Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

mate1557:-->

 

1)Kup dobre chłodzenie (najlepiej XC-80 Al "Sam takiego używam:-)

2) Timingi nic nie dawają no może wzrost o 100pkt w 3D Mark'u 2001!!!

3) Aha kup jeszcze radiatorki na pamiątki:-) /Polecam Freezone Pentagram kosz. 16zł/

1) takie chłodzenie jest zbędne ew lepiej założyć duży radiator z proca masz ciszej taniej a zbędne bo ta karta nie grzeje się tak strasznie na rdzeniu bardziej w niektórych miejscach laminatu no i pamięci

2) ja załadowałem timingi z gigabyta 4ns OC nie ruszyło z miejsca za to ok 180 3dmarków03 do góry

3) alu no name IMO lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CiCI

hey

Na tym moim Palicie sa jednak pamieci 2.8ns Hynixa, nie wiem skad mi sie wzielo to 3.3

Za karte dalem 220zl wiec chyba nie duzo, tym bardziej ze wzialem ja od reki w sklepie

gdzie takie cus mozna dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mate1557" ma Sapphira. Dobrym pomysłem może być wentyl z nawiewiem na karte. Spróbuj podkręcić same pamięci, może zbyt wysokie takty na GPU nie pozwalają wyciągnąc więcej na Memach. Napisz nan jeszcze czy pamięci są ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje cichy wentylator na GPU do tego RADKA 9550 Gigabyte co możecie polecić chodzi mi o to żeby był cichy i w miare wydajny ponieważ moja karta stabilnie chodzi tylko na 325/500 Gpu bardzo mocno sie grzeje i są arty :angry:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem radka noi co sie okazało po podłączeniu... Już w biosie pojawiają sie artefakty... paski posiome pionowe kolorowe full wypas... Odnosze wrazenie ze karta niejest widziana przez bios, ale niewykluczone i prawdopodobne jest ze mogła uledz uszkodzeniu podczas wysyłki choc wydawałoby sie ze jest dobrze zabespieczona. Jednak jak macie jakieś pomysły, Czy to może być wina zbyt słabego zasilacza (350 watt COLORSIT) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto ja sie wlasnie przesiadlem z GF FX 5200 ultimate na R9550 Gigabyte jest duza roznica w jakosci

potwierdzam, jestem po takiej samej przesiadce i roznica w wydajnosci jest wrecz ogromna na korzysc radka, biorac pod uwage, ze zmiana karty kosztowala mnie 30zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje cichy wentylator na GPU do tego RADKA 9550 Gigabyte co możecie polecić chodzi mi o to żeby był cichy i w miare wydajny ponieważ moja karta stabilnie chodzi tylko na 325/500 Gpu bardzo mocno sie grzeje i są arty :angry:

POZDRO

ekmh skoro arty to zwykle jednak oznacza zbyt wysokie taktowanie ram ( KRESKI czerwone kropki to rzeczywiście gpu) bądź niewystarczające chłodzenie tychże, gpu na 325 ino?? jeszcze o tak słabo kręcącym się radku nie słyszałem do wychłodzenia radka wystarczy jeden, lub dwa wentyle 70mm z allegro po 6 zł każdy można też spiąć szeregowo bedzie ciszej 6V ( ale też wolniej ) na samo gpu można przytwierdzic jakiś radiator z proca jak nie masz to znajdź cos na allegro u mnie śmigał na czymś takim pasywnie rdzeń na 370 wiele godzin w ET, nie daj się ponieść fantazji i nie kupuj pentagrama :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam fotki, mojego radeona 9550 z 256 DDR 2,8 ns Infineon'a.

Czytałem o tym cudzie wcześniej ,zapodaj gdzie go można dostać i za ile . A jak pamięci, kupiłeś już radiatorki? Może jakiś wyniczek ze smarka 03 ? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis postatam sie kupic radiatorki i dam wyniki w 3d marku. A karte kupilem w Świeciu, 40 Km od Bydgoszczy, w sklepie komputerowym PECET za 239 zł chyba.

EDIT:

Jeszcze jedno pytanko: Czy radiatorki moga byc wieksze niz one same?

Edytowane przez Fabios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: Czy radiatorki moga byc wieksze niz one same?

one same w domyśle pamieci tak? ależmoga o ile przy okazji nie zewrzesz czegoś na karcie czytaj mają dotykać tylko pamięci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam fotki, mojego radeona 9550 z 256 DDR 2,8 ns Infineon'a.

Karta wygląda dosyć skromnie ale te pamięci 2.8 ns :-P zobaczymy co pokaże w smarkach. Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte taka jak w opisie r9550 czy oplaca sie zmieniac jej bios na F21 z gigabyta?? Bo teraz jade na tym defauldowym gigabyta czyli chyba F1. Czy zmiana biosu da jakies wymierne kozysci??

nie masz podpisu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam fotki, mojego radeona 9550 z 256 DDR 2,8 ns Infineon'a.

Byłem przekonany, że ona będzie na czarnym, bądź siwym laminacie.

KUrcze ale pamiątki sie kręca w nim rewelacyjnie, myślę że to też zasługa czasu dostępu.

Rewelka, ciekawe jak wyjdzie w testach.

Daj jakieś fotki, albo link do ORB-a.

Czekamy ;)

 

@Mar_lesniewski

Myslę, że napewno będzie jakaś różnica, ale na kolana to Cię nie rzuci.

Z drugiej jednak strony, dużo razy wspominane było, że każda karta to indywudualność.

Chyba, że Twój o/c nie poprzestanie na zmianie biosu.

Jak zmienisz to pokaż rezultaty dla pokoleń ;)

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis postatam sie kupic radiatorki i dam wyniki w 3d marku. A karte kupilem w Świeciu, 40 Km od Bydgoszczy, w sklepie komputerowym PECET za 239 zł chyba.

EDIT:

Jeszcze jedno pytanko: Czy radiatorki moga byc wieksze niz one same?

Kup oryginałki na BGA w zupełności starczą , jeżeli masz jakiś wolny wentyl to zamontuj go w obudowie na wysokości karty na wprost pamiątek ,no i kłopot z chłodzeniem z głowy :) Daj wynik ze smarka na takiej jaką masz teraz ,zobaczymy na co można liczyć z chłodzeniem! Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dup...

 

Próbowalem zmieniac bios tym flashem z gigabyte i jak chcem zmienic to pisze ze obecna wersja biosu jest nowsza niz ta wgrywana, co ciekawe tam wyswietla ze bos aktualny to F1 a ten co chcem wgrac F21. Wiec chyba jakas blokada jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis postatam sie kupic radiatorki i dam wyniki w 3d marku. A karte kupilem w Świeciu, 40 Km od Bydgoszczy, w sklepie komputerowym PECET za 239 zł chyba.

EDIT:

Jeszcze jedno pytanko: Czy radiatorki moga byc wieksze niz one same?

Na BGA polecam coś tańszego:

1931319[/snapback]

Chyba dup...

 

Próbowalem zmieniac bios tym flashem z gigabyte i jak chcem zmienic to pisze ze obecna wersja biosu jest nowsza niz ta wgrywana, co ciekawe tam wyswietla ze bos aktualny to F1 a ten co chcem wgrac F21. Wiec chyba jakas blokada jest

 

Jak dobrze pamiętam to przy wrzucaniu biosu innej firmy flashowanie trzeba wymusić

chyba -f jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki kłopocik z tą kartą a mianowicie na wyjściu TV-OUT nie ma kolorku nie jest to ani wina kabla ani telewizora bo na starym gf4 wszystko jest okej moze ktoś wie gdzie i co trzeba przestawic zeby kolorek był? stery to omegi i nigdzie tam nic takiego nie znalazłem zmiana z pal b na inne nic nie daje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ciekawe ja mam radeona Gigabyta i wgrywam bios Gigabyta wiec chyba o róznych firmach nie mam doczynienia:P. Chyba poprostu jakas blokada jest i tyle

I tak spróbuj wymusić.

Blokada to raczej na 99% jest, da się ją ominąć wgrywając bios od kart które takowej blokady nie miały, np. PowerColor Radeon 9600 Pro EZ.

Zerknij na to: 1931486[/snapback]

Witam

mam taki kłopocik z tą kartą a mianowicie na wyjściu TV-OUT nie ma kolorku nie jest to ani wina kabla ani telewizora bo na starym gf4 wszystko jest okej moze ktoś wie gdzie i co trzeba przestawic zeby kolorek był? stery to omegi i nigdzie tam nic takiego nie znalazłem zmiana z pal b na inne nic nie daje

 

pozdrawiam

Kabel może być dobry, ale napisz czy jest to kabelek S-VHS, czy zwykły Chinch.

Zobacz czy na karcie nie masz zworki przestawionej na NTSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BGA polecam coś tańszego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83470986

Moim zdaniem to wystarczy, a powiem ci, że w sklepach komputerowych możesz to kupic jeszcze ze 4 zł taniej i jak fajnie wyglądają, możesz czerwone zarzucić ;)

Dla posiadaczy gigabyte:

Miałem fantazję i kupiłem sobie dwie paczki tych pentagramów (czerwonych właśnie) i nakleiłem po dwa radiatory w poprzek na każdą kość. Nie dało to absolutnie nic, jak podejrzewałem, ale za to niebieska karta z czerwonymi radiatorami fajnie wygląda ;]

Jakkolwiek radek i tak do modów będzie szedł, więc powinny się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak spróbuj wymusić.

Blokada to raczej na 99% jest, da się ją ominąć wgrywając bios od kart które takowej blokady nie miały, np. PowerColor Radeon 9600 Pro EZ.

Zerknij na to: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221

Kabel może być dobry, ale napisz czy jest to kabelek S-VHS, czy zwykły Chinch.

Zobacz czy na karcie nie masz zworki przestawionej na NTSC.

wiec tak kabel mam zrobiony tak z karty wychodzi s-v i jest to przejsciówka na chincha ale jak juz pisałem po zmiane karty na gf4 wszystko działa a co do zworki to mam karte gigabyta i niby na laminacie jest info ze w celu przestawienia z pal na ntfs zmienic sw1 ale w miejscu sw1 nic nie ma :( puste miejsce no ale z tego co zrozumiałem to na def jest na pal moze jakieś inne pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekmh skoro arty to zwykle jednak oznacza zbyt wysokie taktowanie ram ( KRESKI czerwone kropki to rzeczywiście gpu) bądź niewystarczające chłodzenie tychże, gpu na 325 ino?? jeszcze o tak słabo kręcącym się radku nie słyszałem do wychłodzenia radka wystarczy jeden, lub dwa wentyle 70mm z allegro po 6 zł każdy można też spiąć szeregowo bedzie ciszej 6V ( ale też wolniej ) na samo gpu można przytwierdzic jakiś radiator z proca jak nie masz to znajdź cos na allegro u mnie śmigał na czymś takim pasywnie rdzeń na 370 wiele godzin w ET, nie daj się ponieść fantazji i nie kupuj pentagrama :]

 

Dodam jeszcze że pamiątki mam 4 ns samsunga i po kilku godzinach grania w Call of Duty 2 pojawiają się jakieś dziwne kolory np.okna budynków są kolorowe itp. moim zdaniem pamięci 4 ns powinnym bez problemu chodzić na 500 Mhz a gdy zwiększe GPU tylko trochę powyżej granicy 325 Mhz pojawiaja sie arty,i jeszcze pytanko czym przyczepić wentylator do raditora na tej karcie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak kabel mam zrobiony tak z karty wychodzi s-v i jest to przejsciówka na chincha ale jak juz pisałem po zmiane karty na gf4 wszystko działa a co do zworki to mam karte gigabyta i niby na laminacie jest info ze w celu przestawienia z pal na ntfs zmienic sw1 ale w miejscu sw1 nic nie ma :( puste miejsce no ale z tego co zrozumiałem to na def jest na pal moze jakieś inne pomysły ??

o ile dobrze pamietam to podczas edycji biosu widzialem taka zakladke z wyjsciem tv i tam sie wybieralo ntfs, pal itp tylko ze niewiem czy to to czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam to podczas edycji biosu widzialem taka zakladke z wyjsciem tv i tam sie wybieralo ntfs, pal itp tylko ze niewiem czy to to czy nie

hmm chetnie pokombinuje a jakim programikiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fabios

mam do ciebie pytanko: jaką masz szyne pamięci w swoim radku??? Bo te pamiątki to wyglądają identycznie jak pamięci na GF6200A Palit'a, na a na GF szyna jest 64 bitowa...

 

i jeszcze pytanko do wszystkich: znależliście coś o tej karcie tzn. o Radku Fabiosa??? Ja troche szperałem tu i tam i..... nic nie znalazłem :-| Nawet na stronie palit'a nic nie ma.... A karta jest bardzo ciekawa jak za 240 PLNów :D Zastanawiam sie czy takies sobie nie sprawić... tylko że nie znalazłem ani jednego sklepu który miałby ją w swojej ofercie :cry: (szukałem przez skąpiec.pl)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez nic nie znalazlem o niej! a dodam ze na naklejce na karcie pisze DDR2. Nie wiem co to za zbieg okolicznosci, ale tak pisze. A szyne mam 128 bitow!. A i radiatorkow nie qpilem. Aktualnie mam karte ustawiona na 470:700 i smiga bez bledow.

Edytowane przez Fabios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...