Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie, otóż obecnie posiadał GeForce 3 TI200 MSI 128mb +VGA Silencer Rev.3 i mogę kupić Radeona 9550 Gigabyte 128mb+ VGA Silencer Rev.3 za 190zł czy opłca mi się to...czy wyniki będa lepsze?? Ten Radek ma 2 miechy.

 

Moja reszta to:

AMD Athlon 2,0XP+@1,7

ASUS A7V8X-X

512DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, otóż obecnie posiadał GeForce 3 TI200 MSI 128mb +VGA Silencer Rev.3 i mogę kupić Radeona 9550 Gigabyte 128mb+ VGA Silencer Rev.3 za 190zł czy opłca mi się to...czy wyniki będa lepsze?? Ten Radek ma 2 miechy.

 

Moja reszta to:

AMD Athlon 2,0XP+@1,7

ASUS A7V8X-X

512DDR

1529654[/snapback]

 

opyla sie !!!!!!!!! wydajnosc o 70% wyzsza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ... ale za to wynik niższy  :lol:  :lol: wcześniej miał cos około 4011 a teraz ~3900  :rolleyes:

1529587[/snapback]

No tak ten drugi wynik jest mniejszy, ale bez krecenia procka i przy zwiekszeniu taktowania karty do taktowania 700 na pamieciach :D

 

 

POnawiam Swoja prosbe o jakies dobre timingi do 9550 gigabajta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ten drugi wynik jest mniejszy, ale bez krecenia procka i przy zwiekszeniu taktowania karty do taktowania 700 na pamieciach  :D

POnawiam Swoja prosbe  o jakies dobre timingi do 9550 gigabajta

1529667[/snapback]

GB ma najlepsze timingi z pamieci 4ns, nic nie zmieniaj - było to juz poruszane w poprzednim temacie o r9550

 

.....

 

czas na vmoda dla his'a - oto moje pierwsze kroki prosze sie tym za bardzo nie sugerowac dopiero testuje- jak bedzie wszystko ok napisze oficialna notke ;)

 

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/vcore.JPG VCORE

 

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/vmem.JPG VMEM

 

VDD narazie brak - prace w toku - zależy jak bardzo bedzie potrzebne

 

Prosił bym tez inne osoby o pomoc (które przynajmniej troche sie na tym znaja ;) )

 

mój cel to przekroczyć psychologiczna bariere 500/600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

POnawiam Swoja prosbe  o jakies dobre timingi do 9550 gigabajta

1529667[/snapback]

Nie wiem, ale ja się nie spotkałem z żadnymi lepszymi timingami do GB, ale może wgranie timingów z "prawdziwego" R9600 GB? Być inne niż te z R9550 (wiem bo porównywałem). Taki bios znajdziesz na Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja się nie spotkałem z żadnymi lepszymi timingami do GB, ale może wgranie timingów z "prawdziwego" R9600 GB? Być inne niż te z R9550 (wiem bo porównywałem). Taki bios znajdziesz na Google.

1529688[/snapback]

jakie tam google ///// kolekcja biosów ati : http://www.techpowerup.com/bios/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja się nie spotkałem z żadnymi lepszymi timingami do GB, ale może wgranie timingów z "prawdziwego" R9600 GB? Być inne niż te z R9550 (wiem bo porównywałem). Taki bios znajdziesz na Google.

1529688[/snapback]

Ja mam lepsze timingi opracowane przezemnie :wink:

od gory w ati try tools:

timings2

3-1-3-6-1-2-3-0-3-1

 

zasada jest prosta zjezdzasz ze wszystkim w dol dopuki ci sie niezaczna pokazywac artefakty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepsze timingi opracowane przezemnie :wink:

od gory w ati try tools:

timings2

3-1-3-6-1-2-3-0-3-1

 

zasada jest prosta zjezdzasz ze wszystkim w dol dopuki ci sie niezaczna pokazywac artefakty :wink:

1529741[/snapback]

ile daly ci lepsze timingi? poza ryzykiem uszkodzenia karty ? ;] 0.1fps w 3dmaku i 0.2fps w grach ? ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/vcore.JPG

 

http://www.wlb.vectranet.pl/~usarmy/vmem.JPG

 

cholera ... brak Vdd - chyba ... bo spadła mi podkręcalność pamięci np musze wybierac albo 500 rdzeń a dla pamieci 400 lub rdzeń 380 a pamięci 600 (hynix 4ns) narazie [gluteus maximus] trzeba podnieść napięcie na karcie, pamieci napewno da rade więcej, chłodze je tymi radiatorami na zdjęciu -jedna na dwie kości

 

Dołączona grafika

 

dla vmem i core dałem rezystory po 10 kOhm - napiecie core - 1.5v - mem - 2.8v

wyżej nie ide bo kaplica - dla kart 9600 nie zalecane jest napięcie wyższe niz 1.5v i 2.8

 

jeszcze tylko Vdd i bedzie bajecznie :D narazie bez tego nic nie moge zrobic

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile daly ci lepsze timingi? poza ryzykiem uszkodzenia karty ? ;] 0.1fps w 3dmaku i  0.2fps w grach ? ;]

1529772[/snapback]

A ogolnie podkrecajac komputer nie ryzykujesz jego uszkodzenia???? oc rozumiem jako wyciskanie ostatnich potow z komputera i to forum chyba tez ma taki charakter :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogolnie podkrecajac komputer nie ryzykujesz jego uszkodzenia???? oc rozumiem jako wyciskanie ostatnich potow z komputera i to forum chyba tez ma taki charakter :wink:

1530094[/snapback]

 

zgadza sie ;) ale sprawa timingow k graficznej to dosyc niebiezpieczna sprawa bo zmnieniasz je az do artow ale narzucenie pamieciom drastycznych parametrow pracy podczasz ich dzialania moze je automatycznie uszkodzic, nieodwracalnie, to nei tosamo co timingi glownej pamieci RAM komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe na benchmark.pl potestowali ostatnio jakiegos gieforca 64bit i calkiem niezle sobie radzil, z ich testow wynikalo ze lekko dal po doopce 9550 128bit

1530460[/snapback]

pewnie chodzi Ci o GF6200 PCI-E z funkcja Turbo Cache - przeciez to kompletny wał, nie dość ze korzysta z pamieci RAM to do tego jest 64bitowa przepustowość samej karty

kolejne G po GF FX

 

wezme za przykład GeForce 6200 Galaxy 256M, sama karta posiada 64bit 32 MB DDR, ale według producenta jest to 256 mb bo reszte wpiernicza z RAMU komputera, po pierwsze wymagane minimum 512 mb ram aby karta miała co "za.sr.ać", po drugie po cho.lere karcie 4 potokowej 256 mb ??? WTF?

nVidia niech sie wypcha wraz z jej "super" technologia TC

 

pavliq<=

więc chłopie nie szukaj nie wiadomo czego tylko kup porządna obudowe i dobra karte

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, otóż obecnie posiadał GeForce 3 TI200 MSI 128mb +VGA Silencer Rev.3 i mogę kupić Radeona 9550 Gigabyte 128mb+ VGA Silencer Rev.3 za 190zł czy opłca mi się to...czy wyniki będa lepsze?? Ten Radek ma 2 miechy.

 

Moja reszta to:

AMD Athlon 2,0XP+@1,7

ASUS A7V8X-X

512DDR

1529654[/snapback]

Czy mógłby się ktoś jescze wypowiedzieć na temat mojego problemu, z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEM_TRCDRD                     => 4                    => 4

MEM_TRCDWR                    => 2                    => 1

MEM_TRP                            => 4                    => 4

MEM_TRAS                          => 8                    => 7

MEM_TRRD                          => 3                    => 3

MEM_TWR                           => 3                    => 3

MEM_TR2W                         => CL+3              => CL+2

MEM_TW2R                         => 2                    => 0

MEM_TW2R_SAME_BANK    => TWR Rule       => TWR Rule

MEM_TR2R                          => 2                    => 2

MEM_MODE_REG                => 0x32               => 0x32

MEM_WR_LATENCY             => 1                    => 1

MEM_CAS_LATENCY            => 3                    => 3

MEM_CMD_LATENCY            => 0                   => 0

MEM_STR_LATENCY             => WR+1/2         => WR+0

MEM_REFRESH_RATE           => 0x24              => 0x24

MEM_TRFC                           => 14                  => 13

 

 

po lewej macie to co zastałem w gigabycie, a po prawej to do czego doszedłem... mniej artów dzieki temu było... tylko jest taki problem, że trzeba najpierw ustawić taktowanie, dopiero potem timingi.... jak sie daje oba na raz, to potrafi sie zamazać ekran...

nie jest to szkodliwe dla sprzętu, tylko po prostu na raz zmienia sie sporo paramertów + taktowanie, i dynamiczne procesy przejściowe są w tym przypadku naturalne...

jaśli karta ma ustawiane w biose te timingi + zmienione clk to u mnie startuje normalnie, obraz jest ok...

jest to związane z tym, ze przy starcie krótko po doprowadzeniu zasilania komp jest restetowany... i dopiero potem normalnie startuje, daje to czas na ustalenie sie napięć na kondziałkach, taktowań, itd... (przynajmniej w nowszych kompach tak to jest rozwiązane)

tylko zaznaczam, że to max jaki wycisnąłem z mojej karty... cokolwiek da sie mniejsze i zamazuje sie obraz (to nie są typowe arty), biorąc pod uwage rozrzut technologiczny przy produkcji elektroniki... niektórym to może być za szybko, a innym może sie udać lepiej :)

 

pewnie po vmodzie poszłoby lepiej... ja sprawdzałem przy 250MHz... tylko moja karta ma chyba troche niedowoltowane ramy... max 270MHz :(

 

ponawiam pytanie z kiedyś tam...

jak zrobić na GB vmod pamięci za pomocą ołówka, który rezystor malować :?:

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby się ktoś jescze wypowiedzieć na temat mojego problemu, z góry dziękuje

1530938[/snapback]

 

Oczywiscie ze sie oplaca, nie ma sie nawet nad czym zastanawiac. Jak masz wiecej kasy to wez radka 9500 lub 9700 z allegro. ALe 9550 z silencerem za 190 to okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroku a próbowałeś zmoieniać trrd z 3 na 2? Daje to coś? Nie popsuje się tym niczego?

Zauważyłem że na wolniejszych pamięciach, np. 5 ns jest 2 a na szybszych np. 4 ns 3.

Nie znam się dobrze na timingach więc pytam.

 

(TRRD - Minimalny czas określający okres pomiędzy aktywowaniem komend w tym samym urządzeniu DDR. Im mniejsze opóźnienie, tym szybciej następny bank pamięci może zostać aktywowany do odczytu lub zapisu. Jednak za krótki czas może spowodować nieprzygotowanie banku)

 

Wyjaśnienie oznaczeń timingów:

http://radeon.fc.pl/content.php?article.45.2

 

P.S.

Ja mam Samsungi 4 ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, znalazłem coś ciekawego :] R 9550 z memami 2.8ns  :blink:  :D  Sami oblookajcie

1531699[/snapback]

tylko ta cena -> 349zl..... za 150zl mniej masz gigabyta ktory niewiele ustepuje tej karcie a za 350zl to mozna r9700 juz szukac ;) a ten radek 9550 juz byl wspominany na tweaku pare razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dzis dolaczam do "klubu" .

Dostalem na urodzinki (ktora wczesniej sam wybralem) Sapphire 9550 128MB na Hynix 5ns.

Po wlaczeniu Atitoola Ram na 200MHz , GPU doszlo do 492MHz :D

 

Dlaczego Hynixy tak strasznie grzeja sie ??? Kilka kosci jest strasznie "Cieplych" . Troszku boje sie je podkrecac :(

 

Update :

 

Hmmmm niewiem czy to normalne ???

przy GPU 250MHz max mem bez artow to 268MHz

a przy GPU 400MHz max mem to 277MHz

Mozeliwe ze to przez brak radiratowo na pamieciach sa takie wachania.

Ale testowalem po 3 razy i zawsze przy wiekszym takowaniu GPU wieksze takowanie RAM ???

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz znalazłem spox teścik z którego wynika że niby GF 6200a z 64bit mem jest wydajniejszy od R9550 :blink: :lol:

1531780[/snapback]

Wreszice ktoś kto ma hyny 5ns na Sapphirku :D Tylko żę ty amsz chyba przemalowane 4ns a ja mam normalne 5ns hynixa :mur: I mi max idzie 230 :mur: :mur: :mur: A co do grzania to się grzeją i to dosyć mocno. teraz mam radiatory i mi nic nie dały więc albo mają memy za mało prądu albo poprostu koniec ich możliwości :cry: :angry:

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie pojmuję fascynacji 3d markiem i innymi benchmarkami. mam sapphire radeon 9550 (hynix 4 ns) z radiatorami coolermastera (miedzianymi) na pamiątkach rdzeń na 430 pamięci na 280 i dla mnie istotne jest żeby medal się kręcił i nie było czkawki;) jak patrzę i cztam to widzę, że większość uczestników uprawie sztukę dla sztuki. Ok zegary są ważne ale reszta kompa też a 3d mark jest troszkę nieobiektywny bo zawsze stery czy to Nvidii czy ati są pisane pod jak najlepszy wynik a chyba chodzi o stronę uźytkową. O coś takiego jak komfort grania i pracy:)! Dość już mam czytania o tym, że ma ktoś tyle punktów w 3d marku chciałbym wiedzieć za to czy Doom się buja czy też tnie. Wiem też, że testy to można przejechać nawet z artami dla wyniku na pustym systemie tylko winda i stery wiec nie ma to się w żaden sposób do normalnej pracy na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Easydoor. a kto ci kaze to wszystko czytac.

A jak chcesz wiedziec cos o konkretnej grze to poszukaj albo zapytaj sie .

 

Narazie spokoj z podkrecaniem. Rzut okiem na allegro i szukam radiatorow.

Mosfety tez trzeba schlodzic. takie male a ladnie parza :(.

z orginalnych 7800 na 9800 przy 370/230 (tak z duzym zapasem to i tak wiecej niz 4000 pkt na 9200SE :) ) Przy reszcie kompa na default :D

 

@freelancer7 albo mam wszystko dobrze dowoltowane. bo te prawie 500MHz na GPU z orginalnym chlodzeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie pojmuję fascynacji 3d markiem i innymi benchmarkami. mam sapphire radeon 9550 (hynix 4 ns) z radiatorami coolermastera (miedzianymi) na pamiątkach rdzeń na 430 pamięci na 280 i dla mnie istotne jest żeby medal się kręcił i nie było czkawki;) jak patrzę i cztam to widzę, że większość uczestników uprawie sztukę dla sztuki. Ok zegary są ważne ale reszta kompa też a 3d mark jest troszkę nieobiektywny bo zawsze stery czy to Nvidii czy ati są pisane pod jak najlepszy wynik a chyba chodzi o stronę uźytkową. O coś takiego jak komfort grania i pracy:)! Dość już mam czytania o tym, że ma ktoś tyle punktów w 3d marku chciałbym wiedzieć za to czy Doom się buja czy też tnie. Wiem też, że testy to można przejechać nawet z artami dla wyniku na pustym systemie tylko winda i stery wiec nie ma to się w żaden sposób do normalnej pracy na kompie.

1531890[/snapback]

dobrze gadasz :) niektórzy a nawet wiekszość, zapuszczaja pamięci bardzo wysoko aby przejsc test (z artami), pochwalic sie wynikiem i pracowac przy kompie na znacznie mniejszych taktowaniach :) a marki i tak zaliczaja testy bo oczu nie maja :D

z pamięcia łatwo oszukiwac, ale z rdzeniem nie da rady, gdy sie przegrzeje zwiecha i koniec :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie pojmuję fascynacji 3d markiem i innymi benchmarkami. mam sapphire radeon 9550 (hynix 4 ns) z radiatorami coolermastera (miedzianymi) na pamiątkach rdzeń na 430 pamięci na 280 i dla mnie istotne jest żeby medal się kręcił i nie było czkawki;) jak patrzę i cztam to widzę, że większość uczestników uprawie sztukę dla sztuki. Ok zegary są ważne ale reszta kompa też a 3d mark jest troszkę nieobiektywny bo zawsze stery czy to Nvidii czy ati są pisane pod jak najlepszy wynik a chyba chodzi o stronę uźytkową. O coś takiego jak komfort grania i pracy:)! Dość już mam czytania o tym, że ma ktoś tyle punktów w 3d marku chciałbym wiedzieć za to czy Doom się buja czy też tnie. Wiem też, że testy to można przejechać nawet z artami dla wyniku na pustym systemie tylko winda i stery wiec nie ma to się w żaden sposób do normalnej pracy na kompie.

1531890[/snapback]

Masz temat do poszczególnej gry i zapewniam cie ze tam sie dowiesz czy zagrasz na danej karcie :wink:

 

Juz o tym pisalem, w oc chodzi o to zeby wyciagnac wszystko co mozliwe z komputera :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...