Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio u znajomego wymienilismy GF4 na Gigabyte Radeon 9550 128/128

i od tego czasu komp zaczal sie zwieszac podczas grania w np Ford Racing, FIFIE 2006 ale bez problemowo przechodzi wszystkie 3D Marki meczylem go tez primem , memtestem i nic.Sprawdzalismy tez innym radeonie i jest to samo Komp to celek 2ghz plyta gł jakas Apollo na Via 256MB 333 mhz zasilka normalnie 400W Procom a sprawdzalem na Antec'u 350W i jest to samo komp tak samo jak grafika jest wogule nie podkrecony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio u znajomego wymienilismy GF4 na Gigabyte Radeon 9550 128/128

i od tego czasu komp zaczal sie zwieszac podczas grania w np Ford Racing, FIFIE 2006 ale bez problemowo przechodzi wszystkie 3D Marki meczylem go tez primem , memtestem i nic.Sprawdzalismy tez innym radeonie i jest to samo Komp to celek 2ghz plyta gł jakas Apollo na Via 256MB 333 mhz zasilka normalnie 400W Procom a sprawdzalem na Antec'u 350W i jest to samo komp tak samo jak grafika jest wogule nie podkrecony

sterowniki popróbuj starsze nowsze, nowsze starsze nie istotne czy omegi czy catalyst miałem podobny problem w Enemy Territory tzn w pewnym okresie jak sobie wgrałem sterowniki nowe się okazało że moge sobie pograć minute do 5 a później obraz zamarzał zero dźwięku myslę że u ciebie podobnie jest

 

Nie w sigu mam to co udało się wykręcić z testem z ati toola i smarka 01 505/540 , ale 03 w cpu test w trolach zacina się powyżej 485 /540, a wtedy temperatura procka jest ok. 35 st. W grach np. NFS MW , Q4 500/540 i nic się nie dzieje temperaturka 38 st. Nie wiem o co chodzi z tym smarkiem 03 :mur: .W testach z ati toola i w grach karta bardziej się grzeje , ale nigdy się nie zacina !

u mnie się wieszał przy 380 na rdzeniu (a rekord biłóem przy 417) należy zaznaczyć tylko pierwsze 4 testy z grami do mother nature wynik jest ten sam i tak są poprawiane wszelkie wyniki nie wiem czemu tam się wieszają u mnie też karta się robiła zimna i była zwiecha albo się wcale nie załadował albo załadował się ale nie dała rady panienka trolli zabić to będzie teraz 4,2K hehe

 

no nie ja mam klucz tylko :] awrsja jest free znaczy sie masz pełną wtedy tylko że nie możesz w sieć wrzucić tego i nie bedziesz miał orba ale to też da się załatwić w rejestrze nie wiem gdzie bo mnie to nie ciekawi

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk ,ale ja nie mogę zaznaczyć bo mam wersję free i nie ma tam takiej możliwości. Masz inną wersję smarka?(pełną?)

Skąd ją ściągnąć?

Dzięki Luki za odpowiedź ,ale mi to nic nie daje:(

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz mam pewien problem. Nie mam zielonego pojecia co sie dzieje ale zadne sterowniki do mojej 9550 nie dzialaja poprawnie. probowalem sciagac z netu (catalyst, omega) i instalowac z orginalnej plyty ale dalej sa bledy, brakuje jakis plikow i w ogole karta dziala niestabilnie. mam procka intel pentium 2,4 ht/ plyte gl. asrock p4i45d+ 512 ramu kingstona 400 (2 kosci). co jest nie tak???? prosze o szybka i dokladna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy mierzycie temperature rdzenia karty??????

Mam obudowę z wyświetlaczem funkcji m.in. temperatury procka, karty, hdd.

 

Firma Gigabyte chyba rozwiązała problem z chłodzeniem kart 9550. Można teraz dokupić do niej taki wiatraczek: http://allegro.pl/show_item.php?item=84876384

Nie oplaca się za tą kasę masz radiatorki na pamięci i wentyl 80x80 .To lepiej schłodzi kartę niż to cudo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz mam pewien problem. Nie mam zielonego pojecia co sie dzieje ale zadne sterowniki do mojej 9550 nie dzialaja poprawnie. probowalem sciagac z netu (catalyst, omega) i instalowac z orginalnej plyty ale dalej sa bledy, brakuje jakis plikow i w ogole karta dziala niestabilnie. mam procka intel pentium 2,4 ht/ plyte gl. asrock p4i45d+ 512 ramu kingstona 400 (2 kosci). co jest nie tak???? prosze o szybka i dokladna odpowiedz.

Odinstaluj stare, wyczyść omega cleanerem. Zainstaluj nowe, powinno pomóc.http://win-os.pl/modules.php?op=modload&na...catid=&topic=75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jestem od kilku godzin szczęśliwym posiadaczem Radeona 9550 firmy Gigabyte (128/128). Różnica po przesiadce z FX 5200GF jest dość znacząca!!! Pro Evolution 4, Colin 4, CoD2... widać zdecydowaną poprawę! Niedługo biorę się za kręcenie. Wszystkim wahającym się pomiędzy GF5200-5700 a R9550 powiem jedno - bierzcie Radeona 9550 póki się opłaca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ posiadam kartę graficzną radeon 9550 i nie mogę grać na me w żadne gierki. Karta nie podkecana, dobry zasilacz Po zainstalowaniu sterowników do tej karty ( oczywiście do me) na pulpicie i w ogóle wszystko wyląda ładnie ale gdy włączę grę( obojętnie jaką) to pojawiają się tylko takie paski, trójkąty kolorowe a reszta to czarny ekran, co mam zrobić (na xp wszystko śmiga)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk ,ale ja nie mogę zaznaczyć bo mam wersję free i nie ma tam takiej możliwości. Masz inną wersję smarka?(pełną?)

Skąd ją ściągnąć?

Dzięki Luki za odpowiedź ,ale mi to nic nie daje:(

Witam

Po czwartym tescie jak tylko ruszy Cpu test wcisnij ESC i bedziesz mial wynik bez reszty testow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainstalować nowe Omegi 3.8.205. Dostałem niezłego kopa w pierwszym teście w 3DMarku03 (Wings of Fury) ale w trzech następnych tragedia, mam gorsze wyniki niż na nie kręconej karcie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mam slabsze wyniki dlatego iz mam wlasnie te stery ?

Wpadłeś na doby pomysł.

Spróbuj jakiś innych alternatywnych sterów, lub jakieś starsze omegi.

Na te nowe Catalysty to już nie jeden narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainstalować nowe Omegi 3.8.205. Dostałem niezłego kopa w pierwszym teście w 3DMarku03 (Wings of Fury) ale w trzech następnych tragedia, mam gorsze wyniki niż na nie kręconej karcie :mur:

 

mialem cos podobnego po przejsciu na 6.1.W niektorych programach nie dzialala karta na podkreconych wartosciach.Nowe ati tray rozwiazalo problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio u znajomego wymienilismy GF4 na Gigabyte Radeon 9550 128/128

i od tego czasu komp zaczal sie zwieszac podczas grania w np Ford Racing, FIFIE 2006 ale bez problemowo przechodzi wszystkie 3D Marki meczylem go tez primem , memtestem i nic.Sprawdzalismy tez innym radeonie i jest to samo Komp to celek 2ghz plyta gł jakas Apollo na Via 256MB 333 mhz zasilka normalnie 400W Procom a sprawdzalem na Antec'u 350W i jest to samo komp tak samo jak grafika jest wogule nie podkrecony

 

Tez mam Radeona 9550 od Gigabyta i mam ten sam problem problem. 3D marki przechodzi ale jak chce pograc to mi w pewnym momencie obraz sie zatrzymuje i [gluteus maximus]. Co ciekawe jedyna gra w ktora moge bez problemu grac to NFS U2. Podkrecanie nie ma wplywu, bo i na standardowych taktowaniach i na OC mam zwiech. Mam zainstalowane najnowsze stery Catalyst ale i na tych z przed pol roku dzieje sie to samo. Poeksperymentuje z innymi strownikami ale watpie zeby to pomogla. Chyba mi sie jakas ch..... grafa trafila. A kreci sie do 460/570 i w 3D marku03 mam 3980pkt na sempronie 2180MHz. Tylko co mi z tego jak nie moge tej "mocy" wpelni wykorzystac :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już chyba wszystkiego i nie mogę wgrać nowego BIOS'u do tej karty.

Ściągnąłem biosy z IN4.pl i nic, próbowałem flashować biosy ze strony producenta i też nic.

Zgrałem bios ze swojej karty i go zmodyfikowałem, przy próbie wgrania też nic.

Przy każdej próbie wyskakuje komunikat jak na załączonym screenie.

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem rozwiązania.

Jak ściągnąć blokadę z radka, aby można go było przeflashować???

post-12329-1139510285_thumb.jpg

Karta to Club3D Radeon 9550 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Radeona 9550 od Gigabyta i mam ten sam problem problem. 3D marki przechodzi ale jak chce pograc to mi w pewnym momencie obraz sie zatrzymuje i [gluteus maximus]. Co ciekawe jedyna gra w ktora moge bez problemu grac to NFS U2. Podkrecanie nie ma wplywu, bo i na standardowych taktowaniach i na OC mam zwiech. Mam zainstalowane najnowsze stery Catalyst ale i na tych z przed pol roku dzieje sie to samo. Poeksperymentuje z innymi strownikami ale watpie zeby to pomogla. Chyba mi sie jakas ch..... grafa trafila. A kreci sie do 460/570 i w 3D marku03 mam 3980pkt na sempronie 2180MHz. Tylko co mi z tego jak nie moge tej "mocy" wpelni wykorzystac :((

Też miałem tego radka i podobne problem y mnie one się rozwiązały następująco:

1. W biosie wyłaczyłem AGp Fast Writes

2. Wywaliłem ctalisty, driverclean i zainstalowałem najnowsze omegi z wyłączoną funkcją AGP Fast Writes.

 

Od tamtej pory zadnych problemów na mobo jak w podbisie, wcześniej słynna K7S5A.

 

Spróbuj ja grałem w gry po OC na 420/550 zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już chyba wszystkiego i nie mogę wgrać nowego BIOS'u do tej karty.(...)

Jak ściągnąć blokadę z radka, aby można go było przeflashować???

.

 

"flashrom -p -f 0 nowybios.bin -sst"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbuj załadowac z tzw. wymuszeniem. Musi sie załadować! Komende dał poprzednik tylko jak ja ładowałem z wymuszeniem to na końcu nie dawałem -sst po prostu flashrom -p -f nowybios.bin Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"flashrom -p -f 0 nowybios.bin -sst"

Wielkie dzięki, poszło na zmodowanych, oryginalnych sterach. Wcześniej próbowałem wymusić flashowanie, ale nic to nie dało. Dopiero jak dodałem -sst, poszło za pierwszym razem. Teraz chip wykrywa się jako 9600XT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaronik

POwiedzcie mi moi drodzy :D jak ja mam przejść do zgrania starego biosu na dyskietke...... mam butowanie z dykietki z programem flashrom...i co ? i nic.... wywala przy rozruchu ze dysk nieprawidlowy;/// a ruszam z xp ;///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, poszło na zmodowanych, oryginalnych sterach. Wcześniej próbowałem wymusić flashowanie, ale nic to nie dało. Dopiero jak dodałem -sst, poszło za pierwszym razem. Teraz chip wykrywa się jako 9600XT :)

 

cooo wykrylo ci jako 9600XT ?? a co to jakis nowy bios? bo ja slyszalem ze mozna 9550 do 9600 zwyklego tylko updatowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...