Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY!!!! MAM (a raczej mialem) RADEONA 9550 od SAPPHIRE.Kiedys wgrywalem biosy i nic powaznego sie nie dzialo (artefakty itp) ALE TERAZ WGRALEM DO NIEGO BIOSA OD GIGABYTA 9600Pro, ZRESTARTOWALEM KOMPA I.... KOMPUTER SIE NIE WLACZA!!! WLOZYLEM STARA RIVE TNT2 I PYTAM CZY DA SIE JESZCZE URATOWAC MOJEGO RADEONA?????????? DA SIE W JAKIS INNY SPOSOB WGRAC BIOSA??????????????????????????????????????????????????

 

P O M O C Y

za malo caps locka i za malo pytajnikow.. nie wiem czy moge odpowiedziec

rozumiem ze moze sie nie chciec przeczytac 2 tematow po kilkaset stron.. ale opracowanie mozna zmeczyc.. (1 post!)

 

ostatnio przez pomylke wgralem bios od 9600xt i karta nie wstala, czy to przez RV360? wydawalo mi sie ze czytalem gdzies ze wgrywaja ludzie biosy od xt.. (a moze ze nie nalezy wgrywac;p)

 

---edit

caly czas staram sie uzyskac stabilnosc na tych zegarach (co zapewnia mi ustawienie taktow w biosie) ale nie moge sie pogodzic z 'lagowaniem' POST'a i BIOS'u na mojej plycie :/ zna ktos moze rozwiazanie na moj problem?

bios z techpowerup 'odblokowany' pozwala na max core 375, jezeli wpisze zeby wygenerowal mi z moimi taktami po restarcie karta nie jest rozpoznawana przez stery (za to bios nie laguje;p)

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rekordzik w 3DMarku03 4525pkt. :D Udało się uzyskałem 2 razy większy wynik po o/c samej karty. Nie wiem dalczego ale nie mogę zamieści ORBa. Dostaje taki komunikat "Project Submission Failed" ; "There was a problem receiving your project. Please try again later, or if the problem persists, refer to our support section." Mam tylko to: (standard 250/400) http://img25.imageshack.us/img25/7307/standard0gl.jpg : (o/c 545/730) http://img207.imageshack.us/img207/2293/je...iekoniec3jt.jpg 250/400@545/730 GPU 118% Mem 82% . Poszukuje Vmoda do mojej karty(o ile istnieje), pomóście! Dale walcze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przez pomylke wgralem bios od 9600xt i karta nie wstala, czy to przez RV360? wydawalo mi sie ze czytalem gdzies ze wgrywaja ludzie biosy od xt.. (a moze ze nie nalezy wgrywac;p)

 

---edit

caly czas staram sie uzyskac stabilnosc na tych zegarach (co zapewnia mi ustawienie taktow w biosie) ale nie moge sie pogodzic z 'lagowaniem' POST'a i BIOS'u na mojej plycie :/ zna ktos moze rozwiazanie na moj problem?

bios z techpowerup 'odblokowany' pozwala na max core 375, jezeli wpisze zeby wygenerowal mi z moimi taktami po restarcie karta nie jest rozpoznawana przez stery (za to bios nie laguje;p)

Spróbuj wrzucić biosik od tej karty PowerColor Radeon 9600 Pro EZ

powinien wykryc twoją karte jako XT (RV360) i ma chodzić stabilnie.

Oczywiście zmodyfikuj swoimi parametrami ten biosik, może wyciśniesz jeszcze coś więcej ;)

 

@shade

sorki ;) wcześniej pomyliłem drugą odpowiedź ;)

 

> edit <

 

Nowy rekordzik w 3DMarku03 4525pkt. :D Udało się uzyskałem 2 razy większy wynik po o/c samej karty. Nie wiem dalczego ale nie mogę zamieści ORBa. Dostaje taki komunikat "Project Submission Failed" ; "There was a problem receiving your project. Please try again later, or if the problem persists, refer to our support section." Mam tylko to: (standard 250/400) http://img25.imageshack.us/img25/7307/standard0gl.jpg : (o/c 545/730) http://img207.imageshack.us/img207/2293/je...iekoniec3jt.jpg 250/400@545/730 GPU 118% Mem 82% . Poszukuje Vmoda do mojej karty(o ile istnieje), pomóście! Dale walcze :lol:

Przekroczyłeś oczekiwania producentów, nie tylko MSI, ale i pewnie producentów pamiątek.

Sami pewnie tyle nie wycisnęli z tych pamięci :P

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien ze to mnie chciales zacytowac?:)

(poczatek niby sie zgadza ael pozniej to MSI?)

 

Techno_Boy:

moglbys podac rodzaj i timingi pamieci?

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techno_Boy:

moglbys podac rodzaj i timingi pamieci?

Samsung K4D261638F-TC50 5ns. są w tabeli i na focie z Sapphira na dole strony. More -> http://www.tuning-pc.pl/artykuly/pamieci/pdf/K4D261638F.pdf

Nowy rekordzik 3DMark03 4503pkt. Jeszcze jeden 1 pkt. i zrobie dwa razy więncej niż na standardowych taktach. Seria: 250/400 2252pkt. Zaznaczam że kręce tylko karte(bez proca i ramu), na standardowym chłodzeniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, szkoda ze nie ma innego usera od tego czerwonego MSi :D w sumie to w 1 czesci tego watku byl, ale nicku nie pamietam ,a juz sie nie odzywa na forum

 

nikt mu nie wierzyl ze jego msi kreci sie na 500/700 :lol:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rekordzik w 3DMarku03 4525pkt. :D Udało się uzyskałem 2 razy większy wynik po o/c samej karty. Nie wiem dalczego ale nie mogę zamieści ORBa. Dostaje taki komunikat "Project Submission Failed" ; "There was a problem receiving your project. Please try again later, or if the problem persists, refer to our support section." Mam tylko to: (standard 250/400) http://img25.imageshack.us/img25/7307/standard0gl.jpg : (o/c 545/730) http://img207.imageshack.us/img207/2293/je...iekoniec3jt.jpg 250/400@545/730 GPU 118% Mem 82% . Poszukuje Vmoda do mojej karty(o ile istnieje), pomóście! Dale walcze :lol:

 

Moj rekord w 3DMarku03 na mojej karcie Sapphire Radeon 9550/9600XT 250/400@470/440 (pamiatki Hynix 5 ns niestety) wyniosl rowne 4600 pkt ale potem z checi osiagniecia jeszcze lepszy osiagow wgralem innego biosa i teraz karta nie odpala :mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur:

 

 

I mam w zwiąku z tą moją awarią pytanko! Czy włączając kompa z tą kartą( przy której kop się nie uruchamiał) i z karta podpietą pod PCI komputer uruchomi sie?

Czy bedzie mozliwosc wgrania BIOS'a do tego Radeona?

Czy juz ktos mial taki problem i wie jak dokładnie, kroczek po kroczku można go rozwiązać?

 

Z góry dziekuje za pomoc!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ralph37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wrzucić biosik od tej karty PowerColor Radeon 9600 Pro EZ

powinien wykryc twoją karte jako XT (RV360) i ma chodzić stabilnie.

Oczywiście zmodyfikuj swoimi parametrami ten biosik, może wyciśniesz jeszcze coś więcej

no.. jakby to powiedziec ;) nie chce mi sie

a powaznie to nie wiem czy bios z innego 9600 cos da (chodzi o lagowanie posta i biosu na a7v880) bo sama karta na zegarach z podpisu jest teraz stabilna (bios od 9600 pro gigabyte'a)

 

Ralph37: no widze ze przeczytanie 1 posta opracowania sprawia ci OGROMNA trudnosc wiec prosze..

http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?p=50754#50754

 

edit: na cat 6.1 nawet na 266 sypie artami Oo wrocilem do 5.13..

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord w 3DMarku03 na mojej karcie Sapphire Radeon 9550/9600XT 250/400@470/440 (pamiatki Hynix 5 ns niestety) wyniosl rowne 4600 pkt ale potem z checi osiagniecia jeszcze lepszy osiagow wgralem innego biosa i teraz karta nie odpala :mur: x 10

I mam w zwiąku z tą moją awarią pytanko! Czy włączając kompa z tą kartą( przy której kop się nie uruchamiał) i z karta podpietą pod PCI komputer uruchomi sie?

Czy bedzie mozliwosc wgrania BIOS'a do tego Radeona?

Czy juz ktos mial taki problem i wie jak dokładnie, kroczek po kroczku można go rozwiązać?

 

Z góry dziekuje za pomoc!

 

Pozdrawiam

Cos mi sie nie wydaje, zeby na taktach 470/440 dalo sie osiagnac 4600ptk. w 03... :rolleyes:

Na moje oko, to nawet 4 kafli sie nie przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie nie wydaje, zeby na taktach 470/440 dalo sie osiagnac 4600ptk. w 03... :rolleyes:

Na moje oko, to nawet 4 kafli sie nie przeskoczy.

tak, tylko że 440x2 :P czyli 880 :| i że tak powiem ździebko dużo jak na karte bez VModów? i zmiany chłodzenia? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko że 440x2 :P czyli 880 :| i że tak powiem ździebko dużo jak na karte bez VModów? i zmiany chłodzenia? :|

220x2 a nie 440x2 i oczywiscie wlaczone wszystkie testy + robione w rozdzielczosci 800x600

Moje chlodzenie to Pentagram Freezone XC-80 Cu + radiatorki tez Pentagram!!!

Gdybym nie mial takiego wyniku na tej karcie nie zalezaloby mi tak na niej i nie prosil o pomoc w ponownym jej uruchomieniu !!!

Edytowane przez Ralph37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dzik86" ja znam jednego usera który ma MSI i kręci 500/700 dzięki niemu jestem posiadaczem MSI, pomógł mi dokonać wyboru, bo miałem kupić radzia 9550 od gigabyte. Dzięki "dżeju" :D Co do timingów, spisałem wszystko co znalazłem w rabicie: :D

 

MC Timings

 

Write Latency / tWL = 1.0

CAS latency / tCL = 4

RAS to CAS Read delay / tRcdRD = 6

RAS to CAS Write delay / tRcdWR = 3

Row Precharge Time / tRP = 6

RAS Latency / tRAS = 12

Row activate to ROW active command time / tRRD = 2

Read to Write Turnaround Time / tr2W = CL+3

Write Recovery Time / tWR = 3

Write to Ready Turnaround Time / tW2R = 2

Write to Read Turnaround Time for same Bank / tW2Tsb = Use tWR Rule

Read to Read Turnaround Time / tR2R = 2

Memory Refresch Rate / MemRR = 18

Refresch Row Cycle Time / tRFC = 22

Shift to RBS signal for READ data / tRBS = CL+3.5

Shift of ERST signal for READ data / tERST = CL-0.5

Shift of QSREQ signal / tQSREQ = CL-0.5

Shift of OE signal for WRITE Data / tDQM = WL-0.5

Shift of OE signal for WRITE Data Strobe / tDQS = WL-0.5

 

To co znalazłem na rdzeniu:

 

ATI

Radeon 9550

215RCNALA11F

P01093.0O

0504AA

TAIWAN

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord w 3DMarku03 na mojej karcie Sapphire Radeon 9550/9600XT 250/400@470/440 (pamiatki Hynix 5 ns niestety) wyniosl rowne 4600 pkt ale potem z checi osiagniecia jeszcze lepszy osiagow wgralem innego biosa i teraz karta nie odpala :mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur:

I mam w zwiąku z tą moją awarią pytanko! Czy włączając kompa z tą kartą( przy której kop się nie uruchamiał) i z karta podpietą pod PCI komputer uruchomi sie?

Czy bedzie mozliwosc wgrania BIOS'a do tego Radeona?

Czy juz ktos mial taki problem i wie jak dokładnie, kroczek po kroczku można go rozwiązać?

 

Z góry dziekuje za pomoc!

 

Pozdrawiam

Tak, tylko jak bedziesz miał problem, z zabootowaniem (bedzie botował tą uszkodzoną) to w BIOS-ie zmień żeby bootował z PCI

 

no.. jakby to powiedziec ;) nie chce mi sie

a powaznie to nie wiem czy bios z innego 9600 cos da (chodzi o lagowanie posta i biosu na a7v880) bo sama karta na zegarach z podpisu jest teraz stabilna (bios od 9600 pro gigabyte'a)

 

Ralph37: no widze ze przeczytanie 1 posta opracowania sprawia ci OGROMNA trudnosc wiec prosze..

http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?p=50754#50754

 

edit: na cat 6.1 nawet na 266 sypie artami Oo wrocilem do 5.13..

Powiem Ci, że ja już też poruszłem ten temat, bo też mam taki problem. Poprostu na monitorze wyświetlany jest jakiś obraz, dopiero jak windows załaduje stery (od procedury logowania), a cały POST i sprawdzanie sprzętu mam czarny monitor, mimo, że się załącza.

Mam już ten problem na drugim Radku. Choć na innych kompach jest OK i u mnie na początku było OK. Więc chyba to jest wina płyty głównej.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220x2 a nie 440x2 i oczywiscie wlaczone wszystkie testy + robione w rozdzielczosci 800x600

Moje chlodzenie to Pentagram Freezone XC-80 Cu + radiatorki tez Pentagram!!!

Gdybym nie mial takiego wyniku na tej karcie nie zalezaloby mi tak na niej i nie prosil o pomoc w ponownym jej uruchomieniu !!!

Zrob testy w 1024 czyli default i dopiero dawaj wyniki, bo 800x600 nikogo nie interesuje. ;]

Btw po co Ci ten pentagram na 9550... :-| ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że jak miałem rdzen ustawiony na 440 to 3d mark 2003 dawał na 3000. Zmieniłem na 415, bo mam zwykłe chłodzenie to wynik był 3300!!! :D Spróbuj zmienic pamięc i rdzeń o 20mhz mniej. Może pomoże

Czyli im mniej tym lepiej ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob testy w 1024 czyli default i dopiero dawaj wyniki, bo 800x600 nikogo nie interesuje. ;]

Btw po co Ci ten pentagram na 9550... :-| ?

Kiedys zrobie ale po co wam testy na 1024 nawet GTA SA wam nie pojdzie na tych ustawianiach plynnie a nie wspomne o Need for Speed Most Wanted chyba ze macie procka 3400+ a moze i wiecej, wypasiona plyte glowna, 2x512 RAm'u

 

Zmienilem z 2 powodow!!!

1. Ten ktory byl na karcie byl glosniejszy od tego na moim zasilaczu + ten procku!

2. Poniewaz nadejdzie taki czas iz taki radeon 9550 czy 9600 czy inny pojdzie do lamusa a zastapi go cos innego cos mocniejszego i lepiej krecacego sie!!!

Mowiac w skrocie nic nie stracilem a jedynie zyskalem!!! Bedzie mi potrzebny w niedalekiej przyszlosci :rolleyes:

 

EDIT.

Ktos tam w powyzszych postach nazekal ze nie umie poradzic sobie z moim problemem. Spoko juz wiem co i jak! NIE KAZDY OD RAZU WSZYSTKO WIE I POTRAFI. CZLOWIEK PRZEZ CALE ZYCIE SIE UCZY I ZDOBYWA DOSWIADCZENIE!

 

Jeju sorki nie wiedzialem! :rolleyes:

 

A jesli chodzi o rozdzielczosc w 3dMarku03 to zawsze daje 800x600 bo takiej uzywam w grach. Troche kompa mam starego i HDD cos szwankuje (Maxtor <_<)

 

 

Dzieki wszystkim za pomoc!!!

Edytowane przez Ralph37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. :/ timingi Techno_boy'a u mnie nie pojda.. chcialem sprawdzic ile na jego timingach wyciagna moje pamiatki..

(teoretycznie sa to 250..)

sprawdzalem juz chyba wiekszosc timingow roznych producentow.. glownie Hynixy i na tych lagodniejszych timingach dochodze do 320 a na ostrych GB 270 przy czym wydajnosciowo to jest praktycznie to samo

 

jak sie dorobie miernika i wypije 0.5l na odwage zrobie vmoda bo cos czuje ze pojda wiecej ;]

 

 

--edit

zabawa z obnizaniem core i sprawdzania max mem u mnie nie przynosi rezultatow

tyle samo (moze 1 przedzial mniej..) osiagam na 445 (w prowonaniu do 250)

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zrobie ale po co wam testy na 1024 nawet GTA SA wam nie pojdzie na tych ustawianiach plynnie a nie wspomne o Need for Speed Most Wanted chyba ze macie procka 3400+ a moze i wiecej, wypasiona plyte glowna, 2x512 RAm'u

 

Zmienilem z 2 powodow!!!

1. Ten ktory byl na karcie byl glosniejszy od tego na moim zasilaczu + ten procku!

2. Poniewaz nadejdzie taki czas iz taki radeon 9550 czy 9600 czy inny pojdzie do lamusa a zastapi go cos innego cos mocniejszego i lepiej krecacego sie!!!

Mowiac w skrocie nic nie stracilem a jedynie zyskalem!!! Bedzie mi potrzebny w niedalekiej przyszlosci :rolleyes:

 

EDIT.

Ktos tam w powyzszych postach nazekal ze nie umie poradzic sobie z moim problemem. Spoko juz wiem co i jak! NIE KAZDY OD RAZU WSZYSTKO WIE I POTRAFI. CZLOWIEK PRZEZ CALE ZYCIE SIE UCZY I ZDOBYWA DOSWIADCZENIE!

 

Jeju sorki nie wiedzialem! :rolleyes:

 

A jesli chodzi o rozdzielczosc w 3dMarku03 to zawsze daje 800x600 bo takiej uzywam w grach. Troche kompa mam starego i HDD cos szwankuje (Maxtor <_<)

Dzieki wszystkim za pomoc!!!

nie czaisz bazy B)

 

wszyscy robia testy w tych samych ustawieniach po to aby przetestowac karty pod takim samym obciazeniem

 

radeony 9550/9600 juz odeszly do lamusa :cry: a jesli nie to napewno w tym roku nowe gry je dobija podobnie co radki 9800

Edytowane przez MrVonFetysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...