Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

LoL !!! mam wyniki z mojego kompa <_<

 

1280X1024 uwaga :lol2: 184 Marki! :Sm 2.0 85

Cpu 780

 

przynajmniej mam wiecej na cpu niz starsze pentium 4 :rolleyes: i pelnowartosciowe athlony 64 z mniejszym taktowaniem :D

 

6600 GT 128MB + Intel Pentium 4 2668 MHz

3DMark Score 1116 3DMarks

SM 2.0 Score 548 Marks

SM 3.0 Score 292 Marks

CPU Score 690 Marks

 

6800 GS + AMD Athlon™ 64 1800 MHz

3DMark Score 1933 3DMarks

SM 2.0 Score 807 Marks

SM 3.0 Score 766 Marks

CPU Score 705 Marks

 

6800 GT + Intel Pentium 4 3005 MHz

3DMark Score 2178 3DMarks

SM 2.0 Score 960 Marks

SM 3.0 Score 893 Marks

CPU Score 651 Marks

 

7800 GT + AMD Athlon™ 64 2016 MHz

3DMark Score 3236 3DMarks

SM 2.0 Score 1452 Marks

SM 3.0 Score 1457 Marks

CPU Score 796 Marks

 

Moze ktos zazucic wynik z radka z 256mb tak z ciekawosci.

Edytowane przez MrVonFetysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS Radeon 9550 mojego kumpla znajduje się w dziwnym stanie.

Do wczoraj wszystko chodziło bezproblemowo - teraz przy uruchamianiu aplikacji 3d( 3d mark, gry) następuje malownicze zawieszenie lub restart kompa. Komp w windowsie działa godzinami bez problemu. Zasiłka jest ok (fortron 350W), ramy też sprawdziłem.

Jakiś czas temu kumpel ściągał radiator i ztego co wiem to nie przesmarował go żadną pastą tylko złożył wszystko tak jak było i dopiął wentylator.

Czy przyczyną może być złe odprowadzanie ciepła na radiator???

 

Czekam na jakiekolwiek sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

HIS Radeon 9550 mojego kumpla znajduje się w dziwnym stanie.

Do wczoraj wszystko chodziło bezproblemowo - teraz przy uruchamianiu aplikacji 3d( 3d mark, gry) następuje malownicze zawieszenie lub restart kompa. Komp w windowsie działa godzinami bez problemu. Zasiłka jest ok (fortron 350W), ramy też sprawdziłem.

Jakiś czas temu kumpel ściągał radiator i ztego co wiem to nie przesmarował go żadną pastą tylko złożył wszystko tak jak było i dopiął wentylator.

Czy przyczyną może być złe odprowadzanie ciepła na radiator???

Czekam na jakiekolwiek sugestie...

 

Wydaje mi się, że masz rację co do złego odprowadzenia ciepła, a czy on czyścił tą starą pastę ??

Bo jeśli tak to na 100% to jest to.

Jeśli nie to na 80%.

 

Chodzi o to, że mógł np. ukruszyć chipset i to powoduje error, bo jak jest felernie ukruszony, to nie przylega do radiatora i w tym miejscu się przegrzewa, co powoduje zwis kompa.

Co i tak nie jest najgorsze bo gdyby naprawde felernie sie ukruszył (uszkadzając chip), to karta była by martwa :-(

 

Z tego co napisałeś wcześniej to wynika, że on wykłada się dopiero przy obciążeniu, grafiki 3d, itp., a to powoduje większe wydzielanie ciepła.

 

Jeżeli chcesz próbować to naprawić, to musisz zacząć od:

- DELIKATNEGO zdjęcia radiatora,

- wyczyszczenia tego bardzo dokładnie (uważaj zebyś nie zrobił zwarcia tą starą pastą, bo ona przewodzi prąd - jeśli jest srebrna),

- obejżyj czy chipset nie jest ukruszony gdzieś w rogach (dlaczego na rogach, bo w radkach radiator mocowany jest na 2 spinkach właśnie w rogach, co przy nieumiejętnym zakładaniu - podczas przechylenia - może doprowadzić do ukruszenia 2 pozostałych rogów :-) )

- czy jest, czy nie to nie pozostaje ci nic innego jak przesmarować go dobrą pastą i DELIKATNIE założyć radiator.

Jeśli wina leżała własnie tutaj to napewno wszystko będzie w 100% działało.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz rację co do złego odprowadzenia ciepła, a czy on czyścił tą starą pastę ??

Bo jeśli tak to na 100% to jest to.

Jeśli nie to na 80%.

 

Chodzi o to, że mógł np. ukruszyć chipset i to powoduje error, bo jak jest felernie ukruszony, to nie przylega do radiatora i w tym miejscu się przegrzewa, co powoduje zwis kompa.

Co i tak nie jest najgorsze bo gdyby naprawde felernie sie ukruszył (uszkadzając chip), to karta była by martwa icon_sad.gif

 

Z tego co napisałeś wcześniej to wynika, że on wykłada się dopiero przy obciążeniu, grafiki 3d, itp., a to powoduje większe wydzielanie ciepła.

 

Jeżeli chcesz próbować to naprawić, to musisz zacząć od:

- DELIKATNEGO zdjęcia radiatora,

- wyczyszczenia tego bardzo dokładnie (uważaj zebyś nie zrobił zwarcia tą starą pastą, bo ona przewodzi prąd - jeśli jest srebrna),

- obejżyj czy chipset nie jest ukruszony gdzieś w rogach (dlaczego na rogach, bo w radkach radiator mocowany jest na 2 spinkach właśnie w rogach, co przy nieumiejętnym zakładaniu - podczas przechylenia - może doprowadzić do ukruszenia 2 pozostałych rogów icon_smile2.gif )

- czy jest, czy nie to nie pozostaje ci nic innego jak przesmarować go dobrą pastą i DELIKATNIE założyć radiator.

Jeśli wina leżała własnie tutaj to napewno wszystko będzie w 100% działało.

Zabrałem karte do siebie i zdjąłem radiator. Usunąłem też reszte tego białego syfu.

Chipset jest nieuszkodzony i czekam na paste (AC5).

 

Czy istnieje możliwość, że poza tym chodzi o VPU recower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem karte do siebie i zdjąłem radiator. Usunąłem też reszte tego białego syfu.

Chipset jest nieuszkodzony i czekam na paste (AC5).

 

Czy istnieje możliwość, że poza tym chodzi o VPU recower?

Pewnie że może to być wina VPU recorwer. Znów masz rację ;-)

Tylko nie włączaj karty bez radiatorka ;-)

Daj znać jak przesmarujesz i podłączysz.

Jak nie będzie rezultatu to wyłącz VPU recorwer.

 

A... miałem zapytać, czy przed zdjęciem radiatora, przez kolegę wszystko działało bez zarzutu ??

 

I nie przesadź z AS5 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wypasiony ten 3DMark 2006

 

moje wyniki :

 

 

Main Test Results

 

3DMark Score 489 3DMarks

 

SM 2.0 Score 229 Marks

 

CPU Score 968 Marks

 

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=25079

 

 

25 miejsce w grafach z seri 9600 a pierwsze w Radkach 9550 :D ( tylko ze biosa mam od 9600 ;) )

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaka cena za redeona 9550/9600 jest dobra i gdzie kupić takiego najlepiej żywanego.

na allegro nowego gigabyte'a 9550 z 3 letnia gwarą wychaczysz juz za 150 zł ... Wystarczy dobrze poszukać ... Ja 2 tyg temu kupiłem za 170 zł czego troszeczke obecnie żałuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro nowego gigabyte'a 9550 z 3 letnia gwarą wychaczysz juz za 150 zł ... Wystarczy dobrze poszukać ... Ja 2 tyg temu kupiłem za 170 zł czego troszeczke obecnie żałuję ;)

mhm.. za 150 to chyba tylko od tych kolesi, u ktorych trzeba potem miesiac na karte czekac - dziekuje bardzo.

'normalnie' nawet uzywki schodza po 170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm.. za 150 to chyba tylko od tych kolesi, u ktorych trzeba potem miesiac na karte czekac - dziekuje bardzo.

'normalnie' nawet uzywki schodza po 170.

Albo 64bit bez DVI, GB chyba też takie ma niestety. Ale za 180zł leży używany szafirek z radiatorami na pamięciach.

 

 

PS:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81665667

'Nasza metoda jest poparta wieloletnim doświadczeniem'

lol ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Sluchajcie, mam problem. Dzisiaj wrocil do mnie z gwarancji moj GigaByte 9550 i pojawil sie problem: Rdzen idzie na 432, a pamiec... no wlasnie, moge podkrecac w nieskonczonosc. W tej chwili mam "tylko" 728 Mhz ;/ Wszystkie programy pokazuja ta czestotliwosc, ale czy mam pamieci ustawione na 400, czy na 800, to wynik w 3D Marku pozostaje niski ;/

Zebym nie byl goloslowny zalaczam screena z everesta.

Prosze, nie rozwazajcie czy jest to fotomontaz czy nie- mam juz duzo wiecej niz 15 lat i nie bawie sie w tego typu rzeczy, interesuje mnie tylko jak z powrotem umozliwic moim pamieciom o/c.

Wnioskuje, ze panowie z serwisu cos wylutowali.

Na plytce mam ver. 1.0, zmiana biosu nie pomaga. Aha- w trakcie wgrywania pojawia sie komunikat 0FL01, ale z opcja -sst nieby jest wszystko ok, wiec to chyba raczej nie kwestia biosu.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

post-100575-1137775899_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale sie uśmiałem, co ciekawe ktos dał sie na to zrobic :blink:

Hehehe Koleś jest niezły :-)

Niestety ale złowił już 1 klienta. :-)

 

"zwiększając dotychczasową wydajność od 130% nawet do 180% prędkości początkowej! " HEHE

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj Radka 9550 Gigabyte 128mb 128 bit

Przesiadłem się z GeForce2 MX400, więc chyba nie musze pisa jaki przyrost mocy zauważyłem :lol:

Zastanawiam się teraz oczywiście na OC i postanowiłem na 90% kupić Zalmana XC-80 Al oraz jakieś radiatorki (prosze o podpowiedź)na pamięć. Czy to będzie dobry wybór?

 

*Zaznaczam, że nie będę robił V-modów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj Radka 9550 Gigabyte 128mb 128 bit

Przesiadłem się z GeForce2 MX400, więc chyba nie musze pisa jaki przyrost mocy zauważyłem :lol:

Zastanawiam się teraz oczywiście na OC i postanowiłem na 90% kupić Zalmana XC-80 Al oraz jakieś radiatorki (prosze o podpowiedź)na pamięć. Czy to będzie dobry wybór?

 

*Zaznaczam, że nie będę robił V-modów

Chyba pentagrama XC-80? ;]

Jeśli nie będziesz robić v-modów, to chyba będzie przerost formy nad treścią; ta karta się nie grzeje po prostu - poważnie. Moja po 'wygrzaniu', tj. dłuższym okresie pracy na stopniowo podnoszonych taktowaniach pracuje obecnie 410/510 na firmowym radiatorze (pasywnie) i gołych pamięciach. Początkowo też planowałem XC-80, tyle że do modów, ale mi się nie chce w to bawić, grać i tak nie gram, a jak wyjdzie Oblivion, na którego czekam to i tak zmiana grafy mnie czeka. Moja rada - jak nie chcesz robić v-modów, to wystarczy Ci założenie wiatraczka za 10zł na oryginalny radiator, zmiana pasty i ew. nie za drogie radiatory na pamięci. Ale przy tej karcie z podnoszeniem taktowań staniesz przez niedowoltowanie, a nie przegrzewanie.

No chyba, że masz już na oku kolejną kartę, i XC-80 ma iść docelowo na nią, wtedy czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że user "DRuMah" jest tym kolesiem. :-P "rkaktus" to chyba ten nad tobą. :D

Ale wpadka :oops:

Ty, on ma taki sam nic jak na allegro :)

Lepiej niech nie ściemnia o gwarancji ....

Pozdrawiamy wszystkich allegrowiczów :-)

 

 

@DRuMah

Ale, żeby nie było, że nie staram się pomóc to zapytam:

dlaczego on był w serwisie, co się działo, że tam go oddałeś ??

Nasuwa mi się odpowiedź, że to maxymalne możliwości tej karty, ale wtedy przy taktowaniu 800Mhz nie odpalił byś 3dmarka, bo wykrzaczył by ci sie system wcześniej.

Sprawdź może tym Benchmarkiem z AtiTrayTools może tam zobaczysz różnicę.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Dijkstra

1. Oczywiście, że chodziło mi o pentagrama.

2. Co to wentylatora to w takim razie, który byś mi radził:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81086428

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81047865

 

Oraz czy te radiatorki są OK?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81331209

Edytowane przez kubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Dijkstra

1. Oczywiście, że chodziło mi o pentagrama.

2. Co to wentylatora to w takim razie, który byś mi radził:

1896004[/snapback]

Pewnie dadzą radę, ale nie przykryją całej kości - sprzedający podaje, że mają 12.6mm długości, a potrzebujesz bodajże coś koło 29mm-31mm (zdaje sie jakoś tyle mają kości ram, ale nie chce mi się kompa wyłączać, żeby zmierzyć, więc sprawdź sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dadzą radę, ale nie przykryją całej kości - sprzedający podaje, że mają 12.6mm długości, a potrzebujesz bodajże coś koło 29mm-31mm (zdaje sie jakoś tyle mają kości ram, ale nie chce mi się kompa wyłączać, żeby zmierzyć, więc sprawdź sobie).

Dokładnie mają 21mm-22mm przed chwileczką mierzyłem.

A tak przy okazji, jak będą mniejsze to wyjdzie to na lepsze, czy na gorsze ??

Bo sam myślę o v-modach, a radiatorki mam freezone pentagram na BGA i zastanawiam się, kupić jakieś co przykryją całą powierzchnię kości, czy te przykleić ??

 

P.S. odklejał kiedyś ktoś takie raiatorki z pamięci ??

P.S.2 @Dijkstra ten wentylek jest za...., naprawde fajny, podobami się :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mają 21mm-22mm przed chwileczką mierzyłem.

A tak przy okazji, jak będą mniejsze to wyjdzie to na lepsze, czy na gorsze ??

Bo sam myślę o v-modach, a radiatorki mam freezone pentagram na BGA i zastanawiam się, kupić jakieś co przykryją całą powierzchnię kości, czy te przykleić ??

Trudno powiedzieć, czy w przypadku tej karty będzie wogóle jakakolwiek różnica, ale normlanie przecież im mniejsza powierzchnia styku, tym gorsze odprowadzanie ciepła.

P.S. odklejał kiedyś ktoś takie raiatorki z pamięci ??

Tia, odcinałem cienkim, napiętym drutem stalowym - nawet ładnie poszło, ale pomoc drugiej osoby raczej wskazana, chyba że kartę w imadło między dwa steropiany (nie polecam, styropian się eletryzuje)

P.S.2 @Dijkstra ten wentylek jest za...., naprawde fajny, podobami się :-)

Żebym jeszcze miał gwarancję, że to wydajne choć trochę i nie wyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są wentylatorki, tylko coolerki, czyli wiatrak+radiator. Zakłada się je zamiast oryginalnego radiatora. No chyba, że chcesz kupić cooler i odkręcić wiatrak w celu zamontowania go na stockowy radiator - ale gdzie w tym sens?

 

PS. Ten pierwszy jest na chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...