Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

na poczatku chcialem napisac ze moja karta nie siedzi dobrze w agp wiatrak na niej chaczy o slota. Wiec tak kiedys oglondalem sobie teledysk kiedy na calym monitorze zaczely pojawiac się artefakty..,zaczelo bardzo smierdziec bo karta wyleciala mi z agp pomyslalem oho ciekawe co sie spalilo wylacyzlem kompa z listwy poczekalem chwile docisnolem karte do agp i chodzi i hgrac tez moge gta san andreas most wandet po czym dzisiaj kusilo mnie na podkrecanie(karta kiedys byla krecona) i nie wiem dlaczego nie moge przestawc gpu ani memek o 1mhz nawet...nie zapisuje tak jakby ustawien...boje sie ze cos moglo mi się stac z mojim radkiem prosze o pomoc czy cos moglo sie stac jeszcze jutro bede probowal prosze o odpowiedz..(przepraszam za bledy ortograficzne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

na poczatku chcialem napisac ze moja karta nie siedzi dobrze w agp wiatrak na niej chaczy o slota. Wiec tak kiedys oglondalem sobie teledysk kiedy na calym monitorze zaczely pojawiac się artefakty..,zaczelo bardzo smierdziec bo karta wyleciala mi z agp pomyslalem oho ciekawe co sie spalilo wylacyzlem kompa z listwy poczekalem chwile docisnolem karte do agp i chodzi i hgrac tez moge gta san andreas most wandet po czym dzisiaj kusilo mnie na podkrecanie(karta kiedys byla krecona) i nie wiem dlaczego nie moge przestawc gpu ani memek o 1mhz nawet...nie zapisuje tak jakby ustawien...boje sie ze cos moglo mi się stac z mojim radkiem prosze o pomoc czy cos moglo sie stac jeszcze jutro bede probowal prosze o odpowiedz..(przepraszam za bledy ortograficzne)

Możesz byś na 99% pewny, że to nie wina karty.

O/c robisz Ati Tray Tools ??

Jeśli tak to bardziej wyględa na to, że program nie może zapisać danych w pliku konfiguracyjnym.

Na początek musisz sprawdzić czy masz prawa do zapisu w katalogu gdzie masz zainstalowane ATT, standardowo to:

"C:\Program Files\Ray Adams\ATI Tray Tools

sprawdź czy tan katalog nie ma praw "tylko do odczytu" jaęsli tak to je zdejmij.

 

Jeśli nie pomoże to daj znać, pomyślimy co to może być ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee o/c robie rivatunerem ale poproboje jescze ati tray tools a wlasnie w gta 3 male arty mam :(::(:(:( martwi mnie to ?:(:(:( a taki bylem zadowolony :(

 

no i dziekuje za odpowiedz:)

A czy te arty są przed o/c ??

Bo jeśli tak to możliwe, że karta jest nie dociśnięta i jak się trochę nagrzeje to sypie artami,

albo ... jak karta wyskakuje ci z AGP to mogła się gdzieś uszkodzić :-(

 

A jaki ty masz w niej coolerek, że nie wchodzi przez niego w AGP ??

 

Acha Arty mogą ci wyskakiwać bo nie ma dobrego chłodzenia chipsetu, dlaczego ??

Dlatego, że jak haczy ci wiatrak to docisnąłeś gdzieś podczas wkładania i przesunąłeś go nie przylega dokładnie, pasta sie rozmazała na większej powierzchni i nie przewodzi dobrze ciepła, lub nawet mogłeś ukruszyć chipset. :-(

 

Dokładnie to sprawdź.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz teraz dobrze siedzi w agp bo przedtem chacyzlo o slota..ale to jest zawsze czy zmna cyz ciepla zawsze sa arty nie musze nawet robic o/c a i tak mam arty...zobacze jeszcze na innej grze...albo 3d mark :( :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam radeonka jak w sygnaturce i mam pytanko. Jest on na PCB Gigabyte pamieci 5 ns napiecie na pamieciach to 2.61 V chciałbym zrobić v-moda bo kreca sie tylko do 440 stabilnie :/ rdzen idzie do 480 z pentosiem lecz potrzebuje V bo wywala VPU recover. Niestety wszystkie v-mody które sprawdzałem nie działają albo nie są zgodne albo nie te PCB. Byłbym cholernie wdzięczny jakby ktoś podesłał na drakex@wp.pl v-moda jak ma na hdd albo niech napisze link dziekuje bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że się nabijacie z mojej aukcji- tak, to moja. Z kolegą przerabiamy karty i może was to zdziwi, ale naprawdę dużo ludzi się na tym nie zna i są nam bardzo wdzięczni za pomoc- a my przy tym zarabiamy parę groszy. Takich jak to nazywacie "frajerów" jest trochę więcej- dużo ludzi, którzy się nie znają nawet nie licytują tylko przyjeżdzają do mnie z kartą. A to, że aukcja jest tak "śmiesznie opisana" to zwykły chwyt reklamowy, tonami stosowany przez np. hipermarkety. Ma jedną ważną cechę- działa. Mało tego- nawiązałem współpracę z jednym poważnym sprzedawcą na allegro i będę hurtowo przerabiał karty. Dalej Was to śmieszy? A co do 130% do 180% wzrostu wydajności względem wartości początkowej- to już w ogóle nie mam zielonego pojęcia bo w tym śmiesznego...

 

Ale nie o tym chciałem napisać.

 

Po raz kolejny chciałem zapytać, czy któs może chciałby do tematu wnieść coś nowego i dotarł do informacji jak odblokować możliwość zmiany częstotliwości pamięci na niektórych kartach GigaByte, w których ta opcja została zablokowana, ewentualnie posiada biosa, który tą opcję odblokuje. Osobiście sprawdzałem już 9600 non-pro GB, zmodyfikowany 9550 też GB: żaden nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a z biosem 9600 pro/xt ( oczywiście ze skorygowanymi ustawieniami timingów) karta nie wstaje. To samo z biosami od PowerColor. Zegary teoretycznie wykręcają się w nieskończoność, ale wydajność przy 400MHz i np. 900MHz jest taka sama (karta nic sobie nie robi ze zmiany ustawień). Wszystkie programy testujące nie wykazują różnic wydajności po modyfikacji zegarów pamięci. Pozdrawiam i czekam na profesjonalną odpowiedź.

 

PS. Niedługo dostanę jescze jednego GB, porównam płytki i układy. Jak zauważę różnice to się odezwę.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gwarancji mi raczej nie uznaja...:(:(:( bo mam klej na memkach i tak robilem pasta i dopiero super glue na radiatorki ale i tak troche tego kleju zostalo.jak myslicie sciogne wentylator i te radiatorki to mi uznaja gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIKU !!!!!! bądź jeszcze raz dobry :) jak zrobić vmoda na gecube 9550 gt? Pisałem już kilka razy i nikt nie odpowiedział , kurcze co jest mam jedyną taką kartę w polsce?:( Please ludzie dobrej woli jak ktoś wie niech da znać.Aha moja jest rev 1.0. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suchyjastrzab

Może ktoś na allegro ma do sprzedania taki bios albo instrukcje modyfikacji :-P

 

Nie trzeba odrazu kupować, wystarczy trochę pomyśleć i poszukać

1897708[/snapback]

a gwarancji mi raczej nie uznaja...:(:(:( bo mam klej na memkach i tak robilem pasta i dopiero super glue na radiatorki ale i tak troche tego kleju zostalo.jak myslicie sciogne wentylator i te radiatorki to mi uznaja gwarancje ?

 

No myślę że z tą gwarancją to możesz mieć mały problemik :-)

 

Chociaż powiem Ci, możesz się tłumaczyć tak:

"Wydawało mi się, że ta karta się bardzo grzeje i zamontowałem jej dodatkowe chłodzenie na te ciepłe kosteczki" :D

 

Tylko przyklej wcześniej jakieś radiatorki, lepsze chłodzenie nie powinno być przyczyną negatywnego rozpaczenia gwarancji. Trochę chłodu chyba nikomu nie zaszkodziło :P

 

Musisz jeszcze pokąbinować troche i dojdziesz dlaczego tak się dzieje.

 

@1okonek

DZIKU !!!!!! bądź jeszcze raz dobry :) jak zrobić vmoda na gecube 9550 gt? Pisałem już kilka razy i nikt nie odpowiedział , kurcze co jest mam jedyną taką kartę w polsce?:( Please ludzie dobrej woli jak ktoś wie niech da znać.Aha moja jest rev 1.0. :lol:

 

Tym razem ja ci może pomoę :-)

Napewno przyda ci się to:

http://forums.extremeoverclocking.com/show...ighlight=9550xt

poszukaj też tu, napewno coś cię zainteresuje ;-)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=96807&st=0

:D

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIKU !!!!!! bądź jeszcze raz dobry :) jak zrobić vmoda na gecube 9550 gt? Pisałem już kilka razy i nikt nie odpowiedział , kurcze co jest mam jedyną taką kartę w polsce?:( Please ludzie dobrej woli jak ktoś wie niech da znać.Aha moja jest rev 1.0. :lol:

moja dobroc ma swoje granice :lol: ale masz jakas nie typowa grafe i nic nie znalazlem na google . takze musisz sie meczyc na standartowych napieciach :D

 

 

a gwarancji mi raczej nie uznaja...icon_sad2.gificon_sad2.gificon_sad2.gif bo mam klej na memkach i tak robilem pasta i dopiero super glue na radiatorki ale i tak troche tego kleju zostalo.jak myslicie sciogne wentylator i te radiatorki to mi uznaja gwarancje ?

nie mozesz zeskrobac tego jakos delikatnie srobokretem ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda :( chciałem przekroczyć 4000 w smarku , a bez vmoda chyba nie dam rady :mur:

 

marku 2003 ? bez vmoda jest to mozliwe, ja mam kilka pkt powyzej 4000 pkt :) i v mod tez by sie pzrydal tylko nima :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marku 2003 ? bez vmoda jest to mozliwe, ja mam kilka pkt powyzej 4000 pkt :) i v mod tez by sie pzrydal tylko nima :(

Kurde ja na ustawieniach 472/554 mam wynik w granicach 3,6k (tylko 4 pierwsze testy gier), stery to omegi na catach 5.10a, wszystko ustawione na jakosc. testowalem na ustawieniach 12x150, ale chyba marek mierzy grafe a nie proca. Macie jakies pomysly, czemu taki niski wynik ? Tylko bez pytan: 'czy zainstalowales sterowniki do mobo' :D

 

edit

 

Az z ciekawosci wlazlem na futuremark.com i zobaczylem dziwna rzecz:

 

Dołączona grafika

 

 

Kolo na taktowania 447/554 i ma ponad 4k, czy to zasluga proca ?

Poza tym dalem druga os. do porownania, roznica miedzy nimi to 50mhz na rdzeniu i 55mhz na mem, wiec jakby jedno i drugie sie uzupelnia.

 

No dobra, ale czemu ja mam tak malo ? :? :)

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja na ustawieniach 472/554 mam wynik w granicach 3,6k (tylko 4 pierwsze testy gier), stery to omegi na catach 5.10a, wszystko ustawione na jakosc. testowalem na ustawieniach 12x150, ale chyba marek mierzy grafe a nie proca. Macie jakies pomysly, czemu taki niski wynik ? Tylko bez pytan: 'czy zainstalowales sterowniki do mobo' :D

 

ok ale jakiego masz procka ? bo widze w podpisie 1.6@2.1 to pewnie jakis duron 1.6 ? jesli tak to masz juz odpowiedz co jest przyczyna takiego wyniku

 

 

ps. wiesz ze juz sa catalysty 6.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale jakiego masz procka ? bo widze w podpisie 1.6@2.1 to pewnie jakis duron 1.6 ? jesli tak to masz juz odpowiedz co jest przyczyna takiego wyniku

ps. wiesz ze juz sa catalysty 6.1 ?

Kurde, jak widzialem na poczatku testy 9550 to w 2003 nie patrzyl na procka tylko na takty gpu, poza tym nie robilem testow cpu tylko pierwsze 4. Proca mialem ustawionego na 1,8, bo tyle pracuje na codzien w necie, pamietam jak dawalem na 2,1 to nie bylo zbytniej roznicy, wiec dziwie sie troche. ;]

 

edit

 

Jest bardzo zle... ;/ oto moj orb, ktorego robilem jakis czas temu.

 

Porownanie duron morgan vs. moj duron applebred, moja wykrecona grafa vs. mniej wykrecona grafa i dostaje w pupe.

 

Dołączona grafika

 

 

Lukasrz i nadale twierdzisz, ze to wina proca ? ;]

ma ktos jakies pomysly ? :-|

;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja na ustawieniach 472/554 mam wynik w granicach 3,6k (tylko 4 pierwsze testy gier), stery to omegi na catach 5.10a, wszystko ustawione na jakosc. testowalem na ustawieniach 12x150, ale chyba marek mierzy grafe a nie proca. Macie jakies pomysly, czemu taki niski wynik ? Tylko bez pytan: 'czy zainstalowales sterowniki do mobo' :D

 

edit

 

Az z ciekawosci wlazlem na futuremark.com i zobaczylem dziwna rzecz:

 

Dołączona grafika

 

Kolo na taktowania 447/554 i ma ponad 4k, czy to zasluga proca ?

Poza tym dalem druga os. do porownania, roznica miedzy nimi to 50mhz na rdzeniu i 55mhz na mem, wiec jakby jedno i drugie sie uzupelnia.

 

No dobra, ale czemu ja mam tak malo ? :? :)

Z tym uzupełnianiem to masz rację, też na to zwróciłem uwagę.

 

Zobacz jakiego ten pierwszy gość ma proca, wyslę ze przez to ma tki wynik, w sumie ten 2 też wcale nie gorzej.

Radek radkiem, ale proc też w tym ma dużą zasługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak widzialem na poczatku testy 9550 to w 2003 nie patrzyl na procka tylko na takty gpu, poza tym nie robilem testow cpu tylko pierwsze 4. Proca mialem ustawionego na 1,8, bo tyle pracuje na codzien w necie, pamietam jak dawalem na 2,1 to nie bylo zbytniej roznicy, wiec dziwie sie troche. ;]

 

edit

 

Jest bardzo zle... ;/ oto moj orb, ktorego robilem jakis czas temu.

 

Porownanie duron morgan vs. moj duron applebred, moja wykrecona grafa vs. mniej wykrecona grafa i dostaje w pupe.

 

http://img15.imgspot.com/u/06/20/17/beztyt...u1137881551.JPG

Lukasrz i nadale twierdzisz, ze to wina proca ? ;]

ma ktos jakies pomysly ? :-|

;]

nie no bez jaj myslisz ze np na na celeronie 1GHz i geforce 7800GTX a A64 2GHz 7800GTz bedzie podobny wynik ?

 

celeron bedzie mial z 7 000pkt a athlon z 15 000pkt

 

proc jest rownie wazny co grafika a w marku 2006 to juz wogole

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale co powiesz na moj ostatni post ? ;]

W sumie za jakis czas planuje zmiane platformy, ale mimo to chcialbym rozwiazac ta zagadke. ;]

Różnica wcale nie jest taka tragiczna.

Weź po uwagę że to są też 2 różne platformy.

XP może mieć odpalonych więcej procesów typu wygładzanie czcionek, graficzne menu, itp....

to wszystko pożera pamięć MegaBajtami.

Poza tym weź też pod uwagę, że jeden system może być bardziej zasyfiony od drugiego, to tylko Microsoft więc wszystkiego się można spodziewać.

Ktoś dał ten link kilka stronek wcześniej, zerknij na niego:

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=3dmark_tweak

Bardziej miarodajne było by to bdybyś zainstalował ten sam system na obydwu kompach i wtedy puścił Marka.

 

@lukasrz

w 100% się z tobą zgadzam lukasrz jest nawet spora różnica między celeronem 1200 a duronem 1300, a te proce które ty podałeś to jużwogóle kosmiczna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wcale nie jest taka tragiczna.

Weź po uwagę że to są też 2 różne platformy.

XP może mieć odpalonych więcej procesów typu wygładzanie czcionek, graficzne menu, itp....

to wszystko pożera pamięć MegaBajtami.

Poza tym weź też pod uwagę, że jeden system może być bardziej zasyfiony od drugiego, to tylko Microsoft więc wszystkiego się można spodziewać.

Ktoś dał ten link kilka stronek wcześniej, zerknij na niego:

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=3dmark_tweak

Bardziej miarodajne było by to bdybyś zainstalował ten sam system na obydwu kompach i wtedy puścił Marka.

 

@lukasrz

w 100% się z tobą zgadzam lukasrz jest nawet spora różnica między celeronem 1200 a duronem 1300, a te proce które ty podałeś to jużwogóle kosmiczna różnica.

No stary wez nie zartuj... windowsa mam zoptymalizowanego jak nikt inny, procek obsluguje instrukcje, o ktorych morgan nie slyszal, poza tym 400mhz to zadna roznica na procu ? grafa lepiej wykrecona to zadna roznica ?

Gdziej jest problem, tylko nie wiem, gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak widzialem na poczatku testy 9550 to w 2003 nie patrzyl na procka tylko na takty gpu, poza tym nie robilem testow cpu tylko pierwsze 4. Proca mialem ustawionego na 1,8, bo tyle pracuje na codzien w necie, pamietam jak dawalem na 2,1 to nie bylo zbytniej roznicy, wiec dziwie sie troche. ;]

 

edit

 

Jest bardzo zle... ;/ oto moj orb, ktorego robilem jakis czas temu.

 

Porownanie duron morgan vs. moj duron applebred, moja wykrecona grafa vs. mniej wykrecona grafa i dostaje w pupe.

 

http://img15.imgspot.com/u/06/20/17/beztytu322u1137881551.JPG

Lukasrz i nadale twierdzisz, ze to wina proca ? ;]

ma ktos jakies pomysly ? :-|

;]

ja nie wiem co ty porownujesz

 

rozne plyty glowne, rozne stery, rozne taktowania, timingi itp...

 

to wina proca i koniec, sam zmienilem bartona 2.2GHz na to co w podpisie i zyskalem 200pkt w marku 2003

 

uwierz mi mam doswiadczenie i wiem ze to wina procesora, czemu najlepsze wyniki w orbie sa na najszybszych prockach ? a nie duronach czy celeronach ?

 

No stary wez nie zartuj... windowsa mam zoptymalizowanego jak nikt inny, procek obsluguje instrukcje, o ktorych morgan nie slyszal, poza tym 400mhz to zadna roznica na procu ? grafa lepiej wykrecona to zadna roznica ?

Gdziej jest problem, tylko nie wiem, gdzie...

 

poza tym skad wiesz czy koles z athlonem nie mial w tle kilku progsow urchominych ?

 

kumpel ma fx-a 5200 na duronie 1300 testowalismy go kieyds u niego i mnie na athlonie 2.2GHz(barton) roznica w marku byla widoczna golym okiem

 

 

daj mi swoja grafe a zrobie na niej 4300pkt

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wina procka, to duron taktowany 1,8ghz jest gorszy od durona 1,4ghz na tym samym fsb ? (nie licze lepiej wykreconej grafy).

 

gdzie masz napisane ze tak jest ?

 

testy wykonywane na tych samych sterach do grafiki ? mobo ? tesame timingi ? ta sama wersja marka ? ten sam system ? taka sama plyta glowna ?

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz napisane ze tak jest ?

 

testy wykonywane na tych samych sterach do grafiki ? mobo ? tesame timingi ? ta sama wersja marka ? ten sam system ? taka sama plyta glowna ?

Stery z tego co widze podobne, timingi tez, tamta plyta na sis'ie, moja na nf2, wersja marka ta sama, ja mam + 450mhz na cpu i + troche wiecej na cpu/mem, dla mnie nie ma opcji, zeby bylo tak malo...

Nie wiem, czy wy do testow dajecie wszystko na minimum z tych ustawien co podal rkaktus (link), bo moze ja zle testuje poprostu ?

Tak, timingi grafy wyzylowane na max.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery z tego co widze podobne, timingi tez, tamta plyta na sis'ie, moja na nf2, wersja marka ta sama, ja mam + 450mhz na cpu i + troche wiecej na cgu/mem, dla mnie nie ma opcji, zeby bylo tak malo...

Nie wiem, czy wy do testow dajecie wszystko na minimum z tych ustawien co podal rkaktus (link), bo moze ja zle testuje poprostu ?

stery poodbne ? roznica moze byc 200pkt na sterownikach ! musza byc identyczne, zainstaluj najnowsze cat 6.1

 

 

pamieci grafiki maja takie same timingi ? 500MHz moze byc szybsze od 550Mhz !

 

pamieci systemowe RAM chodza synchro czy asynchro ? na T1 czy T2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery poodbne ? roznica moze byc 200pkt na sterownikach ! musza byc identyczne, zainstaluj najnowsze cat 6.1

pamieci grafiki maja takie same timingi ? 500MHz moze byc szybsze od 550Mhz !

 

pamieci systemowe RAM chodza synchro czy asynchro ? na T1 czy T2 ?

Tak jak juz napisalem, timingi ustawione na wydajne, ramy 1T... moze jednak zainstaluje te nowe caty, ale nie sadze, zeby mi duzo daly. Ile macie ustawione wielkosc przydzielania pamieci agp w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...