Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, założyłem na mojego GB 9550 radiator ZM-NB32K i co zauważyłem, grzeje się strasznie i w przy ustawieniach na jakich jechałem dotychczas przy sprawdzaniu w ATI Tray Tools wali artami... jaka może być tego wina?

To ten ??

 

http://www.hipermax.pl/popup_image.php?pID=311

 

Może nie docisnąłeś go dokładnie ?

On ma troszke dziwne mocowanie, sprawdź czy dobrze przylega.

Wisząc w dół może troszkę odstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rkaktus - tak to ten, przylega dobrze mimo mocowania, gdyby źle przylegał, nie grałby się odpowiednio.

 

Dijkstra - a czemu ludzie zajmują się hodowlą żółwia... aby nudno nie było :wink: :lol: Mimo tego, co napisałem, chodzi na tych samych ustawieniach, a np pktóe w smarkach mam o ponad 100 więcej ;) na AC nie wymienie bo po co vmoda nie robię, a to miałem, więc założyłem.

 

Może paćnołęm za dużo pasty jeszcze sprawdzę, ale nie "wypłynęła" poza rdzeń bo widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Sam takich używam i spokojnie są w stanie odprowadzac cieplo z pamieci na tej karcie.

Hmmm.

Kurcze sam takie kupiłem i są rzeczywiście małe, myślałem że będą OK, zbyt szybko podjęta decyzja.

 

A robłeś vmody na tej karcie z tymi radiatorami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) mam boxowy cooler od semprona w watku sa zdjecia jak ktos je go zamontowal ale nie mam pojecia jak to zrobic jakies sugestie?

 

2) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79857783 jeden taki zestaw wystarczy na moja karte?jest 8 radiatorkow w opakowniu?czy z 2 stron one sa zapakowane

Edytowane przez MrVonFetysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. moj radek pracuje na 400/500 i mi to starcza ale bawilem sie w oc i sie zdziwilem bo przy 418 pracuje stabilnie a na 419 juz po paru sek vpu recower mi wywala!!! czemu?? nie dovoltowana wersja czy co!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem i widze, że duzo nie straciłem :?

Boze Boze co z tym tematem się stało :sad:

 

Setki razy było pisane o chłodzeniu i o tym, że każda karta inaczej się kręci itd. itd. itd. I wciąż to samo się powtarza :?

Nikt już nie walczy z markami :sad: chociaż jakaś zabawa byla :wink:

 

mam taki problem. moj radek pracuje na 400/500 i mi to starcza ale bawilem sie w oc i sie zdziwilem bo przy 418 pracuje stabilnie a na 419 juz po paru sek vpu recower mi wywala!!! czemu?? nie dovoltowana wersja czy co!!!

Po pierwsze vpu recower się wyłacza, po drugie nie ma co się dziwić bo może poprostu koniec możliwości twojej karty. Nie rozumiem 400/500 mi wystarcza? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem i widze, że duzo nie straciłem :?

Boze Boze co z tym tematem się stało :sad:

 

....

To trzeba zrobic to co ja - zmienic karte graficzna i zaczac zabawe od nowa - podkrecanie , modowanie , lutowanie, zmiana chłodzenia , modyfikacja biosu.

 

nowa karta = nowy temata = nowe pytania

 

A tak naprawde chociaz zmienisz grafike nic sie nie zmieni - obojetnie co bedziesz miał bedziesz robił to samo - coraz szybciej - z coraz mniejsza satysfakcja

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem 400/500 mi wystarcza?

bo do gier mi styka(chociarz w FEAR se nie pogram na max detalach :P). ale troche sie zawiodlem bo na identycznej karcie u znjomego bez problemu gpu poszlo na 450 a u mnie nawet 420 nieidzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Karta graficzna powinna dobrze się spisywać w grach a nie bić punkty w 3DMarku który jest tak syntetycznym benchamrakiem jak piersi Mandaryny ;) Już wole jak ktoś pokazuje wyniki z gier (Doom 3, Q4, FarCry). Jak to mówią: "Wówczas widać co karta potrafi w polu walki a nie tylko w symulacjach". Nie oznacza to jednak że jestem całkowitym wrogiem smarków. Nigdy w życiu! Poprostu powinno się to traktować jako ciekawostkę a nie wytyczną podczas zakupu karty.

 

PS. No i jest wykładnikiem OC kart....tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inf3ction-respect :wink: raczej cie nie scigne hehe :wink:

 

oczywiście ze karta nie słuzy do smarków ale fajnie było powalczyć a teraz w tym temacie setki pytan na ktore bylo setki odpowiedzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

oczywiście ze karta nie słuzy do smarków ale fajnie było powalczyć a teraz w tym temacie setki pytan na ktore bylo setki odpowiedzi :?

Trudno się z tobą nie zgodzić ale R9550 pozostał tylko sprzętem dla mało wymagających.

Nie pojawiają się nowe produkty firm i chyba już wszystko na temat tej karty odkryto.

No ale cóż, zawsze znajdzie się jakaś lama co zada pytanie: "jak kręcić?", "ile wyciągne".

Sądze że jeszcze kilka miesięcy, góra pół roku i temat się wyczerpie. A szkoda, bo Radek

9550 był jednym z najlepiej prosperującym modelem kart na rynku w swoim czasie. Dzieki

temu modeli ATI zdobyło prym na rynku ;) Było fajnie ale pomału moc układu RV350 wygasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Radeona 9550.

Sam posiadam taką kartę. W listopdzie 2004 roku kupiłem sobie radka 9550 sapphira. Pół roku poźniej poszedł na gwarancję (porysowanie ścieżek przy zakładaniu radiatorów). O dziwo bez kłopotu wymienili. Dostałem to samo tylko cluba- 256 mb 128 bit. Nie krecilem go do tej pory. Po zamontowaniiu dodatkowych wentylatorow w obudowie postanowilem co nieco sprobowac. Wyciaglem bios z mojego cluba i wyedytowalem go- nie odpalil (czarny ekran, poza tym system sie ladowal itp.). Zrobilem dyskietke ratunkowa i wgralem bios z ge cube. Poszło. Zaczalem podkrecanie, ale juz na 220 na pamieciach pojawialy sie artefakty. Z ciekawosci wgralem bios z sapphira 4 ns (na mojej kracie mam samsungi 5ns- wedlug oznaczen). Zaczalem krecic- doszlem do 425 na rdzeniu i 255 na pamieciach- 0 artefaktow. Wynik w 3D marku 03 okolo 3300 punktow. Zdziwilo mnie troche to, ze do takich wynikow doszlem bez zadnego dodatkowego chlodzenia (brak radiatorow na pamieci, a na rdzeniu wentyl + radiator od producenta), tylko rdzen przesmarowalem srebrna pasta. Po wylaczeniu kompa sprawdzalem radiator na rdzeniu- prawie wogole nie cieply. Pamieci tylko lekko cieple. W zwiazku z tym mam pytanie, czy ktos na forum ma ta karte i probowal ja krecic?? Bo wychodzi na to, ze trafil mi sie niezly model. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdy puszcze pamiątki na 700 czasami są arty czasami nie a pamiątki nie są ciepłe, są bardziej zimne niz ciepłe. Czy to oznacza że brakuje im V?

Tak zgadza się :)

Pobaw się timingami w atitool/ati tray tools.

 

Pytanie do ogółu: wymyślił już ktoś dodatkowe zasilanie do r9550 sapphire?

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zarzucicie kilka przykładownych timingów np. do mojego OC bo kurdee :/ dalej jakoś nie chce iść tzn. na pamieciach moge ustawić tyklo 532 lub 540 nic pomiedzy w ATT :(

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie karta bez riadiatorow tylko wetylator 80x80 wiszacy z boku na szpagacie :lol2:

 

Taktowanie pamięci

CAS Latency (CL) 3T

RAS To CAS Delay (tRCD) 4T

RAS Precharge (tRP) 4T

RAS Active Time (tRAS) 8T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 3T

 

Rzeczywista częstotliwość taktowania 275 MHz (DDR) (oryginalny: 200 MHz, overclock: 38%)

Efektywna częstotliwość taktowania 550 MHz

Przepustowość 8800 MB/sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...