Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Ja na swoim Radku mogłem max na memorkach wyciągnąć 530Mhz (Samsungi 4ns). Powyżej sypało już ostro artami. Też już ciułam pomału kaske na radiatory dla tych pamiątek i myśle że z 570 wyciągną :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze mam problem :/

 

Miałem wcześniej nvidie, pousuwąłem sterowniki i wrzuciłem nowiutkiego Gigabyt-a :) 128/128 oczywiście. Hynix-y 4ns

 

3dMark01 i 8900 marków bez kręcenia.

Potem nic nie kręciłem bo chciałem na nowym systemie zacząć zabawe. A po przeinstalowaniu, zainstalowaniu nForce itd...poprostu wszystko co potrzeba.

Omega oczywiscie najnowsza tak jak wcześniej i 3d Mark 01 7800 Marków :/

 

Po skręceniu na 300/500 8800 Marków :/

 

Co to może być ?? czegoś chyba mi brakuje, ale czego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam pytanie co do overclocking'u Radka 9550. Do Ilu Moge Nim Kręcić ??

1577838[/snapback]

Tak długo aż padnie :lol:

Ogólne granice:

gpu: 620 MHz

mem: 770 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą być w normie ??

 

Przed przeinstalowaniem 8900 bez kręcenia, a teraz po reinstalu 7800 a po skręceniu na 300/500 8900....to ma być w normie ?? :/

1577816[/snapback]

 

3dmark 2001 nie jest programem testujacym dla r9550 , uzyj marka 2003 on ci powie prawde o wydajnosci karty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! COś forum nie działało ostatnio :/

 

Więc wczoraj kupiłem wreście Gigabyte 9550 128/128 Hynix 4ns.

Jestem zadowolony, bez kręcenia na podstawowych ustawieniach zdobyłem marków:

2001: 8956

2003: 2482

 

na poprzednicce 4Ti 64Mb/128bit 250/500 (niew kręcona) wyniki były o wiele niższe(2001 około 6k, 2003 o połowe mniej) a przecierz jeszcze jest sporo do zrobienia :D

 

Mam w związku z ta "robotą" pare pytań. Nie moge nigdzie znaleść czym sie odblokowuje potoki :/ Jaki programem. I jeszcze bym prosił kogoś o link do dobrego artykułu o podkręcaniu kart, najlepiej tej karty bo jestem troszku zielony :P

 

Aha jakie najlepiej sterowniki ?? Mam najnowsze Omegi ( na calystach 5.7).

1575198[/snapback]

wszystko ladnie tylko nie wiem jak w 3DMARK 2001 mogles miec gorszy wynik na GEF4Ti tez mialem ta karte i bez krecenia wyciagalem 12 000 a po O/C ok 15 000 pkt ! na Geforce 3 bez krecenia jest ok 8000 :lol:

 

P.S po O/C na gef4Ti mialem 2000pkt w marku 2003 :]

 

nie wiem jakim cudem tak niskie wyniki mailes....

 

aktualnie 3dmark 2003 - 3950pkt :]

mark 2005 - 1920pkt :]

 

mysle nad radiatorkami na mem ale nie wiem czy warto, nikt konkretnej odpowiediz nie dal ze zyskal jakies MHz po zamontowaniu radiatorkow ;/

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Moje wyniki z nie kręconego Radeona to:

3DMark '01 = 8142

3DMark '03 = 2247

3DMark '05 = 897

 

P.S Jak kolega powiedział; do testowania R9550 stosujemy Marka 03 a nie 01!

P.S 2 Radiatory dają trochę więcej MHz wówczas (same też troche chłodzą), gdy coś dmucha na nie (np. wentyl z boku obudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh: Jak podkręcałem radka programem V-Tuner 2 to spokojnie wyciągam na nim 400 / 500. Pozniej go odinstalowałem i zainstalowałem program ATI tool a na nim mogłem maksymalnie wykręcić 380 / 270 ...heh... a w 3d marku 01 wynikło że podkręcenie na ati tool 380 / 270 jest o 1000 punktów lepsze od podkręcenia na V- tunerze 2 400/500..... co jest grane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręcam pierwszy raz więc go podkręciłem 340/245 czy jak chciałbym miec 380/270 to muszę miec jakies lepsze chlodzenie niz sam standardowy radiator ??

Edytowane przez Sharpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręcam pierwszy raz więc go podkręciłem 340/245 czy jak chciałbym miec 380/270 to muszę miec jakies lepsze chlodzenie niz sam standardowy radiator ??

1578459[/snapback]

Weź załóż wiatrak na radiator to może dojedziesz do 450 Mhz, na pamięci nie warto nic zakładać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręcam pierwszy raz więc go podkręciłem 340/245 czy jak chciałbym miec 380/270 to muszę miec jakies lepsze chlodzenie niz sam standardowy radiator ??

1578459[/snapback]

 

czy jesli pod kreciles do tylu to nie mozesz wiecej sprobowac ? to na ile karta sie podkreci zlerzy tylko od niej i od szczecia, rownie dobrze moze chodzi 500/750 bez dodatkowych radiatorow i lepszeog chlodzenia, krec co 15MHz gpu i pamieci i testu ,sprawdzaj czy sie nei wiesza i czy nei ma artow- bledow w wyswietlanym obrazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:  Jak podkręcałem radka programem V-Tuner 2 to spokojnie wyciągam na nim 400 / 500. Pozniej go odinstalowałem i zainstalowałem program ATI tool a na nim mogłem maksymalnie wykręcić 380 / 270 ...heh... a w 3d marku 01  wynikło że podkręcenie na ati tool 380 / 270 jest o 1000 punktów lepsze od podkręcenia na V- tunerze 2  400/500.....  co jest grane ??

1578312[/snapback]

w V tunerze miałeś pewnie pokazane takty w ddr-ach a w ati tool rzeczywiste czyli

dzielone przez 2. Więc w ATI tool uzyskałeś na mem 540Mhz DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w V tunerze miałeś pewnie pokazane takty w ddr-ach  a w ati tool rzeczywiste czyli

dzielone przez 2. Więc w ATI tool uzyskałeś na mem  540Mhz DDR.

1578625[/snapback]

tylko sie memory x2 mnoży..? ? Edytowane przez romin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mnożyć, albo zaznaczyć, "Show as ddr" i po problemie :D

 

Dzisiaj założyłem titana całkiem ciekawego :) Jutro dam foty :)

 

Przy kręceniu na 500/750 naprawde nie trzeba radiatorków ? ;)

 

Ale na pamieci i tak założe, zostały mi resztki z tego titana i z podstawowego chłodzenia z mojego GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Przy kręceniu na 500/750 naprawde nie trzeba radiatorków ? ;)

1578973[/snapback]

Przy takich częstotliwościach raczej będą potrzebne :lol:

Po za tym wątpię byś tyle wykręcił na GB <_<

Może na Abicie uGuru ale nie na GB. Kości są za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbym podkręcił swojego Radka na:

Core Speed - 330 to memory na ile bym musiał podkręcić by było dobrze i bez dodatkowego chłodzenia ??

Chyba ze mi doradzicie jak najlepiej go podkręcić bez dodatkowego chłodzenia. Proszę podajcie mi dokładną liczbę Core Speed i Memory. :mur:

Edytowane przez Sharpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...