Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Poluzowałem tylko timingi za pomocą ATT , w timings2 (wszystkie parametry o jeden wyżej ) , timings1 i timings3 nie ruszałem , zauważyłem tylko że zmiana CAS latency w timings1 nic nie daje , tylko ekran się zasyfia . Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja ze swojego radka już nic nie wycisne. Pobawiłem się troche to albo nic nie daje albo spadek wydajności a mozliwości OC pamięci o kilka MHz lub kszaki na całym ekranie. No ale próbowałem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam gigabyte r9550 i chodzi po dodaniu wiatraka na rdzen i wiatraka na karte 250/200(400)@475/290(580) przy 300(600) na pamiatkach pojawiaja sie arty w 3dmarku03 a praktycznie one sie nie grzeja hmm dziwne... a moj wynik to 3500pktow... podniesienie napiecia na pamiatkach by cos dalo ??pozdrawiam

1654015[/snapback]

chyba troche bajki opowiadasz, bez modow 475 na rdzeniu! jeszcze w pamieci bym uwierzyl ale po podaniu twojego wyniku.... przy takich ustawieniach to mialbys duzoooo ponad 4k,

 

 

Panowie luzujecie timingi zeby miec wiecej Mhz na pamiatkach...to nie ma zadnego sensu, zreszta zrobcie testy to sie sami przekonacie ;)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie luzujecie timingi zeby miec wiecej Mhz na pamiatkach...to nie ma zadnego sensu, zreszta zrobcie testy to sie sami przekonacie ;)

1654650[/snapback]

Z moich doswiadczen wynika cos dokladnie odwrotnego... przynajmniej tak bylo z 9800 - na 9550 nie chce mi sie juz probowac... przeczytaj kilka postow wyzej moja wypowiedz :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greg505: to uwierz nie wiem jak mam ci to udowodnic(a co do wyniku w 3dmarku to jestem mega zadowolony przy moim slabym sprzecie;))... przy 477 juz sie karta wiesza a na 475 chodzi stabilnie jak narazie... nie wiem co z tymi pamieciami zrobic bo u mnie praktycznie one sa chlodne... vmod by pomogl wycisnac 600 bez artow a nich ?? poradzcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen wynika cos dokladnie odwrotnego... przynajmniej tak bylo z 9800 - na 9550 nie chce mi sie juz probowac... przeczytaj kilka postow wyzej moja wypowiedz  :idea:

1654831[/snapback]

przeczytalem... ;) ale nic tam nie piszesz o wydajnosci. oczywiscie ze przy luzniejszych timingach wyzsze czestotliwosci osiagniesz ale to sie nie przekladna na wydajnosc.

 

@ki3x3k nie zauwazylem wczesniej na jakim procku lecisz, trafiles na swietny model, jak zastosujesz vmody to moze jeszcze troszke podciagniesz rdzen, ale wtedy na oc pamieci ci spadnie. u ciebie moze by pomogla zmiana tego codegena na cos lepszego, u mnie po zmianie z modecoma 300 na to co w podpisie rdzen/pamiec wzroslo o 7/10mhz

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem... ;) ale nic tam nie piszesz o wydajnosci. oczywiscie ze przy luzniejszych timingach wyzsze czestotliwosci osiagniesz ale to sie nie przekladna na wydajnosc.

1654924[/snapback]

Nie wiem jak testujesz, ale cos widocznie zle robisz... Specjalnie dla ciebie odszukalem moje zapiski z zabawy timingami na 9800. Standardowo pamieci krecily sie z 580 na 690 - pozniej artefakty. Ponizej wyniki:

Pamiec/timingi - wynik w 3DMark 2k3

690/default - 6555

690/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6597

732/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6700

750/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6747

800/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6889

Tu porownanie timingow default vs najostrzejsze przy 690MHz Dołączona grafika

A tu wynik z ustawieniami pamieci 800MHz i najostrzejsze mozliwe timingi bez artow Dołączona grafika

Dodatkowe 110MHz na pamieciach (690>>>800) uzyskane zostalo tylko dzieki zmianie (zluzowaniu kilku i zaostrzeniu kilku timingow). Jak widac wzrost wydajnosci jest i to wiekszy niz blad pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalka , że jak się luzuje timingi , to spada wydajność , a jak się zacieśnia to rośnie – przy takim samym ustawieniu pamięci . Z tym że przy ciaśniejszych mitingach pamięci kręcą się mniej , a luźniejszych mocniej , chociaż w jednym i drugim przypadku wydajność jest prawie na tym samym poziomie , z lekką przewagą luźniejszych timingów i więcej MHz . Bynajmniej na moim GB różnica wynosiła jakieś 50 marków , przy odpowiednio ustawionych timingach przy 610 MHz na pamięciach uzyskałem 4380 marków w 3dmark2k3 , czyli jakieś 20 więcej niż przy 572 i ciaśniejszych timingach – według mnie to gra nie warta świeczki , ale jak ktoś chce się pobawić to czemu nie . Aha zauważyłem jeszcze że przy odpowiednio ustawione timingach może być około 10 MHz różnicy kiedy nie ma jeszcze artów , np. jak niektóre się luzuje , to niektóre można zacieśnić , tak mi się wydaje . Pozdrawiam i powodzenia w OC ;)

 

PS ki3x3k

słyszałem w mod Vmem , w niektórych przypadkach nic nie dawał , więc trudno powiedzieć czy by tobie pomógł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GB 9550 z zmodyfikowanym biosem no tylko MHz podkrecone na 450/510 i wczoraj przeinstalowalem winxp zainstalowalem nowe omeig i po restarcie niebieski ekran sie pojawil i reset no to wgralem orginalny bios i wszystyko ladnie ruszylo postanowilem wgrac inne stery starsze i jeszcze starsze i wgralem ten podkrecony bios i [gluteus maximus] niebieskiego ekranu niema ale i karta nie rusza pod winxp pisze (code 10) a wczesniej mi dzialalo na tym biosie. Dziala tylko na orginlnym biosie wystarczy ze ustawie tylko 1MHz miecej i juz nie dziala a to ten sam bios co to moze byc winxp czy stery??

A tak jak kolega wyzej nie wiem jak ustawic w ATI Tray Tools GPU powyżej 375MHz i zaczyna mnie to wku....c!!!

Mam plyte ASUS A7V880 moze to ona tak wariuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak testujesz, ale cos widocznie zle robisz... Specjalnie dla ciebie odszukalem moje zapiski z zabawy timingami na 9800. Standardowo pamieci krecily sie z 580 na 690 - pozniej artefakty. Ponizej wyniki:

Pamiec/timingi - wynik w 3DMark 2k3

690/default - 6555

690/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6597

732/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6700

750/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6747

800/dostrojone najostrzejsze bez artow - 6889

Tu porownanie timingow default vs najostrzejsze przy 690MHz 1654985[/snapback]

w 9800 roznice miales dosc znaczne, ale sam zauwaz ze przy 800mhz roznica miedzy wykreconymi na max timingami a "dostrojone najostrzejsze bez artow" jest rowna prawie 500pkt wiec juz naprawde sporo. na naszych radkach po zluzowaniu timingow pamieci ci nieznacznie pojda wyzej a wydajnosc bedzie nizsza! wiec wniosek z tego jeden.. znalezc najostrzejsze timingi i znalez dla takich ustawien najwyzsza czestotliwosc pamiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalezc najostrzejsze timingi i znalez dla takich ustawien najwyzsza czestotliwosc pamiatek

1655813[/snapback]

Wtedy możemy sporo osłabic potencjał naszych pamiątek - okaże sie ze na najostrzejszych timingach dojedziemy do 220MHz.

Myśle, że lepiej najpierw dojechac max z taktowaniami na standartowych timingach i dopiero wtedy je zaciesnić.

 

Marcin888 już nie jesteś trzeci na orbie w 3dm2k5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba troche bajki opowiadasz, bez modow 475 na rdzeniu! jeszcze w pamieci bym uwierzyl ale po podaniu twojego wyniku.... przy takich ustawieniach to mialbys duzoooo ponad 4k,

Panowie luzujecie timingi zeby miec wiecej Mhz na pamiatkach...to nie ma zadnego sensu, zreszta zrobcie testy to sie sami przekonacie ;)

1654650[/snapback]

Witam all, dawno temu, na jednej z piewszych wersji GB 9550 wytargalem bez modow 475/560 tak wiec nie mow ze sie nie da :) widze ze obecne gb sa jakos podatniejsze na mody bo widac kilka osob z 550 mhz na gpu. Pozdro all

 

BTW 1 czesc topicu miala bodajze 200 stron, ta juz ma blisko 100, mistrzostwo swiata hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin888: to jak myslisz co by pomoglo ?? bylbym bardzo wdzieczy za podpowiedz ;)

1655426[/snapback]

możesz spróbować zaostrzyć timingi , to wzrośnie trochę wydajność pamięci , w końcu te 580 to i tak dużo , u mnie radiatory na pamięciach też nie są gorące , są takie ciepłe jak dysk twardy , więc jakieś 35-40 stopni , spróbuj zrobić moda gpu .

 

Owszem na naszych Radkach , luzowanie timingów i większe MHz nie dają dużego wzrostu wydajności, może to przez 128 bit pamięci , o ile dobrze pamiętam 9800 ma 256 bitowe pamięci i może w tym przypadku większa częstotliwość bardziej przekłada się na wydajność ??

 

Wtedy możemy sporo osłabic potencjał naszych pamiątek - okaże sie ze na najostrzejszych timingach dojedziemy do 220MHz.

Myśle, że lepiej najpierw dojechac max z taktowaniami na standartowych timingach i dopiero wtedy je zaciesnić.

 

Marcin888 już nie jesteś trzeci na orbie w 3dm2k5:)

1655958[/snapback]

Zgadzam się , lepiej najpierw dojechać do maks pamięci , a potem zaostrzać timingi , zauważyłem że CAS Latency nie wpływa na OC pamięci , a wydajność wzrasta o jakieś 30 marków , więc spokojnie można ustawić CAS Latency na 2 , u mnie tak chodziły pamięci nawet na 612 MHz .

 

No cóż , było minęło …, teraz jestem 5 :/…, ale postaram się wskoczyć na 4 , bo niewiele tracę do następnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na swoim radku 9550 od GB 420/520 a jak podniose na 430/520 to już mam arty w 3dmarku 2001 :mur:

czemu tak jest ? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin888:tez mam gigabyte karte i jak te pamieci ustawiac bo ja z tym to kompletnie akurat zielony jestem:/ moglbys pomoc ? podac jakie ty masz np i bym sprawdzil u siebie... uzywam atitool'a... bylbym bardzo wdzieczny... najlepiej jakbys sie odezwal do mnie na gg 1101518... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na swoim radku 9550 od GB 420/520 a jak podniose na 430/520 to już mam arty w 3dmarku 2001 :mur:

czemu tak jest ? :?:

1656650[/snapback]

Prawdopodobnie , jak podniesiesz na 430 na rdzeń , to masz za małe napięcie i robi arty , chociaż nie jestem pewny czy przy małym napięciu gpu robiło arty , jeśli się mylę , to niech ktoś mnie poprawi , u mnie raczej restartowało vpu recowery , ale już nie pamiętam jak to było ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowane WC na grafice i ATT znalazl granice dla GPU na 460MHz... Nie sprawdzalem wyzej, ale mysle, ze jeszcze 10-20MHz bez artow mozna spokojnie wyciagnac z tym chlodzeniem...  Podobnie z pamieciami - tez mozna wiecej wyciagnac.

WC na rdzeniu, pamieci z obu stron karty oblozone takimi radiatorami

1651974[/snapback]

 

A przed zalozeniem wodnego ile wyciagales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po zalozeniu radiatorkow pamieci axa nie moge zwiekszyc taktowania pamieci i zostaje przy czestotliwosciach sprzed zalozenia (248)?

1656825[/snapback]

bo te pamieci pewnie ci sie wogle nie grzeja i radiatory ni sa potrzebne;)

napisz jaki model firma, jesli masz 256mb to ci raczej wiecej nie pojda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dzisiaj , że zmiana jedynie TRCDRD z 4 na 5 , daje wzrost OC pamięci z 568 MHz na 598 MHz , reszta timingów nie ruszana . Jak kogoś to interesuje to niech się pobawi i zobaczy jak to przekłada się na wydajność , pozdro !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dzisiaj , że zmiana jedynie TRCDRD z 4 na 5 , daje wzrost OC pamięci z 568 MHz na 598 MHz , reszta timingów nie ruszana . Jak kogoś to interesuje to niech  się pobawi i zobaczy jak to przekłada się na wydajność , pozdro !! ;)

1657489[/snapback]

heh, niezle masz wyniki :) widze ze twoj GB wymiata :razz:

 

szkoda ze mi zal kasy na zasilke , bo tez bym sie pobawil w dobre OC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś GB na Kościach Samsunga 4ns ?

 

Jak tak niech zapoda TImingi czytane od Góry z Ati Toola bo mi nic coś nie daje ta zmiana ale chce Biosem sie bawić więc podajcie mi TImingi :]

 

Off korz 128mb (128bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed zalozeniem wodnego ile wyciagales?

1656848[/snapback]

Nie wiem, bo nawet nie wlozylem karty do kompa zanim nie zalozylem na niej bloku wodnego - takiego chlodzenia uzywam.

Odkryłem dzisiaj , że zmiana jedynie TRCDRD z 4 na 5 , daje wzrost OC pamięci z 568 MHz na 598 MHz , reszta timingów nie ruszana . Jak kogoś to interesuje to niech się pobawi i zobaczy jak to przekłada się na wydajność , pozdro

Dokladnie o tym pisalem - warto poszukac i pobawic sie... i wzrost wydajnosci jest (@greg505 B) ) Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, niezle masz wyniki :) widze ze twoj GB wymiata :razz:

 

szkoda ze mi zal kasy na zasilke , bo tez bym sie pobawil w dobre OC  :mur:

1657524[/snapback]

Hehe…, dzięki ;) … ,staram się jak mogę ;) . Dzisiaj jeszcze bardziej dopracowałem timingi pamięci , wystarczyła poluźnić jedną wartość , a inne można zacieśnić i spokojnie idzie wycisnąć 612 MHz a pamiątek , z tym że czasami są arty , ale to i tak rzadko , natomiast przy 600 MHz już jest całkowicie bez artow , a wydajność jest dużo większa niż przy standardowych timingach i 570 MHz , około 150 marków . Właśnie udało mi się przekroczyć barierę 4400 punktów , teraz mój rekord to 4414 pkt. ;) , kurcze fajnie by było mieć tak 4500 pkt. , ale to już będzie trudne ;) . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie , jak podniesiesz na 430 na rdzeń , to masz za małe napięcie i robi arty , chociaż nie jestem pewny czy przy małym napięciu gpu robiło arty , jeśli się mylę , to niech ktoś mnie poprawi , u mnie raczej restartowało vpu recowery , ale już nie pamiętam jak to było ;) .

1656668[/snapback]

 

vpu recover mam wyłączony ... a jak dotykam radiator przy testacha lbo przy jakiejś grze to jest letni więc spokojnie wyciągne 460 na rdzeniu a co dalej to się zobaczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...