Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam radka 9550 firmy HIS. Niedawno kolega pozyczyl mi swojego x800. Wyjalem swojego radka i wsadzilem nowego. W koncu musialem oddac karte i znowu wsadzic swojego 9550 ale... Kiedy chcialem wsadzic w port agp nie trafilem w niego (nie wsadzalem mocno) poprawilem sie i umiescilem karte w slocie agp. Niestety komputer sie nie wlacza. Nie wiem cos ie dzieje. Inne karty dzialaja. Nigdy go nie ktrecilem. Wszystko bylo ok i nagle nie dziala. Nie ma zadnych uszkodzen mechanicznych, zadnych rys na pcb nic. Sprawdzalem na innych kompach tez nie dziala :/ nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, nie mogę wydusić na swoim Gigabyte 9550 , więcej niż core = 365 ( zaczynają sie robić artefakty w atitool ). Czytałem , przeglądałem prawie chyba wszystkie strony czy tu czy tam, i nie znalazłem przypadku , żeby jakiś gygabyte nie szedł powyżej 400. Czy w takim razie natrafiłem na najgorszy model jaki powstał : ] , czy też da jest realna szansa aby coś tu zrobić jeszcze. No by chyba atitool nie klamie ;)

 

Pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam radka 9550 firmy HIS. Niedawno kolega pozyczyl mi swojego x800. Wyjalem swojego radka i wsadzilem nowego. W koncu musialem oddac karte i znowu wsadzic swojego 9550 ale... Kiedy chcialem wsadzic w port agp nie trafilem w niego (nie wsadzalem mocno) poprawilem sie i umiescilem karte w slocie agp. Niestety komputer sie nie wlacza. Nie wiem cos ie dzieje. Inne karty dzialaja. Nigdy go nie ktrecilem. Wszystko bylo ok i nagle nie dziala. Nie ma zadnych uszkodzen mechanicznych, zadnych rys na pcb nic. Sprawdzalem na innych kompach tez nie dziala :/ nie wiem o co chodzi

 

Masz kilka opcji:

1) mogłeś nie wyłączyć napięcia (wtyczka w zasilaczu), rzadko ale czasem może się zdarzyć, że się uszkodzi,

2) na elektryzowałeś się, chyciłeś ją w rączunię i podobnie jak w ptk. 1 przeskoczyła iskierka i po faworkach :-)

3) jak nie trafiłes mogłeś gdzieś wyrwać jakiś mały kondensatorek, diodę, rezystorek... to jest tak malutkie, że

możesz nie widzieć, a jednak jest uszkodzone. Obejrzyj dokładnie, może czegoś brakuje.

4) może zbyt mocno ją ścisnąłeś i coś pod paluszkami przeskoczyło, też może czegoś brakować.

5) ...

 

P.S.

Zdrabniamy jak nikt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei, nie mogę wydusić na swoim Gigabyte 9550 , więcej niż core = 365 ( zaczynają sie robić artefakty w atitool ). Czytałem , przeglądałem prawie chyba wszystkie strony czy tu czy tam, i nie znalazłem przypadku , żeby jakiś gygabyte nie szedł powyżej 400. Czy w takim razie natrafiłem na najgorszy model jaki powstał : ] , czy też da jest realna szansa aby coś tu zrobić jeszcze. No by chyba atitool nie klamie ;)

 

Pozdro for all

Jak sie domyslam masz wersje z samym radiatorkiem(bo chyba innycjh 9550 gigabyte nie robi ;)). Daj na radiatorek jakis nawiew bo sam radiatorek to troche za malo jak chce sie robic OC. Do tego mozesz przesmarowac go bo pewnie producent uzyl jakiegos silikonu lub jakiegos gluta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie kapuje swojej karty <_< . Dzisiaj z rana odpalam kompa i biore się za o/c karty. Zaczynam od MEM, małymi kroczkami dochodze do 620MHz zapuszczam test na arty w ATI Tray Tools kupa wysypał się artami na teściku, ale tylko na tej małej zakładce z testu. Z nerwów walłem mu 700, czekam chwile i znów teścik, odziwo się nie sypną :blink: . Więc wkeciłem mu GPU na 500 i do 3Dmarka 03. Przeszedł więc dałem mu 520/720 też przeszedł. Więc znowu mu dowalam 530/730 znowy przeszedł :blink: . Wynik 3Dmark 4396 :lol: . Zaznaczam że na standardowych taktach robi 2250. :D Jeszcze troche i zrobie dwa razy tyle. Mam standardowe chłodzenie tylko rdzeń smarłem Arctic Silver 5 w budze nie mam żadnego wentyla :lol: ale już zamówiłem radiatorki na MEM i wentyle do budy tylko że karta i tak nie jest zabardzo ciepła :lol: . Zastanawia mnie to że jak mu walne powyżej 540 na rdzeniu to w 3Dmarku 03 są takie dziwne czarne kropki , a np. w 3Dmarku 2001 przechodzi na rdzeniu z 550 a 560 już zwiecha. Jakbym miał lepszego kompa to bym dopiero walczył. Chodzi na Agp x4 i sprzecie z podpisu. To nie koniec :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :shock:

Jak zrobisz V-mody i założysz jakieś lepsze chłodzenie to odfrunie ci ta karta :-). Hehe.

Super tylko tak dalej. Pochwal sie wynikami jak skończysz.

Ja po sesji biorę się za swoją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire idzie na razie do Core 430 i Mem 530 potem zaczyna sypać artami, tak, że troszkę mi brakuje do ciebie Techno_Boy, ale nie poddam się tak szybko. Karta jest tak zimna, że aż mnie to przeraża, więc zrobimy v-moda i zobaczymy co z tego będzie.

Ale na razie to S.E.S.J.A.

System

Eliminacji

Studentów

Jest

Aktywny

:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem maly brezystorek... :/ czy jest szansa przymocowania go? tylko nie jestem na 100% pewny z jakiego miejsca odpadl. Musi byc to jak najblizej portu agp kiedy karta jest wsadzona. Ma ktos moze dobre zdjecie pcb tylu i przudy pcb HISa9550? Karta jest jeszcze na gwarancji czy w serwisie zczaja sie ze brakuje tego malego gowienka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich

 

Od kilku dni borykam sie z problemem wziazanym z brakiem obrazu przy restarcie komputera. No ale moze zaczne od samego poaczatku. Kilka dni temu postanowilem ze obejrze sobie film na telewizorze (posiadam duzy telewizor wiec hmm bedzie dorze). Podlaczylme kabelek do TV-out mojej karty graficznej (radeon 9550) uaktywnilem polaczenie z telewizorem, ustwilem skrut kawiszowy zapomoca ktorego moglem przelaczac obraz z monitora na TV i odwrotnie, jedym slowem miodzio. Jednak zdziwwielem sie bardzo gdy po kilku godzinach zresetowalem komputere - zamiast podstawowym informacji ktore zawsze towarzysza podczas uruchamianaia systemu (test pamieci, urzedzen itp) ktore powinny znajdowac sie na monitorze bylo czarno (brak obrazu) a wszystkie te informacje pojawialy sie na telewizorze. Obraz na monitorze pojawil sie dopiero w momencie logowania do windowsa XP.Nie mam zlelonego pojecia co jest przyczyna takiej sytuacji. Probowalem juz wielu ustawiem (klonowania obrazu) ale za kazdym razem mam to samo (brak obrazy przy restarcie kompa). Bardzo prosze - jezeli ktos jest mi wstanie pomoc to prosze o informacje jak podrwocic do ustawienia pierwotnego.

 

Pozdrawiam

 

BusyBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich

 

Od kilku dni borykam sie z problemem wziazanym z brakiem obrazu przy restarcie komputera. No ale moze zaczne od samego poaczatku. Kilka dni temu postanowilem ze obejrze sobie film na telewizorze (posiadam duzy telewizor wiec hmm bedzie dorze). Podlaczylme kabelek do TV-out mojej karty graficznej (radeon 9550) uaktywnilem polaczenie z telewizorem, ustwilem skrut kawiszowy zapomoca ktorego moglem przelaczac obraz z monitora na TV i odwrotnie, jedym slowem miodzio. Jednak zdziwwielem sie bardzo gdy po kilku godzinach zresetowalem komputere - zamiast podstawowym informacji ktore zawsze towarzysza podczas uruchamianaia systemu (test pamieci, urzedzen itp) ktore powinny znajdowac sie na monitorze bylo czarno (brak obrazu) a wszystkie te informacje pojawialy sie na telewizorze. Obraz na monitorze pojawil sie dopiero w momencie logowania do windowsa XP.Nie mam zlelonego pojecia co jest przyczyna takiej sytuacji. Probowalem juz wielu ustawiem (klonowania obrazu) ale za kazdym razem mam to samo (brak obrazy przy restarcie kompa). Bardzo prosze - jezeli ktos jest mi wstanie pomoc to prosze o informacje jak podrwocic do ustawienia pierwotnego.

 

Pozdrawiam

 

BusyBoy

 

zainstaluj sobie nowe omegi do karty to problem zniknie ...albo za kadym razem po ogladaniu odlacz tv od kompa to bedziesz mial obaraz na monitorze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie nowe omegi do karty to problem zniknie ...albo za kadym razem po ogladaniu odlacz tv od kompa to bedziesz mial obaraz na monitorze <_<

Też mam podobny problem, z omegami jeszcze nie próbowałem, ale odłączenie kabla nic nie daje :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam problem z radeonem gigabyte 9550 128mb, otóż odkąd zastapiłem nim wysłużonego geforca 2 mam dziwne resety kompa. Chodze sobie po necie i nagle pyk i komp włącza sie od początku. Podobnie dzieje sie jak gram w gry wtedy juz na pokręconym 420/542.

Dzieje sie tak zarówno na sterach od gigabyte jak i najnowszych omegach. I nigdy restarty nie zdarzają się w podobnych warynkach, typu określony czas pracy kompa.

Co jeszcze mnie dziwi mam ustawione AGP x8 a napięcie pokazuje 1.55V a zdaje sie że powinno byc 0.8. I niezaleznie od tego czy wezme AGP 4 czy 8 to mam identyczne wynik w 3dmarku. Może to w tym leży jakaś przyczyna??

Co sie może dziec z tym kompem ???

 

Konfig:

Płyta Abit KV7 ( VIA kt600 )

Proc Sempron 2300@1920

Ram GoodRam 2x 256

Zasiłka Ibox 300W

Win XP sp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! PROSZE was o zdjecie tylu i przodu pcb radeona 9550 128/128 firmy his!! Jezeli ktos takiego posiada PROSZE o zdjecie w duzej rozdzielczosci! Odpadl mi rezystor i nie mam pojecia skad:| Z gory dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad tym zasilaczem tylko kiedyś miałem okazje testowac 9800pro i 6800 gt co prawda tylko przez pare godzin ale nawet razu nie było zadnego restarta ani zwiecha. A konfig był ten sam.

 

A czy to napięcie na AGP nie jest za duże?? A może płyta mi nie przełącza na AGP 8 i dlatego mam te same wyniki w 4 i 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad tym zasilaczem tylko kiedyś miałem okazje testowac 9800pro i 6800 gt co prawda tylko przez pare godzin ale nawet razu nie było zadnego restarta ani zwiecha. A konfig był ten sam.

Ale zasilacze sie starzeją, tańsze nawet szybciej, bo mają komponenty gorszej jakości i słabe chłodzenie. Może już nie dawać takich napięć, jak na początku i sprawdzenie tego zaoszczędzi Ci masę czasu. Albo pożycz pewny zasilacz na podmianę, albo zapoznaj się z układem przewodów wtyczki zasilającej płytę i zmierz miernikiem napięcia (norma ATX przewiduje odchyły 5%).

A czy to napięcie na AGP nie jest za duże?? A może płyta mi nie przełącza na AGP 8 i dlatego mam te same wyniki w 4 i 8.

Różnicy pomiedzy AGPx4 a x8 przy Twojej karcie nie zobaczysz żadnej. Co do napięć: http://www.motherboards.org/articles/tech-...ions/920_4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali do chłodzenia tejże karty?

Zestaw 1:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81211133 + http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81000313

 

czy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81211133

 

P.S. W razie wiekszegu tuningu polecacie dokupić jakieś radiadtory na pamięć do jednego z dwóch pierwszych zestawów czy kupić opcję 2 w wersji AlCu?

 

P.S.S. Przy jednej z opcji bez radiatorów na pamięc do jakich wartości mogę podkręcić tę kartę?

 

P.S.S.S. Czy wentylatory z serii XC-80 są w pełni kompatybilne z ta kartą? (mam na myśli czy w przypadku zakładania go trzeba coś 'majstrować')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali do chłodzenia tejże karty?

....

Hmmm. Wydaje mi się, że troche zbyt dużo dokładasz do niej.

Śledzę ten temat od dawna i wydaj mi się, że nie potrtzeba takiego chłodzenia na taką kartę, bo nikt tak bardzo jeszcze jej nie zagrzał, a częstotliwości tasktowania były zabójcze.

Te karty przecież prawie wogóle się nie grzeją - co jest ich zaletą.

Z resztą zależy co masz na myśli mówiąc "wiekszegu tuningu"?

A kiedy kupiłeś tą kartę ?? Bo jak nie dawno to wydaje mi się, że za to co włożysz + cena karty to miałbyś coś zdecydowanie lepszego.

 

No chyba, że o/c zupełnie cię wciągnęło :-)

 

Bo mnie wciąga :-)

P.S. W razie wiekszegu tuningu polecacie dokupić jakieś radiadtory na pamięć do jednego z dwóch pierwszych zestawów czy kupić opcję 2 w wersji AlCu?

Napewno zanim się zagrzeją te pamięci to wyskoczą ci wcześniej arty.

I będziesz musiał popracować nad v-modami.

P.S.S. Przy jednej z opcji bez radiatorów na pamięc do jakich wartości mogę podkręcić tę kartę?

Ile się da !!! Dopóki będziesz mógł je dotknąć :-)

Tak jak juz pisałem nie zagrzejesz ich tak szybko jak ci się wydaje.

A jak nie bedziesz zakładał radiatorków na pamięć, to nie opłaca się takiego drogiego kupować na chipset.

Jak masz wersję z samym radiatorem, to kup jakiś mały tani wentylek i przykręć na ten radiator.

Acha i wymień tą pastę na jakąś lepszą, bo te gluty to nie dość, że jest ich tam 2 kg, to bardziej izolują niż przewodzą ciepło.

 

Przelicz to wszystko jeszcze raz.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że kartę dostanę jutro. Co do chłodzenia to będą moje pierwsze próby z OC dlatego chcę kupić coś dobrego. Poważnie myślę nad pentagramem XC-80 AlCu, tylko zastanawiam sie czy

1. Zestaw ten bez problemów da się dołączyć do tej karty.

2. Czy radiatory, które są w zestawie mają ten sam kształt co pamięci.

 

Gdybyś miał inną propozycję to zaznaczam, że nie chcę nic typu "potnij brzeszcotem jakiś stary radiator". Najchętniej coś markowej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techno_Boy na wcześniejszej stronie proponował coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79508488 - mocny o/c choć nie wiem czy warto je montować na radziu 9550

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79857783 - dla lightu

Wydaje mi się że ta 2 opcja bedzie OK (dla lightu). Chyba sam ją kupię.

A co do "pentagramem XC-80 AlCu" to szczerze mówiąc nie wiem, ja mam Sapphire i ona ma zamontowany wentylatorek, który sobie świetnie radzi i narazie nie zmieniam go tylko go przesmarowałem.

Przy częstotliwościach osiągalnych bez v-mod-ów jest w zupełności wystarczający, a nawet, aż za dobry.

Więc na Chipset nic ciekawego ci nie polecę, oprócz tego co pisałem wcześniej. Chodziło mi o jaiś zwykły mały wentylatorek od starej kieszeni lub starego procka z serii PII i niższych. Kupisz takie coś za 5-10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dijkstra, to w takim razie musze sie chyba wziac za zasilacz. Jak patrzyłem w speedfanie to przez czas trwania 3dmarka to napięcie na cpu wacha mi się pomiędzy 1.58 a 1.65 ustawione w biosie jest na 1.6.

 

 

Kubil myśle, że az takie chłodzenie to do tego radka nie jest potrzebne chyba ze jakies super V mody pójdą. Ja pod standardowy radiatorek podczepiłem wentyl od boxowego P 500 ma chyba jakies 3000 obrotów, i przy standardowym taktowaniu mam zimny radiator, dopiero jak wezme na rdzeniu 420 i po dłuższym czasie grania robi sie on ciepły, ale nie ma mowy o gorącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie domyslam masz wersje z samym radiatorkiem(bo chyba innycjh 9550 gigabyte nie robi ;)). Daj na radiatorek jakis nawiew bo sam radiatorek to troche za malo jak chce sie robic OC. Do tego mozesz przesmarowac go bo pewnie producent uzyl jakiegos silikonu lub jakiegos gluta ;)

No właśnie, że było pisane wszędzie, że dodatkowe chłodzenie nie jest w GIGABYTE R9550 tak bardzo koniecznie, i bez problema chodzą > 420Mhz.

 

Powiedzcie mi chociaż, czy skoro max now is 370, to czy zabawa z biosem moze przyniesc diametralne zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS Radeon 9550 mojego kumpla znajduje się w dziwnym stanie.

Do wczoraj wszystko chodziło bezproblemowo - teraz przy uruchamianiu aplikacji 3d( 3d mark, gry) następuje malownicze zawieszenie lub restart kompa. Komp w windowsie działa godzinami bez problemu. Zasiłka jest ok (fortron 350W), ramy też sprawdziłem.

Jakiś czas temu kumpel ściągał radiator i ztego co wiem to nie przesmarował go żadną pastą tylko złożył wszystko tak jak było i dopiął wentylator.

Czy przyczyną może być złe odprowadzanie ciepła na radiator???

Edytowane przez AdriaNo11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...