Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak juz napisalem, timingi ustawione na wydajne, ramy 1T... moze jednak zainstaluje te nowe caty, ale nie sadze, zeby mi duzo daly. Ile macie ustawione wielkosc przydzielania pamieci agp w biosie ?

 

przydzielam 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz napisalem, timingi ustawione na wydajne, ramy 1T... moze jednak zainstaluje te nowe caty, ale nie sadze, zeby mi duzo daly. Ile macie ustawione wielkosc przydzielania pamieci agp w biosie ?

To zalerzy ile masz RAM-u, jak masz mało to też stosunkowo mniej przydzielaj, ale z tego co zdążyłem zauważyć ma 1GB więc spokojnie 256MB.

Napewno kilka pkt. bedzie więcej.

 

Wydaje mi się, że lukasrz ma rację co do sprzętu.

Przecież to, że masz wyższą częstotliwość taktowania, nie garantuje lepszych osiągów, sam napewno wiesz, że to zależy od wielu innych czynników. Każda karta, nawet z kolejnym nr. seryjnym to zupełnie inny egzemplarz i gwarantuje, że inaczej będzie się zachowywał.

 

A czy pamięć ram masz w 1 kości, 2x512, czy jakąś inną konfigurację ??

Wszystkie mają jednakowe taktowanie ??

Czy są parowane ??

To też może być różnica.

 

Chociaż ten 2 sprzęt ten z którym przegrałeś ma 256 MB RAM-u, tu to trochę robi się zastanawiające.

 

Jak chcesz rozwiązać ten problem, a masz dostęp do obu komputerów, to pozamieniaj grafiki i wtedy zobacz jak będą kształtowały się wyniki.

Jeśli masz taką możliwość to umieść te wyniki na forum, powiem Ci, że sam jestem bardzo ciekawy efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł może ktoś z Was do jakiegoś info dotyczącego hardware'owego zabezpieczenia możliwości o/c pamięci na niektórych z pierwszych 9550 GigaByte'a? Bo takiego mi dali przy uwzględnieniu gwarancji ;/ Fajnie że rdzeń idzie na 526, ale Hynixy 4ns na 400 MHz to tragedia ;/ Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł może ktoś z Was do jakiegoś info dotyczącego hardware'owego zabezpieczenia możliwości o/c pamięci na niektórych z pierwszych 9550 GigaByte'a? Bo takiego mi dali przy uwzględnieniu gwarancji ;/ Fajnie że rdzeń idzie na 526, ale Hynixy 4ns na 400 MHz to tragedia ;/ Pzdr.

A spróbuj mu wrzucić jakiegośbiosa ze zmodyfikowanymi częstotliwościami i pamięć ustaw np na 500 Mhz.

Zobaczysz czy coś pomoże, może tylko jest zablokowane programowe zwiększanie częstotliwości, bo gdzieś już widzałem taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ,że nie dam rady wykręcić 4000 pkt bez vmoda ,bo rdzeń w atitool kręci się do 505 mhz,ale smarka przechodzi tylko na 485(wyżej wywala) ,memki na 270 i to jest koniec nic więcej nie dam rady .Do 4000 brakuje mi 13 pkt!!! pomocy!!! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ,że nie dam rady wykręcić 4000 pkt bez vmoda ,bo rdzeń w atitool kręci się do 505 mhz,ale smarka przechodzi tylko na 485(wyżej wywala) ,memki na 270 i to jest koniec nic więcej nie dam rady .Do 4000 brakuje mi 13 pkt!!! pomocy!!! <_<

Jeśli jeszcze nie zoptymalizowałeś systemu to spróbuj, napewno kilka marków bedzie więcej

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=3dmark_tweak

Ostatnio spror mówiło się tutaj o "AGP aperture size" w BIOS-ie też kilka marków więcej, może uzyskasz swoje 4k.

Jak nie to nowy system i tylko stery do grafiki i 3dmark wtedy na bank bedzie 4k.

Skoro z karty wycisnąłeś ostatnie poty bez v-mod, to spróbuj jeszcze proca podkręcić 4000 gwarantowane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to mam ,tylko dziwi mnie dlaczego mam zwiechę na cpu test (nienawidzę troli!!!!!!!!!!), a temperatura spada w tym czasie z 39 na 34 stopnie jak wkręcę pow 485 mhz.Obniżałem nawet taktowanie pamięci, ale to nic nie dało <_< . procka nie podkręcam narazie , zależy mi na wyciśnięciu wszystkiego z karty, a nie znalazłem nigdzie sposobu vmoda na moją( 9550 gt gecube) :angry:

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to mam ,tylko dziwi mnie dlaczego mam zwiechę na cpu test (nienawidzę troli!!!!!!!!!!), a temperatura spada w tym czasie z 39 na 34 stopnie jak wkręcę pow 485 mhz.Obniżałem nawet taktowanie pamięci, ale to nic nie dało <_< . procka nie podkręcam narazie , zależy mi na wyciśnięciu wszystkiego z karty, a nie znalazłem nigdzie sposobu vmoda na moją( 9550 gt gecube) :angry:

Stronę wcześniej dałem ci link do v-moda, a gdyby był niekompletny to kilka, kilkanascie stron wcześniej ktoś tam wspominał o v-modach w tych modelach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to mam ,tylko dziwi mnie dlaczego mam zwiechę na cpu test (nienawidzę troli!!!!!!!!!!), a temperatura spada w tym czasie z 39 na 34 stopnie jak wkręcę pow 485 mhz.Obniżałem nawet taktowanie pamięci, ale to nic nie dało <_< . procka nie podkręcam narazie , zależy mi na wyciśnięciu wszystkiego z karty, a nie znalazłem nigdzie sposobu vmoda na moją( 9550 gt gecube) :angry:

Po co robisz cpu test ? Najlepiej testowac tylko pierwsze 4 testy 'game'... a jak ci brakuje tak malo to podciagnij sobie takty na cpu, albo daj w sterownikach na wydajnosc.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc rkaktus,ale to nie moja karta niestety ,ja mam gt , a tamte to xt.Pisałem już 2razy o moim problemie w temacie xt , ale nie doczekałem się odpowiedzi. Moja jest taktowana fabrycznie 400/200 i ma rdzeń rv360. rkaktus cofnąłem się o kilka stron ( nic nie ma) doczytałem się,że masz takie same pamiątki jak ja i cosik kombinowałeś z timingami ,napisz co CI z tego wyszło . Niestety nie mamy rewelacyjnych pamiątek :::::::::::( . A co do 3dmarka mam wersję free i nie mogę w niej nic wyłączyć

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się przesiąść na coś szybszego niż ten GF3 Ti z podpisu <_< i mam kilka pytań co do kart Sapphiry:

 

1 Czy R9550 działają na AGP 4?

2 Jeśli tak to o ile będzie słabsza wydajność na tym złączu w poruwnaniu z AGP 8(np: w 3D Marku)?

3 Jak średnio daje się podkręcić egzemplaż z modułem vivo?

4 Czy bendzie pasować na niego Pentagram XC-80?

 

Z góry dzięki...

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się przesiąść na coś szybszego niż ten GF3 Ti z podpisu <_< i mam kilka pytań co do kart Sapphiry:

 

1 Czy R9550 działają na AGP 4?

2 Jeśli tak to o ile będzie słabsza wydajność na tym złączu w poruwnaniu z AGP 8(np: w 3D Marku)?

3 Jak średnio daje się podkręcić egzemplaż z modułem vivo?

4 Czy bendzie pasować na niego Pentagram XC-80?

 

Z góry dzięki...

1 .działają bez problemu

2. nie odczujesz

3.zależy od egzemplarza i firmy (chyba nie było takiego który nie podkręcił by się do R9600)

4.a po co? te karty są tak zimne jak w pudełku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtam

pytnie moje brzmi: dlaczego po przekroczniu pewnej granicy tajktowania na gpu 3dmark03 się wywala podczas testu CPUtest2 może ktoś zna odpowiedź?

dodam że na taktowaniach o 30MHz wższych 2 krotnie przeszedłem F.E.A.R. bez zwiechy i mnie to intryguje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.a po co? te karty są tak zimne jak w pudełku :lol:

Bo po sprzedaży starej nie chcę by sie walał w szafie i śniedział :wink: A sprzedawać go też żal : :-P A tak z nim może kilka mhz wyżej pujdzie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po sprzedaży starej nie chcę by sie walał w szafie i śniedział :wink: A sprzedawać go też żal : :-P A tak z nim może kilka mhz wyżej pujdzie :rolleyes:

Pisałeś, że chcesz przesiąść się na Sapphire, one oryginalnie mają zamontowane takie ładne świecące na niebiesko coolerki, powiem Ci, że mi jest żal go ściągnąć :-)

Moim zdaniem jak nie robisz v-mod-ów to to się nie opłaca tego zakładać, bo i tak go nie zagrzejesz.

Wątpie, że by akurat przy tym modelu poszedł przez sam cooler kilka MHz wyżej.

Mój na codzień, na standardowym chłodzeniu chodzi 400/500, czasem 430/530.

Mam założony czujnik temp. na chipa, cały czas jest 33 - 34 st.C, po 2h gry w N4S U 2 lub N4S MW na dość wysokich detalach temp podnosi się o 2 góra 3 st.C.

 

Więc sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto zakładać "Pentagram XC-80".

Chyba, że twój egzemplarz pójdzie sporo wyżej, bo 430/530 to kres mojego egzemplarza bez v-mod.

Co za ok tydzień sięzmieni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może to być wina VPU recorwer. Znów masz rację (IMG:style_emoticons/default/icon_wink.gif)

Tylko nie włączaj karty bez radiatorka (IMG:style_emoticons/default/icon_wink.gif)

Daj znać jak przesmarujesz i podłączysz.

Jak nie będzie rezultatu to wyłącz VPU recorwer.

 

A... miałem zapytać, czy przed zdjęciem radiatora, przez kolegę wszystko działało bez zarzutu ??

 

I nie przesadź z AS5

 

Przesmarowałem kartę a przy okazji procesor i NIC TO NIE DAŁO. W 3d marku dalej komputer się restartuje.

Wyłączenie VPU Recower też nie pomogło.

Co to może być???

Sprawdzałem na fx5600xt i wszystko chodzi - więc to MUSI być karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesmarowałem kartę a przy okazji procesor i NIC TO NIE DAŁO. W 3d marku dalej komputer się restartuje.

Wyłączenie VPU Recower też nie pomogło.

Co to może być???

Sprawdzałem na fx5600xt i wszystko chodzi - więc to MUSI być karta...

A czy ona była, lub jest podkręcona ??

Jak smarowałeś rdzeń to jakiego on był koloru ??

Bo jak był czarnego lub czarno-fioletowego, to już jej nawet ciekły azot nie schłodzi, poprostu jest przegrzana i jedyne co możesz zrobić, choć nie wiem czy to pomoże cokolwiek, to obniżyć częśtotliwości taktowania. Taki o/c tylko w przeciwnym kierunku :D

 

Tak powinien wyglądać prawidłowy rdzeń:

 

To jest mój z sapphira, chyba jest lekko ukruszony, hmm... dopiero teraz zauważyłem,

ale nie jest na pewno przegrzany, powinien mieć srebrny kolor, taki lustrzany, jak chrom.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chcialem wrzucic marka03 na orba, ale mam wersje pro, odinstalowalem i zainstalowalem ponownie i nadal jest wersja pro -> zarejestrowana... po odinstalowaniu przejechalem nawet jv16tools, aby oczyscic rejestr a on jakby zapamietal to, ze go kiedys rejestrowalem i nie moge wbic wyniku na orba... ma ktos pomysl, jak zrobic znowu wersje standard ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chcialem wrzucic marka03 na orba, ale mam wersje pro, odinstalowalem i zainstalowalem ponownie i nadal jest wersja pro -> zarejestrowana... po odinstalowaniu przejechalem nawet jv16tools, aby oczyscic rejestr a on jakby zapamietal to, ze go kiedys rejestrowalem i nie moge wbic wyniku na orba... ma ktos pomysl, jak zrobic znowu wersje standard ? ;/

erzuć na image shack screena :P ja tak robie mam podobną sytuacje do ciebie

http://img398.imageshack.us/img398/8647/25rj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ona była, lub jest podkręcona ??

Jak smarowałeś rdzeń to jakiego on był koloru ??

Bo jak był czarnego lub czarno-fioletowego, to już jej nawet ciekły azot nie schłodzi, poprostu jest przegrzana i jedyne co możesz zrobić, choć nie wiem czy to pomoże cokolwiek, to obniżyć częśtotliwości taktowania. Taki o/c tylko w przeciwnym kierunku icon_biggrin3.gif

 

Tak powinien wyglądać prawidłowy rdzeń:

 

To jest mój z sapphira, chyba jest lekko ukruszony, hmm... dopiero teraz zauważyłem,

ale nie jest na pewno przegrzany, powinien mieć srebrny kolor, taki lustrzany, jak chrom.

 

Była kręcona do rozsądnych wartości(400/210).

Rdzeń wygląda dokładnie jak na obrazku.

Teraz pracuje na GF 2 MX :D.

Czy zmiana AGP na x4 może coś zmienić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chcialem wrzucic marka03 na orba, ale mam wersje pro, odinstalowalem i zainstalowalem ponownie i nadal jest wersja pro -> zarejestrowana... po odinstalowaniu przejechalem nawet jv16tools, aby oczyscic rejestr a on jakby zapamietal to, ze go kiedys rejestrowalem i nie moge wbic wyniku na orba... ma ktos pomysl, jak zrobic znowu wersje standard ? ;/

A skasowałeś myślę katalog w którym był zainstalowany 3dmark ??

Spróbuj w regedicie wyszukać wszystkie wpisy z mazwą 3dmark i kasuj po kolei klucze.

Jak znajdziesz kluczez ze ścieżkami do jakiś podejżanych plików konfiguracyjnych, to kasuj te pliki, w ten sposób wytniesz chwasta ;)

 

Była kręcona do rozsądnych wartości(400/210).

Rdzeń wygląda dokładnie jak na obrazku.

Teraz pracuje na GF 2 MX :D.

Czy zmiana AGP na x4 może coś zmienić???

Próbuj, może się udać.

Spróbuj też tak jak napisałem, obniżyć częstotliwości taktowania.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby znalazlem ten klucz w rejestrze, skasowalem, ale nadal nie chce wrzucac orbow, juro zrobie reinstalke marka i zobaczymy. Przed chwila robilem test, normalnie pod koniec testow 03 ramy na 555 zaczynaja lekko sypac artami, otworzylem okno i test przeszedl czysto na 560. Btw dzialaja tez na 600, ale wtedy juz sa deczko za gorace. ;]

Jutro wieczorkiem kolejny test na chlodzeniu zimowym. ;]

 

Edit

 

Na orbie zauwazylem tez jedna rzecz, niekiedy sa duze roznice w pierwszym tescie (samoloty), widzialem na orbie jeden gosc mial na zegarach 513/660 gorsze wyniki niz ja na 466/540, a pozostalymi testami mnie lykal (dodaje, ze jego proc byl szybszy).

 

Czy zwiekszanie w nieskonczonosc agp aperture size poprawia wydajnosc, czy juz nie ma znaczenia ?

 

Jutro moze dam wiecej v na gpu i pokaze juz oficjalnie orba > 4k. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy zwiekszanie w nieskonczonosc agp aperture size poprawia wydajnosc, czy juz nie ma znaczenia ?

Jutro moze dam wiecej v na gpu i pokaze juz oficjalnie orba > 4k. ;]

Wydaje mi się, że nie ma już znaczenia powyżej 256MB, w niektórych przypadkach nawet 128MB.

Moim zdaniem zbyt duże AGP aperture size może wręcz pogorszyć wyniki.

To zależy ile masz RAM-u, oraz jakich aplikacji uzywasz.

Musisz to sobie doświadczalnie sam dobrać :D

 

Czekam na twój oficjalny wynik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemik z radkiem.. (model his 128/128mb) na kosteczkach hynix 4ns. Przekrecilem go do stabilnych wartosci (380/500) podmienilem biosa zmienilem timingi na te z gigabyte.. i mam problem.. otoz po tej operacji (i rowniez przed nia) sypie mi kwadratami.. nie wyglada to jak typowe artefakty a jak tysiace kwadracikow smigajacych po ekranie :) (dodam ze w 3d obraz jest okej nie ma tego kwadraty wystepuja tylko w napisach (czat w grze) np. czcionki itp. ) w menu gier itp. Jeszcze bym to jakos przebolal ale najgorsze jest to ze przy bardziej wtmagajacych grach komp po prostu sie wiesza .. i wyskakuje nieodlaczne okienko vpu recover ;) (chociaz tez nie zawsze ;) ) Problem ustepuje np. po restarcie .. i jak juz "zalapie" (tzn jest okej i nie ma "kwadracikow" -bo nie zawsze sa..) .. to komp moze smigac 24/7 i nic sie nie wiesza i zadnych zlych objawow nie widac. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna takiego stanu.. Zasilka jest okej (chieftec 400W-prawie nowy ze stabilizatorem napiecia).. temperatura grafy jest bardzo niska .. pamiatki lodowate ;) .. wiec nie mam pojecia co moze byc zle :/ Dodam jeszcze ze karta zaczyna normalnie chodzic na roznych sterownikach (np. na niektorych catalystach przez kilka tygodni mialem spokoj.. ).. aktualnie zainstalowalem omegi v3.8.205 i problem znow powstal.. -wiem ktos teraz mi powie zainstaluj catalysty ale to nie jest rozwiazanie mojego problemu.. bo zdarza sie tak ze i na sprawdzonych catalystach problem znow sie powtarza.. Moze to wina jakis ustawien w sterach? Juz nie mam pojecia co to moze byc.. Jesli ktos juz sie spotkal z podobnym problemem lub zna jego rozwiazanie to prosilbym o pomoc. Z gory dziekuje ;)

 

ps. .. i dodam jeszcze ze w srodowisku windows jest wszystko oka.. 24 godzinne testu mem i gpu tez nic nie wykazaly :/ Problem pojawia sie dopiero w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...