Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro kondensator dał sie urwać bez zniszczenia PCB to na pewno był źle przylutowany i mógł nie działać o początku. Jego rola to "blokowanie" zasilania, czyli filtrowanie wachań napięcia i przebiegów impulsowych modulujących napięcie zasilające. Ponieważ R9550 pracują znacznie poniżej swoich możliwości to może to działać bez tego kondensatora. Po uruchomieniu gry 3D może już nie będzie chciało działać. Jeżeli płytka PCB nie jest uszkodzona to raczej wystarczy wlutować, ale jak nie masz doświadczenia to się sam za to nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze odkrec troche rdzen i zobacz co sie dzieje, a jak nie to sproboj z wiekrzym wentylem , a jak to nic nie do to znaczy ze masz karte do [gluteus maximus] :)

do [gluteus maximus] to miałem FX'a ;] a od radka wymagam już większych osiągów ;D

a skręce dopiero jak sobie kupie 1 gb ram ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym lepszym chłodzeniem to też tylko ciutusio tzn. możesz mieć nawet i karte chłodzoną freonem/azotem ale to i tak bez podniesienia napięcia nie podkręcisz jej "wyżej"

z lepszym chłodzeniem dojedziesz do "jakiejś tam" granicy ale powyżej jej to już karta nie będzie miała "siły"(woltów) aby kręcić się dalej :/

z tym że na Gigabyte'ach idzie ponoć zrobić ołówkowego VMod'a.. szkoda że na na Szafirkach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu gry 3D może już nie będzie chciało działać.

Sprawa wygląda następująco!! Testowałem właśnie kartę w 3d marku, FEAR no i wszystko chodzi jak przedtem!! Wydajność, wyświetlanie wszystko jest ok!! Czy w takim razie jest sens lutować ten kondensator?? Czasami może się pogoszyć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie te timingi :

CL 2

TRCDRD 5

TRCDWR 2

TRP 4

TRAS 6

TRD 2

TR2W CL+3

TWR 2

TW2R 1

TW2R Same Bank 1

TR2R 1

 

U mnie dają duży wzrost wydajności i OC pamięci ;)

u mnie odrazu w winie pojawilu sie arty :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, czyżby to juz by było wszystko co da sie z tej karty wycisnać ?? :(

 

W takim układzie zdejme chyba wiatraczek z radiatora na GPU, chyba za durzo nie daje :D

 

A moze trzeba wymienić zasilacz ?? moge zakupic Fortrona czy jakoś tak , cena atrakcyjna, tylko czy to cos poprawi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 smieszne pytania:

1) Kumpel ma R9550 Gigabyta (128/128) i chce podmienić w niej BIOS na R9600 i nie wiemy czy karta po zmianie BIOS-a bedzie miala ustawienia ( rdzen / pamiec ) z R9550 ( te fabryczne ) czy od razu przyjmie ustawienia R9600 ?? Dosc wazne, bo jak go kreci vTunerem to dojezdza tylko do 400 / 580 , bo wyzej sa arty. I zeby nie bylo, że po podmianie BIOS-u bedzie mial za wysokie ustawienia i zeby mu sie nic nie stalo ( karcie graficznej - Radeonowi ).

2) Jesli podmiana BIOS-a zniszczy karte ( karta sie spali, np ) to czy jest modliwosc podmiany BIOS-a spowrotem na R9550 zeby sie w serwisie nie polapi ( chociaz i tak sie chyba nie polapia bo przeciez nie uruchomia kompa na tej karcie , prawda ? )

Z gory dzieki za odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odrazu w winie pojawilu sie arty :oops:

dziwna sprawa , u mnie pamięci na tych timingach , spokojnie smigają na 590 MHz , a niekiedy nawet jeszcze więcej , dziwne naprawde, może to od biosu karty zalerzy , albo od radiatorów na pamięciach ?? , bo moje w sumie ogromne nie sa , ale jak na takie kostki , to dość spore ...., no nie wiem, nie mam pomyslu . POZDRO. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, Cas Latency na 2 i 300MHz na memkach 4ns? u mnie na 3.3ns cas4 wywala :P

 

edit: Choć od ostatniej zabawy tajmami już ich nie zmieniam :lol:

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol dziwne timingi, niepolecam :/

u siebie mam aktualnie [z AtiTrayTools]:

 

TRCDRD: 3

TRCDWR: 4

TRP: 3

TRAS: 8

TRRD: 3

TR2W: CL+3

TWR: 3

TW2R: 3

TW2R SAME BANK: 3

TR2R: 2

 

Chociaz nei wiem ile jeszcze karat wyciagnie [czekam na lepsze chlodzonko], to przy tych timingach nastepuje wzrost ilosci pkt w 3dm2k3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tylko odpowiedzcie mi na pytanie takie male:

- Czy BIOS-a sie podmienia tylko po to zeby zegary od 9600 ( Pro ) chodzily na stale czy jeszcze sa jakies inne korzysci takiej zmiany ? Bo jesli nie ma to kumpel kreci go spokojnie na 580 efektywnego na pamieciach. Wiec nie ma sensu podmiany BIOS-u, bo teraz jeszcze zrobimy chlodzenie chipsetu i pojedzie na 450 spokojnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol dziwne timingi, niepolecam :/

u siebie mam aktualnie [z AtiTrayTools]:

 

TRCDRD: 3

TRCDWR: 4

TRP: 3

TRAS: 8

TRRD: 3

TR2W: CL+3

TWR: 3

TW2R: 3

TW2R SAME BANK: 3

TR2R: 2

 

Chociaz nei wiem ile jeszcze karat wyciagnie [czekam na lepsze chlodzonko], to przy tych timingach nastepuje wzrost ilosci pkt w 3dm2k3 :)

zapodalem se twoje timingi :) (niby ok , ale przy tych ustawieniach co mam w sigu arty)

 

no i robie default i pyk , caly ekran w artach :oops: no i teraz tak se mysle ze leje juz na podkrecanie, moja karta juz ma chyba dosc :rolleyes: szkoda bo chcialem dobic do 4000pkt. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypadaloby zaznaczyc INCLUDE IN PROFILE :)

inaczej chyba "sie nei liczy"

to są tajmy wgrane do biosu takze nie musze :) w profilach operuje tylko taktami, bo az 5 roznych a mi sie przleaczac co chwile nie chce

 

(9550, 9600pro, 9600xt, 9600xt turbo, 9600max (525/710 :D )

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są tajmy wgrane do biosu takze nie musze :) w profilach operuje tylko taktami, bo az 5 roznych a mi sie przleaczac co chwile nie chce

 

(9550, 9600pro, 9600xt, 9600xt turbo, 9600max (525/710 :D )

 

jakiej firmy masz kartę?? Robiłeś mody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze wam swoją historię. Na początku wakacji miałem takiego kompa duron 1.3 256 ramu kingstone (hynix) + geForce 4 mx 440. Kotor 2 ulubiona gra mojej siorki chodziła w miare ( po co to mówie ? dowiecie się potem). Dokupiłem radeona 9550 Gigabyte 128 / 128 na hynixach 4ns. Coś tam kreciłem, było w miare git. Pomyślałem że dokupie 256 ramu. Wpadł do mnie kumpel ze swoją kością 256 elixir. Puszczamy wowa max detale 800 x 600 chodzi płynnie. Ok zszokowany tym co zobaczyłem na ekranie po 3 tygodniach odkupuje od niego ten ram za 5 dych. Wkładam, puszczam wowa i ..... 0-0-0 ... tnie się przy takich samych ustawieniach. Robiłem wszystko co się dało. 2 x reinstalka systemu, testowałem kilka wersji sterowników. Kotor chodzi dosyć płynnie, lecz w pewnych sytuacjach FPS spada do 4. Przypominam przy początkowej konfiguracji z początku lata chodził lepiej. O C B ? Dodam jeszcze że na karcie są radiatorki na pamięciach + wentylator na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie...

zadam pytanie, które zadał już ktoś ale chyba wywalił posta? :|

a więc chodzi mnie o to jak można poszerzyć zakres podkręcalności w ATI Tray Tools w wersji 1.0.3.730?

w tej wersji po otwarciu pliku (tak jak to jest w FAQ) "atitray.ini" jedyne co tam znajduje to takie oto zapiski

[main]

;update information

update_server=www.radeon2.ru

fileurl=/atitray/update.ini

 

;disable overclocking at all

;will be useful on unsupported hardware

opt_disable_ovr=0

 

;interface settings

; d3d/ogl can be hidden only when ATT is not in Control Center mode!

hide_ogl=0

hide_d3d=0

;

hide_tweaks=0

hide_timings=1

 

 

;Context Help File

help_file=atitray.hlp

 

;disable checking for supported device in TV/Display module

opt_disable_dcheck=0

a więc nie widze linijki "ovr_perc_up=50" :/

a zatem co powinienem zmienićabym mógł bardziej rdzeń podkręcić? :|

z góry dzięki.

PS. @Camel- gratuluje świetnej karty :)

pozdrawiam.

Edytowane przez Antek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie...

 

a więc nie widze linijki "ovr_perc_up=50" :/

a zatem co powinienem zmienićabym mógł bardziej rdzeń podkręcić? :|

z góry dzięki.

 

pozdrawiam.

uruchamiasz att i dajesz "tools & options" potem "gerneral option " i tam jest "overckoling limit" z 50 dajesz powiedzmy na 150 i mozesz jechac dalej z oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. @Camel- gratuluje świetnej karty :)

Chyba koniec swietnej grafy :)

 

Mam na niej fabryczne radiatory które są... no lipnie przyklejone, fakt faktem odbieraja cieplo, ale maja za małą powierzchnie.

 

Fabryczne napiecie odpobite o 0.1V (2.6V) i teraz pytanie - odklejac radiatory? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - Oc karty wszystko ok itp ... ale co jak ODPUKAC ITP W NIEMALOWANE !!! ;] coś się stanie ... to jak zaniose kartę do sklepu (w ramach gwarancji) to musze

1.zdjąć radiatorki

2.zdjąć wentyl z radiatora

3.jak oni sprawdzą czy była kręcona ? czy jak podmieniłem bios karty to u kogo innego na kopie też będzie bios z 9600 zamiast 9550 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...