Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzimy czy 256MB w tej karcie daje przyrost wydajności, choć sądze żę to nic nie da.

wynik moze tez zalezec od rozmiaru agp aperture size, jaki ustawimy w biosie.

Fabios sprawdzales na jaka wartosc masz ustawione? sproboj zapuscic smarka na chociaz na 128MB jesli teraz masz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana rozmiaru aperture size np. z 64 na 128 nic nie daje ale jeżeli zmienię wartość na 256 to pamięc gorzej się kręci. Ale i tak domyślnie mam 128.

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 119 str. wypowidał się user "CiCi" który też ma lub miał Palita 9550 na czarnym laminacie z pamieciam BGA Hynixa 3.3ns, porównałem karty, każda jest zupełnie inna, więc znamy już 3 Pality z rodziny 9550. :D

"Fabios" jeśli masz orginalne pudło to sprawdz czy nie masz czegoś niezwykłego na nim. Może napis PE -> Palit Edition :lol2:

Male sprostowanko :)

Czarny laminat okazal sie brazowym, a 3.3nsowe pamieci okazaly sie 2.8ns :D O pamieciach pisalem juz ze sie pomylilem za pierwszym razem. Moje pudelko wyglada identycznie jak fabiosa i nie mialem na nim zadnej naklejki, oprocz tej co pisze ze jest to karta 128MB.

Jak narazie nie mam czasu zeby pomeczyc ta karte. Sesja i praca pozera za duzo czasu i nerwow. Mam nadzieje ze na weekend bede mial wszystko z glowy to wtedy zamieszcze opis moich bojow z ta karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukalem i zbytnio nic nie znalazlem :P Moze wy cos znajdziecie:)

Troche poszperałem za tym Palitem, hmmm...

Z teaorii to praktycznie nic nie znalazłem, żadnych opisów, schematów, v-modów itp.

Ale, tyle co tych Palitów się naoglądałem, to dla mnie szok :)

Niby wszystkie produkowane są na Taiwanie albo w Chinach, tylko że z tego co zauwarzyłem to produkowane są na laminatach w kolorach:

Czerwonym,

Zielonym,

Niebieskim,

Fioletowym,

Bordowym,

Pomarańczowym,

i tym czarnym (brązowym).

Tylko 2 wersje z laminatem czerwonym i zielonym wyposarzone były w pamięci typu BGA.

Mają chłodzenia pasywne i aktywne. Znalazłem nawet jakieś wersje combo zajmującą 1 gniazdo, ale dwa otwory w obudowie, chłodzona aktywnie, wentylatorem wyglądającym jak z klimatyzacji (ale to na jakims rosyjskim forum więc tam wszystko możliwe ;) ).

Szczerze mówiąc to każda z nich wygląda inaczej, ale nie obraź się Fabios, twoja wygląda najbardziej ubogo.

Patrząc na nią mam wrażenie jakby brakowało jej sporo elementów, choć płyta nie jest przygotowana na dołożenie ich, czyli jest to jakaś indywidualna wersja.

Na stronie Palita jest nawet nagroda od ATI, więc może, może... mamy doczynienia z tanimi, nie koniecznie gorszymi Chińskimi zamiennikami.

Palit zapowiada się nie źle, choć naprawde mało o nim wiadomo. Produkcja podobno Radka 9550 ruszyła u Palita dopiero w 2005 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to każda z nich wygląda inaczej, ale nie obraź się Fabios, twoja wygląda najbardziej ubogo.

Patrząc na nią mam wrażenie jakby brakowało jej sporo elementów, choć płyta nie jest przygotowana na dołożenie ich, czyli jest to jakaś indywidualna wersja.

Wolałbym mieć kartę nawet nic nie mającą na PCB, jeżeli miałaby się kręcic tak, jak jego, bo z moim gigabyte raczej już nie pogadam bez vmodów.

 

PS. Skróć sobie proszę podpis o jedną linię, bo o tyle jest za długi (pusta linia też linia) - jak inny moderator wpadnie na Twojego siga, to będziesz musiał go pisać od nowa, a ja ostatnio jestem dobrotliwie nastawiony ;]

 

PS2. Zrobiłem sobie chłodzenie GPU+memorki+mobo:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=4339

Tak, wiem, mam bałagan i plątaninę kabli.

GPU + ~30mhz (w testach). Memorki oczywiście bez zmian. Mobo lodowate ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć kartę nawet nic nie mającą na PCB, jeżeli miałaby się kręcic tak, jak jego, bo z moim gigabyte raczej już nie pogadam bez vmodów.

...

PS2. Zrobiłem sobie chłodzenie GPU+memorki+mobo:

...

Ja też wolał bym nie mieć nic, lub jak najmniej na PCB, mniej ciepła by się wydzielało ;)

może Palit poszedł właśnie w tym kierunku :)

a co do kręcenia, to moim zdaniem rewelka się kręci.

 

ad. P.S. już skróciłem, wielkie dzieki.

 

P.S. Co ty masz za chłodnice na procku :) a co do plątaniny kabli to niewidziałeś mojej budy ;D

Twój gigabyte miał pasywne chłodzenie, czy też masz zamontowany tam wentylek ??

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz za chłodnice na procku :) a co do plątaniny kabli to niewidziałeś mojej budy ;D

Twój gigabyte miał pasywne chłodzenie, czy też masz zamontowany tam wentylek ??

Na procku jest freezer z podpisu. Radek jest pasywnie, tylko ten poprzeczny wiatrak 120mm na niego wieje, zaliczając przy okazji pamięci i mostki na płycie. Zajefajne rozwiązanie, jeszcze tylko muszę tunel zrobić, żeby ciągnął powietrze z poza obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione AGP na 256 MB, 3dmarka '05 sciagnelem, ale w tygodniu nie mam dostepu do komputera poniewaz jestem w internacie :) dopiero weekend no i ferie zblizajace sie. Moze cos wiecej wyciagne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przez ostatnie dni wszyscy tu emocjonujemy się Radosławem od Palita (w sumie ja też :wink: ) ale mam pytanko troche z innej beczki:

 

W co bardziej opłaca sie zainwestować: w standardowego Radka np. z Gigabyta i później go ocnąć czy starać się wyrwać np. na allegro jakiegoś używanego Radka 9550XT z GeCube'a?

 

Podstawowe różnice między tymi kartami to: pamięci TSOP\BGA, GPU RV350\RV360 no i standardowe taktowania w XT są na poziomie podkręconego zwykłego Radka 9550...

 

Co radzicie??? Ceny są bardzo podobne...

 

P.S.

to zapytanie w sumie powinno sie znaleźć w dziale "Co kupić?" no ale tu jest tylu specjalistów od Radeona 9550 że grzechem byłoby nie zapytać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalin20

Ja na Twoim miejscu brał bym bez zastanowienia tego 9550XT z GeCube'a.

Jest na nowym procku RV360 czyli ten sam, który ATi wyprodukowało dla najmocniejszych kart z serii Radeon 9600 XT. RV360 mjał pracować z częstotliwością od 500 MHz wzwyż, czyli gra jest warta świeczki moim zdaniem.

To jest praktycznie 9600XT z obniżonym taktowaniem.

Duuuzo forumowiczów stara się dobrnąć do takich częstotliwości jak on ma w standardzie, a jak wygląda z tym coolerkiem ;)

Bynajmniej do początkowego o/c nie będziesz potrzebował dodatkowego chłodzenia.

Zerknij tutaj na wypowiedzi użytkowników.

Jest tam wypowiedź gościa który przy średniej klasie sprzęcie (chyba athlon 2200+, 256 RAM-u) przekroczył 4k w 3dmarku 2003. To jest bardzo dobry wynik.

Choć zdarzają się też negatywne wypowiedzi, ale to rzadkość.

Na twoim miejscu nie zastanawiał bym się tylko brał właśnie tego 9550XT, ale poczekaj na wypowiedzi innych, może ktoś takiego posiada.

 

@biegi

Raczej nie znajdziesz takiego programu.

Przy obciążeniu jakim jest Windows flashowanie BIOS-u mogło by zabić Twoją kartę, a raczej napewno by się nie powiodło.

Najlepiej zrób sobie, np. w NERO płytę satrtową i wrzuć na nią to co potrzebujesz. Masz problem z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA tylko xt 9550 kosztuje koło 300 a w tej cenie już można ciekawą rzecz nabyć patrz tutaj KLIK miałem dać 320 ale ze mnie lolek miałem inny stres i zapomnialem obejrzeć ją na koniec

 

co ciekawe karty z silencerami radki 9800 osiągają ceny w okolicach 450 zupełnie nie mogę tego zrozumieć

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę sprawdzić jaką mam wersje biosu na karcie

Programem Everest . Jest tam opcja - karta wideo - napis z biosu . Mam nowy rekordzik w smarku 03 na nowych omegach cat 6.1 przy ustawieniach 481/536 - 4055 pkt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem Everest . Jest tam opcja - karta wideo - napis z biosu . Mam nowy rekordzik w smarku 03 na nowych omegach cat 6.1 przy ustawieniach 481/536 - 4055 pkt :D

taa? a w sigu masz inne taktowania to co to znaczy że to co w sigu to udało ci się je osiagnąc ale bez testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gigabyta radeon 9550 i jak podkrecam o 10 MHZ ram i rdzen to strasznie mi sie grzeje karta, szczegoklnie ramy, jak dotykam to opazyc sie prawei mozna....no nie mam zadnego chlodzenia , ale obudowa otwarta caly czas...to mozliwe zeby karta tak sie grzała po tak niskim przetaktowaniu?

 

 

 

 

juz chyba wiem od czego to....prawdopodobnie od tej opcji w ati tool "show 3d view" jak troche pochodzi nawet na defaultowych ustawieniach to pamieci robia sie strasznie gorące...

Edytowane przez kredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam następujący problemik - postawiłem świeżo system i mam problem z uzyskaniem obrazu na tv. w ustawieniach obrazu wskazuje mi dwa monitory lecz nie mogę włączyć tego gdzie jest podłączony tv. klikam na monitor 2 dołączony i następnie zastosuj lecz po tym monitor jest nadal wyłączony. kabel na 100% sprawny bo przed formatem oglądałem filmy na tv. w menagerzew urządzeń widoczne dwie grafy - 9550 oraz 9550 secondary. czy wie może ktoś jak rozwiązać ten probklem?? jak uruchomić ten j... telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa? a w sigu masz inne taktowania to co to znaczy że to co w sigu to udało ci się je osiagnąc ale bez testów ?

Nie w sigu mam to co udało się wykręcić z testem z ati toola i smarka 01 505/540 , ale 03 w cpu test w trolach zacina się powyżej 485 /540, a wtedy temperatura procka jest ok. 35 st. W grach np. NFS MW , Q4 500/540 i nic się nie dzieje temperaturka 38 st. Nie wiem o co chodzi z tym smarkiem 03 :mur: .W testach z ati toola i w grach karta bardziej się grzeje , ale nigdy się nie zacina ! Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem karty graficznej Sapphire Radeon 9550 128MB/128bit TV-Out.

 

Zakupilem ostatnio kabel S-Video->Euro (gdyz moj telewizor nie ma zlacza na cinch'e.

 

Probowalem juz chyba wszystkiego. Najpierw wogole nie wyswietlal obrazu na TV wiec sciagnalem najnowsze sterowniki ATI lacznie z control panelem. Za pomoca control panelu ustawilem wszystko (wydaje mi sie jak trzeba) klonowanie za pomoca TV, D-Pal itd. niestety... nie moge lzpac dobrego obrazu. widze co prawda na telewizorze za sciana bialo-czarnych kropek pulpit.... ale to nie to czego oczekiwalem :D Czy ktos ma pomysl jak ustawic lub co moze byc powodem takiego stanu. TV odpalam w opcji Video. Probowalem tez normalnie znalesc sygnal poprzez wyszukiwanie ale to tez nic nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnieżenie jest spowodowane (tak przypuszczam) wadliwym kablem. Natomiast by wyświetlany obraz był kolorowy (o ile TV nie posiada S-V) musisz połączyć w wtyku euro kabel chrominancji z kabelkiem luminancji zajrzyj tu http://www.solar.blurp.org/tvout.html i http://forum.purepc.pl/index.php?act=post&...t&f=52&t=183297

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...