Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem gigabyte z org radiatorkiem + srebrny titan + wiatrak z celka 333... spokojnie wystarczy na 500MHz i więcej...

ale dławik sie mocno grzeje :( (takie małe czarne koło diod)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zwykły wiatraczek 40x40 ja tak mam i rdzeń letni, z radiatora usunąłem w miejscu przylegania rdzenia tą gume, posmarowałem pastą i stabilna praca tylko przy 445 MHz. Radiator jest letni. Powyżej 445 VPUrecover daje znać o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja se podkrecilem tak dla sprawdzenia moja karte , no i wyszlo mi takie cos core319/mem 280, i przy tym zauwazylem 1 art i przestalem dalej krecic :lol:

z tego co pamietam to arty pokazuja sie gdy jest za duzo na pamieci ?

bo jezeli tak to zalamka :mur:

mam nadzieje ze to byla by kwestia dretwej zasilki, ale krecilem mierzac aktualnie napiecia miernikiem :) i byly wszystkie stabilne

co wy na to ?

 

edit: wk****em sie i pojechalem dalej z oc, tylko ze dalem tylko na rdzen, zrobilem 400/279 dalej juz nic nie robie jako ze mam sam radiator na rdzen i gole pamieci

marki:

3dmark01=1179

 

a w 3dmark03 mialem prawie 3700 :-P

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czega GTA SA mi sie wiesza na grafie 1024x768 very high zmienilem na 800x600 ale to juz nie te efekty i tes sie raz zawiesila i puscilo a na 1024 zawiszalo dwa razy i puszczalo a potem juz wogole nie puscilo i musialem resteta mam karte nowke 4 dni Gigabyte Radeon 9550 128mb 128 bit nie podkrecana stery najnowsze omegi moze cos na to poradizcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zwracam sie jesczze raz z prosba. na rdzeniu mam wiatraczek z pentiuma 3 tzn na rdzeniu przykrecony srobkami. rdzen wcale nie ejst cieply a przy 440 wiesza sie... wymieniac ja puki mamm mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czega GTA SA mi sie wiesza na grafie 1024x768 very high zmienilem na 800x600 ale to juz nie te efekty i tes sie raz zawiesila i puscilo a na 1024 zawiszalo dwa razy i puszczalo a potem juz wogole nie puscilo i musialem resteta mam karte nowke 4 dni Gigabyte Radeon 9550 128mb 128 bit nie podkrecana stery najnowsze omegi moze cos na to poradizcie ?

1550244[/snapback]

Najpierw do wątku o GTA:SA - i przeczytaj tam całą 1 strone, a głównie 1 post !!

Następie, to jest wątek o 9550 a twój problem dotyczy gry a grafa jest tylko dodatkiem.

Po 3 masz za słabą grafę żeby grać na V high w 1024x768 :mur: Ja gram na 1024x768 V.High + AA 2 (realnie 4x) + draw distance na full. Tylko że zobacz jaki ja mam cały komp i jak grafę podkręconą :wink:

Pozdro

 

EDIT:

 

BARTEKS EDYTUJ POSTY A NIE PISZ 1 POD 2 !!

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zwracam sie jesczze raz z prosba. na rdzeniu mam wiatraczek z pentiuma 3 tzn na rdzeniu przykrecony srobkami. rdzen wcale nie ejst cieply a przy 440 wiesza sie... wymieniac ja puki mamm mozliwosc?

1550974[/snapback]

no jezeli tylko 440 i sie wiesza to raczej wymieniac, gorzej juz chyba nie wpadniesz :lol:

 

Po 3 masz za słabą grafę żeby grać na V high w 1024x768

ja na niekreconym niczym gram na takich detalach :razz: B)

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak bym chciał wgrać do mojego radka 9550 z pamieciami hynix bios z 9600XT z obnizonymi zegarami i z mogelu z pamieciami Samsung coś się stanie?

1551053[/snapback]

W żadnym wypadku nie wgrywaj bios z innymi pamięciami, kumpel wgrał samsungi na hynixy i mu karta wywalała do pulpitu po minucie grania.

Mój R9550 520/700 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem

Posiadam karte graficzna Gigabyte 9550 128MB kupiona jakis pol roku temu. W piatek kupilem zas taka sama karte graficzna dla kolegi, zgralem z niej bios - byl najnowszszy z maja 2005 roku. Chcialem ten nowy bios wgrac do swoje polrocznej karty ale za zadne sposoby nie da rady jego wgrac - krzyczy ze nie ten model karty,dodatkowe polecenia wgrywania nie pomagaja - GVF15 czy flalshrom nie pozwolaja wgrac. A przecierz karta kupiona pol roku temu jest identyczna ja ta co w piatek

Czy Gigabyte cos nowego wprowadzil do biosow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem

Posiadam karte graficzna Gigabyte 9550 128MB kupiona jakis pol roku temu. W piatek kupilem zas taka sama karte graficzna dla kolegi, zgralem z niej bios - byl najnowszszy z maja 2005 roku. Chcialem ten nowy bios wgrac do swoje polrocznej karty ale za zadne sposoby nie da rady jego wgrac - krzyczy ze nie ten model karty,dodatkowe polecenia wgrywania nie pomagaja - GVF15 czy flalshrom  nie pozwolaja wgrac. A przecierz karta kupiona pol roku temu jest identyczna ja ta co w piatek

Czy Gigabyte cos nowego wprowadzil do biosow ?

1551220[/snapback]

Spróbuj GVF11. Nowsze wersje sobie słabo radzą. Poprawne wymuszenie flasha wygląda tak: GVF11 -u -f nazwa_biosa.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw do wątku o GTA:SA - i przeczytaj tam całą 1 strone, a głównie 1 post !!

Następie, to jest wątek o 9550 a twój problem dotyczy gry a grafa jest tylko dodatkiem.

Po 3 masz za słabą grafę żeby grać na V high w 1024x768  :mur:  Ja gram na 1024x768 V.High + AA 2 (realnie 4x) + draw distance na full. Tylko że zobacz jaki ja mam cały komp i jak grafę podkręconą  :wink:

Pozdro

 

EDIT:

 

BARTEKS EDYTUJ POSTY A NIE PISZ 1 POD 2 !!

1550987[/snapback]

ok a moj komp to

Athlon XP 2400+

2x256 elixir

Gigabyte radeon 9550

wiec ja wiem czy taki salby zeby nie wycignal full detali na GTA

 

PS: do ilu moge bezpieczxnie podkrecic mojego gigabyte na standardoowym chlodzeniu zeby nic sie nie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a moj komp to

Athlon XP 2400+

2x256 elixir

Gigabyte radeon 9550

wiec ja wiem czy taki salby zeby nie wycignal full detali na GTA

 

PS: do ilu moge bezpieczxnie podkrecic mojego gigabyte na standardoowym chlodzeniu zeby nic sie nie dzialo

1551454[/snapback]

 

jak zacznie sie dymic to bedziesz wiedzil zeby odpuscic :lol:

krec i sprawdzaj tempereture. najlepiej termometrem. ale 'palec" tez jest dobry. jak niebedziesz mogl dotknac to juz za duzo .

i patrz czy niema artow na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym radiatorze rdzeń do 325 MHz(ja tak miałem) a pmięci spokojnie do 250 MHz(DDR 500). Może uda ci się więcej, tak jak kolega wyżej napisał najlepiej sprawdzać palcem. Jeśli radiator jest gorący to trzeba zjechać niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym radiatorze rdzeń do 325 MHz(ja tak miałem) a pmięci spokojnie do 250 MHz(DDR 500). Może uda ci się więcej, tak jak kolega wyżej napisał najlepiej sprawdzać palcem. Jeśli radiator jest gorący to trzeba zjechać niżej.

1551750[/snapback]

Ja dawałęm 420 \ 550 i radek sie nie pluł, że mu gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj GVF11. Nowsze wersje sobie słabo radzą. Poprawne wymuszenie flasha wygląda tak: GVF11 -u -f nazwa_biosa.bin

1551250[/snapback]

 

a powiedz mi jakim programem najlepiej edytowac( podkrecac) bios pod windowsem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ostatnio wymienilem sobie karte z geforce 4mx440 na gecube radeona 9550 128ddr rev 2.1 i osiągi tej karty sa slabsze niz wyzej wymienionego gf. Nie wiem od czego to zalezy ale w counter strike`u mam spadek o jakies 30% w fpsach(klatkach na sekunde).TAkze gta:sa chodzi o wiele plynniej na moim starym gf4. Probowalem wszystkiego format, sterowniki, driver cleaner itd. Moj komp athlon 1700 xp+, Soltek 75-drv, 512 ddr noname, i ten nieszczesny radeon 9550. Prosze pomocy jezeli macie jakies pomysły to piszcie. Nie wiem co teraz kupic czy to zalezy od plyty glownej ktora jest starsza na 4x AGP czy od slabego procesora nie mam pojecia, ale na grze takiej jaka jest counter strike powinno smigac elegancko tymbardziej ze na gf jest lepiej. Jak ściagne 3dmarka 2k5 to zupdejtuje tego posta. Ale wiem ze w ATI tool mam srednio kolo 60 fps :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draq- wypowiadasz się nie w tym temacie, o Gecube Extreme jest osobny topic :mur: A co do tych twoich spadków to zalezy jaki CS. Bo jak Source to poprostu on wykozystuje na Gf 4 DX7 a na r9550 DX 9.0 :) Więc jakaś różnica jest :] ALe według mnie anwet przy dx.90 CS:S powiniene lepiej smigać niż na GF 4 MX.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam Sapphire Radeon 9550 256/128 i chcialbym wiedziec czy bawilscie sie moze w zmiane dostepu do pamieci (przykladowo w ati tool)??? Jesli ktos moze mi doradzic jak najlepiej ta opcje ustawic aby bylo git :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie brzeczy ten orginalny radiatorek na szafirku, wiec zamontowalem radiatorek http://img11.allegro.pl/photos/oryginal/56...569826/56982685

na GPU i teraz wyciaga tylko 470MHz :( (wczesniej 500)

Odrazdzam takich pomyslow :(

Wiec pora zamowic ZALMAN ZM-NB47J .

Zmiesci sie miedzy kondensatorami ????

 

Mam tez stary radiator od procka ale musialbym duzo wycinac zeby go upchac :(

 

po za tematem :

po zmianie chlodzenia pierwsze odpalenie i NIC :(

okazalo sie ze padl Modecom 300GTF :( Ide dzisiaj po 350GTF :D

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na wymiene R9550 na GEF 6200 128bit ? :> za free wymiana ;]

1555153[/snapback]

ja mam GF 6200 WinFast ale zkońcówka TD (TDH to shit) 128bit/128mb AGP,

cena 400zł ....

przerobiony na 6600 - riva tuner.

z tego co pisze w tym temacie : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=94072&st=1050

tylko WinFast AGP 128bit TD AGP gwarantuje w 95%(prawie każdemu wyszedł na tej karcie) mod na 6600 (w postaci dodatkowych potoków)

... no i do tego dochodzi bardzo dobre OC

 

z 300mhz rdzeń mam 515 mhz(plus odblokowane potoki), a pamięc 4ns kręci sie na 700 mhz (bez dodatkowych radiatorków)

 

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1501

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym: 1555195[/snapback]

po prostu brac bez zastanowienia ! :D

 

 

średnia pkt bez OC w 3dmark03 : 7000 pkt

3Dmark03 : 3000pkt

bije na łeb Radka 9800, a do tego pełna zgodność z DX 9c (PS 3.0 VS 3.0)

napewno będziesz zadowolony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...