Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

kolega zaznaczyl jeszcze cos na fotce i nie wiemy co to jest. uszkodzenie ?

...

Tu masz fotkę dobrego GPU tak to powinno wyglądać.

 

post-9520-1142245234_thumb.jpg

 

Przyznam że na twojej fotce niezbyt widać czy jest to "zdrapane", czy wygląda to tak jak u mnie.

Rdzeń powinien się błyszczeć jak lustereczko.

 

A karta nie dziala dlatego probujemy ustalic co moze byc przyczyna.

A dlaczego przestała działać ??

I skąd pomysł, że spaliło się GPU ??

Uruchamiałeś ją bez radiatora ??

Co robiłeś z tą kartą przed tym jak przestała działać, extremalnie kręciłeś ?? Choć bez v-modów to raczej takie kręcenie i przegrzanie nie wchodzi w grę.

Może zrobiłeś grzieś zwarcie ??

 

podobno na tym gpu nie ma rezystora. tak ?

Pomimo, że jakośc jest słaba nie widzę tam rzadnych braków.

Częściej zdarza się oderwanie jakiegoś dużego elektrolitycznego kondensatora niż tego z GPU.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesmaruj lepiej rdze karty

na rdzeniu jest as5 karta niejest goraca a jak dam wiecej niz 1.27v na gpu to w biosie juz mam arty :/

 

ziupo - moim zdaniem to stery bedz windows. a nieprzegrzewa ci sie karta?? kurzu na niej niema??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze rozwiazalem problem i ze wiem o co chodzi, ale dlaczego wykrywa mi w grach gdy robie testy jako standard a nie akceleator 3D??Wczesniej byl podkrecony a teraz ustawilem na normalne zegary.Myslalem ze to przez zasilcz ktrorego wejscie na plycie glownej sie spalilo i zotsla przylutowny do niej(300 W megabyte).Ale skoro tak to czem nie wykrywa go jako akceleator 3d??Mam sterownkiki dobre itd.I za cholere nie wiem o co chodzi...i pewnie dlatego takie piksele mam w grach nawet na high detalach...i co mam zrobic aby sprawdzic o co chodzi??

 

Heh pisze mi ze mam brak akceleatora 3D. :mur: i pewnie dlatego jak daje na testy w grach to mi pisze Radeon 9550 i obok znak zapytania

:huh:

Edytowane przez S@ndin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn dokladniej chodzi o to tutaj

 

Dołączona grafika

 

ten rezyzstorek jest zdrapany i nie ma sensu juz reanimowac karty...

No trochę słabo widać, ale chyba czegoś tam brakuje. Jak ty to urwałeś ??

 

P.S. Teraz już jest fotka w moim poprzednim poście to porównaj sobie te rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz - przeczytaj wpierw dokladnie mloje posty opisujace moj problem. chodzi o to, ze grafa przycina co chwile na moment, potem jest ok i tak w kolko.

 

stawiasz czysty system i wszystkie sterowniki nforce do plyty glownej oraz najnowsze do dzwieku ! aha i wazny jest tez antywirus to co robi w tle ! wlaczenie FW itp i dobre napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakos zaaktualizowac biosa do radeonow gigabyte bez wchodzenia do biosu ????

 

sa takie programy ??

 

Pozdro...

 

ke? jakies pojecie masz? jak chcesz wchodzic do biosa karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się już na gigusia 6600 -idzie 550/700 na zmienionym biosie 7400 smarków 03 wieć jest ok...

Ciekawi mnie tylko jakim cudem te same memki co w moich 2 poprzednich 9550(hynix 4ns ) - his i gb w gf-ie idą 660-700 a w 9550 szły 530-560 :? Niby byly voltmody na mem dostepne ale nikomu to nic nie dawało...czyzby pcb od 9550 było aż tak lipne dla memkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem a raczej zagwostke...otoz podkrecilem swego radka gigabyta na 400/530... i jak w ati tool pochodzi troszke ta animacja na tych taktowaniach to sie zawiesza karta grafiki, a wcale sie tak bardzo nie grzeje bo mam wiatraczek na rdzeniu i radiator oczywiscie....natomisat w grach najnowszych nic sie nie wiesza i wszystko chodzi jak nalezy.....dodam jeszcze ze jak wezme w ati tool "scan for artifacts" to wykrywa ich sporo, nawet bardzo duzo, ale karta wcale specjalnie sie nie grzeje.....czym to moze byc spowodowane....ze juz ten radek nie da sie wiecej krecic/?? napiecia blokują czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobilem chlodzenie w postaci wiatraka 80x80 na chipsecie, dlatego na nowo zajalem sie oc 9550. Na ustawieniach 410/510 w 3d Marku'03 moj HIS osiaga wynik 3074, jestem ciekaw czy mozliwe jest dojscie do czestotliwosci 500/600, jednakze wszystko trzeba dozowac stopniowo. Tak na marginesie HIS calkiem dobrze sie krecic (majac na uwadze, ze nie da sie zrobic na nim vmoda). Ostatnio ktos na allegro wystawial wersje HIS Excalibur 9550 Turbo - z zamatowanymi radiatorami na pamieciach, widac karta specjalnie przygotowana do krecenia. Wyglada to tak:

post-24437-1142372186_thumb.jpg

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że się nie grzeje może oznaczać równie dobrze że przenoszenie ciepła GPU->radiator jest marne (pasta). Wieszają się generalnie jak GPU jest za mocno pogonione.

 

ale jak nie bylo wiatraczka to sie grzal i to strasznie...opazyc sie bylo mozna....wiec w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz schlodziles radiator a on i tak nieodbiera wszystkiego ciepla z gpu zmien paste.

jezeli ci sie wiesza to masz za duzo mhz na gpu albo brakuje V

 

ale ja nie zdjemowalem radiatora z gpu od kupna rok temu....mysle ze tam pasta jest....no mam 400 mhz na gpu...czy to duzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dziś jestem szczęsliwym posiadaczem Radeonka 9550 od Gigabyte'a

Kartę kupiłem na allegro, miała już zamontowane radiatory na pamięciach

Od razu wziąłem się za OC i bez artów doszedłem do zegarów 420/520

Na razie mi wystarcza i tak po przesiadce z rivy 32mb różnica jest ogromna.

Na procku bez OC wynik 3dMark 2001 10100pkt biorac pod uwage, że mam tylko 256 ramu i to na szynie 333mhz [plyta nie obsluguje 400mhz :cry: ] myśle że wynik nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek 9550 zyje jako 470/725 chyba dobry taki wynik ?? bo dawno odbieglem od tematu a nieche czytac bo to zajmie jakie teraz najwyzsze taktowanie osiagnol bo moje to pewnie srednie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek 9550 zyje jako 470/725 chyba dobry taki wynik ?? bo dawno odbieglem od tematu a nieche czytac bo to zajmie jakie teraz najwyzsze taktowanie osiagnol bo moje to pewnie srednie jest

Jaki to radek? daj screena!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie zdjemowalem radiatora z gpu od kupna rok temu....mysle ze tam pasta jest....no mam 400 mhz na gpu...czy to duzo??

To tym bardziej zmień pastę, bo nie wiadomo co tam jest, ja miałem pastę obok GPU, chyba maszyna na taśmie nie trafiła, a pozatym to był taki glut jak galaretka :P

 

@EaDyM

Moim zdaniem to masz świetne taktowania, ciekawe jakie to pamięci ?

Rdzeń mógłby iść jeszcze ze 30 MHz ale i tak jest super.

A czy są średnie te wyniki, raczej dużo ponad średnie, chyba w tym temacie 2, może 3 osoby miały podobne taktowania. Szkoda, że mój tak się nie kręci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej zmień pastę, bo nie wiadomo co tam jest, ja miałem pastę obok GPU, chyba maszyna na taśmie nie trafiła, a pozatym to był taki glut jak galaretka :P

 

@EaDyM

Moim zdaniem to masz świetne taktowania, ciekawe jakie to pamięci ?

Rdzeń mógłby iść jeszcze ze 30 MHz ale i tak jest super.

A czy są średnie te wyniki, raczej dużo ponad średnie, chyba w tym temacie 2, może 3 osoby miały podobne taktowania. Szkoda, że mój tak się nie kręci :(

 

no ale skoro radiator grzeje sie mocno to znaczy ze dobrze spelnia swoja role i dobrze odprowadza cieplo od rdzenia...no a teraz jak mam zamontowany wiatraczek to jest chlodniejszy i myslalem ze wiecej mi pojdzie....a tu zonk.....chce zaznaczyc jeszcze raz ze w grach idzie na wiecej pamiec prawie na 600 a rdzen tez....ale w ati tool juz przy 400 na rdzeniu programik sie wiesza poprostu zatrzymuje sie ta animacja...nie wiem dlaczego...moze dlatego ze wyjmowalem karte ze slota jak montowalem wiatraczek i potem znow wlozylem i teraz przez to bledy są....??

 

 

BTW: 3dmark tez super dziala i nie ma zadnych artow...a w ati tool są no i sie zawiesza programik

Edytowane przez kredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...