Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedz mi jeszcze jakie napiecie masz na mem ?? i to samo, jakie jest bezpieczne ??? kreskowales olowkiem, czy kreciles potencjometrami ?

Mem def. v. (mysle, ze dodatkowe v nic by im nie dalo, moze doszedl bym o kilka mhz wyzej, ale chlodzenie na nie bym musial kombinowac, bo i tak juz maja dosyc).

V-mod gpu powered by potencjometr 100 kOhm. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam chyba jedno 0 za duzo bylo :P, ja roaditory na mem juz mam przygotowane, kwestia teraz kiedy wroci radoslw 9800pro z serwisu, zeby jego starszego kuzyna radomira 9550 ;) pomeczyc, nie wiem czy jest jeszcze topic hall of fame r9550 aktualizowany, bo jesli nie uwale karty to chcialbym tam sie znalezc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz memy 4ns, to nominalna czestotliwosc ich pracy to 250 (x2=500hz), czyli masz o/c na poziomie 6mhz co co sie maja grzac. ;] Ja mam ustawione na 580mhz (samsony 4ns) i bez dobrego nawiewu tak sie grzeja, ze wala artami. ;]

 

nie no zaraz zaraz, przeciez radek 9550 ma pamieci na nominalna czestotliwosc 200Mhz (x2=400), wiec chyba sporo podkrecilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no zaraz zaraz, przeciez radek 9550 ma pamieci na nominalna czestotliwosc 200Mhz (x2=400), wiec chyba sporo podkrecilem

Podkręciłeś jak podkręciłeś - jak napisał kolega, ten radek ma pamięci 4ns, których nominalną częstotliwością pracy jest 250MHz - została ona jedynie obniżona do 200MHz, żeby był do radek 9550, a nie 9600 ;]

Jedyna różnica to to, że gigabyte mają ciut lepsze timingi przy tych 200MHz (które są bezpieczne przy niższych taktowaniach, zaś przy 250MHz mogą krzaczyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłeś jak podkręciłeś - jak napisał kolega, ten radek ma pamięci 4ns, których nominalną częstotliwością pracy jest 250MHz - została ona jedynie obniżona do 200MHz, żeby był do radek 9550, a nie 9600 ;]

Jedyna różnica to to, że gigabyte mają ciut lepsze timingi przy tych 200MHz (które są bezpieczne przy niższych taktowaniach, zaś przy 250MHz mogą krzaczyć)

 

to znaczy ze ta karta ma lepsze timingi na 200 mhz niz na 250?? czy cos zle zrozumialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłeś jak podkręciłeś - jak napisał kolega, ten radek ma pamięci 4ns, których nominalną częstotliwością pracy jest 250MHz - została ona jedynie obniżona do 200MHz, żeby był do radek 9550, a nie 9600 ;]

Jedyna różnica to to, że gigabyte mają ciut lepsze timingi przy tych 200MHz (które są bezpieczne przy niższych taktowaniach, zaś przy 250MHz mogą krzaczyć)

gwoli scisłości Dijkstra ma racje co do tego podkręcania owszem od tych ustawionych w biosie podkręciłeś sporo ok 25-26% ale w rzeczywistości nie podkręciłeś ich prawie nic względem ich specyfikacji czyli 4 ns (4*250=1000 czyli normalka bez żadnego chłodzenia extra mają tak iść) u mnie za to poszły 27-30% w górę bo ja miałem 5 ns (5*200=1000) no i jeszcze załadowałem timingi z gigabyta co dało ok 200 smarków 03

 

radosław 9600 ma taktowania 325/200(400ddr) a nie 250(500ddr) :blink: dlatego też naprawde każdy 9550 chodzi na ustawieniach 9600 co z kolei nie jest żadnym osiągnięciem :lol2:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze ta karta ma lepsze timingi na 200 mhz niz na 250?? czy cos zle zrozumialem?

Chodzi o to, ze gigabyte ma fabrycznie wklepane ostrzejsze timingi i przy def, ustawieniu 200mhz ma wydajniejsze pamieci niz np. sapphire 9550, ktory ma mniej ostre timingi. Jak podkrecisz takiego gigabyte na 250mhz, to te timingi moga troche cisnac i w rezultacie beda arty, a na takim sapphire nie bedzie, bo ma mnie ostre timingi. Chyba juz jasne. ;]

Btw na przyszlosc, jak chcesz znac nominalna czestotliwosc pracy pamieci to korzystasz ze wzoru:

 

-dla pamieci ddr: 1000 : czas dostepu pamieci x 2, czyli w przypadku pamiatek 4ns... 1000:4x2=500mhz

-dla pamieci sdr we wzorze nie mnozymy na koncu x 2, gdyz to sa 'single' data rate

 

 

Ustaw na 260mhz i zobacz, czy nie ma artefaktow. Testuj markami i obserwuj. Jak nie ma to dodajesz 5mhz i testy.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze gigabyte ma fabrycznie wklepane ostrzejsze timingi i przy def, ustawieniu 200mhz ma wydajniejsze pamieci niz np. sapphire 9550, ktory ma mniej ostre timingi. Jak podkrecisz takiego gigabyte na 250mhz, to te timingi moga troche cisnac i w rezultacie beda arty, a na takim sapphire nie bedzie, bo ma mnie ostre timingi. Chyba juz jasne. ;]

Btw na przyszlosc, jak chcesz znac nominalna czestotliwosc pracy pamieci to korzystasz ze wzoru:

 

-dla pamieci ddr: 1000 : czas dostepu pamieci x 2, czyli w przypadku pamiatek 4ns... 1000:4x2=500mhz

-dla pamieci sdr we wzorze nie mnozymy na koncu x 2, gdyz to sa 'single' data rate

Ustaw na 260mhz i zobacz, czy nie ma artefaktow. Testuj markami i obserwuj. Jak nie ma to dodajesz 5mhz i testy.

 

mam teraz na 253 pamieci i nie ma zadnych artefaktow....czyli z tego wynika ze nie oplaca sie podkrecac lepiej ustawic na 200 Mhz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz na 253 pamieci i nie ma zadnych artefaktow....czyli z tego wynika ze nie oplaca sie podkrecac lepiej ustawic na 200 Mhz??

Widac, nie dostatecznie jasno wyjasnilem... oOo

;]

 

Jest ok, jak nie ma artow krec dalej co 5mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz na 253 pamieci i nie ma zadnych artefaktow....czyli z tego wynika ze nie oplaca sie podkrecac lepiej ustawic na 200 Mhz??

 

ojjj stary, zalezy do czego ci ta oplacalnosc jest potrzebna, jesli do gier to porownaj sobie gpu(xxx):mem(200) i gpu(xxx):mem(250) w ktoryms 3dmarku i bedziesz wiedzial co jest bardziej opalcalne, bo narazie to sie sam motasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj stary, zalezy do czego ci ta oplacalnosc jest potrzebna, jesli do gier to porownaj sobie gpu(xxx):mem(200) i gpu(xxx):mem(250) w ktoryms 3dmarku i bedziesz wiedzial co jest bardziej opalcalne, bo narazie to sie sam motasz.

coś mi się zdaje że kolege od 253 MHz na ramie radka trzeba wysłać do działu Frequently Asked Questions mamy tu gdzieś taki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze to mam takie pytanie: ile udało wam sie podkrecic rdzen i pamiec bez dodatkowego chlodzenia?? (oczywiscie zeby nie bylo artefaktow) i to pytanie skierowane do posiadaczy Gigabayta

Edytowane przez kredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredek na litość boską, weź ustaw w ati tool - find max mem - będziesz miał pojęcie ile pójdą pamięci. Dokładnie ustawisz taktowanie sam ! Ja mam 5 ns hynixa i chodzą bez artów 540 mhz.

Luk 3 jak możesz zapodaj timingi jakie wpisałeś ,może mi też coś dadzą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk 3 jak możesz zapodaj timingi jakie wpisałeś ,może mi też coś dadzą !

TRCDRD = 4

TRCDWR = 2

TRP = 4

TRAS = 8

TRRD = 3

TWR = 3

TR2W = CL+3

TW2R = 2

TW2RSame Bank = 3

TR2R = 2

 

WR latency = 1,0

CAS latency = 3

CMD latency = o clock

Strobe latency = WR latency+1/2 clock

 

Memory Refresh Rate = 24

TRFC = 14

smacznego :D

 

EDIT

1okonek hehe ja byłem pewny że te z gigabyta są ostrzejsze niż w hisie ale w przypadku twojej karty może nie być różnicy albo wynik słabszy równie dobrze :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Luk powalczę jutro , zobaczymy czy jeszcze docisnę pamiątki. :) A może dzisiaj:)

Jak mam wpisać 3 w - tw2r same bank - ,mam tam dwie opcje - use twr rule - lub - use tw2r rule -.Nijak nie mogę tam wpisać 3!

mam takie timingi:TRCDRD 4 ,TRCDWR 2, TRP 4, TRAS 8,TRRD 2 ,TR2W cl+3, TWR 3, TW2R 2, TW2R SAME BANK 3,TR2R 2 , REFRESH RATE 24 ,TRFC 14 , TRD 2, wr latecy 1,5 , cas 5,cmd , str =wr_latecy+1/2 , RBS POSITION A CL +3,5 , ERST A CL-1 , QSREC A CL-1 (POSITION B TAKIE JAK A ) TOMAN TERAZ PASUJE?!

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wpisać 3 w - tw2r same bank - ,mam tam dwie opcje - use twr rule - lub - use tw2r rule -.Nijak nie mogę tam wpisać 3!

 

Nic tam nie musisz wpisywac to jest opcja ktora mowi z ktorej wartosci TWR lub TW2R przypisac sobie wartosc, zobacz jakie te wskazniki maja wartosci i bedziesz wiedzial ktore to 3. Poaz tym mogles sie postarac i podac dane z ATT tak jak Luk3 lub je przenajmniej przerobic zeby byly czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Źle wgrałem biosa do mojej 9550. Gdy włączam kompa są 3 dźwięki pip,pip,pip i cisza. Monitor się wogle nie włącza a, na ślepo wogle nie da się wgrać starego biosa! Nie posiadam karty PCI i dlatego mam pytanie:

 

Czy mogę uruchomić kompa z starej karty AGP uruchomić botowanie dyskietki, wpisać polecenie i w tym momentcie przy włączonym kompie wyjąć tą starą i wsadzić 9550 a, potem tylko nacisnąć ENTER?

 

I czy to nie zrobi zwarcia?

 

I czy wogle ktoś to robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem zę to nie giełda ale mój giguś co wyszarpałem go miesiać temu od komputronika za hisa jest na sprzedaż o/c ok 485/530 bez modów...

jak ktoś zainteresowany to na priv zapraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemacie forumowicze. mam problemik z kartą gigabyte radeon 9550. Pokrótce wam wszysko opowiem. Zabardzo to się nie orientuje w temacie kart ale co tam musze wam zadać pytanko bo ja nie podołam :D .oki więc dawno temu :D około roku temu kupiłem karte redeona 9550 gigabyte. Nie kupiłem go po to żeby tylko działał :D ale po to żeby działał niestandardowo to znaczy podkręcony :D najłatwiej to by było za pomoca sterowanika lub jakiegos programu podkręcić ale to mi nie wystarczało więc poczytałem poszperałem troszke po necie i zdecydowałem sie na wgranie biosu. Poradnik wygrwania opisywany był na www.in4.pl kiedyś tam więc z nigo skożystałem. Wszysko przebiegło bez porglemu. Wszysko działa do tej pory w jak najlepszym poządku. Tu się zapytacie w czym problem jak wszysko chodzi bez porblemu. A więc tak niedawno złożyłem sobie komputer drugi do domciu aby giercowac z bratem :D więc nauczony doświadczeniem o kartach zakupiłem właśnie radona 9550 gigabyte teo samego co wcześniej bo był tani i wogóle same zalety jak za ta cena a je zabardzo kasą nie szastałem. Kupiłem go ze 5 miechy temu. Wiec odrazu zabrałem się za podkręcanie ale nie sterownikami tylko za pomoca biosu tym samym sposobem jak tą wcześniejszą karte. Ale ty mnie spotkał problem. Wgrywam bios a tu lipa coś jest zablokowane nie da rady. NA początku to myśłem że to pomyłka jakas restartuje kompa i biore się jeszcze raz za wgrywanie i to samo. Więc biore krtę i wkłądam do kompa mojego brata opartego na dobrze znanej płycie epoxa EP-8rda+ i to samo wyskoczyło nie da rady wgrać. Czyżby producent zastosował blokade zapisu na romie ?? sam juz nie wiem próbowałem wszyskiego dosłaownie i lipa. Jedynie co mi pozostaje to podkręcanie za pomoca programików pod wina ale to mnie nie satysfakcjinuje. Prosze was moi drodzy pomózcie jakoś. Z góry dzięki. POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez gb i mialem problem z wgraniem biosu jedynie co to flashrom dal rade. i innego niz orginalny bios niechcial wiec musialem wyedytowac go rabitem(taktowania, ID). ehh co ja przezywalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Źle wgrałem biosa do mojej 9550. Gdy włączam kompa są 3 dźwięki pip,pip,pip i cisza. Monitor się wogle nie włącza a, na ślepo wogle nie da się wgrać starego biosa! Nie posiadam karty PCI i dlatego mam pytanie:

 

Czy mogę uruchomić kompa z starej karty AGP uruchomić botowanie dyskietki, wpisać polecenie i w tym momentcie przy włączonym kompie wyjąć tą starą i wsadzić 9550 a, potem tylko nacisnąć ENTER?

 

I czy to nie zrobi zwarcia?

 

I czy wogle ktoś to robił?

Proponuje ci na starej karcie przygorować dyskietkę z plikiem wsadowym najlepiej autoexec.bat (jak w starym win 98) i po kolei w nim wpisać komendy flashowania. Potem zmieniasz karty bootujesz z tej dyskietki i finał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę...

Będe niebawem stawiał system od nowa( spowodowane zmianą karty GF na ATI), i tu prośba jakie najlepiej stery zainstalować... Będe robił obraz systemu( acronis true) i chciałbym mieć w miarę dobre, najlepsze na dziś dzień stery B)

 

Obecnie jadę na omegach, chyba najnowsze( jestem w pracy i nie mogę sprawdzić)...

Czy zostać przy nich, gram naprawdę okazyjnie i tylko na czas gier potrzebna mi większa wydajność(400/500)

I jeszcze jedno, jeśli powiecie coby zostać przy tym co mam to z tego co pamiętam jak instalowałem te omegi to intalator pytał o instalowanie innych progsów, instalowałem jak leci, bo to pierwsza styczność z ati...

Czy teraz też instalować wszystko... potrzebne mi tylko narzędzie do podkręcania, i Tv-out no i podstawowe ustawienia ekranu. czy więc muszę wszystko instalować czy zrezygnować z czegoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...