Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemik z radkiem.. (model his 128/128mb) na kosteczkach hynix 4ns. Przekrecilem go do stabilnych wartosci (380/500) podmienilem biosa zmienilem timingi na te z gigabyte.. i mam problem.. otoz po tej operacji (i rowniez przed nia) sypie mi kwadratami.. nie wyglada to jak typowe artefakty a jak tysiace kwadracikow smigajacych po ekranie :) (dodam ze w 3d obraz jest okej nie ma tego kwadraty wystepuja tylko w napisach (czat w grze) np. czcionki itp. ) w menu gier itp. Jeszcze bym to jakos przebolal ale najgorsze jest to ze przy bardziej wtmagajacych grach komp po prostu sie wiesza .. i wyskakuje nieodlaczne okienko vpu recover ;) (chociaz tez nie zawsze ;) ) Problem ustepuje np. po restarcie .. i jak juz "zalapie" (tzn jest okej i nie ma "kwadracikow" -bo nie zawsze sa..) .. to komp moze smigac 24/7 i nic sie nie wiesza i zadnych zlych objawow nie widac. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna takiego stanu.. Zasilka jest okej (chieftec 400W-prawie nowy ze stabilizatorem napiecia).. temperatura grafy jest bardzo niska .. pamiatki lodowate ;) .. wiec nie mam pojecia co moze byc zle :/ Dodam jeszcze ze karta zaczyna normalnie chodzic na roznych sterownikach (np. na niektorych catalystach przez kilka tygodni mialem spokoj.. ).. aktualnie zainstalowalem omegi v3.8.205 i problem znow powstal.. -wiem ktos teraz mi powie zainstaluj catalysty ale to nie jest rozwiazanie mojego problemu.. bo zdarza sie tak ze i na sprawdzonych catalystach problem znow sie powtarza.. Moze to wina jakis ustawien w sterach? Juz nie mam pojecia co to moze byc.. Jesli ktos juz sie spotkal z podobnym problemem lub zna jego rozwiazanie to prosilbym o pomoc. Z gory dziekuje ;)

 

ps. .. i dodam jeszcze ze w srodowisku windows jest wszystko oka.. 24 godzinne testu mem i gpu tez nic nie wykazaly :/ Problem pojawia sie dopiero w grach.

A jaki wrzuciłeś BIOS ??

Ten sam tylko zmodyfikowany ??

Bo jeśli tak to to może być problemem, Ati wprowadziło zabezpieczenia, szczególnie w nierównomiernych taktowaniach (380/500), żadna ich karta chyba nie miała takich częstotliwości.

Spróbuj wrzucić bios od PowerColor.

Zerknij tutaj, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam od his-a 9600np. Wrzucalem od powercolor 9600 i jest to samo ;) Poza tym jak juz napisalem na starym biosie(przed zmiana czy jakimkolwiek podkrecaniem) bylo to samo :) Wychodzi na to ze jest to wina pamiate(przegrzanie?) .. ale to tez sie nie zgadza bo np. teraz karta smiga bez problem zadnych zlych objawow,zwisow kwadracikow itp.. ale tylko zapewne do nastepnego restartu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma już znaczenia powyżej 256MB, w niektórych przypadkach nawet 128MB.

Moim zdaniem zbyt duże AGP aperture size może wręcz pogorszyć wyniki.

To zależy ile masz RAM-u, oraz jakich aplikacji uzywasz.

Musisz to sobie doświadczalnie sam dobrać :D

 

Czekam na twój oficjalny wynik :D

Oficjalnego nie bedzie, wykasowalem z rejestru wpisy, zainstalowalem ponownie marka i to samo... chyba juz nie na tym systemie.

Chyba cos mi znowu wynik zmalal. ;]

Narazie musze jeszcze ustabilizowac sytuacje z vcore na gpu, bo jeszcze nie mam tego 500 stabilnego do konca.

Moze z 500/580 uda sie w koncu przekroczyc 4k a narazie to co uzyskalem dzis rano.

Dołączona grafika

 

Poza tym przetestuje w przyszlosci nowe omegi na catach 6x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnego nie bedzie, wykasowalem z rejestru wpisy, zainstalowalem ponownie marka i to samo... chyba juz nie na tym systemie.

Chyba cos mi znowu wynik zmalal. ;]

Narazie musze jeszcze ustabilizowac sytuacje z vcore na gpu, bo jeszcze nie mam tego 500 stabilnego do konca.

Moze z 500/580 uda sie w koncu przekroczyc 4k a narazie to co uzyskalem dzis rano.

Dołączona grafika

 

 

Poza tym przetestuje w przyszlosci nowe omegi na catach 6x.

Nooo i tak moim zdaniem ładnie ;-)

Widze, że też masz Sapphire, może w przyszłości (tydzień, może 2) pomożesz mi z v-mod-ami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak co to wal na PW. ;]

Aha, ale jaka to wersja karty, stary model (jak moja), czy nowy ? Bo z tego co wiem, to te noe sie niezle kreca same w sobie, ale chyba nie ma do nich vmodow.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemik z radkiem.. (model his 128/128mb) na kosteczkach hynix 4ns. Przekrecilem go do stabilnych wartosci (380/500) podmienilem biosa........

może problem tkwi w timingach nie wiem czy jak zmieniasz bios to się timingi zmieniają ale domniewam, że tak

 

ja podkręcam tylko ati tool'em i nie wiem po prostu ALE generalnie śmigam na timingach od 4ns gigabyta i wszystko jest ok zysk w smarkach wynosi jakieś 200 moze niecałe, do sedna kiedys sobie wgrałem jakiś wynalazek gość podobno coś dobrego opracował do saphire samsungów 4ns no to ja dalej wpisałem to zrobilem profil i jazda no i niestety wyszła jedna wielka kasza w obrazie, podobnie z resztą bylo jak wsadzilem timingi od pamiątek 3,6 ns na szczęście restart pomógł wszystko wróciło do normy, może to kwestia timingów ja bym na to stawiał 8]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak co to wal na PW. ;]

Aha, ale jaka to wersja karty, stary model (jak moja), czy nowy ? Bo z tego co wiem, to te noe sie niezle kreca same w sobie, ale chyba nie ma do nich vmodow.

hmmm..

A powiedz mi jak rozróżnić starą wersję od nowej ??

Kupiłem ją w październiku 2004

hehe, jeszcze na gwarancji mam 24 miesiące ;)

Stronę wcześniej wrzuciłem zdjęcie gpu, moze po numerach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie OC. Czy artefakty są równoznaczne z przegrzewaniem się karty. Pytam się bo jestem ciekawy czy jak podkręcę karte do jakiś tam parametrów i nie będę miał w 3d marku żadnych artefaktów to będzie znaczyło, że przegrzanie się karty jest niemożliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowałem 3DMarka06 (plik exe. 576MB po zainstalowaniu ok. 1.300MB). Odpalam na taktach 550/730 i zrobiłem 508pkt. :D http://service.futuremark.com/compare?3dm06=63061 Jest to 4 rezultat w grafach z serii 9550 :D . Musze ztwierdzić żę jest bardzo wymagający benchmark: -> nagłówek "Minimum System Recommendations" http://www.futuremark.com/products/3dmark06/ :D . Bawiłem się też 3DMarkiem03 osiągając 4498 tylko nie wiem dalczego nie mogę wrzucić na ORBa. Jest to 14 wynik na 9550 :-P Chciałbym zrobić Vmoda tylko nie mam schematu. Moja karta jest indentyczna jak tutaj: http://www.pconline.com.cn/diy/market/gz/g...412/514121.html Proszę o pomoc w szukaniu schematu. Co ciekawe ta karta co podałem ma pamięci 3.3ns teoretycznie jak moja 5.0ns. Gdzieś na niemickim forum znalałem że karta ma pamięci 2.5ns :D które kryją się pod tymi samsungami, tylko skąd one się tam wzieły skoro karta jest w najtanszym przedziale cenowym nowych kart graficznych :lol: Licze na waszą pomoc :-P Dalej walcze z Markami. :wink: Już 5 w 3DMarku06. Zdecydowanie trace w Markach na tym moim Pentiumie :mur:

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..

A powiedz mi jak rozróżnić starą wersję od nowej ??

Kupiłem ją w październiku 2004

hehe, jeszcze na gwarancji mam 24 miesiące ;)

Stronę wcześniej wrzuciłem zdjęcie gpu, moze po numerach....

Jak masz z tego okresu, to chyba jest to stara gwardia, wiec nie powinno byc problemow z modami. Ktos dawal zdjecie swojej karty (chyba pazazer o ile sie nie myle) i pcb znacznie roznilo sie miedzy wersjami, m. in. nie bylo ukladu, do ktorego montuje sie vmoda gpu... :lol:

Zrob zdjecie swojej grafie (plecy) i zapodaj na forum, to Ci powiem dokladnie. CHodzi o to, ze powinny byc 3 takie czarne uklady na plecach karty.

 

Mam pytanie odnośnie OC. Czy artefakty są równoznaczne z przegrzewaniem się karty. Pytam się bo jestem ciekawy czy jak podkręcę karte do jakiś tam parametrów i nie będę miał w 3d marku żadnych artefaktów to będzie znaczyło, że przegrzanie się karty jest niemożliwe?

9550 sie za bardzo nie grzeje, ja dlugo jechalem na stock, czyli firmowym wiatraczku w swoim szafirku nawet po vmodzie gpu i sie nie przegrzewal. Jak masz gigabyte to dajesz wiatraczek i tez nie ma prawa sie przegrzac. Objawami przegrzania gpu moga byc czerwone kropki na ekranie a w konsekwencji zwiecha. Moj radek jedzie na niebieskim zalmanie, z boku budy lekki nawiew i ma w stresie 40*c. ;]

 

Co do mem, to wyskakuja rozne krzaki na ekranie, jakies nieregularne wielokaty itp. Np. mojej memy po przekroczeniu 550mhz zaczynaja sie niezle pocic i tylko nawiew zimnego powietrza sprawia, ze nie sypia artami.

Jak na gpu po przekroczeniu pewnej wartosci win sie zawiesal, tak na mem moge dac nawet 600mhz, ale wtedy i nawiew juz nie pomaga i boje sie ich tak trzymac dluzej, zeby sie nie uszkodzily w cholere. ;]

 

Ciekwy artykuł: http://www.tuning-pc.pl/artykuly/pamieci/ Piszą że te pamięci co ja mam są montowane również w Sapphire 9550 128 MB. Sprawdzcie sami.

A jakie masz ? Samsony 4ns ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung K4D261638F-TC50 5ns. są w tabeli i na focie z Sapphira na dole strony. More -> http://www.tuning-pc.pl/artykuly/pamieci/pdf/K4D261638F.pdf

Nowy rekordzik 3DMark03 4503pkt. Jeszcze jeden 1 pkt. i zrobie dwa razy więncej niż na standardowych taktach. Seria: 250/400 2252pkt. Zaznaczam że kręce tylko karte(bez proca i ramu), na standardowym chłodzeniu karty.

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na allegro za 220zł nówke. Miałem dylemat, wszytko pięknie tylko na aukcji była wystawiona fota karty z wentylem na zielonym laminaci. Dobrze że napisałem maila do sprzedawcy w sprawie bliższych informacji i zostałem szczęśliwym posiadaczem MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam na zielonym, ale z samym radiatorem :D dobrze ze przynajmniej jest cicho , bo teraz juz mi nie zalezy na najwyszczym oc :D wyroslem z tego :P

pewnie dlatego ze wiecej sie nie da :razz:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się po raz pierwszy w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość!

Przymierzam się do zakupu owej karty i mam małe wątpliwości co wybrać, a czytanie bagatela 120 nie jest najlepszym rozwiązaniem jeszcze do tego dochodzi część pierwsza.

Dodam że będzie to moja pierwsza grafa od ATI więc nie chcę się zawieść na niej.

I teraz tak co brać Gigabyte czy Sapphire? tak wynika o opracowania na forum ;] że są najlepsze, nie biorę pod uwagę Gecube i Abita.

I dlaczego lepsze pamięci 5 ns?

na allegro są same 4 ns.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z tego okresu, to chyba jest to stara gwardia, wiec nie powinno byc problemow z modami. Ktos dawal zdjecie swojej karty (chyba pazazer o ile sie nie myle) i pcb znacznie roznilo sie miedzy wersjami, m. in. nie bylo ukladu, do ktorego montuje sie vmoda gpu... :lol:

Zrob zdjecie swojej grafie (plecy) i zapodaj na forum, to Ci powiem dokladnie. CHodzi o to, ze powinny byc 3 takie czarne uklady na plecach karty.

Tu masz plecki mojej karty:

1906117[/snapback]

Kupiłem go na allegro za 220zł nówke. Miałem dylemat, wszytko pięknie tylko na aukcji była wystawiona fota karty z wentylem na zielonym laminaci. Dobrze że napisałem maila do sprzedawcy w sprawie bliższych informacji i zostałem szczęśliwym posiadaczem MSI

 

Kurde ale Ci się trafił egzemplarz, kurde chyba mi sie po nocach będzie snił ;)

Kompa to chyba łańcuchami przypinasz do kaloryfera, żeby nie odfrunął ;D

I pomyśleć, że ja też mogłem mieć MSI, tylko akurat nie było, a mi sie nie chciało czekać.

Wtedy nie myślałem o o/c...

... i to był błąd.

Ale, bez v-modów to ciężko będzie cię dogonić, alle już szykuje coś w zanadrzu :D

 

Wypowiadam się po raz pierwszy w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość!

Przymierzam się do zakupu owej karty i mam małe wątpliwości co wybrać, a czytanie bagatela 120 nie jest najlepszym rozwiązaniem jeszcze do tego dochodzi część pierwsza.

Dodam że będzie to moja pierwsza grafa od ATI więc nie chcę się zawieść na niej.

I teraz tak co brać Gigabyte czy Sapphire? tak wynika o opracowania na forum ;] że są najlepsze, nie biorę pod uwagę Gecube i Abita.

I dlaczego lepsze pamięci 5 ns?

na allegro są same 4 ns.

 

Pozdrawiam!

Wychodzi na to, że na prowadzenie wychodzi MSI ;)

Przeczytaj kilka postów wyżej :)

Ja sam nie wiem co ci doradzić, wymieniłeś 2 firmy, ja wybrał bym Sapphire, jak myślisz tylko o średnim o/c to wystarczający jest jego mały niebieski coolerek, nie dokładasz zbyt dużo. Poza tym każda karta kręci się indywidualnie, nie jesteś wstanie określić jak siębędzie kręcić.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o jakimś przyzwoitym o/c a co do wiatraczka u Sapphire to jak by był głośny to i tak bym go zmienił na coś pasywnego.

 

MSI widzę że jest na czerwonym laminacie i tez w wentylatorkiem.

Na allegro jakoś ich nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się po raz pierwszy w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość!

Przymierzam się do zakupu owej karty i mam małe wątpliwości co wybrać, a czytanie bagatela 120 nie jest najlepszym rozwiązaniem jeszcze do tego dochodzi część pierwsza.

Dodam że będzie to moja pierwsza grafa od ATI więc nie chcę się zawieść na niej.

I teraz tak co brać Gigabyte czy Sapphire? tak wynika o opracowania na forum ;] że są najlepsze, nie biorę pod uwagę Gecube i Abita.

I dlaczego lepsze pamięci 5 ns?

na allegro są same 4 ns.

 

Pozdrawiam!

Od jakiegos czasu sa nowe szafiry na pamieciach 3,3ns i kreca sie na prawie xt. Dobre, bo mozna ladnie wykrecic, ale nie ma do nich vmodow. Jak juz pisalem wczesniej user pasazer ma chyba z nowej serii i ladnie sie kreci. Co do kart gb i sapphire z opracowania to jest to stare opracowanie, nie wiem jak teraz, jaka karta z rodziny 9550 jest najlepsza.

 

@rkaktus

Karta ma uklad odp. za regulacje vcore, wiec i vmod gpu jest mozliwy.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi mojego saphirka R9550 128/128 Vivo udało sie wykręcić jak narazie z 250/400 na 425/525 (pamiątki hynix 4ns, chłodzenie radiator) Mam gdzieś w szafie kilka coolerków od starych procków. Czy da rade przyczepić jakiegoś na radiator?? jesli tak to pod co to podłączyć potem aby sie kręcił?? Moze uda mi sie jeszcze coś z niej wycisnąć? nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi mojego saphirka R9550 128/128 Vivo udało sie wykręcić jak narazie z 250/400 na 425/525 (pamiątki hynix 4ns, chłodzenie radiator) Mam gdzieś w szafie kilka coolerków od starych procków. Czy da rade przyczepić jakiegoś na radiator?? jesli tak to pod co to podłączyć potem aby sie kręcił?? Moze uda mi sie jeszcze coś z niej wycisnąć? nara

Chlodzenie Cie raczej nie hamuje a niedobor v na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie Cie raczej nie hamuje a niedobor v na gpu.

no nie wiem jak ma sam radiatorek bez nawiewu to rzeczywiście już mało wiem po swoim hisie a ja mam duży radiator z proca kiedyś zapomnialem włączyć do grania wentyli na grafie i sie kropki pokazały czerwone na pulpicie :D tak że nie przesadzaj volty voltami a chłodzenie na tych taktowaniach nalezaloby juz usprawnic

 

przyczepic sie da jak chcesz to ci wysle na priv jak ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. @LUK możesz podesłać. maila ci podesłałem na PW.

ps: jak narazie pozostane na tym co mam , tylko podczepie ten coolerek aby karta sie tak nie pociła. Może za jakiś czas zrobie sobie v moda i zobacze ile z niej wycisne. Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak ma sam radiatorek bez nawiewu to rzeczywiście już mało wiem po swoim hisie a ja mam duży radiator z proca kiedyś zapomnialem włączyć do grania wentyli na grafie i sie kropki pokazały czerwone na pulpicie :D tak że nie przesadzaj volty voltami a chłodzenie na tych taktowaniach nalezaloby juz usprawnic

 

przyczepic sie da jak chcesz to ci wysle na priv jak ...

Z tego co wiem, to nie ma sapphire 9550 z chlodzeniem pasywnym.

 

@zbigzbig20

Wejdz do przyklejonego tematu o 9550'kach i tam masz opracowanie i napisane, jak zrobicchlodzenie homemade, ale w doswiadczenia wiem, ze tutaj potrzebne sa wolty a nie chlodzenie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!! Mam (a raczej mialem) Radeona 9550 od SAPPHIRE.Kiedys wgrywalem biosy i nic powaznego sie nie dzialo (no moze jakies drobne artefakty itp) Ale teraz wgralem do niego Bios'a Gigabyte 9600Pro, zrestartowalem komputer i... komp sie nie włącza!!!

I w zwaiazku z tym mam kilka pytan!Czy da sie jeszcze uratowac mojego Radonka 9500? Czy jest jakis sposob na ponowne wgranie oryginalnego Biosa do tej karty?Czy raczej mam sie juz rozgladac za nowa karta? (oby nie)

 

Za wszelka udzielona pomoc z gory dziekuje!

 

Pozdrwaiam

Edytowane przez Ralph37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie krzycz

2. Poszukaj karty graficznej na PCI

3. W poleceniu -? programu do flashowania powinna być podpowiedź, z jakim parametrem uruchamiać go, aby flashował drugą na magistrali kartę (bo kiedy zbootujesz z karty na PCI, to ona będzie pierwsza)

4. Karta nie wstaje zapewne przez ostre timingi, jeżeli do 6000pro też dawali takie, jak do 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...