Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym moim Palicie sa jednak pamieci 2.8ns Hynixa, nie wiem skad mi sie wzielo to 3.3 :)

Za karte dalem 220zl wiec chyba nie duzo, tym bardziej ze wzialem ja od reki w sklepie. Nie mam niestety czasu pobawic sie ta karta zeby zobaczyc co ona potrafi, dzis udalo mi sie przesmarowac pasta rdzen i zalorzyc wiatraka na radiator. Tak jak sie mozna bylo spodziewac po Palicie pod radiatorem bylo nieciekawie. Co mozna zobaczyc na fotce.

Dołączona grafika

Niestety na pascie Palit nie oszczedza :) Wokol rdzenia byla naklejona jeszcze kwadratowa gabeczka z wycietym kwadracikiem na rdzen ktora skutecznie nie pozwalala radiatorowi dotykac rdzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RadLinker

Zmieniłem tym programem na stałe taktowania na poziom 400/500 niby bezpieczny... no właśnie na ile.

Nie interesuje mnie nic więcej jeśli idzie o O/C mojej karty(gigabyte 9550).

czy poza wzrostem temp. w budzie nic mi nie grozi na powiedzmy 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudniowych testach, zabawie w katowanie karty osiągnąłem to:

3DMark01 Standard (250/400) 8413pkt. o/c (550/728) 12240pkt.

3DMark03 Standard (250/400) 2252pkt. o/c (545/728) 4532pkt.

3DMark05 Standard (250/400) 1181pkt. o/c (546/724) 2093pkt.

3DMark06 Standard (250/400) 291pkt. o/c (550/728) 508pkt.

AquaMark3 Standard (250/400) GFX 2,199 CPU 4,660 (ogólnie 17,801) Frame/Sec. 17.80 fps

o/c (545/731) GFX 4,527 CPU 6,202 (ogólnie 33,172) Frame/Sec. 33.17 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudniowych testach, zabawie w katowanie karty osiągnąłem to:

3DMark01 Standard (250/400) 8413pkt. o/c (550/728) 12240pkt.

3DMark03 Standard (250/400) 2252pkt. o/c (545/728) 4532pkt.

Na Sempronie @2.24, ULI i taktowaniach radka 400/500 mam w 3DM 2001 mniej więcej tak samo, ale w 3DM 2003 ponad 3000 (chyba bliżej 4K, ale nie jestem pewien a nie chce mi się powtarzać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze skanami..

 

w AT od ok 30 min leci test i jest ok +gry + benchmarki z max AA AF i innymi - wizualnie ok.. albo jestem slepy

 

w ATT po kilkunastu sekundach juz mu sie cos nie podoba.. nawet na baaardzo obnizonych zegarach

 

wiecie co moze byc przyczyna tak roznych wynikow..?

 

dodam ze jezeli AT znajdzie arty a ja mimo to odpale cos to faktycznie sie pojawiaja

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radka 9550 palita z 256 mb na pokladzie. Z tego co pamietam pamieci sa 2.8 ns Infenona, czy jakos tam. Chlodzenie ma aktywne, bardzo wydajne. W zwiazku z tym pytanie: co moge z nim zrobic i jak go krecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radka 9550 palita z 256 mb na pokladzie. Z tego co pamietam pamieci sa 2.8 ns Infenona, czy jakos tam. Chlodzenie ma aktywne, bardzo wydajne. W zwiazku z tym pytanie: co moge z nim zrobic i jak go krecic?

Programem ati tool .Sprawdzaj czy karta się nie grzeje i czy niema artefaktów. Możesz wykorzystać opcję max core i max memory i program sam znajdzie maxymalne taktowanie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fabios" jak wygląda twoja karta. Napisz jaki masz laminat, jak możesz zapodaj zdjęcie.

dokładnie fabios podziel się wiedzą tzn skąd się ta karta u ciebie wzięła jak wygląda z tego co piszesz pięknie sie kręci i pamiątki i rdzeń mimo 256 ram no ale ten czas dostępu.... to jest coś :D

co do karty wsakazane wypasione radiatory na pamięci i nawiewek np dwa wentylki 80mm@6Volt :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zakupie gigabyte'a 9550 128/128 jeszcze raz się upewnie: na 100% poczuje wydajność z przesiadki z fx5200 ?? jakiego directa ten fx obsługuje? też 9 tak jak 9550 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zakupie gigabyte'a 9550 128/128 jeszcze raz się upewnie: na 100% poczuje wydajność z przesiadki z fx5200 ?? jakiego directa ten fx obsługuje? też 9 tak jak 9550 ??

Warto ja sie wlasnie przesiadlem z GF FX 5200 ultimate na R9550 Gigabyte jest duza roznica w jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Jestem tu nowy więc prosze o nie wyżucanie mojego tematu, ponieważ mam doś poważną sprawę, i liczę na Waszą pomoc i zrozumienie, a mianowicie kupiłem w/w kartę(9550se),włożyłem do nowego kompa płyta gł. EPOX EP8HEAI, proc sempron 2800+ i... ciemnoś na ekranie. Nie zgłasza się nawet BIOS i pika głośnik syst. Co ciekawe wkładam starą kartę AGP i jest OK. Ale to nie koniec - włożyłem radeona do starego kompa i... działa. Nic z tego nie kumam. Pomóżcie bo mam już tego dość :mur: cały sprzęt nówka (płyta, proc, pamięć, dysk, grafika, zasilacz) i taka kicha. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dobrze włożyłeś karte do portu AGP. Jeśli bios Ci wstanie zmien z AGPx8 na AGPx4 i spróbuj. Napisz jeszcze masz zasliacz, napisz jakiej marki i ile W.

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DAGBAR

Tak jestem za. Nowe płyty mają takie zapadki na końcu portu AGP, które mają podtrzymywać kartę, często trzeba je odciągnąć aby karta dobrze siadła.

Poza tym jeśli ona ciężko siada, to może musisz trochę podgiąć śledzia.

Sprawdź czy na płycie nie masz sygnalizatora błędów (często kilka diodek LED) odczetaj co wyświetlają w tym momencie i sprawdź w książce czego ten błąd dotyczy.

Jeśli nie masz to znaczy że płyta reaguje tylko dźwiękiem, więc też powinieneś mieć opis tego błędu.

W ostateczności włącz komputer bez żadnej karty graficznej i zobacz czy wydawane dźwięki są identyczne (pod względem długości i częstotliwości występowania).

 

A na sam koniec napisz nam tutaj co ci wyszło z tych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re:d@gbar!

 

1. wsadz stara karte ustaw bios ply na default.

2.teraz wejdz w ustawinia biosu dotyczace ukladu graficznego ustaw opcje init display first na prt agp bo zapenwe masz pci co w wiekszosci kart nie powoduje bledu lecz wiele silnikow z seri R350 i R360 przy zalaczonym pci wywal blad w postaci braku obrazu .

3. obniz przeplywnosc portu agp z 8 na 4 razy.

 

teraz jesli karta sie obudzila sprobuj wejs w bios i ustaw port na agp X8 jak ps sie nie obudzi to mozesz miec zaslaby zasilacz lub lina portu agp jest niedovoltowana ,mozesz ja dovoltowac za pomoca soft menu czyli opcji w biosie znajdz opcje agp voltage i podnies o jedna pozycje wyzej i max ruznicy przy kartach na 1,55volta to 1,65 wiec jesli nic to nie zmieni to wlacz spowrotem na agpX4 wjedzna ta stronke http://www.lavalys.com/

zassaj everesta wersje ultimate a w sieci p2p sciagnij sobie craka do niej zainstaluj, skrakuj, odpal. Ok w okienku programu w lewym jego drzewie przejdz na komputer po prawo masz teraz opcje czujnik spisz teraz wartosc napiec i temperatur i podaj je w tym temacie ale mysle ze to opcja switch agp to pci tak jak mowilem w pkt.2 mozesz jeszcze zobaczyc tryb pracy w general setting jesli dalej bedzie to co jest zprobuj zminic ocpje video na ega/vga powinno polecic ;) lufka dla wszystkich =======<@THC barman podaj zapalarkie hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że, tak wkraczam z innym tematem ale, nie mam pojęcia co z tym zrobić!

 

Odrazu przejdę do rzeczy:

 

Przed zainstalowaniem windowsa bios wgrywałem bez problemu do mojego Saphirrka a, po wgraniu Windows'a teraz gdy włączy się DOS wychodzi mi tylko:

 

-Starting

 

a, po chwili:

 

-e.g, (C:\WINDOWS\COMMAND.COM)

 

i :

 

-A:

 

po wpisaniu polecenia ponownie wychodzi:

 

-e.g, (C:\WINDOWS\COMMAND.COM)

 

Poradzcie coś na to!

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 128 mb ddr 128 bit karty pmieci elixiry 4 ns i podkrecam karte to core krece do max 486 a Memory tylko 225 co zrobić żeby wiecej podkrecić te memory wiem że te kosti pamieci są słabe moze grzebanie w timingach by cos dało doradźcie mi co mam zmienć w timingach żeby cosposzło do góry w tym memory ale tak żeby nie zjarać kart pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy 225 (450MHz) pamiątki są ciepłe?? Co do timingów to musisz sam próbować znaleść najwydajnieszą konfigurację. Niektórym zmiana timingów dała więcej MHz ale nie poprawiła wydajności i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 128 mb ddr 128 bit karty pmieci elixiry 4 ns i podkrecam karte to core krece do max 486 a Memory tylko 225 co zrobić żeby wiecej podkrecić te memory wiem że te kosti pamieci są słabe moze grzebanie w timingach by cos dało doradźcie mi co mam zmienć w timingach żeby cosposzło do góry w tym memory ale tak żeby nie zjarać kart pozdrawiam

mate1557:-->

 

1)Kup dobre chłodzenie (najlepiej XC-80 Al "Sam takiego używam:-)

2) Timingi nic nie dawają no może wzrost o 100pkt w 3D Mark'u 2001!!!

3) Aha kup jeszcze radiatorki na pamiątki:-) /Polecam Freezone Pentagram kosz. 16zł/

Edytowane przez Wojtek57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jeszcze niech WC zalozy na tego radka?

 

Rdzen bardzo ladnie. Jesli chodzi tak na standardowym chlodzeniu i bez vmodow to gratuluje.

Niestety z tych pamieci nie wycisniesz wiele. Masz racje, to padaki i radiatory tu nic nie pomoga bo przy 225mhz to

one sa pewnie cieple.

 

Napisz jakiej firmy to radek. Mylse ze jak zalozysz obok niego jeszcze jakis maly went, tak zeby dmuchal na karte,

powiedzmy 80mm na 1500 to sprawe chlodzenia bedziesz mial z glowy.

 

Z timingami szkdoa zabawy. Wzrost wydajnoaci nieodczuwalny w grach, wzrostu podkrecalnosci tez raczej nie uswiadczysz. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...