisane, ze wynik 7000-8000 daje ta karta bez OC).

 

Z gory dziekuje za pomoc. pzdr

Jeżeli posiadałeś stery nVidii i zmieniłes na Ati to format C jeżeli chxcesz abypoprawnie działała karta Cię nie ominie. Zawsze przy zmienie takich sterów należy to zrobić. 7337 to mało. Mój na standardzie miał około 9500 a na Omegach 10800... Radziłbym używac 3dMarka 03r!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam od razu z góry, jeśli ten problem został już rozwiązany gdzieś, ale szukałem w opcji Szukaj i nie znalazłem nic (kilkuset stron topiców nie mam czasu za bardzo przeglądac)

 

No wiec mam nastepujacy problem: kupiłem dziś Gigabyte Radeon 9550 128MB i wszystko jest niby ok (wynik bez OC w 3dmark 2001 7337 - po lekkim OC 9300), ale na pulpicie windowsa mam jakieś cholernie niskie odświeżanie ekranu. Tzn w ogóle nie ma różnicy pomiędzy 60Hz czy 100Hz. Tak samo daje po oczach, że głowa boli po 30 minutach. Na pewno jest coś nie tak, bo na gf256 różnica miedzy 60mhz a 100 na tym monitorze byla kolosalna o.O (od razy wyczulem, ze cos nie tak teraz jest).

 

Odinstalowywałem sterowniki nVidii (miałem poprzednio GF256 Asusa) za pomoca Driver Cleaner Pro, instalowałem już różne stery radeona (i ATI i Omega i te stare razem na płycie) i wszędzie jest to samo (z tą różnica, że na niektórych ekran logowania win xp "pojawiał się wolno od góry do dołu" :/).

 

Mam:

Athlona 2600+ (nie krecony)

Abit NF7-S (bios z sierpinia jakos, po kupnie plyty od razu update'owalem)

512DDR Kingston 400MHz

Monitor LG Flatron 915FT Plus

 

Nie wiem, reinstalka windowsa moze jakos pomóc?? Jak się doczytałem tutaj na forum, stery nVidii mogą powodowa spadek wydajności, a u mnie wygląda na to, że jest ok (chyba ze 7337p w 3dmark 2001 na moim sprzecie to mało. Sugeruje sie jednym z tutejszych tematow, gdzie zostalo napisane, ze wynik 7000-8000 daje ta karta bez OC).

 

Z gory dziekuje za pomoc. pzdr

1387310[/snapback]

zrob tak:

w ustawieniach karty masz zakladke EKRANY...tam daj na monitor itam ustaw max odswierzanie (teraz masz tam 60Hz) jak juz zmienisz to bedziesz mogl normalnie zmieniac oswierzanie w zakladce Monitor.

Pozdro

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie normalnie mnie to rozbraja chyba zaraz sprzedam mego szafirka i biore tą od MSI jak tam ludzie spokjnie przebijają wartości 9600XT  i na 5 ns pamięciach robią 500/700 no nie moge zrozumieć jak to możliwe.Może ktoś ma tą karte i może potwierdzić że ona sie tak ładnie kręci??i najlepiej jakieś screeny i oznaczenia pamięci

POZDRO

1387526[/snapback]

 

http://microstar.beareyes.com.cn/2/lib/200...20050212003.htm co prawda po japonsku ale widac pamieci 3,3 sa na nim walsnie niech ktos potwierdzi ze jest to mozliwe bylo by fajnie takie zegary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spotkał się ktoś z was iż kręcąc rdzeń i pamiątki co pare MHz bez żadnych artow dochodzi się do sporych wartości ( u mnie 440/350 - 3dMark03 - 3450 )

A gdy chcę od razu ustawic w Ati Tray to od razu wykrzacza i pulpit wyglada jakby go ktos obrzucil g%@#?

Trochę bez sensu, bo jak chcę np pograć w MOHPA to musze się trochę naklikać w Ati Tray..za to później chodzi miodzio...kilka godzin grania i żadnych artów..

 

Karta MSI Rx9550, pamiątki 5ns

 

Szukam modów do tej karty..ale chyba nie jest zbyt popularna..:(

 

:(

1387351[/snapback]

no nizle 5ns i tyle mhz :) czyli potwierdzasz ze karta sie dobrze podkreca czyli 440 350(700) ? a co do podkrecania sprubuj inny program radlinker a jak nie to zmniejsz troche taktowania i tez bedzie dobrze pewnei pamieci:) ci smieca :)

mam pytanie gdzie ja kupiles i jak wyglada ma wentylator na gpu czy tylko radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piechot

Oj chyba malo, ja bez krecenia mam 7934 na moim sprzecie (2000+)...

Tez nie instalowalem systemu po przesiadce z nVidii Gf2 i stery nv

odinstalowywalem driver celanerem...

 

 

Sprobuj zainstalowac ATI Tray Tools tam masz refresh rate lock i dla

kazdej rozdzielczosci mozesz ustawic wybrana czestotliwosc odswierzana.

Moze sprobuj 85Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec kochani moi drodzy koledzy z tego forum :)

Jak z tym nowym biosem do Gigabyte 9550 ? da sie go wgrac ( bo cos czytalem ze jakies problemy - jezeli tak to napiszcie jakie to postaram sie dowiedziec co jest nie tak - mam kontakt z polskim dystrybutorem ( serwisem) gigabyte. ( jakie komunikaty wywala przy wgrywaniu itp .)

 

Jezeli jednak komus udalo sie wgrac to powiedcie czy robiliscie to innym sposobem niz proponuje gigabyte

 

I trzecie moje pytanie - chyba najwazniejsze dla wszytskich - czy na tym nowym biosie tez tak ladnie kreci sie karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nizle 5ns i tyle mhz :) czyli potwierdzasz ze karta sie dobrze podkreca czyli 440 350(700) ? a co do podkrecania sprubuj inny program radlinker a jak nie to zmniejsz troche taktowania i tez bedzie dobrze pewnei pamieci:) ci smieca :)

mam pytanie gdzie ja kupiles i jak wyglada ma wentylator na gpu czy tylko radiator

1387942[/snapback]

 

Jak zapuściłem Ati Traya na automatyczne szukanie największych ustawień to dwa razy zmieniałem zakres przetaktowań (teraz mam 80%)

Karta kręci się bez problemu do 460/350 (na dzień dzisiejszy) o ile robi się to stopniowo a nie od razu skok z standardowych ustawień na maksymalne.

Na najwyższych ustawieniach działa stabilnie, zero artów w 3d03, 05, parę sesji hl2 i mohpa.

Karta wygląda jak ta z tej stronki japońskiej (czyli wentylatorek) u mnie dodatkowo aluminiowe radiatory na pamiątkach.

Pamięci oznaczone jako Tc50 samsunga

a 3600 w3d03 to kwestia zasmieconego systemu, wcześniejszego mx400 i testowania wielu sterów (obecnie DNA DNA 3.6.5.1a)

 

Kupowana na giełdzie w wawie za 230 złociszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob tak:

w ustawieniach karty masz zakladke EKRANY...tam daj na monitor itam ustaw max odswierzanie (teraz masz tam 60Hz) jak juz zmienisz to bedziesz mogl normalnie zmieniac oswierzanie w zakladce Monitor.

Pozdro

:rolleyes:

1387828[/snapback]

Moglbys dokladniej opisac gdzie jest to ustawanie? Bo zreinstalowalem system i dalej mam to samo (wali po oczach jak cholera:/ ). Moze sie wczesniej nie zrozumielismy.

 

A tak w ogole to moze to byc wina monitora? Nikompatybilnosci z karta graficzna? o.O

 

Bo jak wlaczam ustawienia monitora (na monitorze, cyfrowo) to cokolwiek ustawie to tam mam cos takiego: 53.8kHz/60.0Hz USER MODE :(

 

EDIT: ok juz sobei poradzilem. Ta zakladka, o ktorej mowiles, pojawia sie dopiero w najnowszych sterach Catalyst (nie ma jej w tych z plyty). Ustawilem i jest ok. Dzieki wielkie za pomoc

Edytowane przez piechot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś odpowiednik driverów softmod pod Win98SE ?

Niestety te http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php działają tylko pod XP. Na normalnych sterach po ustawieniu radlinkerem fsb i mem powracają wartości domyślne. Nie chcę wgrywać biosu od 9600, tylko załatwić sprawę softem. Może jest jakiś patch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: ok juz sobei poradzilem. Ta zakladka, o ktorej mowiles, pojawia sie dopiero w najnowszych sterach Catalyst (nie ma jej w tych z plyty). Ustawilem i jest ok. Dzieki wielkie za pomoc

1388797[/snapback]

we wczesniejszych omegach tez napewno byla ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale u mnie jaj sie zrobily a mianowicie

 

- wgralem sobie nowy bios f21 ,

- potem go zgralem z karty do formatu .bin ( zeby przerobic go rabitem)

- przerobilem go Rabitem ( podnioslem czest , oraz zmienilem ID karty aby pokazywala ze 9600 i zapisalem do pliku .bin

- wgralem ten zmodyfikowany bios spowrotem do karty za pomoca gvf14 i zaczely sie komedie...

 

Plik bardzo ladnie sie wgral, ale gdy startuje komputer to wogle nie widac obrazu ( monitor sie nie wlacza) , dopiero jak pokazuje sie monit o podanie hasla do konta windowsa wlacza sie monitor - czy ktos wie co to znaczy ?

 

Tak samo wczesniej ( jak kupilem karte) robilem z biosem z karty i wszystko dzialalo - czemu teraz juz nie z tym nowym biosem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...