Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

nie czaisz bazy B)

 

wszyscy robia testy w tych samych ustawieniach po to aby przetestowac karty pod takim samym obciazeniem

 

radeony 9550/9600 juz odeszly do lamusa :cry: a jesli nie to napewno w tym roku nowe gry je dobija podobnie co radki 9800

czaje baze ziomalu :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prosbe do wszsytkich forumowiczy czytajacych ten topic. Jezeli ktos z Was ma na HDD lub jakim kolwiek nosniku backup tej strony http://www.r9550vmod.prv.pl/ lub jakis pochodnych z dokladnym opisem prosilbym o przeslanie na mail'a mavric@op.pl . Bede bardzo wdzieczny :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej zalezy mi na wycisnieciu z tego radka 7 a nawet 8 i 9 potow :D

do vmoda niestety nie mam sprzetu odpowieniego (szukam po znajomych)

 

niby jest wersja olowkowa..

mod vcore.. do zrobienia

mod vddq no precyzja wymagna :) ale da sie zrobic ale..

mod vmem.. to chyba z olowkiem nie poszaleje? a bez tego nie oplaca sie ryzykowac

moze znacie jakis sposob na przylutowanie tego sprzetu transformatorowka 100W?:) wydaje mi sie ze grot razem z cyna rozpusci mi pol karty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj otrzymałem radeona 9550 by Gigabyte (hynixy 4ns)

i tak:

karta bardzo szybko uległa najnowszym omegom (o/c)

i tak:

 

3dmark01 7150ptk.

3dmark03 2194ptk.

 

a po przetraktowaniu 400/486

 

01 8382ptk.

03 3028ptk

 

@ 450/486

 

01 8553

03 3173

 

i teraz moje pytanie: czemu te pamięci się tak szybko zmęczyły?

486MHz i ani ćwierć herca więcej... pamięci są 4ns hynixa i niewiem co sie dzieje...

GPU idzie nawer na 460 ale wtedy trochę niestabilny. dlatego 450 i jest git.

ale co do pamięci to sięzawiodłem :/ czemu niechcą się dalej kręcić (pamięci podczas tortur są ledwo letnie)

zato GPU jest chłodzone "dmuchawą" która wyprowadza powietrze z nad radiatora.

 

może by zmienić timingi pamięci?

standardowo są od Gigabyta. czy zmiana ich na inne pomogła by wcisnąć te 520MHz ?

 

aha platforma:

mobo: ECS k7s5a

proc: AMD 1800+ (133)

ram: 512 kingston'a (synchronicznie do proca)

zasilacz-jakiś-tam-300W

1cd-rw 1 dvd-rw

1x80GB + 1x40GB

 

Ps. ma ktoś jakiś program do wgrywania i zgrywania biosu z Gigabyta 9550 ?

Ps2. jeśli to ma jakieś znaczenie: karta rev. 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napięć:

 

+3.3V: 3.3V

+5V : 4,78V

+12V 12.54V

 

to są napięca w idlu

a w stresie troche bardziej odbiegają od normy :/

 

może ktoś dać do link do tego flashroma? bo ten z in4 mi nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tragiczne napięcia - przypuszczalnie zasilacz nie daje rady i linia 5V jest przeciążona. Pod dużym obciążeniem 5V jeszcze bardziej spada, a 12V rośnie - pozabija Ci to dyski. A gdybyś miał radeona 9100, to miałbyś zwiechę przy każdym urchomieniu 3D ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElO.mam taki problem jestem graczem w CSS i mam komputer taki ja kw opisie i chdozi o to ze na RADEONIE 9600PRO moglem proca wykrecic do 3.3ghz a na radku 9550 taki jak teraz mam jade na standardzie bo przywiesza mi sie kopm w graniu w css a mianowicie wejde sobei na serwerek pieknie i nagle dzwieki zawiesozne i tka przez jakies 10-20 sekund (myszka dziala) i grafa tez zawieszona VPU recover daje o osbie znaki ale i tak za chwile to samo i nic nie pomaga PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElO.mam taki problem jestem graczem w CSS i mam komputer taki ja kw opisie i chdozi o to ze na RADEONIE 9600PRO moglem proca wykrecic do 3.3ghz a na radku 9550 taki jak teraz mam jade na standardzie bo przywiesza mi sie kopm w graniu w css a mianowicie wejde sobei na serwerek pieknie i nagle dzwieki zawiesozne i tka przez jakies 10-20 sekund (myszka dziala) i grafa tez zawieszona VPU recover daje o osbie znaki ale i tak za chwile to samo i nic nie pomaga PROSZE O POMOC

Wylacz w sterach vpu recover i problem powinien zniknac.

Jesli nie to zmniejsz troszke taktowania karty, moze sie przegrzewa (chyba nie jedziesz na samym radiatorze ? ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obczajal to ktos ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=83210419

wiem ze firma nie tykalna ale wg. mnie ostatnio sie dobrze promuje (6600 512mb i x1600pro) a fajnie sie kojarzy ^^ czerwony laminat + wyglad jak gigabyte

chyba sobie kpisz w sensie ja bym nie experymentował ALE jak będziesz tak miły że kupisz sprawdzissz co to jest warte i dasz znać na forum jestem jak najbardziej za :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadl mi w rece Palit z pamieciami BGA Hynixa 3.3ns na ciemnym(czarnym?) laminacie. Pobawilem sie nim troche i pamieci poszly bez problemu na 300(600) na wiecej RivaTuner nie pozwalal, na dniach jak znajde czas pobawie sie we falshowanie i zobaczymy co to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnip lapity są bradzo ciekawe...

 

 

np 6600gt na ddr2 za 410zl bywają- pamięć sie marnuje ale leci wyzej niż tsopy...

x700 też byuwająna ddr2 a czasem na ddr 3...

 

x1600prona ddr3 kręcące sie powyzęj xt...

 

teraz ten 9550...chyba pora zaczać lubić pality :lol: mozę niedługo bęzito takie dfi w grafach :)

 

ale jaja by były... :-P

 

 

 

a ten czerwony to wygląda na strasznie okastrowanego-te miejsca po mofsetach i kondziorkach... wygląda lipnie..no ale moze pozory myla..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Kupiłem niedawno karte graficzną X Pine 9550, włożyłem ją do komputera - w dosie odpaliła bardzo ładnie. Problemy zaczeły się dopiero w Windowsie - pojawiają się na całym ekranie pionowe dwu centymetrowe paski - tak jakby ktoś obraz pociął na fragmenty, robi się totalna sieczka, wszystko się zamazuje i nic nie widać. Myślałem na początku, że to wina sterowników, bo wcześniejszą karte miałem nvidie. Przeinstalowałem więc szybko windowsa i zaraz po starcie nowego windowsa mam dokładnie to samo. Sterowniki nowe nie pomagają...

 

Może spotkał się ktoś z takim problemem i jest w stanie mi pomóc. Co to może być? Jest to efekt zepsutej karty, czy czegoś innego ??

 

Z góry baaaardzo dziękuje za odpowiedź i każdą wskazówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Kupiłem niedawno karte graficzną X Pine 9550, włożyłem ją do komputera - w dosie odpaliła bardzo ładnie. Problemy zaczeły się dopiero w Windowsie - pojawiają się na całym ekranie pionowe dwu centymetrowe paski - tak jakby ktoś obraz pociął na fragmenty, robi się totalna sieczka, wszystko się zamazuje i nic nie widać. Myślałem na początku, że to wina sterowników, bo wcześniejszą karte miałem nvidie. Przeinstalowałem więc szybko windowsa i zaraz po starcie nowego windowsa mam dokładnie to samo. Sterowniki nowe nie pomagają...

 

Może spotkał się ktoś z takim problemem i jest w stanie mi pomóc. Co to może być? Jest to efekt zepsutej karty, czy czegoś innego ??

 

Z góry baaaardzo dziękuje za odpowiedź i każdą wskazówke.

jezeli masz arty caly czas , to znaczy ze padly ramy, lub mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis program do oc i zmiejszych taktowanie pamieci , jak to nic nie da to wymien karte

 

@ fokussmok wejdz we wlasciwosci ekranu > zawansowane> i tam w sterownikach wylacz te opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...