Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

heh ja tez nic nie znalazlem o niej! a dodam ze na naklejce na karcie pisze DDR2. Nie wiem co to za zbieg okolicznosci, ale tak pisze. A szyne mam 128 bitow!.

:D

 

hehee to się nadaje do "Strefy 11". Ciekawe czy Chuck Norris coś wie o tej karcie??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik mierny. Jesteś pewien że pamięci są 128bitowe?? Zapuść jeszcze smarka na standardowych taktach, bedziemy mieli jakieś porównanie.

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chetnie pokombinuje a jakim programikiem ??

Rzeczywiście @bamboocha ma rację.

Podczas edycji biosu, programem RaBit masz taką zakładkę Video i tam jest możliwość wyboru systemu NTSC, lub PAL.

 

>> EDiT <<

Markow przy ustawieniach 470/700 mam 3462. oto link: http://service.futuremark.com/compare?2k3=4600587 .

...

Sprawdź sobie ustawienie AGP Aperture Size w BIOSie ustaw 128MB lub 256MB.

Co ty masz za procka, kręconego Durona 1200, czy jakiegoś Athlona ??

Masz pamięci w kompie DDR czy SDRAM ??

Szczerze mówiąc przy takich taktowaniach spodziewałem się troszkę więcej, choć i tak nie jest najgorzej.

Ale masz troche mało ptk. za proca i resztę sprzętu. Moim zdaniem tu tkwi problem.

Spróbuj obniżyć troche taktowanie i zobacz czy wynik się znacznie zmienia, albo też jak jeszcze masz luza to podciąg w górę.

Zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądać ;)

Daj znać jak coś wykąbinujesz.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście @bamboocha ma rację.

Podczas edycji biosu, programem RaBit masz taką zakładkę Video i tam jest możliwość wyboru systemu NTSC, lub PAL.

no byles szybszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na deflautach mam 2034 markow. Procesor mam: Athlon 1700+ XP, pamieci 768 DDR, ale nie 400 bo plyta nie obsluguje. Ja chyba w biosie mam wlaczona opcje FastWrites. Da to cos jesli zmienie na OFF? Moze jakos musze ustawic bios inaczej? Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik mierny. Jesteś pewien że pamięci są 128bitowe?? Zapuść jeszcze smarka na standardowych taktach, bedziemy mieli jakieś porównanie.

No 128bit widać w riva tunerze ;]

 

Mam o ~100 wyższy wynik na sempronie@2340mhz i radku 400/500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na deflautach mam 2034 markow. Procesor mam: Athlon 1700+ XP, pamieci 768 DDR, ale nie 400 bo plyta nie obsluguje. Ja chyba w biosie mam wlaczona opcje FastWrites. Da to cos jesli zmienie na OFF? Moze jakos musze ustawic bios inaczej? Dzieki za pomoc!

No cosik słabiutko , spodziewałem się pogromu naszych kart . Procek Cię troszkę trzyma ,ale tak

wykręcona karta powinna lekko przeskoczyć 4400 pkt . Może masz dostęp do mocniejszego kompa ?

Okazałoby się co warty ten Palit ,bo narazie to kiszka:(

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na deflautach mam 2034 markow. Procesor mam: Athlon 1700+ XP, pamieci 768 DDR, ale nie 400 bo plyta nie obsluguje. Ja chyba w biosie mam wlaczona opcje FastWrites. Da to cos jesli zmienie na OFF? Moze jakos musze ustawic bios inaczej? Dzieki za pomoc!

Kurcze trochę się zawiodłem na twojej karcie.

Ja mam Kompa takiego jak w podpisie (nawet miałem go nie wpisywać, bo troche wstyd :P na dodatek złapał piorunia i przeżył :P) i na defaultowych ustawieniach w 3dmarku 2003 mam 2823 marki. Więc albo ten Palit to lipa, albo coś jeszcze masz nie tak dograne ze sprzentem.

Spróbuj to wyłączyć (FastWrites), czeka Cię trochę testowania na różnych ustawieniach, ale wydaje mi się, że warto, bo chyba ta karta ma w sobie ukryty potencjał.

I naprawde spróbuj zmienić wartość AGP Aperture Size w BIOSie komputera.

 

@Dijkstra

Dla posiadaczy gigabyte:

Miałem fantazję i kupiłem sobie dwie paczki tych pentagramów (czerwonych właśnie) i nakleiłem po dwa radiatory w poprzek na każdą kość. Nie dało to absolutnie nic, jak podejrzewałem, ale za to niebieska karta z czerwonymi radiatorami fajnie wygląda ;]

Jakkolwiek radek i tak do modów będzie szedł, więc powinny się przydać.

Naprawde to nic nie daje???

Bo ja już od kilku dni sie zbieram, żeby podobnie zrobić.

Mam 2 paczuszki, tylko niebieskich i mam zamiar też po 2 szt. nakleić.

Poważnie nie odprowadzają ciepła ??

To czy jest jakaś możliwość nakleić je tak, żeby przewodziły i odprowadzały ciepło ??

Na moim Sapphirku mam takie temperaturki:

W normalnej pracy:

GPU - 36-37 st.C

MEM - 40-41 st.C

Podczas 3dmarka:

GPU - 41-43 st.C

MEM - 54-56 st.C

 

Czy uważacie, że to dużo ??

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie nie odprowadzają ciepła ??

To czy jest jakaś możliwość nakleić je tak, żeby przewodziły i odprowadzały ciepło ??

hm.. trzeba powiedziec hokus pokus i beda odprowadzac :P ja zadam takie pytanie:

czy jest jakas mozliwosc nakleic je tak, zeby nie przewodzily i nie odprowadzaly ciepla? :P

 

Dijkstrze (ale sie to dziwnie wymawia :P) chodzilo raczej o to, ze nie ma po ich przyklejeniu wzrostu o/c...

 

btw u mnie wylaczenie fastwrites pogorszylo tylko wydajnosc..

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde to nic nie daje???

Bo ja już od kilku dni sie zbieram, żeby podobnie zrobić.

Mam 2 paczuszki, tylko niebieskich i mam zamiar też po 2 szt. nakleić.

Poważnie nie odprowadzają ciepła ??

To czy jest jakaś możliwość nakleić je tak, żeby przewodziły i odprowadzały ciepło ??

Odprowadzać odprowadzają, tyle że w przypadku mojej karty no nie temperatura, a niskie napięcie nie pozwalają iść dalej. Może na szafirku jest inaczej - pewnie warto sprawdzić w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyrażniej procek Cię trzyma, spróbuj na innym kompie lub procku. Ale wynik po o/c w 3DMarku03 jest proporcjonalny do tego bez o/c. GPU 250@470 -> 88% Mem 400@700 75%. Łącznie masz 163% gdybyś doszedł do 200% łacznie mógłbyś zrobić ponad 4000 smarków, tz. dwukrotnie wyższy wynik. 3DMark03 ma taką architektóre że testuje wydajność karty graficznej. Jest proporcjonalny wzrost wydajności z o/c karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ustosunkujecie do porównania GF 5700 z R9550? Teoretycznie lepszy powinien być GF a praktycznie... także? Nie sugerujcie się nazwami.

Edytowane przez btn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: pamieci sa lekko cieple, ale na nich mam polozony wentyl. z zasilacza. Pod koniec tygodnia planuje zalozyc radiatorki. GPU tez jest cieply, ale nie goracy, jest poprostu letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fabios" poszukałem troche o twojej karcie, bez rezultatów ale natknołem się na Pality 9800SE. Twój 9550 ma prawie identyczne chłodznie jak te które palit montuje na niektórych swoich kartach z serii 9800SE/PRO. Orginalnie ATI też montowało podobne chłodznie w 9550. Podejrzewam żę pamięći też są z palitów 9800 oprócz Infineon'ow były montowane samsungi i hynixy niektóre nawet 2.5 ns! Zapraszam tu: http://forum.donanimhaber.com/m_1322994/tm.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak :-P Chyba zaczne lubić Pality. Ostatnio prezentują niezłe oferty kart graficznych, po bardzo ciekawych cenach. Czy ten sklep PECET gdzie kupiłeś tego palita ma witrynę internetową??

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fabios

Ta karta kręci się super, bynajmniej po taktach widać, wydaje mi się, że na innym sprzęcie spokojnie powinieneś przeskoczyć 4k.

A czy te wartości o/c które podałeś, to max tej karty ??

Zobacz ile wycisnąć z niej można, chyba że dym z niej będzie leciał, a artów nie bedzie jeszcze widać, to nie ryzykuj.

Ale gdybyś mógł to wyciśnij z niej tyle ile można i pochwal się.

 

Czy ktoś może wie jakie stery mają zainstalowane na tym zdjęciu ??

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub tym: http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_temp/1...74269732230.jpg "Fabios" sprawdz jaki wynik będziesz miał w 3DMarku05 lub 06, sprawdzimy czy 256MB w tej karcie daje przyrost wydajności, choć sądze żę to nic nie da.

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 119 str. wypowidał się user "CiCi" który też ma lub miał Palita 9550 na czarnym laminacie z pamieciam BGA Hynixa 3.3ns, porównałem karty, każda jest zupełnie inna, więc znamy już 3 Pality z rodziny 9550. :D

"Fabios" jeśli masz orginalne pudło to sprawdz czy nie masz czegoś niezwykłego na nim. Może napis PE -> Palit Edition :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie tu pudelko. Ta naklejka zaznaczona na obudowie byla naklejona na pudelku, ale sobie ja przekleilem. :] a poza tym juz patrze jak sie rdzen dalej kreci. Bo pamieci puki co nie ma sensu, poniewaz nie mam jeszcze radiatorkow.

 

P.S. Juz sciagam 3d Marka 05

 

 

przy ustawieniach 530/690 3d mark dal 3712 pkt. Wedlug mnie nie ma sensu podwyszac taktowania, jezeli wyniki sa marne w marku.

post-106453-1139171212_thumb.jpg

post-106453-1139171222_thumb.jpg

post-106453-1139171245_thumb.jpg

post-106453-1139171279_thumb.jpg

post-106453-1139171315_thumb.jpg

post-106453-1139171329_thumb.jpg

post-106453-1139171351_thumb.jpg

post-106453-1139171398_thumb.jpg

post-106453-1139171435_thumb.jpg

post-106453-1139171521_thumb.jpg

post-106453-1139171541_thumb.jpg

Edytowane przez Fabios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...