Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś te tanie radiatorki z allegro ??

1579352[/snapback]

Heh.. ja je kupiłem... dzisiaj powinny do mnie dojść :lol: ...sie zobaczy jakie mają wymairy... albo ktos inny ci powie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez radiatorków 300/500 (gpu/mem)

 

Poszukaj testu swojej karty na benchmark.pl tam przeczytasz co i jak.

 

Mozesz też spróbować

 

"Find max for..." i wybierasz "GPU" albo "MEM" i on ci szuka :) Jak nie ma artefaktów to spoko. Acha, mówie o Ati Tray Tools.

 

PS. Co myślicie o takich olbrzymich radiatorkahc ??:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59386354

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś te tanie radiatorki z allegro ??

1579352[/snapback]

Ja mam te radiatory spokojnie starczają na tego radeona :) dostałem gratis przy zakupie karty a wymiary idealnie pasują na kości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Do Sharpa:

Masz kartę GB. Bezpiecznymi taktowaniami karty (nawet z pasywnym chłodzeniem) jest 400/500. Praktycznie każdy model tej karty tyle wyciąga niezależnie od zastosowanych pamięci. Jeżeli nie stosujesz vmodów nie musisz się bać spalenia karty. Jeżeli przesadzisz z taktowaniem gpu - będziesz miał zwieszy w grze, a kiedy z mem - pojawiać się będą arty. Nie da się więc jej spalić B)

Mam jeszcze jedno pytanie, mam radiator na karcie i jakbym chciał lepsze chlodzenie to mialbym zdjąc ten radiator i przyczepic wentylatorek ?? [wentylatorek kosztował 50zł]

Troche drogi wentylek :blink: To jest zwykła 40x40 czy coś lepszego? Wentyl zakłada się na radiator....sam wentyl na gpu nic nie da :lol: (nawet możesz go troche uszkodzić)

 

Do BadKENNY:

Kości pamięci produkkowane są według pewnych ustalownych i dlatego ich wymiary są ZAWSZE takie same, i nie ważne czy to jest karta graficzna czy kostaka ramu (nie wierzysz? zmierz).

 

Do romin:

1) Jak będziesz miał już te radiatorki to pochwal się wynikami (najlepiej podając wartości O/C bez radiatorów a później z nimi). Też mi po głowie chodzi je je kupić (tylko 13zł kosztują).

2) Edytuj posty bo tak to troche zaśmiecasz post i prędzej czy później ktoś "z góry" może Ci coś nie ładnego zrobić :wink:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 340/500 i jush mi sie pokazują artefakty. Nie wiem co to jest ale mi sie pokazują.

Gdy Mam Memory powyzej 450, to wtedy mam arty.

Edytowane przez Sharpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

potrzebuje gvf11 , nie znalazłem nigdzie:| pomożę ktoś?

albo coś nie tak z googlami albo tego nie ma w sieci :|

1579643[/snapback]

To skąd MY to mamy mieć skoro tego nie ma w sieci :blink:

 

A tak na serio to jest tylko ty kiepsko szukasz.

www.google.pl, 5 minut roboty i prosze....gvf11 jest u mnie na dysku ;)

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

no cóż, nie jestem goglerem zawodowym :mur:

jeśli to jest napewno gvf11 to z laski swojej zapodaj mi na maila  :lol:

 

plosie... :ploom:  :mrgreen:

1579768[/snapback]

Wprawdzie wysłałem Ci PW ale nie chce mi się zbytnio Ci tego mailem wysyłać (miałem troche pracy - zrozum), dlatego poprostu, zarzuce Ci linka. gvf11 + jakiś bios ;)

Bios wywalasz (a może Ci się przyda) i masz gvf11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam najnowsze sterowniki Omegi.

Radeek podkręcony na 375/510 jak narazie. Che GPU kręcić wyżej ponieważ już założyłem radiatorek :) ALe jest tam ta blokada do 375 MHz i nie mam pojęcia jak ją zdjać :/ To co w opracowaniu nie działa, nie ma tej linijki w atitray.ini a po jej dodaniu nic się nie dzieje :/

 

Ktoś wie jak to odblokowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIęc tak wyglądały prace nad moją kartą :)

 

Radiatorek Titan z wiatraczkiem 20zł (Tego za 8 zł nigdzie u mnie w mieście nie ma :/):

Dołączona grafika

 

 

Radiator troszke za durzy :) Ale brutalne działania szlifierką kątową dały taki rezultat:

Dołączona grafika

Jak widać 2 razy mi się obsuneła tarcza, ale niewielkie ryski i nie w miejscu styku więc spoko. Może odrazu powiem, że radiator był już wypolerowany zanim go zakupiłem. Przed pocięciem wyglądało to o wiele lepiej ;)

 

A teraz montarz :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Troche krzywo siedzi, ale w niczym to nie przeszkadza....najdziwniejsze jest to, ze zanim nie posmarwałem łądnie pastą itd to siedział prościutko...może poślizg na paście :P

 

Spód:

Dołączona grafika

 

Zamontowany wiatrak:

Dołączona grafika

 

Wszystko jak widać na zapinkach :) Teraz troche zmieniłem zapięcie wiatraka (te górne paski powycinałem...okazały się zbędne :) )

 

Mała kicha

Dołączona grafika

Poprawie to, jak dokupie sobie zapinki. Łepek nie nachodzi na pamięć, ale boje sie, że utruni montarz radiatorków. Tak czy siak do poprawienia.

 

Poniżej zdjątka pokazuje, że radiatorek jest równo dociśnięty :)

Dołączona grafika

 

Wszystko pięknie chodzi, GPU na 375 (przez te głupie blokady) pamiątki na 510.

Wcześniej Radiator się dośc dobrze grał, ale po założeniu wiatraczka jest zimny jak lód :) Wiatrak opuściłem na 7V bo na 12 chałasował niemiłosiernie. Pasta: Arctic Silver 5.

 

Co o tym myślicie, jakieś komentarze, propozycje, opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam najnowsze sterowniki Omegi.

Radeek podkręcony na 375/510 jak narazie. Che GPU kręcić wyżej ponieważ już założyłem radiatorek :) ALe jest tam ta blokada do 375 MHz i nie mam pojęcia jak ją zdjać :/ To co w opracowaniu nie działa, nie ma tej linijki w atitray.ini a po jej dodaniu nic się nie dzieje :/

 

Ktoś wie jak to odblokowac ??

1581333[/snapback]

tylko przez podkrecanie ze sterowników omega?? jeżeli tak to zainstaluj ati tool lub rivatunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam najnowsze sterowniki Omegi.

Radeek podkręcony na 375/510 jak narazie. Che GPU kręcić wyżej ponieważ już założyłem radiatorek :) ALe jest tam ta blokada do 375 MHz i nie mam pojęcia jak ją zdjać :/ To co w opracowaniu nie działa, nie ma tej linijki w atitray.ini a po jej dodaniu nic się nie dzieje :/

 

Ktoś wie jak to odblokowac ??

1581333[/snapback]

A może byś z łaski swojej w opcjach poszukał

(podpowiedź: General options)

 

@gumis144

BadKENNY ma już zainstalowane ATI Tray Tools, stąd plik atitray.ini

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wszystko pięknie chodzi, GPU na 375 (przez te głupie blokady) pamiątki na 510.

Wcześniej Radiator się dośc dobrze grał, ale po założeniu wiatraczka jest zimny jak lód :) Wiatrak opuściłem na 7V bo na 12 chałasował niemiłosiernie. Pasta: Arctic Silver 5.

 

Co o tym myślicie, jakieś komentarze, propozycje, opinie.

1581368[/snapback]

Kawał bardzo dobrej roboty ;) Moja rada. Wyedytuj bios karty w Rabicie, zmień taktowania (powinna Ci pójść spokojnie na 450 MHz !!) i załóż radiatory na pamięci. Z takim chłodzeniem to bez problemu można v-moda robić :wink:

 

P.S Możesz zarzucić zdjęciem jak ta karta wydląda w obudowie? (Bardzo mnie to ciekawi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem w tym Aiti Tool :) Troche się pospieszyłem z tym postem :P

 

Teraz wszystko ładnie chodzi na 450/510 a radiator chłodny, bez artefaktów (20 min testów w AtiTT) + granie.

 

Dzisiaj chyba nie pójde spac i będe męczył Guild War-a całą noc więc to będzie chyba najleprzy test :) A do V-Moda mam zasilacz słaby (Treacer....z obudową zakupiony po kosztach :P) Moze biosik zmienie :)

 

Pozdrowienia!!

 

Aha z tym wiatrakiem to oczywiście do karty nie podłączysz (chłodzenie pasywne) tylko tak jak kolega wyżej do płyty głównej, ewentualnie molex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka 9550 gigabyta jak dotej pory udał mi sie go wykręci na core 440 mem 540 postanowiłem zmieni bios od jakiegos 9600 ale zakarzdym razem jak prubuje wrrzuci nowy bios to wywala mi jakiś błąd program jakim to robie to flashrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka 9550 gigabyta jak dotej pory udał mi sie go wykręci na core 440 mem 540 postanowiłem zmieni bios od jakiegos 9600 ale zakarzdym razem jak prubuje wrrzuci nowy bios to wywala mi jakiś błąd program jakim to robie to flashrom

1581666[/snapback]

Czy te wyniki osiągnąłeś na standardowym chłodzeniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam radka 9550 gigabyta jak dotej pory udał mi sie go wykręci na core 440 mem 540 postanowiłem zmieni bios od jakiegos 9600 ale zakarzdym razem jak prubuje wrrzuci nowy bios to wywala mi jakiś błąd program jakim to robie to flashrom

1581666[/snapback]

Czytanie kilku, kilkunastu postów do tyłu nie boli.

GB ma blokade na wgrywanie biosów innych niż R9550. Muszisz przerobić oryginalny bios (jest o tym na forum). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zasilacz :). U mnie rdzeń jak w podpisie bez kombinowania z dodatkowym chłodzeniem bez wiatraka (chociaż był jakiś czas ale [ciach!]o dawał oprócz chałasu oczywiście). Jedynie radiatorki dokupiłem. Najwiecej daje bios f21. pozdro

Edytowane przez Pachu-pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A oto zdjęcią z kartą w budzie.

Jak widać na poniższych zdjęciach zajmuje 2 sloty :) Ale naszczęscie i tak są zajęte śledzie więc spoko:)

1582354[/snapback]

No nieźle, nieźle. Masz strasznie dużo luzu w budzie - pozazdrościć ;)

Powodzenia w dalszym OC karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...