Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku mam Gigabyte Radeona 9550 (Omega 2.6.61) do tej pory nie bylo z nim problemów podkrecałem go RadLinkerem (v. 2.033) do ok. GPU 400MHz, MEM 220MHz i bylo ok. Ostatnio zrobilem formata (Win XP SP2) ten sam co zawsze wszystkie stery tez te same co zawsze i znowu RadLinker 400MHz/220MHz ale jak odpalam jakąkolwiek giere monitor robi sie na chwile czarny potem wraca do gry ale taktowanie Radka zmienia sie na podstawowe 250MHz/200MHz :/ Dlaczego sie tak dzieje ??

 

Płyta - ASUS P4S8X-X

CPU - Celeron 2.4GHz

RAM - 2 x 512DDR (GOODRAM)

CD-ROM - LiteOn LTR 52327S

HDD - WD 40GB

Zasilacz - 350W noname

 

Radek ma zmienione chlodzenie GPU cooler Revoltec RS002, MEM radiatory CoolerMaster Copper

Edytowane przez Quaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko mam GB 9550 128/128 win XP+sp2 najnowsze omegi 2661 i podkrecajac ati tray tools wyciskam tylko 375/243 brak dodatkowego chlodzenia obudowa otwarta non stop a z tego co widze to standart to 375/250 a ja do 250 nie moge dojechac bo sypie artami ? pomozcie nie wiem czy radiatorki na pamiec cos pomoga no moze pomoga ale jak ludzie widze ze smialo jada na 275 na memkach ? aha zapomnialem dodac ze zasilacz to jakis noname 350 wat ale wczesniej mialem 300wat i dojezdzalem do 250 na memkach

Edytowane przez slike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz moge podkrecac do 400mhz wystarczy w biosie wyłaczyc Fast Writes i no ale czesto zawiesza np. przy nature w testie 3dmark01 wystarczy miec lepsze chłodzenie i radiatorki i juz mozna dalej podkrecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem co sie dzieje z tą kartą Gigabyte 9550 (hynix 4ns) odpalilem Atitoola i doszedl do 390/199 co jest nie tak?? jak widze standart to 500/250

1669141[/snapback]

jak masz jakiegos kupmpla z markowym zasilaczem to pozycz i sprawdz jak sie bedzie krecic , bo jeszcze moze byc taka mozliwosc ze slaby egzemplaz karty ci sie wtrafil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy opłaca mi się się przezucać z GAINWARDa GeForce Ti 4200 64MB 128 Bit AGPx8 na któregoś z radków 9550 jeśli tak to na którego GIGABYTE ATI Radeon 9550 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 czy SAPPHIRE ATI Radeon 9550 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 ?? Są po 220 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz poczuć naprawdę różnicę to zmień grafę na Gf6600 wzyż lub 9700 wzyż. Dla mnie taka zamiana nie jest warta zachodu, ewentualnie jak dobrze sprzedaż tego gf i koszty się pokryją można pokombinować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakiegos kupmpla z markowym zasilaczem to pozycz i sprawdz jak sie bedzie krecic , bo jeszcze moze byc taka mozliwosc ze slaby egzemplaz karty ci sie wtrafil

1669508[/snapback]

nie mam kumpla z markowym zasilaczem i dlatego sam kupuje fortrona fsp350-60mdn i obacze co sie bedzie dzialo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam Gigabyte Radeona 9550 (Omega 2.6.61) do tej pory nie bylo z nim problemów podkrecałem go RadLinkerem (v. 2.033) do ok. GPU 400MHz, MEM 220MHz i bylo ok. Ostatnio zrobilem formata (Win XP SP2) ten sam co zawsze wszystkie stery tez te same co zawsze i znowu RadLinker 400MHz/220MHz ale jak odpalam jakąkolwiek giere monitor robi sie na chwile czarny potem wraca do gry ale taktowanie Radka zmienia sie na podstawowe 250MHz/200MHz :/ Dlaczego sie tak dzieje ??

 

Płyta - ASUS P4S8X-X

CPU - Celeron 2.4GHz

RAM - 2 x 512DDR (GOODRAM)

CD-ROM - LiteOn LTR 52327S

HDD - WD 40GB

Zasilacz - 350W noname

 

Radek ma zmienione chlodzenie GPU cooler Revoltec RS002, MEM radiatory CoolerMaster Copper

1667427[/snapback]

Za dużo dałeś na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

375MHz mnie troche nie satysfakcjonuje ale nie ma co przeginac bo i tak więcej nie wycisne ..... narazie :wink:

PS. Curly18 widze ze masz FSP350-60mdn myslisz ze jak go kupie do pokręce karte bardziej ??

 

Jeszcze jedno w 3Dmark03 Mother Nature o samego początku test sie sypie znikają tekstury nawet na podstawowych 250/200MHz !! to wina grafy czy marka ??

Edytowane przez Quaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam nastepujaca konfiguracje:

Plyta główna ASRock K7S8X Procesor Sempron 2200+ 2 koscic kazda po 256ddr dysk 80 gb segate i zasilacz 300 w megabajta.Problem polega na tym ze kupuje radeonka 9550 i chcem go krecic i wlasnie obawaim sie o zasilacz ktory moze uszkodzic kompa jak myslicie czy pociagnie tuning karty?? Wczesniej tez mialem radeona skreconego na 400/200 i chodzilo az milo ale dokupilem ostanio pamiec i bede chcial nowego readonka skrecic na 200/250 + wiatrak za 8 zl i wlasnie boje sie o zasilacz?? jak myslicie czy zmiana jest konieczna czy mozna poczekac?? bo nie hce uwalic sprzeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno tu nie zaglądałem :)

 

Dzisiaj założyłem radiatorki na pamiątki (AXA, te z allegro) i nic mi nie dały :/

 

Skręciłem karte tak jak widać w podpisie...marnota :/

 

Jakich jeszcze moge dokonać zabiegów, żeby wycinać z niej jak najwięcej bez artów ??

 

Aha i ustaliliście wreście które sterowniki będą najleprze ?? Bo ja ciagle na Omedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno tu nie zaglądałem :)

 

Dzisiaj założyłem radiatorki na pamiątki (AXA, te z allegro) i nic mi nie dały :/

 

Skręciłem karte tak jak widać w podpisie...marnota :/

 

Jakich jeszcze moge dokonać zabiegów, żeby wycinać z niej jak najwięcej bez artów ??

 

Aha i ustaliliście wreście które sterowniki będą najleprze ?? Bo ja ciagle na Omedze

1672894[/snapback]

Przeczytaj dwie wcześniejsze strony. @marcin888 napisał jakie dać timing'i, żeby podkręcić bardziej pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Radeona 9550 jak w opisie . Po zmianach biosu [Z których zaden ni działał prawidłowo] powróciłem do standardowego. Niestety Karta Bardzo straciła na podkręcalności przedtem na tym samym biosie co teraz bez problemu wyciągałem na rdzeniu 450MHz a teraz osiągnięcie 415 jest górną granicą powyżej której jak zapuszczę jakąś alplikację 3D obraz się zwiesza tak jakby miał być przywrócony VPU recoverem ale niestety ekran robi się czarny [i pomaga tylko resecik] Jeśli ktoś miał już podobne problemy i poradził sobie z nimi proszę o pomoc. :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezadowolenia ciąg dalszy .... :sad:

dzisiaj po wielu przygotowaniach i wykorzystaniu kilku ciekawych patentów udało mi sie zapakowac na mojego radka cos takiego http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5449...454435f4d354142 :legal: podsumowując cooler DUŻŻŻY zamocowany przy pomocy taśmy 3M (wydaje mi sie ze dobra) + radiatroki na pamięciach (z Cu mimo ze kiepskiej jakosci ale jadnak...) no i dalej padaka 375/250 MHz w 3Dmarku 03 - 1792pkt a 05 juz w pierwszym tescie sypie artami i sie wiesza. CO DALEJ !!?? Fortron FSP350-60mdn w drodze ale czy to cos zmieni czy poprostu trafilem arcysłaby egzemplaż karty ?? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że kiepski egzemplarz ci się trafił. Zasilacz aż taki super mocny nie jest potrzebny; ja działam na no-name i napięcia mam dość niezłe. Przy wartości 375 MHz na rdzeniu aż taki cooler jest niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezadowolenia ciąg dalszy .... :sad:

dzisiaj po wielu przygotowaniach i wykorzystaniu kilku ciekawych patentów udało mi sie zapakowac na mojego radka cos takiego 1674055[/snapback]

zmiana zasilki da ci maly wzrost, ja mielem tylko +10mgz

 

a co tego calego chlodzenia to wszystko wywal , bo po co karta ma byc przeciazania jakims zelastwem :lol: skoro itak to nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - przy okazji Catalystow 5.9 potestowalem troszke karte wyciskajac z niej wiecej niz wczesniej... Wyniki ponizej:

3DMark2k1SE  :arrow:  14911 (1663733[/snapback]

 

 

dimek tylko zmieniles stery na 5.9(ale wlasnie jakie?? oryginalne catalysty??) i wynik ci skoczyl ponad 700 pkt. wyzej ?? szok jakim cudem ?:]... jak oryginalne to one przeciez maja blokade przez kreceniem hmmm... opowiadaj ;)

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam kilka spraw :

 

obiektywny test w 3Dmarku03 to taki na opcjach "defaults"? bo jak mam "Max anisotropy" ustawione na 4 (bo tak jest default) to mi wychodzi ok 1800pkt a jak zrobilem max 1 to mialem 3200pkt !! z koleji ktos moze dać rozdzielczość na 320x200 i mu wyjdzie 5000 albo więcej :/

 

Czym sie sugerowac Atitoolem v 0.24 czy 3Dmarkiem03 na taktowaniu 400/250 Mother nature leciał bardzo ładnie (24fps) a Atitool po włączeniu "scan for artifacts" cały zasypał sie artami. Jest dośc spora przepaśc pomiędzy brakiem jakichkolwiek artów (3Dmark03) a całkowitym "zaartowieniem" (Atitool). Na czym sie oprzeć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

 

Tak.

Ustawienia def to takie ustawienia na ktorych odbywa sie wiekszosc testow,

i wyniki podawane bez dodatkowego opisu sa uzyskane na def.

Tylko nie zapomnij rowniez w sterownikach wylazcyc AA, Anizo, itp,

 

Jesli 3dmarki przechodzisz bez problemu, to samo jesli w grach nie dostrzegasz

zadnych ubocznych efektow, itp, to mozesz sobie darowac atitool'a. Jest

przewrazliwiony. U mnie jest podobnie.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma bo jak wywale stery to dziala i nie wazne jakie wgram zawsze jest to samo nawet

2x reinstalowalem xp i TO SAMO. Jak juz ma wskoczyc obraz to robi myk czarny ekran i za pare sek. i sie resetuje. A jak zmienie cos w biosie karty np. 250MHz na 251MHz to xp jej nie widzi jak by byla nie zainstalowana a jak instaluje stery to wywala bled (CODE 10) ???. A mam GB 9550 i plyte ASUS A7V880. A przed FORMAT C: mialem wgrany bios z taktowaniem 450/510 i dzialalo jak nalezy. Wiec pytam czy moze ktos mial podobny problem z ta karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

Temat zszedl na psy :(

 

@quaf

Przeciez Ci napisalem, czy to tak trudno jest zrozumiec? Polski jezyk jest

Ci obcy, czy co?? :mur:

 

@largos

No przeciez bylo powiedziane, to po co powtarzasz odpowiedz??

 

@fox17

Jak zadajesz pytanie, to podaj jak najwiecej szczegolow. Sprzet jaki posiadasz, czy

cos jest krecone, itp, a nie to pozniej wychodzi w nastepnych Twoich postach, bo jakis

trep sie spyta "a co to ma do kart ATI ??", no przeciez jest w topicu o r9550 to

wiadomo ze nie ma na mysli geforca ochnascie :mur: :mur:

 

Coz, znize sie do poziomu przedmowcow, i powiem tak:

- zrob foramta

- zmien zasilator :wink: :wink:

- przekrec karte na def ustawienia, wlaczajac w to oczywiscie zmiane biosu na oryginal i sprawdz czy problem dalej wystepuje.

 

Pozdrawiam goraco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

-Format robilem 2X

-Bios jest orginal bo innego xp nie uznaje nawet org. ze zmiana tylko MHz

-Stery tez nic nie zmieniaja testowalem na 6 rodzjach

-A zasilacz po co zmieniac jak przed pierwszym formatem dzialalo idealnie a do kompa nic nie doszlo ani nie odpadlo no i jak juz ruszy to dziala normalnie nawet jak w ATItools

ustawie na 450/510. To pewnie cos z samym xp lub wspolpraca plyty z grafika.

 

O tym czarnym ekranie gdzies przez przypadek cos przeczytalem ale to bylo dawno i nie wiem gdzie ale napewno chodzilo o karty ATI.

 

Musze cos wymyslic pogrzebie jeszcze w dziale z plytami moze cos znajde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...