Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie chce mi odpowiedzieć, dlaczego?? :( :( :( :( :( :(

 

A co to jest za model GIGACUBE ATI Radeon 9550GT 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 257 zł ??

 

Lepszy od Sapphirka, tzn. który lepiej się podkręci bez vmodów ??

GT ma 400/400, ciekawe ile można z niego na maxa wyciągnąć, czy więcej niż na Sapphirku ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies o tej karcie czytalem tylko nie pamietam gdzie :? Nikt ci nie powie ile sie wykreci bo "nie ma tu wrozek"!!!!!!!!!!!! a jak bedzie krecic-powtorze setny raz-to zalezy tylko i wylacznie od tego jaka ci sie trafi :mur: Ja np jak kupowalem swoja karte w rzyciu nie przypuszczalem ze tak bedzie smigac a tu prosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

NO i co wy na to 1523231[/snapback]

No prosze. I pomysleć że te karty w stocku są prawie o połowe wolniejsze :wink:

 

To właśnie jest dowód że jak się coś chce to się potrafi. No i niektórym niedowiarkom udowodniłeś że R9550 jest lepszy od GF4Ti :wink:

 

Jak myślisz, czy gdybyś zrobiłem vmoda na gpu i mem, była by szansa na 15k i 1st? Skoro twój Szafirek tak świetnie się kręci (500 MHz bez zwiekszania napięcia to wielka sztuka) to co by się działo gdybyś mu "lekko" napięcie podniósł ... :twisted: Pomyśl nad tym bo masz niebywałą szanse na pobicie najlepszych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i co wy na to 1523231[/snapback]

Moja karta brała na klatę 1,78V, taktowanie rdzenia 590MHz (stabilne 570MHz) a Ty się boisz że bez vMOD`ów spalisz kartę ?:|. OC Master dawał 600 na rdzeń na standardowym radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze. I pomysleć że te karty w stocku są prawie o połowe wolniejsze  :wink:

 

To właśnie jest dowód że jak się coś chce to się potrafi. No i niektórym niedowiarkom udowodniłeś że R9550 jest lepszy od GF4Ti  :wink:

 

Jak myślisz, czy gdybyś zrobiłem vmoda na gpu i mem, była by szansa na 15k i 1st? Skoro twój Szafirek tak świetnie się kręci (500 MHz bez zwiekszania napięcia to wielka sztuka) to co by się działo gdybyś mu "lekko" napięcie podniósł ... :twisted: Pomyśl nad tym bo masz niebywałą szanse na pobicie najlepszych....

1523292[/snapback]

 

Dokładnie masz racje :wink:

Ale niestety nie zrobie vmoda z dwoch prostych powodow :

1. Nigdy nic nie lutowalem :?

2. W przypadku nie powodzenia(co jest bardzo mozliwe :lol: ) nie bede mial nic bo mnie niestac :cry: Z reszta caly moj komp to szrot poczawszy od podzespolow az po chlodzenie :lol:

 

Ale moze sprobuje olowkiem bo wtedy gwarancja nie ginie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje :wink:

Ale niestety nie zrobie vmoda z dwoch prostych powodow :

1. Nigdy nic nie lutowalem :?

2. W przypadku nie powodzenia(co jest bardzo mozliwe :lol: ) nie bede mial nic bo mnie niestac :cry: Z reszta caly moj komp to szrot poczawszy od podzespolow az po chlodzenie :lol:

 

Ale moze sprobuje olowkiem bo wtedy gwarancja nie ginie :twisted:

1523311[/snapback]

Yhm. Jakie polecasz / polecacie chłodzenie na Sapphire Radeon 9550 ?

 

Bo wsumie jak troche pomacałem grafe koło rdzenia to okazało sie ze jest jednak goraca w stresie... by się cos przydalo :) Max 70zl i coś co będzie pasować. Sam nie mam talentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wejsc zreszta jakis koles w opiniach napisal ze zalozyl to na 9550 wiec nie powinno byc problemu :-P ale ja osobiscie uwazam ze na 9550 nie oplaca sie klasc tak drogiego chlodzenia.

z wszystkich trzech propozyzi wszystko bedzie dobre wiec zostal tylko wybor :wink:

 

Dalem na rdzen 515 i zwis :? musze poszperac za vmodem olowkowym moze cos z tego wyjdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wejsc zreszta jakis koles w opiniach napisal ze zalozyl to na 9550 wiec nie powinno byc problemu :-P ale ja osobiscie uwazam ze na 9550 nie oplaca sie klasc tak drogiego chlodzenia.

z wszystkich trzech propozyzi wszystko bedzie dobre wiec zostal tylko wybor :wink:

 

Dalem na rdzen 515 i zwis :? musze poszperac za vmodem olowkowym moze cos z tego wyjdzie  :wink:

1523380[/snapback]

Hm, kupie to za 69zł coolmastera. A jak bedziesz robił V-MOD'a to daj znać :) Wsumie tez zrobie, o ile nie mam większego VGPU skoro tak dobrze idzie, żęby sobie wyników nie popsoć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co marnować kase na silencera jak wystarczy zwykły wiatraczek 40x40 i rdzeń będzie letni. r9550 nie grzeją sie jak pentium4.

1523392[/snapback]

Przy 515MHz parzy:]

 

Oj, zainwestuje juz w cos lepszego. Nie wydaje na to 150zł, lecz 70zł. Nie mało, ale cuź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 515MHz parzy:]

 

Oj, zainwestuje juz w cos lepszego. Nie wydaje na to 150zł, lecz 70zł. Nie mało, ale cuź...

1523404[/snapback]

Chodziło mi o zamontowanie wiatraka na np. gigabyta bo tam jest dość duży radiator. Przy szafirku jest tylko ten orgin. coolerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Moja karta brała na klatę 1,78V, taktowanie rdzenia 590MHz (stabilne 570MHz) a Ty się boisz że bez vMOD`ów spalisz kartę ?:|. OC Master dawał 600 na rdzeń na standardowym radiatorze.

1523299[/snapback]

Skinny, no i widzisz, mimo że masz prawie 600Mhz na gpu to i tak jesteś gorszy od kolegi pasażera :lol: Bez urazy, ale jak nie dokręcisz tego Sempronika (wiecej MHz!!) to nigdy niczego nie zdobędziesz! Zobacz na moje wyniki w 3DMarkach! Różnica jest dość mała w porównaniu z oc karty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skinny, no i widzisz, mimo że masz prawie 600Mhz na gpu to i tak jesteś gorszy od kolegi pasażera  :lol:  Bez urazy, ale jak nie dokręcisz tego Sempronika (wiecej MHz!!) to nigdy niczego nie zdobędziesz! Zobacz na moje wyniki w 3DMarkach! Różnica jest dość mała w porównaniu z oc karty....

1523416[/snapback]

Hm, lepiej wyższe FSB niż MHz procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Hm, lepiej wyższe FSB niż MHz procka ;)

1523426[/snapback]

Przecież jedno wiąże się z drugim :lol: Jaka różnica? Żadna!

 

Jesli chodzi o chłodzenie karty. Do 400Mhz na gpu wystarczy zwykły (duży) radiator. (taki na na Radkach GB). Ja na swoim mam założony wentyl 40x40x20 za pare groszy z Allegro i mam takie chłodzenie że się te całe zestawy za 70 zł chowają :wink:

 

Do bakupl:

Kupując chłodzenie zrób mały mix :wink: Kup za grosze radiator (najlepiej oryginalny z karty GB) i to tego wentyl 40x40x20. Jak zapłacisz 30-40 zł za to wszystko z sprzesyłko to max! A drugie 30 zł w kieszeni na piwo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jedno wiąże się z drugim  :lol: Jaka różnica? Żadna!

 

Jesli chodzi o chłodzenie karty. Do 400Mhz na gpu wystarczy zwykły (duży) radiator. (taki na na Radkach GB). Ja na swoim mam założony wentyl 40x40x20 za pare groszy z Allegro i mam takie chłodzenie że się te całe zestawy za 70 zł chowają  :wink:

 

Do bakupl:

Kupując chłodzenie zrób mały mix  :wink: Kup za grosze radiator (najlepiej oryginalny z  karty GB) i to tego wentyl 40x40x20. Jak zapłacisz 30-40 zł za to wszystko z sprzesyłko to max! A drugie 30 zł w kieszeni na piwo :wink:

1523440[/snapback]

Może ma odblokowany mnożnik? :D A procek nie wytrzymuje np. na 2,4GHz, ale idzie na FSB 240 i mnożnik 9 a na 200x12 nie....

 

 

NEVERMIND

 

___

 

Hm, zobacze jeszcze, pewnie wyjdzie tak że kupie radiatorki na mem tylko :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skinny, no i widzisz, mimo że masz prawie 600Mhz na gpu to i tak jesteś gorszy od kolegi pasażera  :lol:  Bez urazy, ale jak nie dokręcisz tego Sempronika (wiecej MHz!!) to nigdy niczego nie zdobędziesz! Zobacz na moje wyniki w 3DMarkach! Różnica jest dość mała w porównaniu z oc karty....

1523416[/snapback]

Ty chyba nie rozumiesz, wyniki z marka nie są przy 570MHz to raz. A 2 że oisałem to po to bo gościu myśli że spali kartę bez V modów, przecież tego 9550 jest ciężko spalić nawet z modami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skinny, no i widzisz, mimo że masz prawie 600Mhz na gpu to i tak jesteś gorszy od kolegi pasażera  :lol:  Bez urazy, ale jak nie dokręcisz tego Sempronika (wiecej MHz!!) to nigdy niczego nie zdobędziesz! Zobacz na moje wyniki w 3DMarkach! Różnica jest dość mała w porównaniu z oc karty....

1523416[/snapback]

W pokonaniu 2k pomogly mi nowe omegi a jak juz mialem te 2005 :lol: to chcialem wiecej bo widzialem ze mi duzo nie brakuje do podjum :lol: wiec na pierwszy ogien szukalem jak najwydajnieszego biosu do mobo na ktorym bede mogol uzyskac jak najwyzsze fsb i timingi a potem zaczolem grzebac w timingach karty no i jest :wink:

 

a tak przy okazji podam timingi z ATT od gory:

timings 2

3-1-3-6-1-2-3-0-3-1

timings 3

pierwsze bez zmian

drugie 13

 

Moze komus sie przyda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ty chyba nie rozumiesz, wyniki z marka nie są przy 570MHz to raz. A 2 że oisałem to po to bo gościu myśli że spali kartę bez V modów, przecież tego 9550 jest ciężko spalić nawet z modami...

1523446[/snapback]

No chyba że tak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem temat i co sie okazuje, nowe sapphirki maja inne pcb i niestety nie zrobie pencilmoda :cry: A juz dzisiaj rano mialem sie po olowek wybierac :lol: Chyba ze ktos wie jak zrobic vmoda na nowym sapphirku??????

 

EDIT:

 

@510/590 HCtimings wlaczylem opcje FWi jest 2 miejsce na ORBIE 2090!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Przeleciałem temat i co sie okazuje, nowe sapphirki maja inne pcb i niestety nie zrobie pencilmoda :cry: A juz dzisiaj rano mialem sie po olowek wybierac :lol: Chyba ze ktos wie jak zrobic vmoda na nowym sapphirku??????

 

EDIT:

 

@510/590 HCtimings wlaczylem opcje FWi jest 2 miejsce na ORBIE 2090!!!  :twisted:  :twisted:  :twisted:

1523712[/snapback]

Idziesz jak burza :wink: Napewno już ktoś wynalazł vmoda ołówkowego dla nowych Szafirków. Trzeba tylko w Google poszukać.

 

Człowieku. Skąd ty kupiłeś tego Szafirka?? Przecież w takim tempie to ci 600MHz niedługo padnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w prolinie i tylko dlatego ze nie bylo i Xpowerow ktore byly najtansze, a los tak chcial ze w tym dniu z najtanszych 9550 na stanie mieli tylko sapphirki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasażer mam pytanko, bo cos mi net muli, Ty jedziesz na omegach a ten pierwszy na orbie nie ma przypadkiem catów (catayst)? no i porównaj sprzet. Jakbyś mógł to napisz jaki on ma sprzęt to może będzie można znaleść jakąś metode na niego. :D U Ciebie ja sie martwie trochę o zasilacz ale może aż nadto. A i możesz proca wykręcic 10x230, 10x240 lub 9,5x250 9,255? Tak żeby był w granicach 2.3-2.4ghz

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Kupilem w prolinie i tylko dlatego ze nie bylo i Xpowerow ktore byly najtansze, a los tak chcial ze w tym dniu z najtanszych 9550 na stanie mieli tylko sapphirki :lol:

1523804[/snapback]

Zażuć jeszcze Aquamarka - ciekawe ile ci punktów wyrzuci (ja na tym co w podpisie ma 24k). Mam proźbe. Edytowałeś w swoim R9550 bios w Rabicie? Jeśli tak to możesz wrzucić screena z tego programu pokazujący timingi twojej karty? Wiem że napisałeś je na forum gdzieś wcześniej ale zbytnio nie moge ich zrozumieć :wink: Plisss if you can...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja widze że mam przerąbane... rdzeń puściłem na 420 i wyżej nie pójdzie. mimo że na domowej roboty chłodzeniu rdzeń nie jest nawet cieplutki, nawet letni nie jest... :( czyżby mój HIS poprostu wyżej nie chciał ??? :/ ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

to ja widze że mam przerąbane... rdzeń puściłem na 420 i wyżej nie pójdzie. mimo że na domowej roboty chłodzeniu rdzeń nie jest nawet cieplutki, nawet letni nie jest... :( czyżby mój HIS poprostu wyżej nie chciał ??? :/ ehhh

1523823[/snapback]

To już inna karta, inny producent, inny układ elekroniczny. Twojej karcie do daleszego oc brakuje poprostu napięcia (potrzebny jest jakiś vmod) ale. Z listy trzech najlepszych producentów (Szafirek, GB i His) twoja karta niestety jest ostania <_< Dotej pory liter, GB też musiał oddać pola nowym Szafirom choć nadal równo walczy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do ustawien->ekrany->monitor->max rozdzielczosc->max odswiezanie->uruchom ponownie komputer. Powinno zadziałac

 

I jak tam sie karta kreci???? probowałeś juz????

 

1523146[/snapback]

 

w catalist control center tak? guzik. ustawiam np 1024x768 85Hz niby sie przelacza jest 1024 ale dalej 60Hz ! a grafika wogole nie rozpozanje mi monitora, w monitor information mam wszedzie not suported :/

 

dodam ze wymienilem szafira na HIS-a z 4ns hynixa, nie krecilem jej specialnei jeszce, wczoraj na chwile ustawilem 420/570 i chwile pogralem w battlefield 2 :) i cos tam jeszce i smigala, dzis dam pod karte wentyl 80mm i dopiero zaczne krecic, szkoda ze taka lipa z tym odswiezaniem, wychodzi na to ze mam lipny monitor jakis :/ musze uzywac power stripa i nim wbijac odswiezania, wtedy jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w catalist control center tak? guzik. ustawiam np 1024x768 85Hz niby sie przelacza jest 1024 ale dalej 60Hz ! a grafika wogole nie rozpozanje mi monitora, w monitor information mam wszedzie not suported :/

 

dodam ze wymienilem szafira na HIS-a z 4ns hynixa, nie krecilem jej specialnei jeszce, wczoraj na chwile ustawilem 420/570 i chwile pogralem w battlefield 2 :) i cos tam jeszce i smigala, dzis dam pod karte wentyl 80mm i dopiero zaczne krecic, szkoda ze taka lipa z tym odswiezaniem, wychodzi na to ze mam lipny monitor jakis :/ musze uzywac power stripa i nim wbijac odswiezania, wtedy jest OK

1523843[/snapback]

Dałem 525MHz na noc, tzn. dalem z AtiTrayTools te coś co się tak kręci na full screen, i nie bylo zwiechy :) Pięknie się kręciło aż do teraz z nawiewem z góry, ale w gierkach po jakimś czasie to się haltnie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...